Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1890komentarzy: 0

Pół wieku w miłości. Złote Gody w Strumieniu

11-02-2016 17:35

"Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania" napisał Ambrose Bierce i trudno się z tym nie zgodzić patrząc na pary, które świętowały w Strumieniu jubileusz Złotych Godów, który w tym roku w Strumieniu świętowało 18 par.
fot. UM Strumień fot. UM Strumień

Na wniosek Burmistrza Strumienia przyznano im medale prezydenckie. Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury w Strumieniu medale odebrali:

Alojzy i Anna Budny z Drogomyśla,

Adolf i Ewa Cymorek z Drogomyśla,

Józef i Krystyna Gabryś z Bąkowa,

Gerhard i Anna Habarta z Pruchnej,

Edward i Gertruda Hanzel z Drogomyśla,

Tadeusz i Helena Janota ze Strumienia,

Jan i Zofia Janota ze Zbytkowa,

Wilhelm i Elżbieta Michalik z Drogomyśla,

Ignacy i Otylia Pajor ze Zbytkowa,

Stanisław i Wiesława Patora z Bąkowa,

Jan i Zyta Pieczka ze Strumienia,

an i Elżbieta Pilch z Drogomyśla,

Józef i Bożenna Sikora ze Zbytkowa,

Edward i Emilia Węglorz z Pruchnej,

Józef i Wanda Witoszek z Drogomyśla,

Brunon i Janina Ziebura ze Zbytkowa.

– Jesteście dla nas wzorem i przykładem. Życzę Państwu, aby nie opuszczało Was zdrowie i pomyślność. Życzę dalszych wielu wspólnie spędzonych lat – mówiła Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia, która wręczyła medale prezydenckie wspólnie z Czesławem Greniem, Przewodniczącym Rady Miejskiej.

 

red./mat.pras.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 11-02-2016 17:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 89komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 118komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 1444komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 501komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 725komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 535komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1003komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 712komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.