Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1498komentarzy: 1

W Czechach też z odblaskiem

31-01-2016 13:20

Prezydent RC, Miloą Zeman w czwartek podpisał nowelizację ustawy o ruchu drogowym. W myśl jej postanowień w lutym zaczną obowiązywać przepisy, które nakładają na pieszych obowiązek noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.
W Czechach też z odblaskiem fot. arc.ox.pl

W Polsce podobne prawo obowiązuje już od 31 sierpnia 2014 roku. W Czechach od lutego za brak odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym można dostać nawet do dwóch tysięcy koron, ale Ministerstwo Transportu w RC zapewnia, że zachęciła Policję w RC, by na razie ludzi nie karała, ale rozdawała im akcesoria odblaskowe.

Prócz obowiązkowych odblasków w życie wejdą przepisy o obowiązkowym czyszczeniu samochodu z zalegającej warstwy lodu i śniegu, która przeszkadza w widoczności albo może zagrozić bezpieczeństwu pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ostrzej prawo podejdzie również do wad samochodu. Jeśli podczas kontroli zostanie wykryta niebezpieczna wada, policjanci mogą na miejscu zatrzymać małą kartę pojazdu. Na pół roku można stracić prawo jazdy, jeśli nie zastosujemy się na przejeździe kolejowym do sygnalizacji informującej o zbliżającym się pociągu.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 31-01-2016 13:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Funio
01-02-2016 12:21
Funio
"Prezydent RC, Miloą Zeman ..." - czyżby nowego Czesi wybrali????
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ogłoszono konkurs na stanowisko Dyrektora MCK Integrator w Skoczowie

27-08-2016 00:05

Burmistrz Miasta Skoczowa, Mirosław Sitko ogłosił konkurs na Dyrektora MCK Integrator.

wyświetleń: 69komentarzy: 0

Z dyrektora na likwidatora

26-08-2016 19:00

Na czwartkowej sesji cieszyńscy radni podjęli uchwałę o likwidacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jednostka ma zakończyć działalność 31 grudnia tego roku.

wyświetleń: 1287komentarzy: 3

Wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży

26-08-2016 17:00

Wprawdzie Światowe Dni Młodzieży już dawno za nami, mamy dla Was jednak garść wspomnień z tego, ważnego dla wielu, wydarzenia. Dziś o gościach z Francji, którzy przebywali w skoczowskiej rodzinie oraz o Włochach, którzy gościli w Ustroniu.

wyświetleń: 753komentarzy: 2

Wisła: Dworzec nadal będzie

26-08-2016 16:00

Autobusy będą normalnie zatrzymywać się na terenie dworca autobusowego w Wiśle – włodarze uspokaja.

wyświetleń: 774komentarzy: 1

Kajto 3. po kwalifikacjach

26-08-2016 15:30

Kajetanowicz i Baran osiągnęli trzeci czas na kwalifikacjach do Rajdu Barum. Dziś (26.08) wieczorem miejski odcinek w Zlinie rozpocznie walkę.

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Barum: najtrudny debiut Tomaszczyka

26-08-2016 15:10

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek – wiceliderzy czeskiego Pucharu Opla Adama już w najbliższy weekend staną na starcie najtrudniejszej rundy sezonu. Będzie nią najważniejsza impreza w czeskich sportach motorowych – Rajd Barum, w którym załoga Ulter Sport Rally Team powalczy o powrót na prowadzenie w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup.

wyświetleń: 525komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 3101komentarzy: 2

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 548komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 2216komentarzy: 0

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!