Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1489komentarzy: 1

W Czechach też z odblaskiem

31-01-2016 13:20

Prezydent RC, Miloą Zeman w czwartek podpisał nowelizację ustawy o ruchu drogowym. W myśl jej postanowień w lutym zaczną obowiązywać przepisy, które nakładają na pieszych obowiązek noszenia odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.
W Czechach też z odblaskiem fot. arc.ox.pl

W Polsce podobne prawo obowiązuje już od 31 sierpnia 2014 roku. W Czechach od lutego za brak odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym można dostać nawet do dwóch tysięcy koron, ale Ministerstwo Transportu w RC zapewnia, że zachęciła Policję w RC, by na razie ludzi nie karała, ale rozdawała im akcesoria odblaskowe.

Prócz obowiązkowych odblasków w życie wejdą przepisy o obowiązkowym czyszczeniu samochodu z zalegającej warstwy lodu i śniegu, która przeszkadza w widoczności albo może zagrozić bezpieczeństwu pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ostrzej prawo podejdzie również do wad samochodu. Jeśli podczas kontroli zostanie wykryta niebezpieczna wada, policjanci mogą na miejscu zatrzymać małą kartę pojazdu. Na pół roku można stracić prawo jazdy, jeśli nie zastosujemy się na przejeździe kolejowym do sygnalizacji informującej o zbliżającym się pociągu.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 31-01-2016 13:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Funio
01-02-2016 12:21
Funio
"Prezydent RC, Miloą Zeman ..." - czyżby nowego Czesi wybrali????
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Odszedł ks. Bogusław Kokotek

25-07-2016 13:05

Dziś (25.07) rano dotarła do nas smutna wiadomość. W wieku 67 lat zmarł ks. senior Bogusław Kokotek. Duchowny kościoła ewangelicko-augsburskiego był wieloletnim pastorem w czeskocieszyńskim zborze na Niwach.

wyświetleń: 496komentarzy: 1

Upalnie i burzowo

25-07-2016 12:00

Wprawdzie upały nie dokuczają nam tak, jak to miało miejsce jeszcze miesiąc temu, jednak wysokie temperatury, parna pogoda i burze mogą nieco napsuć krwi. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami, miejscami z gradem.

wyświetleń: 640komentarzy: 0

Dopalacze w Skoczowie

25-07-2016 11:00

Ponad ćwierć kilo dopalaczy znaleźli policjanci u 25-latka ze Skoczowa. Grozi mu kilka lat więzienia. Mężczyzna znajduje się pod dozorem policyjnym.

wyświetleń: 2183komentarzy: 0

Rozstrzygnęli, kto najlepszy

25-07-2016 09:20

23 lipca, czyli w ubiegłą sobotę, na kortach MOSiRu w Cieszynie rozegrano Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego - Otwarte Mistrzostwa Cieszyna. Znamy zwycięzców.

wyświetleń: 393komentarzy: 0

Projektowanie i adaptacja przestrzeni publicznej dla potrzeb osób niewidomych i słabowidzących

25-07-2016 07:30

„Boję się wychodzić z domu”, „Nie widzę numerów autobusów i wstydzę się pytać o nie nieznajomych”, „Spadłem ze schodów, bo nie dostrzegłem pierwszego stopnia”, „Rozciąłem głowę, bo nie zauważyłam szklanej ściany”, „Mam kłopoty przy przechodzeniu przez ulicę”, „Gubię się w hipermarketach, w urzędach, na dworcach”.

wyświetleń: 396komentarzy: 0

Poznać siebie, poznać Boga

24-07-2016 19:10

Kilka tysięcy osób w ostatnich dniach odwiedziło skoczowską Kaplicówkę. Były nabożeństwa, wspólna modlitwa, nie zabrakło czasu na relaks. Jutro młodzież wyjedzie dalej, do Krakowa. Tam czekać będzie na spotkanie z papieżem.

wyświetleń: 3273komentarzy: 0

Przyjazny urząd: jak unieważnić dowód

24-07-2016 17:35

Twój dowód zaginął lub został uszkodzony? Ktoś ci go ukradł? Zgłoś to jak najszybciej w urzędzie gminy albo przez internet. Jeśli jesteś za granicą, zgłoś utratę lub uszkodzenie dowodu w konsulacie. Po zgłoszeniu urzędnik unieważni twój dowód.

wyświetleń: 3161komentarzy: 0

Zmiany w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

24-07-2016 15:30

We wtorek  (19.07.2016) kanał TVP Polonia opuścił MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej, który wykorzystuje w całości Telewizja Polska. Krok ten był zapowiadany przez nadawcę. -  Przekaz wyłączono nie urywając żadnego programu, po emisji serialu „Galeria” i bloku reklamowym. – poinformował serwis Satkurier. Osoby odbierające MUX L2,  mogą od lipca naziemnie oglądać dodatkowo kanał Tele 5

wyświetleń: 2666komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 30/16

24-07-2016 13:30

Jak wyglądały początki skoczowskiej Spółdzielni Mleczarskiej? O tym dowiecie się w dzisiejszym artykule z serii "Skoczów: kiedyś i dziś".

wyświetleń: 2020komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 30/16 - Parafia Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach

24-07-2016 11:45

W dzisiejszym artykule z serii o kościołach Śląska Cieszyńskiego opiszemy historię Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach.