Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 1758komentarzy: 5

Powiat Cieszyński na trzecim miejscu w Rankingu Gmin i Powiatów

20-01-2016 11:15

Zakończyła się ocena samorządów, które rywalizowały w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2015, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Cieszyński znalazł się na trzecim miejscu w kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców.
To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl

W ten sposób docenione zostały m.in. nasze działania proinwestycyjne i prorozwojowe, a także w zakresie pozyskiwania środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych i krajowych oraz promocji powiatu. To dla nas duże osiągnięcie, które jest efektem pracy Rady Powiatu, pracowników Starostwa oraz naszych jednostek, a także wielu życzliwych nam osób, samorządów i instytucji. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Ranking Związku Powiatów Polskich jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

47 704 punktów uzyskanych przez Powiat Cieszyński uplasowało samorząd na medalowym, trzecim miejscu, na które awansował z pozycji piątej. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Powiat Kielecki, drugi był Powiat Myślenicki. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

 

W 2014 roku powiat cieszyński znalazł się na drugim miejscu - Pisaliśmy: Wysokie 2. miejsce powiatu

 

mat.pras.
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 20-01-2016 11:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
20-01-2016 14:31
NoNick
DOBRA ZMIANA
już nawet nasz powiat dosięgła ...
syroma
20-01-2016 15:04
syroma
Pierwsze miejsce powiat kielecki???? Poważnie???? Naprawdę???? Kielecki???? Scyzoryki się ucywilizowaly???
Przepierón
20-01-2016 15:39
Przepierón
Proszę powiat cieszyński nie kojarzyć z Cieszynem i całym jego syfem, na to 3 miejsce zapracowały gminy i miasteczka wokół Cieszyna.
alternatywy 5
20-01-2016 17:52
alternatywy 5
Czysta propaganda....i kosztowna.
[konto zostało usunięte]
21-01-2016 06:18
[konto zostało usunięte]
Brawo Cieszyn!!!Za POprzedniej władzy nasze miasto się zwijało...teraz dzięki nowym włodarzom rozwija się i pięknieje!Bardzo nas to cieszy :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość Ox.pl - Dawid Bawor

25-07-2017 12:05

Taniec z Gościem Ox.pl - Dawid Bawor, który opowiada o kłótniach, paryskich przygodach i udziale w bollywoodzkim filmie. Wyjaśnia, dlaczego pracuje w fabryce i pokazuje taneczny klucz. Jacek Porzycki - "tancerz wewnętrzny" pyta również o bataty, talent show i wymarzony musical.

wyświetleń: 97komentarzy: 0

Wysyp pijanych kierowców

25-07-2017 10:20

W nocy aż dwóch pijanych kierowców  uczestniczyło w kolizjach drogowych. Inny  duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w minioną (23.07.2017) niedzielę. 

wyświetleń: 1546komentarzy: 0

Uważaj, gdy zasypiasz w aucie

25-07-2017 09:15

Godzinna drzemka w samochodzie z włączoną klimatyzacją może spowodować śmierć. Jak to możliwe?

wyświetleń: 1177komentarzy: 0

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 1931komentarzy: 0

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 2702komentarzy: 1

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.

wyświetleń: 2549komentarzy: 0

Rywalizacja mikstów w Cieszynie

24-07-2017 16:00

W niedzielę 23 lipca w Cieszynie, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Śląska Mikstów w siatkówce plażowej. Impreza odbyła się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a organizatorem imprezy był Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 820komentarzy: 0

Obchody 110-lecia OSP Godziszów

24-07-2017 14:50

W upalne, sobotnie popołudnie 22 lipca na placu przed remizą w Godziszowie odbyła się uroczystość 110-lecia miejscowej straży. W obchodach wzięły udział delegacje z ośmiu jednostek OSP gminy Goleszów: Bażanowice, Cisownica, Dzięgielów, Goleszów,  Kisielów, Kozakowice, Leszna Górna, Puńców oraz zaprzyjaźnione straże z Bładnic, Kiczyc i Nierodzimia.

wyświetleń: 1099komentarzy: 0

Zderzenie w Cieszynie

24-07-2017 13:40

Dziś (24.07.2017) o godz. 8:50 doszło w Cieszynie do kolizji. 30-letnia mieszkanka Cieszyna nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście

wyświetleń: 6611komentarzy: 2

Medal dla papieża

24-07-2017 12:15

Dzisiaj ( 24 lipca  2017)  Parafii Ewangelickiej w Szczyrku wysłany zostanie pocztą do Watykany na ręce papieża Franciszka specjalny medal na 500 lat Reformacji (1517-2017) – informuje redakcję ox.pl ks. Jan Byrt.