Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5475komentarzy: 2

CBŚP: Przemytnicy zatrzymani

25-01-2016 09:15

To była akcja rodem z dobrego filmu kryminalnego, CBŚ zabezpieczyło ponad 6 kg marihuany przemycanej z Czech i oraz 3 mężczyzn związanych z przestępczym procederem.

Akcja służb rozegrała się  na trasie Cieszyn - Warszowice prowadzącej od granicy  RP. To tam policjanci Wydziału w Bielsku-Białej Zarządu  w Katowicach CBŚP, mający informacje o możliwym przemycie narkotyków, zatrzymali po pościgu dwa samochody: huyndaia i peugota. Kierowali nimi mężczyźni powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów. Byli to: 24-letni Arkadiusz F. i 26-letni Łukasz B. W samochodach nie znaleziono jednak narkotyków. 

- Policjanci CBŚP nie zrezygnowali i postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Ustalili, że podczas pościgu z jednego samochodu wyskoczył mężczyzna, który ukrył się w lesie. Tam też porzucił torbę z narkotykami, do której doprowadził  funkcjonariuszy pies policyjny. Ujawniono w niej ponad 6 kg marihuany - co daje nie mniej niż 6 tys. działek dilerskich. Jak się okazało, marihuana była przemycana z Republiki Czeskiej do Polski. Wpadł też mężczyzna, który porzucił w lesie narkotyki. Zatrzymano go w jednym z pobliskich sklepów. Ustalono, że jest to 26-letni Dawid W., również powiązany ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu-Chorzów.  – relacjonują mundurowi

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Mężczyznom przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wobec jednego z podejrzanych Prokurator Rejonowy w Cieszynie zastosował dozór policji, wobec dwóch pozostałych wystąpił do Sądu Rejonowego w Cieszynie o zastosowanie aresztu tymczasowego.

To nie wszystko  okazało się, że jeden z zatrzymanych brał udział w bójce w Gdyni, gdzie pokrzywdzonymi byli obywatele Meksyku.
Jak informuje CBŚ Bielsko Biała,  to kolejne zatrzymania związane z prowadzoną przez policjantów z wydziału w Bielsku-Białej sprawą związaną z przemytem znacznych ilości środków odurzających na teren RP. Akcja jest efektem długotrwałej i systematycznej pracy policjantów rozpracowujących grupy przestępcze zajmujące się przestępczością narkotykową.

Policjantów CBŚP podczas działań pościgowych  wspierali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 25-01-2016 09:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

hools85
25-01-2016 15:04
hools85
Ruch Ruch HKS!!
wislanin135
25-01-2016 18:50
wislanin135
Pojadą na ogólnopolską Patriotyczną Pielgrzymke Kibiców na Jasnej Górze to im Cudowny Obraz Matki Bożej i
podprzeor Jan Poteralski pobłogosławi i wszystkie grzechy na wiecznośc odpuści ... Pozdrawiam Czytelnikow OX
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kajto 3. po kwalifikacjach

26-08-2016 15:30

Kajetanowicz i Baran osiągnęli trzeci czas na kwalifikacjach do Rajdu Barum. Dziś (26.08) wieczorem miejski odcinek w Zlinie rozpocznie walkę.

wyświetleń: 15komentarzy: 0

Barum: najtrudny debiut Tomaszczyka

26-08-2016 15:10

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek – wiceliderzy czeskiego Pucharu Opla Adama już w najbliższy weekend staną na starcie najtrudniejszej rundy sezonu. Będzie nią najważniejsza impreza w czeskich sportach motorowych – Rajd Barum, w którym załoga Ulter Sport Rally Team powalczy o powrót na prowadzenie w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup.

wyświetleń: 59komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 828komentarzy: 0

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 252komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 1067komentarzy: 0

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 695komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1764komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1791komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3417komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.