Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1724komentarzy: 5

Powiat Cieszyński na trzecim miejscu w Rankingu Gmin i Powiatów

20-01-2016 11:15

Zakończyła się ocena samorządów, które rywalizowały w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2015, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Cieszyński znalazł się na trzecim miejscu w kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców.
To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl

W ten sposób docenione zostały m.in. nasze działania proinwestycyjne i prorozwojowe, a także w zakresie pozyskiwania środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych i krajowych oraz promocji powiatu. To dla nas duże osiągnięcie, które jest efektem pracy Rady Powiatu, pracowników Starostwa oraz naszych jednostek, a także wielu życzliwych nam osób, samorządów i instytucji. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Ranking Związku Powiatów Polskich jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

47 704 punktów uzyskanych przez Powiat Cieszyński uplasowało samorząd na medalowym, trzecim miejscu, na które awansował z pozycji piątej. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Powiat Kielecki, drugi był Powiat Myślenicki. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

 

W 2014 roku powiat cieszyński znalazł się na drugim miejscu - Pisaliśmy: Wysokie 2. miejsce powiatu

 

mat.pras.
 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 20-01-2016 11:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
20-01-2016 14:31
NoNick
DOBRA ZMIANA
już nawet nasz powiat dosięgła ...
syroma
20-01-2016 15:04
syroma
Pierwsze miejsce powiat kielecki???? Poważnie???? Naprawdę???? Kielecki???? Scyzoryki się ucywilizowaly???
Przepierón
20-01-2016 15:39
Przepierón
Proszę powiat cieszyński nie kojarzyć z Cieszynem i całym jego syfem, na to 3 miejsce zapracowały gminy i miasteczka wokół Cieszyna.
alternatywy 5
20-01-2016 17:52
alternatywy 5
Czysta propaganda....i kosztowna.
[konto zostało usunięte]
21-01-2016 06:18
[konto zostało usunięte]
Brawo Cieszyn!!!Za POprzedniej władzy nasze miasto się zwijało...teraz dzięki nowym włodarzom rozwija się i pięknieje!Bardzo nas to cieszy :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

750 lat Skoczowa. Mateusz Czupryna

26-03-2017 19:00

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 1668komentarzy: 8

Skonsultuj boisko w Kończycach Wielkich

26-03-2017 17:10

Mieszkańcy gminy Hażlach mogą zaopiniować i zgłosić uwagi dotyczące projektu  budowy boiska wielofunkcyjnego w Kończycach Wielkich.

wyświetleń: 960komentarzy: 0

Wiosenna lekcja przyrody w terenie

26-03-2017 16:00

W trzecim dniu wiosny uczniowie z klas IV,V i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustroniu Polanie wyruszyli do cieszyńskich rezerwatów przyrody. Pod opieką swych nauczycieli oraz przewodnictwem Instruktora Ochrony Przyrody PTTK Jana Machały poznawali wiosenne walory przyrodnicze rezerwatów „Lasek Miejski nad Olzą i Puńcówką.

wyświetleń: 443komentarzy: 0

Słoneczna Gmina Jasienica

26-03-2017 14:40

Jasienica zabiega o ok. 3 mln zł dotacji, by zamontować panele słoneczne na nawet 110 gospodarstwach domowych.

wyświetleń: 507komentarzy: 0

Oczami niewidomego: rozłąka

26-03-2017 12:55

„Tęsknota umacnia związek. Jednak za długa rozłąka ma odwrotny skutek.”

wyświetleń: 430komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 4/17 - Kościół Zielonoświątkowy - Zbór ''Betel'' w Ustroniu

26-03-2017 11:05

Dziś poznamy historię pierwszego zboru Związku Stanowczych Chrześcijan. Dziś znany jest pod nazwą "Betel", a jego główna placówka znajduje się w Ustroniu.

wyświetleń: 1147komentarzy: 2

Koncert Życzeń Stela OX.PL

26-03-2017 08:35

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na trzeci odcinek naszego nowego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 1716komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-03-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 760komentarzy: 0

Skok na frytkownicę i lornetkę

25-03-2017 23:47

Jego łupem padły… lornetka i frytkownica. Teraz  24-letniemu mężczyźnie, który włamał się do budynku w Wiśle Malince grozi do 10 lat więzienia.

wyświetleń: 2541komentarzy: 2

25-lecie Diecezji Bielsko - Żywieckiej

25-03-2017 22:20

Uroczysta liturgia w bielskiej katedrze z udziałem biskupów oraz koncert chóru złożyły się 25 marca na obchody ćwierćwiecza powstania diecezji bielsko-żywieckiej. W homilii ordynariusz bp Roman Pindel zaapelował, by dostrzec w Kościele bielsko-żywieckim zamiar Boży i jednocześnie zobaczyć i podjąć stojące przed nim nowe wyzwania.