Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1666komentarzy: 5

Powiat Cieszyński na trzecim miejscu w Rankingu Gmin i Powiatów

20-01-2016 11:15

Zakończyła się ocena samorządów, które rywalizowały w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2015, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Cieszyński znalazł się na trzecim miejscu w kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców.
To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl

W ten sposób docenione zostały m.in. nasze działania proinwestycyjne i prorozwojowe, a także w zakresie pozyskiwania środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych i krajowych oraz promocji powiatu. To dla nas duże osiągnięcie, które jest efektem pracy Rady Powiatu, pracowników Starostwa oraz naszych jednostek, a także wielu życzliwych nam osób, samorządów i instytucji. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Ranking Związku Powiatów Polskich jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

47 704 punktów uzyskanych przez Powiat Cieszyński uplasowało samorząd na medalowym, trzecim miejscu, na które awansował z pozycji piątej. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Powiat Kielecki, drugi był Powiat Myślenicki. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

 

W 2014 roku powiat cieszyński znalazł się na drugim miejscu - Pisaliśmy: Wysokie 2. miejsce powiatu

 

mat.pras.
 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 20-01-2016 11:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
20-01-2016 14:31
NoNick
DOBRA ZMIANA
już nawet nasz powiat dosięgła ...
syroma
20-01-2016 15:04
syroma
Pierwsze miejsce powiat kielecki???? Poważnie???? Naprawdę???? Kielecki???? Scyzoryki się ucywilizowaly???
Przepierón
20-01-2016 15:39
Przepierón
Proszę powiat cieszyński nie kojarzyć z Cieszynem i całym jego syfem, na to 3 miejsce zapracowały gminy i miasteczka wokół Cieszyna.
alternatywy 5
20-01-2016 17:52
alternatywy 5
Czysta propaganda....i kosztowna.
[konto zostało usunięte]
21-01-2016 06:18
[konto zostało usunięte]
Brawo Cieszyn!!!Za POprzedniej władzy nasze miasto się zwijało...teraz dzięki nowym włodarzom rozwija się i pięknieje!Bardzo nas to cieszy :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 467komentarzy: 1

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 284komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 671komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 412komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 840komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 629komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 855komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 316komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 5344komentarzy: 1

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!