Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2033komentarzy: 2

Policja: jest bezpieczniej

29-01-2016 10:45

Policjanci podsumowują 2015 rok. Spadek przestępstw, wyższa wykrywalność, mniej pijanych kierowców i mniej wypadków - takie są wyniki statystyk za ubiegły rok.

Policjanci śląscy chwalą się wysoką wykrywalnością i spadkiem liczby przestępstw: - W ciągu 12 miesięcy minionego roku w województwie śląskim odnotowaliśmy o ponad 9 tysięcy mniej przestępstw, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wykryto prawie 70 % sprawców tych zdarzeń. W kategorii przestępstw o charakterze kryminalnym wszczęto o prawie 8900 mniej spraw. Wskaźnik wykrycia wyniósł prawie 57 % - informuje Śląska Policja.

W ubiegłym roku odnotowano też mniej bójek i pobić, uszkodzeń ciała, przestępstw rozbójniczych, kradzieży, włamań, kradzieży i włamań do samochodów oraz uszkodzeń mienia – łącznie w 2015 roku było ich mniej o 6621 niż w roku 2014.

- Spadła także liczba najbardziej brutalnych przestępstw takich, jak zabójstwa oraz zgwałcenia. Odnotowano o 11 mniej wszczętych postępowań w sprawie zabójstw i o 13 mniej w sprawie zgwałceń niż w roku 2014. Wykrywalność tych poważnych przestępstw wynosi 95%. W pozostałych wskaźnik wyniósł blisko 70% - komentują policjanci.

O 300 mniej nieletnich popełniło przestępstwo, wzrosła o 73 liczba ujawnionych przestępstw narkotykowych (3353 przestępstw tego typu w 2014) oraz liczba postępowań wszczętych w związku z przestępstwami gospodarczymi (wzrost o 610 postępowań). Wykrywalność wynosi w tej grupie 90%.

- Bezpieczniej było także na drogach. W analizowanym okresie, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, odnotowano mniej wypadków drogowych, w których rannych zostało 4575, co stanowi o 765 osób mniej niż w roku 2014. Niestety o 4 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadków oraz ilość kolizji drogowych. O prawie 1000 spadła również liczba zatrzymanych kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu – podają funkcjonariusze.

red./mat.pras.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 29-01-2016 10:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

acid
30-01-2016 22:17
acid
Bardzo ciekawe a co z włamaniami do domów prywatnych plądrowaniu niszczeniu przez złodziei ciągle włamują się i nic jakoś nie słychać co się robi w tej kwestii? Śmieją się złodzieje i robią swoje dalej okradają !!! ?Ile jeszcze muszą okraść domów? A temat jest już z zeszłego roku i Co nic nikt nic nie wie.
blookerss
31-01-2016 14:43
blookerss
PIS radzi bydzie jeszcze lepiej -bójcie się POtwory
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 134komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 263komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 220komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 263komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 1724komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 758komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 583komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1042komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.