Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 9922komentarzy: 5

Seria włamań w Goleszowie?

21-01-2016 11:00

W Gminie Goleszów doszło w ostatnim czasie do trzech włamań. Ostatnie było dziś (21.01.2015) w nocy.
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

Doszły do nas głosy Czytelników z Goleszowa o serii włamań na terenie gminy. Zaniepokojeni mieszkańcy, nie chcąc wierzyć gminnym plotkom, zwrócili się do nas o sprawdzenie informacji o rzekomych włamaniach do firm i osób prywatnych w Gminie Goleszów.

Jak informuje nas komisarz Mariusz Białoń z cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji, rzeczywiście toczą się śledztwa w sprawie trzech włamań do firm na terenie Gminy: - 10 stycznia doszło do włamania w Goleszowie w firmie handlującej narzędziami Stihl, zniknęły elektronarzędzia. 16 stycznia włamano się w Bażanowicach do sklepu odzieżowego, zniknął bilon w kwocie około 400 zł. Wczorajszej nocy, około północy doszło do włamania do innej firmy w Goleszowie, na miejscu zdarzenia są funkcjonariusze, którzy prowadzą śledztwo w sprawie włamań.

Jednocześnie komisarz nie potwierdził informacji o włamaniach do mieszkań prywatnych. Policjanci zalecają jednak czujność.

Przypominamy - kradzieże zdarzyć mogą się o każdej porze dnia i nocy. Nie jesteśmy jednak zupełnie bezbronni - ryzyko włamania możemy ograniczyć do minimum. - Dostępnych jest wiele metod, takich jak nowoczesne zabezpieczenia okien i drzwi. Można jeszcze inwestować w alarm, monitoring, itp. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest czujny i zaufany sąsiad. Warto poinformować go o tym, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie - podpowiadają policjanci.

Mundurowi apelują do mieszkańców, aby zwracać uwagę na wszelkie nietypowe rzeczy. Naszą czujność powinny wzbudzić:
- zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy;
- osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji;
- osoby poruszające się w okolicy bez konkretnego celu;
- osoby wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami, np. czy jest sąsiad, kiedy wróci, gdyż sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego.

Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny. Nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, ale także w celu zapobieżenia takiemu zdarzeniu.  - Informacje o niepokojących spostrzeżeniach prosimy niezwłocznie przekazywać oficerowi dyżurnemu najbliższej jednostki policji pod numery telefonów alarmowych – 997, 112. Informacja ta może przyczynić się do szybkiego ujęcia sprawców! - apeluje policja.

red.

zródło: OX.PL
dodał: NG 21-01-2016 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Tom1978
21-01-2016 11:42
Tom1978
W Gumnach też okradli prywatny dom 19.01.2016 ok 17 po południu.
emo33
22-01-2016 00:16
emo33
A włamania w Kozakowicach przez święta???
kck321
22-01-2016 01:43
kck321
A włamania do kilku domów prywatnych w Hażlachu w ostatnim czasie,mają ten sam sposób działania, wyłamują łomem okno z tyłu domu i wchodzą, wszystko dzieje się w godzinach wieczornych.Ludzie bądzcie czujni !!! Obserwujcie domy sąsiadów i dzwońcie na Policję!!!
Czudi
22-01-2016 18:55
Czudi
No nie było włamań do domów prywatnych, panowie policjanci proszę o przekazywanie prawdziwych informacji były włamania sam go doświadczyłem w kozakowicach, jeśli ktoś coś podejrzanego widział lub wie kto może za tym stać proszę o informację czeka nagroda
Czudi
22-01-2016 22:34
Czudi
Kck321 proszę o kontakt na Czudiiii@gmail.com
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wybory w Wiśle

19-01-2017 19:20

Już drugi raz z rzędu mieszkańcy Wisły mogli przedstawiać swoje propozycje inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Tym razem jednak nie wszystkie pomysły poddane będą procedurze wyboru. Połowa projektów odpadła.

wyświetleń: 640komentarzy: 0

O Afryce w środku zimy, czyli spotkanie z Kydryńskim

19-01-2017 17:40

Liczne podróże do Afryki, które odbył w ciągu 25 lat stały się inspiracją do napisania książki. „Biel. Notatki z Afryki” – wyszła spod pióra Marcina Kydryńskiego w 2016 roku. O najnowszej książce, a także o Afryce, fotografii, podróżach i prawdziwych pasjach można było porozmawiać wczoraj (18.01) w cieszyńskiej Bibliotece właśnie z Marcinem Kydryńskim.

wyświetleń: 672komentarzy: 0

Najmłodsi stela 5/531/2017

19-01-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2559komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

19-01-2017 14:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1093komentarzy: 0

Ratownik bez uprawnień - Trwa śledztwo

19-01-2017 13:00

Wracamy do sprawy tragicznego utonięcia na basenie w Wiśle. Wczoraj po południu policjanci z Wisły i Cieszyna przy udziale biegłego psychologa prowadzili przesłuchania nastolatków, którzy byli świadkami tragicznego zdarzenia na basenie.

wyświetleń: 9155komentarzy: 14

Znów przekroczenia PM10 !

19-01-2017 11:00

Przekroczenia dopuszczalnych stężeń pyłu zawieszonego znów miały i mają miejsce na cieszyńskim niebie.

wyświetleń: 3961komentarzy: 5

Zmodernizowali ciepłownię

19-01-2017 09:20

Ciepłownia w Strumieniu przeszła modernizację. Jej koszt to ponad 100 tys. zł.

wyświetleń: 987komentarzy: 1

19 wystaw w 24 miesiące!

19-01-2017 07:45

To już dwa lata działalności Galerii Muflon w Ustroniu. W tym czasie zrealizowano 19 wystaw.

wyświetleń: 458komentarzy: 0

Ratownika nie było na basenie?

18-01-2017 19:10

Policja i prokuratura bada przyczynę tragicznego wypadku w Wiśle. Przypomnijmy, wczoraj w basenie Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich utopił się nastolatek, drugi walczy o życie w szpitalu. Jak twierdzi policja, na basenie w momencie tragedii nie było ratownika.

wyświetleń: 13711komentarzy: 6

LOTE, Szybiński, Osuch, SOiZ... Najlepsze szkoły wg Rankingu Perspektyw 2017

18-01-2017 18:15

To ważny ranking dla szkół i dla uczniów. Od lat ranking przygotowany przez Perspektywy jest nie tylko wskazówką dla uczniów przy wyborze szkoły, ale i potwierdzeniem jakości kształcenia dla dyrekcji i kuratorium. Podobnie jak przed rokiem placówki z powiatu, głównie cieszyńskie, są w czołówce.