Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3063komentarzy: 0

Paweł Małysz w Kończycach

13-02-2016 14:00

Czwartkowe wieczory literackie już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Zebrzydowice. Co miesiąc na spotkanie przychodzi coraz więcej słuchaczy a podczas ostatniego wieczoru, którego gościem był Paweł Małysz, sala była wypełniona do ostatniego miejsca.
Czwartki literacki na stałe wpisały sę w kalendarz kulturalny Gminy Zebrzydowicefot: PL Czwartki literacki na stałe wpisały sę w kalendarz kulturalny Gminy Zebrzydowicefot: PL

- Głównym tematem moich wierszy jest sport, Zaczęło się od sukcesów… Małysza – wyjaśnił na wstępie Paweł Małysz. Autor w swoich utworach komentuje na bieżąco najważniejsze informacje ze świata sportu. – niedawno zacząłem pisać i na inne tematy – mówił prezentując w ostatniej odsłonie spotkania swoje najnowsze poematy, Małysz. 

Po raz kolejny oprawę muzyczną zapewniła Irena Mencner grając znany utwory na akordeonie. Jako że tematyka wieczoru dotykała w dużej mierze sportu, na spotkaniu pojawiła się Anna Stanieczek (LUKS Orlik Goleszów) o której wielokrotnie pisaliśmy na łamach OX.PL – m.in. Mistrzyni Świata i Polski. Nasza mistrzyni opowiedziała o swojej dyscyplinie sportu, która do najłatwiejszych nie należy oraz o swoim życiu i dorobku sportowym. Wspominała też swoje sportowe początki, w których ważną rolę odegrał znany w naszym regionie Bolko Kantor .

Poezja w gminie Zebrzydowice ma się dobrze. Poeci mają swój stały kącik w Gminnym Biuletynie Informacyjnym Wiadomości znad Piotrówki. Również Gminna Biblioteka Publiczna w każdą drugą sobotę miesiąca organizuje spotkania literatów, na które serdecznie zaprasza wszystkich piszących, a także tych, którzy o poezji chcą po prostu porozmawiać.

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-02-2016 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 289komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 273komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 684komentarzy: 1

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 557komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 728komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 281komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 4742komentarzy: 0

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

wyświetleń: 2456komentarzy: 1

Jak uszyć żywotek?

23-09-2016 19:15

Od kilku miesięcy w Wiślańskim Centrum Kultury prowadzony jest projekt 'Wiślańskie żywotki'. Na jego realizację udało się pozyskać środki z Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej.

wyświetleń: 644komentarzy: 1

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR): Wokół Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-09-2016 17:30

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś zapraszamy Was na wycieczkę dookoła polskiego i czeskiego Cieszyna.