Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 2706komentarzy: 3

Czy Cieszyn wróci na mapę trasy słynnego wyścigu kolarskiego?

02-02-2016 07:50

Tour de Pologne, czyli wieloetapowy, szosowy wyścig kolarski, to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Cieszyn na mapie trasy wyścigu znalazł się m.in. w 2012 roku. Czy po paru latach przerwy jest szansa by Tour de Pologne znów zawitał do miasta po polskiej stronie Olzy?
Czy Cieszyn wróci na mapę trasy słynnego wyścigu kolarskiego? Czy Tour de Pologne wróci do Cieszyna ? / fot. arc.ox.pl

Tłum kibiców, sportowa rywalizacja i najlepsi kolarze świata  – tak było m.in. w 2012 roku kiedy zawodnicy 69. Tour de Pologne zawitali do Cieszyna. Nie ma się co dziwić, bo ten słynny wyścig co roku cieszy się sporym zainteresowaniem. Impreza takiej rangi to dla miast, czy gmin znajdujących się na trasie przejazdu, a tym bardziej organizujących start czy metę peletonu, duża promocja. Cieszyn mimo, iż zaistniał na trasie wyścigu, od kilku edycji nie bierze udział w tym wydarzeniu. Czy jest szansa żeby najlepsi kolarze znów zawitali do miasta po polskiej stronie Olzy? Wniosek w tej sprawie złożył do Burmistrza radny Łukasz Bielski.

Nasze miasto, niestety, nie może poszczycić się żadną, rozpoznawalną w Polsce, imprezą sportową wysokiej rangi, dlatego bycie częścią wyścigu kolarskiego UCI Tour de Pologne, transmitowanego w Polsce i całej Europie przez Telewizję Polską i Eurosport, jest ogromną szansą na promocję Cieszyna. Sposób pokazywania wyścigu, idący w parze z dużą oglądalnością kolarstwa w Europie sprawia, że koszty uczestnictwa miasta w organizacji mety lub startu peletonu, są relatywnie niewielkie, w stosunku do korzyści promocyjnych – przyznaje Bielski. Jak podkreśla samorządowiec podczas edycji z udziałem Cieszyna, miasto to było pokazywane na ekranach telewizorów przez około półtorej godziny.

Bielski dodaje, iż argumentem za przywróceniem Cieszyna na trasę wyścigu jest również duże zainteresowanie tą imprezą sportową wielu mieszkańców. Radny jednocześnie zwraca uwagę na Starostwo Powiatowe, które mogłoby z Cieszynem wspólnie partycypować w kosztach organizacji tego przedsięwzięcia. Znając wysokie koszty organizacji mety, jednego z etapów wyścigu, wnioskuję do Pana Burmistrza o podjęcie rozmów ze Starostwem Powiatowym w Cieszynie. (…) Meta etapu w stolicy powiatu cieszyńskiego, oznacza bowiem, że peleton kolarski przejedzie nie tylko przez Cieszyn ale również przez inne gminy, leżące w naszym powiecie – podkreśla.

Jak przyznaje Ryszard Macura, działania związane z możliwością powrotu wyścigu kolarskiego do Cieszyna zostaną podjęte. Wyzwanie to, w szczególności pod względem finansowym, wymagać będzie od nas wielokierunkowych działań rozłożonych w czasie. Przyjęcie w Cieszynie organizacji mety jednego z etapów Touru uwarunkowane będzie również czynnikami niezależnymi wyłącznie od naszego Miasta – zaznaczył włodarz.

Macura dodaje, iż decyzję w tej sprawie musi podjąć również Rada Miasta, gdyż koszty przedsięwzięcia w znaczny sposób będą obciążać samorządowy budżet.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 02-02-2016 07:50
drukuj artykuł


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

erik
02-02-2016 09:37
erik
Uważam,że jest to marnowanie pieniędzy.Może pomyśleć o remontach dróg?
dyszol
02-02-2016 10:21
dyszol
A może zamiast wygodnego żerowania na wątpliwej korzyści franczyzie spiąć dupy w ratuszu i wymyślić własną markową imprezę na skalę ogólnopolską lub europejską? Albo jak Istebna czy Wisła - gospodarzem mistrzostw ŚWIATA drwali. Namacalnie zjedzie się w ten rejon pełno ludzi. A TDP co, półtora godziny w tv czy są jeszcze jakieś korzyści? Co dało TDP 2012 w Cieszynie? Pytam o bilans. Podejmowanie tematu TDP to moim zdaniem wygodny populistyczny frazes, przejaw skrajnego braku inicjatywy i promocyjnej kreatywności wałkowany w Cieszynie od dobrych kilku lat. Cieszyn to jedno z najstarszych miast Polski, miasto dwojga narodów, centrum Śląska Cieszyńskiego. I DUPA.
EuSa
02-02-2016 19:41
EuSa
Temat rzeka...Czy naprawdę nie ma na co p.Bielski wydawać Naszych pieniędzy?Troszkę imrezka z balonami w tle za droga.Nieprawdaż?Oczywiście odpowiedział"wymijająco.Może gmina Wisła,Istebna,Goleszów jak to p."samorządowiec"stwierdził będą partycypować w kosztach tzw."promocji"-w końcu zdaje się przez w/w gminy wyścig się odbywał.Dlaczego Powiat ma ponosić koszty?Dlaczego samodzielnie(w domyśle)gm.Cieszyn ma ponosić zbędne koszty p.Bielskiego skoro np sport w Cieszynie praktycznie leży?Kiedy remont np boiska Piasta?,basenu miejskiego itd,itd?Nie mamy większych problemów jak"promocja"Cieszyna w/g Bielskiego.300tys bach!!!!bo Cieszyn widać w publicznej!!łał!!!!Chleba i igrzysk!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Puck z wizytą w Cieszynie

29-05-2016 19:00

Delegacja z Pucka na czele z Burmistrz Hanną Pruchniewską odwiedziła Cieszyn. Goście zaprosili wczoraj (28.05) cieszyńską publiczność do wspólnej zabawy, degustacji regionalnych potraw oraz podziwiania rękodzieła kaszubskiego.

wyświetleń: 40komentarzy: 0

Przyjazny urząd: załóż działalność gospodarczą

29-05-2016 17:00

Jednoosobową działalność gospodarczą możemy założyć w każdej chwili nawet przez internet. Jak to zrobić? Jednoosobowa działalność gospodarcza to firma, którą możesz prowadzić samodzielnie. Jako jej właściciel możesz zatrudniać innych pracowników.

wyświetleń: 338komentarzy: 1

Uwaga! utrudnienia w ruchu

29-05-2016 16:00

Będą utrudnienia w ruchu samochodowym, które spowodowane są remontem torów kolejowych.

wyświetleń: 1216komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 22/16

29-05-2016 14:05

Historia hutnictwa i kuźnictwa w naszym regionie sięga XVIII wieku. W dzisiejszym cyklu kilka słów na temat kuźni w Skoczowie.

wyświetleń: 759komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 22/16 - Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cieszynie Mnisztwie

29-05-2016 12:00

W dzisiejszym artykule z serii o lokalnych kościołach i parafiach przenosimy się do Mnisztwa, będącego dzielnicą Cieszyna od 1973 roku.

wyświetleń: 532komentarzy: 0

Szejowie wykluczeni z powodu pompy paliwa

29-05-2016 11:00

Niestety, w drugim dniu rywalizacji 44. Rallye Cesky Krumlov zabrało zespołu GK Forge Rally Team i duetu braci Szeja. Władze rajdu podjęły decyzję o niedopuszczeniu naszej załogi do drugiego etapu, a wszystko w związku z awarią pompy paliwa przed startem do piątego odcinka specjalnego.

wyświetleń: 1025komentarzy: 1

Przegląd Kulturalny TON w Goleszowie

29-05-2016 10:00

Wiele imprez kulturalnych oferuje mieszkańcom i gościom Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie. W dniach 3 i 4 czerwca odbędzie się tam Przegląd Dorobku Kulturalnego „TON  2016”.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Dzieje ustrońskiego uzdrowiska. Pierwsi Kuracjusze w Ustroniu (cz.1)

29-05-2016 08:00

Zapraszamy Was do zapoznania się z uzdrowiskową tradycją miasta, która sięga połowy XVIII wieku. Ustroń to dziś jedno z najbardziej znanych miejsc sanatoryjnych w naszym kraju, które co roku przyciąga tysiące kuracjuszy. Jak to się stało, że mówimy "Ustroń", a myślimy "uzdrowisko"?

wyświetleń: 881komentarzy: 1

Msze i nabożeństwa online

29-05-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 784komentarzy: 0

Burza w sprawie nadania honorowych tytułów

28-05-2016 20:00

Na ostatniej (24.05) Sesji Rady Miejskiej Skoczowa samorządowcy większością głosów podjęli uchwałę w sprawie nadania honorowych tytułów „Zasłużony/a dla…”. Burzliwa dyskusja rozwinęła się w przypadku nominacji dla Skoczowa i Kiczyc.