Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 2892komentarzy: 3

Czy Cieszyn wróci na mapę trasy słynnego wyścigu kolarskiego?

02-02-2016 07:50

Tour de Pologne, czyli wieloetapowy, szosowy wyścig kolarski, to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Cieszyn na mapie trasy wyścigu znalazł się m.in. w 2012 roku. Czy po paru latach przerwy jest szansa by Tour de Pologne znów zawitał do miasta po polskiej stronie Olzy?
Czy Tour de Pologne wróci do Cieszyna ? / fot. arc.ox.pl Czy Tour de Pologne wróci do Cieszyna ? / fot. arc.ox.pl

Tłum kibiców, sportowa rywalizacja i najlepsi kolarze świata  – tak było m.in. w 2012 roku kiedy zawodnicy 69. Tour de Pologne zawitali do Cieszyna. Nie ma się co dziwić, bo ten słynny wyścig co roku cieszy się sporym zainteresowaniem. Impreza takiej rangi to dla miast, czy gmin znajdujących się na trasie przejazdu, a tym bardziej organizujących start czy metę peletonu, duża promocja. Cieszyn mimo, iż zaistniał na trasie wyścigu, od kilku edycji nie bierze udział w tym wydarzeniu. Czy jest szansa żeby najlepsi kolarze znów zawitali do miasta po polskiej stronie Olzy? Wniosek w tej sprawie złożył do Burmistrza radny Łukasz Bielski.

Nasze miasto, niestety, nie może poszczycić się żadną, rozpoznawalną w Polsce, imprezą sportową wysokiej rangi, dlatego bycie częścią wyścigu kolarskiego UCI Tour de Pologne, transmitowanego w Polsce i całej Europie przez Telewizję Polską i Eurosport, jest ogromną szansą na promocję Cieszyna. Sposób pokazywania wyścigu, idący w parze z dużą oglądalnością kolarstwa w Europie sprawia, że koszty uczestnictwa miasta w organizacji mety lub startu peletonu, są relatywnie niewielkie, w stosunku do korzyści promocyjnych – przyznaje Bielski. Jak podkreśla samorządowiec podczas edycji z udziałem Cieszyna, miasto to było pokazywane na ekranach telewizorów przez około półtorej godziny.

Bielski dodaje, iż argumentem za przywróceniem Cieszyna na trasę wyścigu jest również duże zainteresowanie tą imprezą sportową wielu mieszkańców. Radny jednocześnie zwraca uwagę na Starostwo Powiatowe, które mogłoby z Cieszynem wspólnie partycypować w kosztach organizacji tego przedsięwzięcia. Znając wysokie koszty organizacji mety, jednego z etapów wyścigu, wnioskuję do Pana Burmistrza o podjęcie rozmów ze Starostwem Powiatowym w Cieszynie. (…) Meta etapu w stolicy powiatu cieszyńskiego, oznacza bowiem, że peleton kolarski przejedzie nie tylko przez Cieszyn ale również przez inne gminy, leżące w naszym powiecie – podkreśla.

Jak przyznaje Ryszard Macura, działania związane z możliwością powrotu wyścigu kolarskiego do Cieszyna zostaną podjęte. Wyzwanie to, w szczególności pod względem finansowym, wymagać będzie od nas wielokierunkowych działań rozłożonych w czasie. Przyjęcie w Cieszynie organizacji mety jednego z etapów Touru uwarunkowane będzie również czynnikami niezależnymi wyłącznie od naszego Miasta – zaznaczył włodarz.

Macura dodaje, iż decyzję w tej sprawie musi podjąć również Rada Miasta, gdyż koszty przedsięwzięcia w znaczny sposób będą obciążać samorządowy budżet.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 02-02-2016 07:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

erik
02-02-2016 09:37
erik
Uważam,że jest to marnowanie pieniędzy.Może pomyśleć o remontach dróg?
dyszol
02-02-2016 10:21
dyszol
A może zamiast wygodnego żerowania na wątpliwej korzyści franczyzie spiąć dupy w ratuszu i wymyślić własną markową imprezę na skalę ogólnopolską lub europejską? Albo jak Istebna czy Wisła - gospodarzem mistrzostw ŚWIATA drwali. Namacalnie zjedzie się w ten rejon pełno ludzi. A TDP co, półtora godziny w tv czy są jeszcze jakieś korzyści? Co dało TDP 2012 w Cieszynie? Pytam o bilans. Podejmowanie tematu TDP to moim zdaniem wygodny populistyczny frazes, przejaw skrajnego braku inicjatywy i promocyjnej kreatywności wałkowany w Cieszynie od dobrych kilku lat. Cieszyn to jedno z najstarszych miast Polski, miasto dwojga narodów, centrum Śląska Cieszyńskiego. I DUPA.
EuSa
02-02-2016 19:41
EuSa
Temat rzeka...Czy naprawdę nie ma na co p.Bielski wydawać Naszych pieniędzy?Troszkę imrezka z balonami w tle za droga.Nieprawdaż?Oczywiście odpowiedział"wymijająco.Może gmina Wisła,Istebna,Goleszów jak to p."samorządowiec"stwierdził będą partycypować w kosztach tzw."promocji"-w końcu zdaje się przez w/w gminy wyścig się odbywał.Dlaczego Powiat ma ponosić koszty?Dlaczego samodzielnie(w domyśle)gm.Cieszyn ma ponosić zbędne koszty p.Bielskiego skoro np sport w Cieszynie praktycznie leży?Kiedy remont np boiska Piasta?,basenu miejskiego itd,itd?Nie mamy większych problemów jak"promocja"Cieszyna w/g Bielskiego.300tys bach!!!!bo Cieszyn widać w publicznej!!łał!!!!Chleba i igrzysk!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

23-04-2017 06:00

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 79komentarzy: 0

Hanna Greń o swojej najnowszej książce i nie tylko

22-04-2017 19:00

Kiedy Kornelia zaczyna otrzymywać tajemnicze listy z pogróżkami, uważa to za głupi dowcip. Jednak sytuacja staje się coraz poważniejsza, dlatego kobieta podejmuje decyzję o zgłoszeniu się na policję –  Hanna Greń opowiadała wczoraj (21.04) w skoczowskiej Bibliotece Publicznej o swojej najnowszej książce „Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę”. 

wyświetleń: 524komentarzy: 0

''Gabaryty'' w gminie Hażlach

22-04-2017 17:30

Urząd Gminy Hażlach poinformował o terminach wiosennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon samochodowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

wyświetleń: 955komentarzy: 0

Sztuka otwarta nie tylko dla niewidomych

22-04-2017 15:00

Dostępność do budynków użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych w naszym regionie i kraju jest coraz lepsza. Taką samą poprawę zauważamy w środkach komunikacji miejskiej (ale nie wszędzie), przedszkolach, szkołach, uczelniach wyższych…

wyświetleń: 213komentarzy: 0

Najmłodsi stela 32/558/2017

22-04-2017 12:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2807komentarzy: 0

Zgłoś do nagrody

22-04-2017 09:55

Jeszcze tylko przez kilka dni można składać pisemne wnioski o przyznanie Nagrody Rady Gminy Istebna. Termin składania wprawdzie mija 30 kwietnia ale składać wnioski można do 2 maja. . 

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Zgłoś swój ogród

22-04-2017 08:00

Mieszkańcy Goleszowa mogą zgłosić swój ogród i wziąć udział w organizowanym w tej gminie konkursie pt. Gmina Goleszów w Kwiatach i Zieleni.

wyświetleń: 491komentarzy: 0

Barierki zniknęły, ale porozumienia brak

21-04-2017 21:00

Najpierw pojawił się baner, później materiały budowlane, które zatarasowały wjazd do górnej bramy Cmentarza Komunalnego przy ul. Katowickiej w Cieszynie. Z czasem na wniosek policji zostały ustawione barierki. Teraz znów śmiało można zaparkować samochód przy górnej bramie - co może sugerować, iż miasto doszło do porozumienia z właścicielem tego terenu. Jak się okazuje sprawa wygląda całkiem inaczej.

wyświetleń: 4541komentarzy: 4

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, Trasa 14 ): Brenna i okoliczne góry

21-04-2017 17:55

Za nami weekend świąteczny, pora rozruszać "kości"! Tym razem mamy dla Was propozycję wycieczki weekendowej do Brennej.

wyświetleń: 2037komentarzy: 0

Jest płot przy OSP

21-04-2017 17:15

W ubiegłym tygodniu zakończono roboty montażowe ogrodzenia terenu placu ćwiczeń i zabaw za budynkiem OSP Zarzecze-Frelichów.