Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1946komentarzy: 1

Dziś Dzień Przytulania

31-01-2016 12:05

Poprawia nastrój, uspokaja, odpręża, uzdrawia. Przytulanie ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Dziś Międzynarodowy Dzień Przytulania.
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Chodzimy ponurzy, zmęczeni, smutni? To nie tylko wpływ zimy czy codziennych problemów. Czasami brakuje nam po prostu bliskości drugiego człowieka. Dziś Dzień Przytulania, wykorzystajmy go i przytulmy się do bliskich osób.

Dzień przytulania obchodzony jest w różne dni w wielu miejscach na świecie, m.in. w USA, Australii, Niemczech czy Austrii. Ta wyjątkowo przyjemna tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych przez Kevina Zaborneya and Adama Olisa, którzy uznali, że Amerykanie niepotrzebnie wstydzą się okazywać uczucia publicznie.

Według psychologów i fizjologów dotyk ma ogromne znaczenie: może zredukować lęki osób z niskim poczuciem własnej wartości, przytulanie zwiększa zaufanie i poczucie więzi – w trakcie przytulania wydzielany jest hormon oksytocyny, zwany również hormonem miłości, przytulas może pomóc regulować poziom adrenaliny, a co za tym idzie, redukować stres. To nie koniec cudownych właściwości przytulania – zmniejsza ciśnienie krwi, obniża poczucie samotności, a także zmniejsza ryzyko chorób serca. Nie wierzycie? Wypróbujcie sami!

red.
 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 31-01-2016 12:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

blookerss
31-01-2016 14:29
blookerss
Samo zdrowie :-), ale uwaga na portfele!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Pociągi za darmo na Dzień Dziecka

27-05-2017 13:00

Najmłodsi pasażerowie Kolei Śląskich 3 czerwca mogą liczyć na cały dzień bezpłatnych przejazdów pociągami. Dodatkowo w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach będą mogli m.in. zjeść słodkości, przymierzyć czapkę kolejarza i otrzymać miniplanszę do gry w kolejowe bingo, którą samodzielnie przygotowali dla nich pracownicy przewoźnika.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

Najpiękniejsza z pięknych

27-05-2017 11:10

Dla mieszkańców są najpiękniejsze na świecie? A która wieś jest rzeczywiście piękna? Wkrótce znów się przekonamy, ponieważ Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił kolejną edycję konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego”.

wyświetleń: 242komentarzy: 0

Nie boimy się cyberzagrożeń?

27-05-2017 09:20

W przeciwieństwie do internautów z innych krajów Europy, aż 75% Polaków nie obawia się korzystania z Internetu. Jednocześnie 1/3 Polaków nie zmienia swoich haseł i danych uwierzytelniających lub robi to rzadko, a 1/4 osób w ogóle nie ma antywirusa na swoich urządzeniach – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Europ Assistance.

wyświetleń: 173komentarzy: 0

Boisko do nauki jazdy

27-05-2017 07:30

Twoje dziecko nie umie jeździć na rowerze? Nie masz miejsca i sprzętu, żeby je nauczyć? Na specjalnym boisku do nauki jazdy można bezpłatnie wypożyczyć rower, hulajnogę i kaski i pojeździć. Gdzie? W Czeskim Cieszynie przy ul. Frydeckiej.

wyświetleń: 592komentarzy: 0

Dzień otwarty Klubu Abstynentów ''Familia''

26-05-2017 19:35

Dzień Otwartych Drzwi Klubu "Familia" w Cieszynie zorganizowano po raz czwarty. W tym roku Cieszyńskie Stowarzyszenie Klub Abstynentów zaprosiło do wysłuchania wykładu certyfikowanego psychoterapeuty uzależnień. 

wyświetleń: 1351komentarzy: 0

Góralska prognoza pogody (4) 26.05.2017

26-05-2017 17:15

Zapraszamy na kolejny odcinek Góralskiej Prognozy Pogody na wesoło z elementami gwary istebniańskiej. Program prowadzi ''Wicherek'' - zapraszamy, oglądajcie!

wyświetleń: 1708komentarzy: 1

Adam Bubik o muzycznym debiucie w Polsce

26-05-2017 15:30

Polsko-czeski muzyk i kompozytor. Polak mieszkający na Zaolziu - Adam Bubik opowiada o swoich muzycznych początkach, zainteresowaniu muzyką chrześcijańską, debiucie w Polsce, świeżutkiej płycie i najnowszym teledysku.

wyświetleń: 792komentarzy: 0

Taki będzie nowy ośrodek

26-05-2017 14:00

Znana już jest koncepcja graficzna nowego ośrodka w Mazańcowicach. Będzie to parterowy budynek z poddaszem o powierzchni 200 mkw. Kosztować ma ok. 1,26 mln.

wyświetleń: 1711komentarzy: 0

Dziś Dzień Matki! Nie zapomnij o życzeniach!

26-05-2017 12:50

Dziś 26 maja, Dzień Matki. Nie zapomnij o kwiatach, telefonie i życzeniach.

wyświetleń: 343komentarzy: 0

Nastał czas modeli SELECTION

26-05-2017 11:00

Toyota Avensis i Toyota Auris w nowej wersji Selection!