Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2028komentarzy: 3

Laur dla Wójta Jaworza

20-01-2016 17:20

Wójt Gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz odebrał 16 stycznia br. w Zabrzu Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Udany Debiut". Wójt został doceniony m.in. za podejmowanie inicjatyw społecznych czy kontynuację i zakończenie kanalizacji gminy.
Laur dla Wójta Jaworza Wójt Jaworza w otoczeniu nagrodzonych Złotym Laurem, fot.UG Jaworze

W sobotę 16 stycznia 2016 r. grono Laureatów, parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, rządu, samorządów terytorialnych oraz przedsiębiorców – łącznie ponad 2000 znamienitych gości – zgromadziło się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu podczas Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Diamentowe, Kryształowe, Platynowe oraz Złote Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są już niemal od dwudziestu pięciu lat. Wręczane są nieprzeciętnym osobowościom, firmom, instytucjom i organizacjom, które wyróżniają się niezwykłą aktywnością.

Wójt Radosław Ostałkiewicz otrzymał Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Udany Debiut” za m.in. podejmowanie licznych inicjatyw społecznych, stałe wspieranie działań mających na celu zwiększenie środków na dotacje dla lokalnych stowarzyszeń i organizacji społecznych, realizację projektów edukacyjnych oraz kontynuację i zakończenie budowy kanalizacji sanitarnej, zabezpieczającej potrzeby 96% mieszkańców gminy [Pisaliśmy: Jaworze zakończyło kanalizację ].

- Dla mnie osobiście Złoty Laur 2015 to nie tylko wielki zaszczyt, ale chyba jeszcze większe zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że moja praca zostanie dostrzeżona w Katowicach. […] Przede mną jeszcze wiele roboty i na laurach z pewnością nie spocznę – zapowiada Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Wśród dotychczasowych Laureatów znalazły się takie osobistości jak: Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, José Manuel Durão Barroso, Javier Solana, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Bogdan Borusewicz, czy Krzysztof Penderecki. W tym roku na podstawie decyzji Kapituły najważniejszy Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji został wręczony Hannie Suchockiej, która obejmowała urząd premiera RP w latach 1992-1993 r.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 20-01-2016 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pecok
20-01-2016 18:02
pecok
Gratulacje
zbytkowianin
20-01-2016 22:24
zbytkowianin
Ja też gratuluję.mam już pomysł na drugi laur,po wykonanej kanalizacji byłoby dobrze posprzątać butelki po wódce i piwie które leżą przy drogach i potokach oraz inne śmieci.Dawno nie widziałem takiego syfu, FUJ
jankur1
21-01-2016 16:53
jankur1
Gratulacje, wspaniały młody zespół. Szkoda,że u nas w Skoczowie nie ma pomysłu na promocję Gminy, tylko pseudo sensacje i afery.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1687komentarzy: 5

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 554komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 643komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1174komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 608komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1148komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 540komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2279komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.