Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5365komentarzy: 2

Wiemy, ile zarabiacie!

12-02-2016 07:30

3190 zł - tyle wynosi mediana zarobków dla powiatu cieszyńskiego w 2015 roku. Prezentujemy wyniki Waszych ankiet Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.
Mediana zarobków wynosi w powiecie 3 Mediana zarobków wynosi w powiecie 3

W ubiegłym roku prosiliśmy Was wspólnie z portalem wynagrodzenia.pl o wypełnianie ankiet o zarobkach. Dziś - jako jedyni w powiecie - znamy wyniki.

Ankiety wypełniło 1209 naszych czytelników. Okazuje się, że mediana zarobków wynosi 3190 zł (wszystkie kwoty są brutto), z tym, że 25% zarabia poniżej 2400 zł, a 25% zarabia powyżej 4690 zł. Dla porównania w powiecie żywieckim średnia to 3069 zł, a w bielskim 3700 zł.

Widać wyraźną różnice płac ze względu na płeć. Mediana wynagrodzenia dla kobiet wynosi w powiecie cieszyńskim 2900 zł, a dla mężczyzn 3500 zł.
Osoby z wyższym wykształceniem zarabiają więcej – mediana 3800 zł (mediana dla całego kraju to 4200zł), a ze średnim 2800zł (mediana dla kraju to 3000zł).

Potwierdza się też powszechne przekonanie, że w firmach zagranicznych można zarobić więcej – w firmach z przewagą kapitału zagranicznego zarobki średnie w powiecie to 4100 zł, a w firmach z przewagą kapitału krajowego – 3000 zł.

Duża różnica w wynagrodzeniu (niemal dwukrotna) jest pod względem wynagrodzenia pracowników różnego szczebla – mediana dla pracowników szeregowych w powiecie cieszyńskim wynosi 2400 zł, dla specjalistów – 3445 zł, a dla kierowników 4600 zł.

Poniżej bardziej szczegółowe dane dla powiatu cieszyńskiego:

 

25% zarabia poniżej

mediana

25% zarabia powyżej

powiat cieszyński

2 400

3 190

4 690

       
       

płeć

25% zarabia poniżej

mediana

25% zarabia powyżej

kobiety

2 300

2 900

4 025

mężczyźni

2 532

3 500

6 000

       
       

wykształcenie

25% zarabia poniżej

mediana

25% zarabia powyżej

wyższe magisterskie

3 000

3 800

5 500

średnie

2 050

2 800

3 700

       
       

kapitał

25% zarabia poniżej

mediana

25% zarabia powyżej

przewaga kapitału zagranicznego (powyżej 50%)

2 800

4 100

7 150

przewaga kapitału polskiego (powyżej 50%)

2 381

3 000

4 200

       
       

szczebel

25% zarabia poniżej

mediana

25% zarabia powyżej

kierownik

3 000

4 600

6 600

specjalista

2 800

3 445

4 860

pracownik szeregowy (stanowiska wykonawcze)

2 000

2 400

3 376


W tym roku również zachęcamy do wypełniania ankiet o zarobkach - im więcej zbierzemy poprawnie wypełnionych ankiet, tym więcej rzetelnych danych uzyskamy - np. czy różnią się zarobki w poszczególnych miastach powiatu.

Badanie jest całkowicie anonimowe i bezpłatne. Wystarczy wypełnić krótką ankietę, a każdy uczestnik w podziękowaniu za poświęcony czas otrzyma bezpłatny indywidualny raport o zarobkach oraz poradnik „Jak negocjować podwyżkę?”

Ankieta na stronie: www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.356

lub po kliknięciu w obrazek:


vdka

zródło: OX.PL/wynagrodzenia.pl
dodał: NG 12-02-2016 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dyszol
12-02-2016 11:06
dyszol
"Im więcej zbierzemy poprawnie wypełnionych ankiet, tym więcej rzetelnych danych uzyskamy". W skrócie im więcej danych, tym więcej zarobi operator tej zabawy. Zachęcam do powściągliwości w przypadku takich głupot lub po prostu wycenę swoich danych. Badanie jest całkowicie [...] bezpłatne - zajebisty tekst :D
alternatywy 5
12-02-2016 19:03
alternatywy 5
To taki gender ?! ....mój wpis ktoś ukradł czy też kopiując nie odkleił się? :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 86komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 118komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 1440komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 500komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 725komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 535komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1003komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 712komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.