Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1702komentarzy: 5

Powiat Cieszyński na trzecim miejscu w Rankingu Gmin i Powiatów

20-01-2016 11:15

Zakończyła się ocena samorządów, które rywalizowały w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2015, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Cieszyński znalazł się na trzecim miejscu w kategorii powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców.
To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl To dla nas duże osiągnięcie, komentuje Starosta Janusz Król, fot. arc.ox.pl

W ten sposób docenione zostały m.in. nasze działania proinwestycyjne i prorozwojowe, a także w zakresie pozyskiwania środków finansowych pochodzących z funduszy unijnych i krajowych oraz promocji powiatu. To dla nas duże osiągnięcie, które jest efektem pracy Rady Powiatu, pracowników Starostwa oraz naszych jednostek, a także wielu życzliwych nam osób, samorządów i instytucji. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

Ranking Związku Powiatów Polskich jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

47 704 punktów uzyskanych przez Powiat Cieszyński uplasowało samorząd na medalowym, trzecim miejscu, na które awansował z pozycji piątej. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Powiat Kielecki, drugi był Powiat Myślenicki. Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

 

W 2014 roku powiat cieszyński znalazł się na drugim miejscu - Pisaliśmy: Wysokie 2. miejsce powiatu

 

mat.pras.
 

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 20-01-2016 11:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
20-01-2016 14:31
NoNick
DOBRA ZMIANA
już nawet nasz powiat dosięgła ...
syroma
20-01-2016 15:04
syroma
Pierwsze miejsce powiat kielecki???? Poważnie???? Naprawdę???? Kielecki???? Scyzoryki się ucywilizowaly???
Przepierón
20-01-2016 15:39
Przepierón
Proszę powiat cieszyński nie kojarzyć z Cieszynem i całym jego syfem, na to 3 miejsce zapracowały gminy i miasteczka wokół Cieszyna.
alternatywy 5
20-01-2016 17:52
alternatywy 5
Czysta propaganda....i kosztowna.
[konto zostało usunięte]
21-01-2016 06:18
[konto zostało usunięte]
Brawo Cieszyn!!!Za POprzedniej władzy nasze miasto się zwijało...teraz dzięki nowym włodarzom rozwija się i pięknieje!Bardzo nas to cieszy :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Fiesta Kubańska w Ustroniu

26-02-2017 17:14

W sobotę (25.02) Ustroń rozbrzmiewał gorącymi rytmami. Na zakończenie karnawału mieszkańcy i turyści zebrani na ustrońskim rynku mogli nauczyć się tańczyć Salsę, Bachiata oraz Reggaeton, a wszystko za sprawą p. Mateusza ze Studia Passo w Cieszynie. Fiestę kubańską rozpoczął występ Radka Stojdy, który zagrał m.in. utwór Carlosa Santany, natomiast na koniec imprezy wystąpiła gwiazda - zespół Buenos Amigos. Zespół zagrał najgorętsze latynoskie przeboje, porywając do tańca wszystkich zebranych na rynku.

wyświetleń: 121komentarzy: 0

Najmłodsi stela 16/542/2017

26-02-2017 15:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2441komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (9/2/17)

26-02-2017 13:00

Do grona gazet cytowanych w naszym cyklu dołącza dziś "Dziennik Cieszyński". Jego redakcja mieściła się na ul. Ciężarowej w Cieszynie. To właśnie z tego tytułu pochodzą wszystkie informacje z dzisiejszego artykułu.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Mistrzowie parkowania (14)

26-02-2017 11:30

Na zakazie, na dwóch miejscach, na chodniku, na środku drogi, na miejscu dla niepełnosprawnych- tak parkują 'mistrzowie' w Cieszynie. Straż Miejska stworzyła galerię najbardziej wyjątkowych sposobów parkowania, oczywiście niezgodnych z przepisami.  

wyświetleń: 3090komentarzy: 4

Selfie ale z książką

26-02-2017 10:00

Codziennie mali i duzi robią ich na całym świecie tysiące, specjalną funkcję służącą do ich robienia można znaleźć w wielu telefonach, mowa o  – „selfie”.  W Skoczowie można zrobić sobie takie zdjęcie a dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody.

wyświetleń: 195komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-02-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 1094komentarzy: 0

Hażlach: O misjach w Kosowie i Liberii w SP

25-02-2017 20:45

Pod ostrzałem pytań uczniów, znaleźli się prelegenci, którzy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Hażlachu. Jednym z gości był starszy sierżant Artur Walczuk, który opowiadał o służbie ONZ w Liberii.

wyświetleń: 1171komentarzy: 0

Szpital poza siecią...

25-02-2017 19:00

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. nie znalazło się w sieci szpitali -- Na dzień dzisiejszy nie dostaliśmy się do sieci szpitali i to jest bardzo zła wiadomość  - informuje Cezary Tomiczek prezes zarządu, podkreślając jednocześnie, że cały czas trzyma „rękę na pulsie”.

wyświetleń: 3958komentarzy: 2

Sesja Rady Gminy w Brennej

25-02-2017 16:30

W czwartek, 23 lutego odbyła się XVII sesja Rady Gminy Brenna. Atmosfera była spokojna i bezkonfliktowa. Jednogłośnie przegłosowano rekordową w tej kadencji liczbę projektów uchwał (26) .

wyświetleń: 1201komentarzy: 1

Trzeba uważać i przestrzegać przepisów

25-02-2017 15:00

Po raz kolejny policjanci  apelują do kierowców i pieszych! Jak twierdzą, tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.