Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1412komentarzy: 0

Ekumeniczne Kolędowanie

26-01-2016 19:00

Po raz dwudziesty szósty odbyło się Ekumeniczne Kolędowanie W sanktuarium św. Barbary w Strumieniu. W trakcie tego pięknego muzycznego wieczoru nie zabrakło znamienitych gośći.
Ekumeniczne Kolędowanie Fot: arc. UM w Strumieniu

W tegorocznym koncercie udział wzięli: Chór Katedralny „Largo Cantabile” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach pod dyrekcją Aleksandry Maciejczyk, Chór „Canzonetta” Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Strumieniu pod dyrekcją Tamary Nowok i Agnieszki Gawron-Gaszczyk, Chór Towarzystwa Śpiewaczego LUTNIA im. Jana Orszulika w Strumieniu pod dyrekcją Barbary Garus-Wyleżuch.

Wśród gości nie zabrakło Burmistrz Strumienia Anny Grygierek, Przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Grenia. W koncertowej uczcie udział wzięli również Stanisław Szwed, wiceminister Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Danuta Kożusznik, radna wojewódzka i Lilla Salachna-Brzoza, członek zarządu powiatu cieszyńskiego. Ekumeniczne kolędowanie rozpoczęli modlitwą biskup diecezji katowickiej dr Marian Niemiec oraz ks. prał Oskar Kuśka proboszcz parafii św. Barbary w Strumieniu, dziekan dekanatu strumieńskiego.

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 26-01-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 510komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 25komentarzy: 0

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 130komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 683komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1366komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1529komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3247komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 740komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 1000komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.