Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 9891komentarzy: 5

Seria włamań w Goleszowie?

21-01-2016 11:00

W Gminie Goleszów doszło w ostatnim czasie do trzech włamań. Ostatnie było dziś (21.01.2015) w nocy.
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Doszły do nas głosy Czytelników z Goleszowa o serii włamań na terenie gminy. Zaniepokojeni mieszkańcy, nie chcąc wierzyć gminnym plotkom, zwrócili się do nas o sprawdzenie informacji o rzekomych włamaniach do firm i osób prywatnych w Gminie Goleszów.

Jak informuje nas komisarz Mariusz Białoń z cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji, rzeczywiście toczą się śledztwa w sprawie trzech włamań do firm na terenie Gminy: - 10 stycznia doszło do włamania w Goleszowie w firmie handlującej narzędziami Stihl, zniknęły elektronarzędzia. 16 stycznia włamano się w Bażanowicach do sklepu odzieżowego, zniknął bilon w kwocie około 400 zł. Wczorajszej nocy, około północy doszło do włamania do innej firmy w Goleszowie, na miejscu zdarzenia są funkcjonariusze, którzy prowadzą śledztwo w sprawie włamań.

Jednocześnie komisarz nie potwierdził informacji o włamaniach do mieszkań prywatnych. Policjanci zalecają jednak czujność.

Przypominamy - kradzieże zdarzyć mogą się o każdej porze dnia i nocy. Nie jesteśmy jednak zupełnie bezbronni - ryzyko włamania możemy ograniczyć do minimum. - Dostępnych jest wiele metod, takich jak nowoczesne zabezpieczenia okien i drzwi. Można jeszcze inwestować w alarm, monitoring, itp. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest czujny i zaufany sąsiad. Warto poinformować go o tym, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie - podpowiadają policjanci.

Mundurowi apelują do mieszkańców, aby zwracać uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. Naszą czujność powinny wzbudzić:
- zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy;
- osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji;
- osoby poruszające się w okolicy bez konkretnego celu;
- osoby wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami, np. czy jest sąsiad, kiedy wróci, gdyż sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego.

Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny. Nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, ale także w celu zapobieżenia takiemu zdarzeniu.  - Informacje o niepokojących spostrzeżeniach prosimy niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu najbliższej jednostki policji pod numery telefonów alarmowych – 997, 112. Informacja ta może przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców! - apeluje policja.

red.

zródło: OX.PL
dodał: NG 21-01-2016 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Tom1978
21-01-2016 11:42
Tom1978
W Gumnach też okradli prywatny dom 19.01.2016 ok 17 po południu.
emo33
22-01-2016 00:16
emo33
A włamania w Kozakowicach przez święta???
kck321
22-01-2016 01:43
kck321
A włamania do kilku domów prywatnych w Hażlachu w ostatnim czasie,mają ten sam sposób działania, wyłamują łomem okno z tyłu domu i wchodzą, wszystko dzieje się w godzinach wieczornych.Ludzie bądzcie czujni !!! Obserwujcie domy sąsiadów i dzwońcie na Policję!!!
Czudi
22-01-2016 18:55
Czudi
No nie było włamań do domów prywatnych, panowie policjanci proszę o przekazywanie prawdziwych informacji były włamania sam go doświadczyłem w kozakowicach, jeśli ktoś coś podejrzanego widział lub wie kto może za tym stać proszę o informację czeka nagroda
Czudi
22-01-2016 22:34
Czudi
Kck321 proszę o kontakt na Czudiiii@gmail.com
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wisła w Rozszerzonej Rzeczywistości

08-12-2016 17:00

Rozszerzona Rzeczywistość rodem z filmów science-fiction, jak w „Raporcie mniejszości” zaczyna stawać się… rzeczywistością. Na razie na mniejszą skalę, ale dociera również do nas. W Wiśle wybrano wykonawcę projektu, który pozwoli patrzyć na mapy Wisły w inny sposób, dzięki rozszerzonej rzeczywistości.

wyświetleń: 3komentarzy: 0

Festiwal Muzyki rozpoczęty

08-12-2016 15:50

Wczoraj (07.11.2016) rozpoczął się w Cieszynie II Międzynarodowy Festiwal Muzyki prof. Józefa Świdra. Konferencja naukowa, warsztaty pianistyczne i dwa koncerty - były pięknym rozpoczęciem festiwalu.

wyświetleń: 88komentarzy: 0

W Strumieniu po sesji

08-12-2016 15:35

Pożegnanie komendanta Policji, przyjęcie uchwał, zatwierdzenie taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków – tak wyglądała miniona sesja Rady Miejskiej Strumienia.

wyświetleń: 193komentarzy: 0

Skoczowscy sołtysi naradzali się

08-12-2016 14:25

W nietypowym miejscu, bo w Dworku Myśliwskim w Brennej 6 grudnia sołtysi gminy Skoczów spotkali się na ostatniej w tym roku naradzie.

wyświetleń: 481komentarzy: 1

Portal OX.PL poleca!

08-12-2016 12:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Z Wisły do Vikersund

08-12-2016 11:45

Skoczkowie Kadry B trenowali w Wiśle, teraz polatają na otwarciu Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, który rozpoczyna się już jutro, 9 grudnia.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Pozbierani czy Sami Swoi?

08-12-2016 10:35

Wielkimi krokami zbliża się rozwiązanie jesiennych rozgrywek w siatkówce – już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia okaże się kto zostanie najlepszą drużyną Amatorskiej Ligi Siatkówki w Cieszynie.

wyświetleń: 476komentarzy: 0

Zmiana dyrektora w Ośrodku Kultury w Hażlachu

08-12-2016 09:20

W Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu nastąpiła zmiana na stanowiska dyrektora.

wyświetleń: 1600komentarzy: 0

Myj dwa razy dłużej za 1 zł!

08-12-2016 07:30

Choć czas świątecznych podarków jeszcze przed nami, to kierowcy w powiecie już mogą cieszyć się z pierwszych prezentów - nie dość, że dziś, 8 grudnia, otwarta zostaje nowa myjnia samochodowa, to jeszcze za 1 zł dostaniemy aż 75 sekund mycia!

wyświetleń: 2071komentarzy: 0

Kalendarz Beskidzki już jest

07-12-2016 20:15

Beskidzki. Wydawany przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Myli się jednak ten, kto uzna, że nic tam dla cieszyniaków, nic o Cieszyniakach. Wręcz przeciwnie! Redagujący go już od dziewięciu lat Jan Picheta sporo miejsca poświęca Śląskowi Cieszyńskiemu, i to pojmowanemu całościowo, aż po Ostrawicę.