Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2778komentarzy: 3

Czy Cieszyn wróci na mapę trasy słynnego wyścigu kolarskiego?

02-02-2016 07:50

Tour de Pologne, czyli wieloetapowy, szosowy wyścig kolarski, to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Cieszyn na mapie trasy wyścigu znalazł się m.in. w 2012 roku. Czy po paru latach przerwy jest szansa by Tour de Pologne znów zawitał do miasta po polskiej stronie Olzy?
Czy Cieszyn wróci na mapę trasy słynnego wyścigu kolarskiego? Czy Tour de Pologne wróci do Cieszyna ? / fot. arc.ox.pl

Tłum kibiców, sportowa rywalizacja i najlepsi kolarze świata  – tak było m.in. w 2012 roku kiedy zawodnicy 69. Tour de Pologne zawitali do Cieszyna. Nie ma się co dziwić, bo ten słynny wyścig co roku cieszy się sporym zainteresowaniem. Impreza takiej rangi to dla miast, czy gmin znajdujących się na trasie przejazdu, a tym bardziej organizujących start czy metę peletonu, duża promocja. Cieszyn mimo, iż zaistniał na trasie wyścigu, od kilku edycji nie bierze udział w tym wydarzeniu. Czy jest szansa żeby najlepsi kolarze znów zawitali do miasta po polskiej stronie Olzy? Wniosek w tej sprawie złożył do Burmistrza radny Łukasz Bielski.

Nasze miasto, niestety, nie może poszczycić się żadną, rozpoznawalną w Polsce, imprezą sportową wysokiej rangi, dlatego bycie częścią wyścigu kolarskiego UCI Tour de Pologne, transmitowanego w Polsce i całej Europie przez Telewizję Polską i Eurosport, jest ogromną szansą na promocję Cieszyna. Sposób pokazywania wyścigu, idący w parze z dużą oglądalnością kolarstwa w Europie sprawia, że koszty uczestnictwa miasta w organizacji mety lub startu peletonu, są relatywnie niewielkie, w stosunku do korzyści promocyjnych – przyznaje Bielski. Jak podkreśla samorządowiec podczas edycji z udziałem Cieszyna, miasto to było pokazywane na ekranach telewizorów przez około półtorej godziny.

Bielski dodaje, iż argumentem za przywróceniem Cieszyna na trasę wyścigu jest również duże zainteresowanie tą imprezą sportową wielu mieszkańców. Radny jednocześnie zwraca uwagę na Starostwo Powiatowe, które mogłoby z Cieszynem wspólnie partycypować w kosztach organizacji tego przedsięwzięcia. Znając wysokie koszty organizacji mety, jednego z etapów wyścigu, wnioskuję do Pana Burmistrza o podjęcie rozmów ze Starostwem Powiatowym w Cieszynie. (…) Meta etapu w stolicy powiatu cieszyńskiego, oznacza bowiem, że peleton kolarski przejedzie nie tylko przez Cieszyn ale również przez inne gminy, leżące w naszym powiecie – podkreśla.

Jak przyznaje Ryszard Macura, działania związane z możliwością powrotu wyścigu kolarskiego do Cieszyna zostaną podjęte. Wyzwanie to, w szczególności pod względem finansowym, wymagać będzie od nas wielokierunkowych działań rozłożonych w czasie. Przyjęcie w Cieszynie organizacji mety jednego z etapów Touru uwarunkowane będzie również czynnikami niezależnymi wyłącznie od naszego Miasta – zaznaczył włodarz.

Macura dodaje, iż decyzję w tej sprawie musi podjąć również Rada Miasta, gdyż koszty przedsięwzięcia w znaczny sposób będą obciążać samorządowy budżet.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 02-02-2016 07:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

erik
02-02-2016 09:37
erik
Uważam,że jest to marnowanie pieniędzy.Może pomyśleć o remontach dróg?
dyszol
02-02-2016 10:21
dyszol
A może zamiast wygodnego żerowania na wątpliwej korzyści franczyzie spiąć dupy w ratuszu i wymyślić własną markową imprezę na skalę ogólnopolską lub europejską? Albo jak Istebna czy Wisła - gospodarzem mistrzostw ŚWIATA drwali. Namacalnie zjedzie się w ten rejon pełno ludzi. A TDP co, półtora godziny w tv czy są jeszcze jakieś korzyści? Co dało TDP 2012 w Cieszynie? Pytam o bilans. Podejmowanie tematu TDP to moim zdaniem wygodny populistyczny frazes, przejaw skrajnego braku inicjatywy i promocyjnej kreatywności wałkowany w Cieszynie od dobrych kilku lat. Cieszyn to jedno z najstarszych miast Polski, miasto dwojga narodów, centrum Śląska Cieszyńskiego. I DUPA.
EuSa
02-02-2016 19:41
EuSa
Temat rzeka...Czy naprawdę nie ma na co p.Bielski wydawać Naszych pieniędzy?Troszkę imrezka z balonami w tle za droga.Nieprawdaż?Oczywiście odpowiedział"wymijająco.Może gmina Wisła,Istebna,Goleszów jak to p."samorządowiec"stwierdził będą partycypować w kosztach tzw."promocji"-w końcu zdaje się przez w/w gminy wyścig się odbywał.Dlaczego Powiat ma ponosić koszty?Dlaczego samodzielnie(w domyśle)gm.Cieszyn ma ponosić zbędne koszty p.Bielskiego skoro np sport w Cieszynie praktycznie leży?Kiedy remont np boiska Piasta?,basenu miejskiego itd,itd?Nie mamy większych problemów jak"promocja"Cieszyna w/g Bielskiego.300tys bach!!!!bo Cieszyn widać w publicznej!!łał!!!!Chleba i igrzysk!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Będą remonty dróg

23-07-2016 13:05

Dzięki uchwale Zarządu Województwa Śląskiego w naszym regionie zostanie przebudowanych wiele dróg. Gminy powiatu cieszyńskiego otrzymają bowiem dofinansowanie na potrzebne remonty. Pieniądze na powyższe cele płynąć będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

wyświetleń: 1komentarzy: 0

''OmNomNom'' - danie pierwsze

23-07-2016 10:30

W Chacie nad Zalewem w Zabłociu odbył „Zdrowy Piknik Wakacyjny”, pierwszy etap projektu kulinarno-edukacyjnego „OmNomNom”.

wyświetleń: 179komentarzy: 0

Eko i od lokalnych dostawców

23-07-2016 07:30

Status konkursu: TRWA

Najlepsza wołowina na Śląsku Cieszyńskim, warzywa i owoce, które zrodziła cieszyńska ziemia, produkty od lokalnych dostawców - jeśli to tego szukasz w pobliskich lokalach gastronomicznych, zajrzyj do restauracji Ekotradycja, która serwuje tradycyjne potrawy, przygotowując je na bazie produktów ekologicznych i lokalnych. Przyjdź i przekonaj się, a do końca wakacji dodatkowo obniż rachunek o 20% lub zjedz za darmo - jeśli tylko zdołasz rozwiązać kolejną konkursową zagadkę.

wyświetleń: 837komentarzy: 0

Norwegowie najlepsi

23-07-2016 00:01

Ekipa Norwegii w składzie: Johann Andre Forfang, Tom Hilde, Joachim Hauer i Anders Fannemel zwyciężyła w sobotnim konkursie drużynowym FIS Grand Prix Wisła 2016, który był rozgrywany na skoczni im. Adama Małysza. Podopieczni Alexandera Stoeckla o dziewięć punktów pokonali reprezentację Słowenii, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli niemieccy skoczkowie. Biało-Czerwoni zmagania drużynowe ukończyli na szóstej pozycji.

wyświetleń: 466komentarzy: 0

Jednak chcą sprzedać?

22-07-2016 19:00

Nie udało się poprzedniej władzy, czy obecna będzie miała więcej szczęścia? Gmina Skoczów kolejny raz chce się pozbyć kamienicy na rynku. Czy z powodzeniem?

wyświetleń: 3036komentarzy: 8

Place zabaw w wakacje

22-07-2016 17:35

Urzędnicy z Jasienicy informują, że istniejące przy placówkach oświatowych place zabaw są czynne podczas wakacji.

wyświetleń: 616komentarzy: 0

Child Alert w aplikacji

22-07-2016 16:00

W połowie lipca Komenda Główna Policji nawiązała współpracę z firmą NEPTIS S.A., dzięki czemu informacje o zaginięciu dziecka będą wyświetlane w jednej z najpopularniejszych w Polsce aplikacji dla kierowców.

wyświetleń: 575komentarzy: 0

Remont drogi w Harbutowicach

22-07-2016 14:30

Zmodernizowana zostanie ul. Stara Droga w Harbutowicach. Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko podpisał, 21 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, dokument zatwierdzający realizację wniosku ''Rozbudowa ul. Stara Droga w Harbutowicach'' z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

wyświetleń: 1064komentarzy: 1

Ankieta w Istebnej

22-07-2016 12:30

Gmina Istebna zaprasza do uzupełnienia ankiety dotyczącej opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji. Dzięki temu będzie można pozyskać fundusze europejskie na realizację projektów, które mogą pomóc w poprawie sytuacji społeczno-ekonomicznej mieszkańców gminy.

wyświetleń: 671komentarzy: 0

Pomoc dla poszkodowanych

22-07-2016 11:20

Ruszyła kampania społeczna skierowana do milionów Polaków posiadających fundusze i polisolokaty. Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” w ramach akcji uruchomiło m.in. ogólnopolską linię telefoniczną za pośrednictwem której poszkodowani otrzymają bezpłatne informacje, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych produktów finansowych.