Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 5494komentarzy: 2

CBŚP: Przemytnicy zatrzymani

25-01-2016 09:15

To była akcja rodem z dobrego filmu kryminalnego, CBŚ zabezpieczyło ponad 6 kg marihuany przemycanej z Czech i oraz 3 mężczyzn związanych z przestępczym procederem.

Akcja służb rozegrała się  na trasie Cieszyn - Warszowice prowadzącej od granicy  RP. To tam policjanci Wydziału w Bielsku-Białej Zarządu  w Katowicach CBŚP, mający informacje o możliwym przemycie narkotyków, zatrzymali po pościgu dwa samochody: huyndaia i peugota. Kierowali nimi mężczyźni powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów. Byli to: 24-letni Arkadiusz F. i 26-letni Łukasz B. W samochodach nie znaleziono jednak narkotyków. 

- Policjanci CBŚP nie zrezygnowali i postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Ustalili, że podczas pościgu z jednego samochodu wyskoczył mężczyzna, który ukrył się w lesie. Tam też porzucił torbę z narkotykami, do której doprowadził  funkcjonariuszy pies policyjny. Ujawniono w niej ponad 6 kg marihuany - co daje nie mniej niż 6 tys. działek dilerskich. Jak się okazało, marihuana była przemycana z Republiki Czeskiej do Polski. Wpadł też mężczyzna, który porzucił w lesie narkotyki. Zatrzymano go w jednym z pobliskich sklepów. Ustalono, że jest to 26-letni Dawid W., również powiązany ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu-Chorzów.  – relacjonują mundurowi

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Mężczyznom przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wobec jednego z podejrzanych Prokurator Rejonowy w Cieszynie zastosował dozór policji, wobec dwóch pozostałych wystąpił do Sądu Rejonowego w Cieszynie o zastosowanie aresztu tymczasowego.

To nie wszystko  okazało się, że jeden z zatrzymanych brał udział w bójce w Gdyni, gdzie pokrzywdzonymi byli obywatele Meksyku.
Jak informuje CBŚ Bielsko Biała,  to kolejne zatrzymania związane z prowadzoną przez policjantów z wydziału w Bielsku-Białej sprawą związaną z przemytem znacznych ilości środków odurzających na teren RP. Akcja jest efektem długotrwałej i systematycznej pracy policjantów rozpracowujących grupy przestępcze zajmujące się przestępczością narkotykową.

Policjantów CBŚP podczas działań pościgowych  wspierali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 25-01-2016 09:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

hools85
25-01-2016 15:04
hools85
Ruch Ruch HKS!!
wislanin135
25-01-2016 18:50
wislanin135
Pojadą na ogólnopolską Patriotyczną Pielgrzymke Kibiców na Jasnej Górze to im Cudowny Obraz Matki Bożej i
podprzeor Jan Poteralski pobłogosławi i wszystkie grzechy na wiecznośc odpuści ... Pozdrawiam Czytelnikow OX
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 1033komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 529komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 317komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2371komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 729komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 795komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 706komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1146komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.