Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1498komentarzy: 5

Gdzie duża rodzina skorzysta ze zniżek?

20-01-2016 15:30

Dwie restauracje, ośrodek wczasowy i stacja narciarska, optyk, kursy, doradztwo zawodowe i edukacyjne, niepubliczne przedszkole - to aktualna lista partnerów Cieszyńskiej Karty Dużej Rodziny w przypadku prywatnych przedsiębiorstw i firm. Lista ta jest uaktualniana na bieżąco.

Pod koniec 2015 roku na łamach naszego portalu ukazał się artykuł, w którym Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura zachęcał do udziału w programie wspierającym duże rodziny – Cieszyńska Karta Dużej Rodziny – prywatne firmy, instytucje, czy organizacje. Formularz zgłoszeniowy został opublikowany w mediach i Wiadomościach Ratuszowych, a także na stronie Urzędu Miasta gdzie nadal jest dostępny.

Do tej pory zgłosiło się 8 prywatnych podmiotów. Lista partnerów, ich lokalizacje oraz zaproponowany przez nich katalog zniżek znajdziemy na stronie http://www.cieszyn.pl/ckdr/ . Lista ta, jak informuje Urząd Miasta jest jednak na bieżąco uaktualniana wraz z podpisaniem nowych umów z partnerami programu. Na chwilę obecną zniżki oferuje restauracja z Cieszyna; hotel-restauracja z Cieszyna; ośrodek wczasowy i stacja narciarska z Brennej; salon optyczny z Cieszyna; firma oferująca kursy z Cieszyna; firma oferująca m.in. doradztwo zawodowe i edukacyjne, terapię rodzin, związków i osób indywidualnych, indywidualne szkolenia IT; niepubliczne przedszkole w Cieszynie.

Partnerami Karty Dużej Rodziny jest również 8 jednostek miejskich tj.:

  • Zespół Obsługi Jednostek Oświatowych - ulga na zakup biletów wstępu na basen przy SP 4 oraz ulga za pobyt w przedszkolu publicznym ponad 5 godz. bezpłatnej podstawy programowej dla dzieci z rodzin objętych programem CKDR.
  • Żłobki Miejskie - ulga w odpłatności za pobyt dziecka w żłobku dla dzieci z rodzin objętych programem CKDR.
  • Zakład Gospodarki Komunalnej - ulga na przejazdy dla rodziców i prawnych opiekunów dzieci z rodzin objętych programem CKDR.
  • Teatr im. A. Mickiewicza – ulga dotyczy wyłącznie imprez organizowanych i biletowanych przez Teatr.
  • Książnica Cieszyńska – oferuje bezpłatne bilety wstępu.
  • Zamek Cieszyn – ulga na udział w warsztatach oraz na zakup biletów wstępu na Wieżę Piastowską i do Rotundy.
  • COK „Dom Narodowy” – ulga na imprezy własne, zajęcia cykliczne oraz na zajęcia jednorazowe – warsztaty.
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – ulga na kąpielisko miejskie, lodowisko w Hali Widowiskowo-Sportowej oraz korty tenisowe.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 20-01-2016 15:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
20-01-2016 15:48
Przepierón
Nie martwcie się, nikt was i waszej zasranej państwowej kasy nie obciąży bo takich rodzin które by to interesowało i spełniają wasze kryteria poprostu nie ma.
MichalFly
20-01-2016 16:16
MichalFly
Być może lokalne karty działają lepiej bo na miejscu zna się miejsca, firmy itd. Generalnie ogólnoPOlska Karta Dużej Rodziny to LIPA.
koszor
20-01-2016 17:41
koszor
Przepierónie - "po prostu" pisze się osobno. A może zajmiesz się czymś pożytecznym, bo widzę, że znowu całymi dniami piszesz złośliwe komentarze.
Przepierón
20-01-2016 18:17
Przepierón
Koszor, zajmij się sobą i swoim upośledzeniem, jak już komentujesz to komentuj dany artykuł a nie posty innych, a poprostu ło mie za mie to sie i może pisać i do góry nogami.
koszor
21-01-2016 14:51
koszor
Tak, masz trochę tych rzeczy do góry nogami, chyba więcej, niż jesteś w stanie ogarnąć. Wydaje ci się, że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie, więc możesz gnoić i pouczać wszystkich. Mam tylko nadzieję, że nie masz karty dużej rodziny. Nie powielaj za bardzo swoich genów.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1389komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 513komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1072komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 572komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 849komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1106komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2232komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.