Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3390komentarzy: 1

Zapnij pas!

28-01-2016 05:45

Dzisiaj (28.01.2016) na terenie całego województwa policjanci prowadza akcję "Pasy". Funkcjonariusze drogówki będą sprawdzać czy kierowcy stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.
Zapnij pas! fot. arc.ox.pl

Celem akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy przewożone przez nich dzieci są odpowiednio zabezpieczone w fotelikach.

Często bagatelizowane przez kierowców pasy mogą uchronić nie tylko przed poważnym urazem, czy utratą zdrowia, ale i tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Od godziny 6.00 śląscy stróże prawa będą prowadzić wzmożone kontrole drogowe, podczas których będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów oraz fotelików. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy.

Działania zakończą się o 22.00.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 28-01-2016 05:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ursus_81
03-02-2016 19:45
ursus_81
Karanie... pół środek - ja bym pokazywał przy okazji trochę autentycznych i maksymalnie drastycznych zdjęć skutków nie zapinania pasów. Wożę często pracowników, z przodu każdy grzecznie zapina pasy bez polecenia, ale z tyłu naprawdę muszę przypominać a i często wręcz wydawać polecenie... I tak było zawsze, aż niestety znajoma ekipa z tej samej budowy miała pecha, wpadli w poślizg i przywalili w drzewo. Dwóm osobom z przodu, z zapiętymi pasami nic się nie stało, ogólne potłuczenie i otarcia, natomiast trzech siedzących z tyłu bez pasów połamani. Jeden noga, drugi ręka i noga, trzeci ręka, ale za to w kilku miejscach i skończyło się operacją. Uwierzcie mi, nie proszę już o zapinanie pasów z tyłu...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Pytają o przemoc

02-07-2016 09:10

Przez niemal cały nadchodzący miesiąc strumieński MOPS prowadzi badania ankietowe dotyczące przemocy w rodzinie. Można je anonimowo wypełnić i wrzucić do skrzynek miejscowych ośrodkach zdrowia i Urzędzie Miasta.

wyświetleń: 22komentarzy: 0

Konkurs SEKAP I ORSIP

02-07-2016 08:00

Zapraszamy do udziału w konkursie „Sekap i Orsip - w świecie e-usług”, który polega na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

wyświetleń: 72komentarzy: 0

Ekspertyza nie pozostawia złudzeń...

01-07-2016 21:05

Wyniki ekspertyzy budynku przy ulicy Zamkowej 1 jednoznacznie wskazują na zły stan techniczny, sanitarny i przeciwpożarowy.  Podmioty, które prowadzą tam swoją działalność będą musiały opuścić budynek do 30 września br. Jego zarządca, czyli Zamek Cieszyn wręczył im w tym tygodniu wypowiedzenia.

wyświetleń: 2662komentarzy: 9

Uwaga firmy! Nadciąga JPK

01-07-2016 17:40

Słyszeliście o Jednolitym Pliku Księgowym? Jeśli – jak niemal 30% firm jeszcze nie – to zapoznajcie się z tym zagadnieniem jak najszybciej. JPK wchodzi bowiem w życie… dzisiaj (1 lipca).

wyświetleń: 1694komentarzy: 0

Policjanci na pikniku

01-07-2016 16:15

Policjanci z Cieszyna i Ustronia wzięli udział pikniku rodzinnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Przede wszystkim powiedzieli najmłodszym jak bezpiecznie spędzić wakacje.

wyświetleń: 853komentarzy: 2

Kierowcy, uważajcie na upały!

01-07-2016 14:40

Lato dopiero się rozkręca, może być coraz cieplej, przed upałami ostrzegają nie tylko meteorolodzy, ale i… policjanci.

wyświetleń: 1328komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/467/2016

01-07-2016 12:50

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3181komentarzy: 0

Absolutorium dla Burmistrza Cieszyna niejednogłośnie

01-07-2016 11:00

Podczas wczorajszej (30.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni, przy jednym głosie sprzeciwu, udzielili Burmistrzowi Miasta Cieszyna absolutorium. Przeciwko głosował samorządowiec Czesław Banot.

wyświetleń: 1774komentarzy: 3

Upały i burze

01-07-2016 09:15

Ten nierozłączny ostatnimi czasy duet znów na ustach meteorologów, którzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami i burzami z gradem.

wyświetleń: 2110komentarzy: 0

Jaki system LPG wybrać?

01-07-2016 07:30

Chcesz przerobić benzynę na gaz? Zanim umówisz się do gazownika, poznaj zasady działania układów wszystkich generacji – od I do V i wybierz taki, który najlepiej będzie współpracował z silnikiem.