Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1748komentarzy: 5

Powiat Cieszyński na trzecim miejscu w Rankingu Gmin i Powiatów

20-01-2016 11:15

Zakończyła się ocena samorządów, które rywalizowały w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2015, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Cieszyński znalazł się na trzecim miejscu w kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców.
To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl

W ten sposób docenione zostały m.in. nasze działania proinwestycyjne i prorozwojowe, a także w zakresie pozyskiwania środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych i krajowych oraz promocji powiatu. To dla nas duże osiągnięcie, które jest efektem pracy Rady Powiatu, pracowników Starostwa oraz naszych jednostek, a także wielu życzliwych nam osób, samorządów i instytucji. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Ranking Związku Powiatów Polskich jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

47 704 punktów uzyskanych przez Powiat Cieszyński uplasowało samorząd na medalowym, trzecim miejscu, na które awansował z pozycji piątej. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Powiat Kielecki, drugi był Powiat Myślenicki. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

 

W 2014 roku powiat cieszyński znalazł się na drugim miejscu - Pisaliśmy: Wysokie 2. miejsce powiatu

 

mat.pras.
 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 20-01-2016 11:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
20-01-2016 14:31
NoNick
DOBRA ZMIANA
już nawet nasz powiat dosięgła ...
syroma
20-01-2016 15:04
syroma
Pierwsze miejsce powiat kielecki???? Poważnie???? Naprawdę???? Kielecki???? Scyzoryki się ucywilizowaly???
Przepierón
20-01-2016 15:39
Przepierón
Proszę powiat cieszyński nie kojarzyć z Cieszynem i całym jego syfem, na to 3 miejsce zapracowały gminy i miasteczka wokół Cieszyna.
alternatywy 5
20-01-2016 17:52
alternatywy 5
Czysta propaganda....i kosztowna.
[konto zostało usunięte]
21-01-2016 06:18
[konto zostało usunięte]
Brawo Cieszyn!!!Za POprzedniej władzy nasze miasto się zwijało...teraz dzięki nowym włodarzom rozwija się i pięknieje!Bardzo nas to cieszy :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Jak powinna wyglądać ul. Kluckiego w Cieszynie? - II debata

27-05-2017 19:10

Za nami II debata podwórkowa przy ul. Ludwika Kluckiego w Cieszynie. Osoby zainteresowane zmianą wizerunku wspomnianej ulicy, projektanci, przedstawiciele Urzędu Miasta, a także różnych instytucji oraz środowisk zajmujących się sztuką, spotkali się już w kwietniu. Pojawiły się wówczas pierwsze propozycje zmiany wizerunku tej ulicy. Podczas II debaty zaproponowano konkretne rozwiązania. 

wyświetleń: 87komentarzy: 0

Stypendia i nagrody dla sportowców

27-05-2017 17:15

Doceniono wiślańskich sportowców za wysokie osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Statuetki wyróżnionym wręczył Burmistrz Wisły Tomasz Bujok oraz Przewodniczący Rady Miasta Wisła Janusz Podżorski.

wyświetleń: 160komentarzy: 0

Rowerami po komendach

27-05-2017 15:20

Zamierzają odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego na rowerach. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii z Pyskowic. Taki cel obrali sobie dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu. Przed nimi do przejechania ponad 1200 kilometrów.

wyświetleń: 669komentarzy: 0

Pociągi za darmo na Dzień Dziecka

27-05-2017 13:00

Najmłodsi pasażerowie Kolei Śląskich 3 czerwca mogą liczyć na cały dzień bezpłatnych przejazdów pociągami. Dodatkowo w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach będą mogli m.in. zjeść słodkości, przymierzyć czapkę kolejarza i otrzymać miniplanszę do gry w kolejowe bingo, którą samodzielnie przygotowali dla nich pracownicy przewoźnika.

wyświetleń: 562komentarzy: 0

Najpiękniejsza z pięknych

27-05-2017 11:10

Dla mieszkańców są najpiękniejsze na świecie? A która wieś jest rzeczywiście piękna? Wkrótce znów się przekonamy, ponieważ Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił kolejną edycję konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego”.

wyświetleń: 469komentarzy: 0

Nie boimy się cyberzagrożeń?

27-05-2017 09:20

W przeciwieństwie do internautów z innych krajów Europy, aż 75% Polaków nie obawia się korzystania z Internetu. Jednocześnie 1/3 Polaków nie zmienia swoich haseł i danych uwierzytelniających lub robi to rzadko, a 1/4 osób w ogóle nie ma antywirusa na swoich urządzeniach – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Europ Assistance.

wyświetleń: 247komentarzy: 0

Boisko do nauki jazdy

27-05-2017 07:30

Twoje dziecko nie umie jeździć na rowerze? Nie masz miejsca i sprzętu, żeby je nauczyć? Na specjalnym boisku do nauki jazdy można bezpłatnie wypożyczyć rower, hulajnogę i kaski i pojeździć. Gdzie? W Czeskim Cieszynie przy ul. Frydeckiej.

wyświetleń: 780komentarzy: 1

Dzień otwarty Klubu Abstynentów ''Familia''

26-05-2017 19:35

Dzień Otwartych Drzwi Klubu "Familia" w Cieszynie zorganizowano po raz czwarty. W tym roku Cieszyńskie Stowarzyszenie Klub Abstynentów zaprosiło do wysłuchania wykładu certyfikowanego psychoterapeuty uzależnień. 

wyświetleń: 1532komentarzy: 0

Góralska prognoza pogody (4) 26.05.2017

26-05-2017 17:15

Zapraszamy na kolejny odcinek Góralskiej Prognozy Pogody na wesoło z elementami gwary istebniańskiej. Program prowadzi ''Wicherek'' - zapraszamy, oglądajcie!

wyświetleń: 2213komentarzy: 1

Adam Bubik o muzycznym debiucie w Polsce

26-05-2017 15:30

Polsko-czeski muzyk i kompozytor. Polak mieszkający na Zaolziu - Adam Bubik opowiada o swoich muzycznych początkach, zainteresowaniu muzyką chrześcijańską, debiucie w Polsce, świeżutkiej płycie i najnowszym teledysku.