Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3606komentarzy: 3

Małgorzata Biesok Aniołem Farmacji

11-02-2016 15:55

Mgr farm. Małgorzata Biesok z Cieszyna została wybrana jednym z Aniołów Farmacji.
Małgorzata Biesok Aniołem Farmacji Małgorzata Biesiok, fot. fundacja-anioly.org

Z okazji Światowego Dnia Pacjenta ustanowionego przez Papieża Jana Pawła II 10 lutego 2016 roku odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2015. Wyróżnienia te są najszlachetniejszą formą podziękowania i wdzięczności, jaką właśnie pacjenci mogą okazać swoim medycznym i farmaceutycznym opiekunom. Przyznane zostały już po raz czwarty, tym razem w Filharmonii Narodowej. Otrzymało je dziesięciu farmaceutów i dziesięciu lekarzy (w załączeniu – lista laureatów), na których swoje głosy oddawali pacjenci z całego kraju.

Galę uświetniła niezapomnianym recitalem amerykańska pianistka Kate Liu, laureatka ostatniego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, którą pokochała polska publiczność.

Uroczystość poprowadził Szymon Hołownia. Nagrody w imieniu pacjentów i fundacji wręczali: Krystyna Kofta i Jan Mela oraz Halina Frąckowiak i Krzysztof Hołowczyc – osoby, które jakiś czas temu same zmagały się z chorobą, i którym inni udzielili wsparcia tak potrzebnego w skutecznej walce o zdrowie.

Małgorzata Biesok pracuje w aptece od 33 lat: - Dla mnie to nie jest zawód, ale rodzaj służby. Bo przecież nie chodzi o sprzedaż leków, ale o wysłuchanie człowieka, pocieszenie, zrozumienie. Czasem trzeba kogoś potrzymać za rękę, a nawet przytulić, jeśli tego potrzebuje. Niezmiennie się cieszę, że mogę wykonywać ten zawód, każdego dnia za to dziękuję.

Nagroda Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny przyznawana jest od 2012 roku. To nagroda społeczna - przyznają ją sami pacjenci, śląc swoje głosy na wybranych lekarzy i farmaceutów. Zgłoszenia do nagrody były przyjmowane od 1 września do 15 grudnia 2015 roku. W ubiegłym roku swoje głosy nadesłało 120 tysięcy pacjentów. W 2013 roku nagrodę otrzymała farmaceutka z Kończyc Małych, mgr farm. Barbara Byszuk [Pisaliśmy: Kończyce Małe mają anioła ].

Pisaliśmy:
Nominowane do Aniołów

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 11-02-2016 15:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

gellwetka
12-02-2016 13:45
gellwetka
Nie wiedziałam o tych wyróżnieniach, ale zdecydowanie Pani Biesok się ono należało! :) Świetna farmaceutka i dobry kierownik apteki - najchętniej jeżdżę właśnie na Banotówkę bo tam mogę liczyć do poradę nieukierunkowaną tylko na zysk, zysk i zysk, jak w wielu innych aptekach w Cn.
rudlan
12-02-2016 16:06
rudlan
Gratulacje.
Jedyna apteka z tak miłą, uśmiechnięta a jednocześnie profesjonalną obsługą - a teraz w dodatku będą obsługiwać nas będą Anioły - po prostu nieziemsko.
tulusa
13-02-2016 04:26
tulusa
Pani bardzo miła, ale apteka na Banotówce nie należy do najtańszych w Cieszynie !
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1687komentarzy: 5

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 554komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 643komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1173komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 608komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1148komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 540komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2279komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.