Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 5955komentarzy: 7

Nielegalne automaty do gry

18-01-2016 14:15

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie z bielskimi celnikami, zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. ''Na celowniku'' stróżów prawa znalazły się dwa lokale - w Skoczowie i Bielsku Białej. Śledczy podejrzewają, że maszyny działały nielegalnie.
Fot: Pixabey Fot: Pixabey

Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia.  - W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 nielegalnych urządzeń, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zatrzymane nielegalne urządzenia stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Urząd Celny w Bielsku-Białej. – informują policjanci z  KWP Katowicach

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielom salonów gier grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 18-01-2016 14:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
18-01-2016 14:27
koszor
Wow! Pewnie przeczytali komentarze na ox!
tomi71
18-01-2016 17:12
tomi71
koszor ...może choć raz przydało się zabrać głos :) jednak mam nadzieję, że na jednej akcji się nie skończy ;)
halyna
19-01-2016 13:15
halyna
Od stycznia tego roku wszystkie lokale z automatami hazardowymi (takie jak 7777, jack hot, salon gier) są nielegalne!!!!!! Proszę dzwonić na 800 060 000 na infolinię służby celnej (darmowo i anonimowo) i informować o lokalizacji takiej działalności.
ekim222
19-01-2016 16:46
ekim222
do halyna: Pomyślałby ktoś że czasy donosicielstwa już dawno minęły a tu proszę jawne namawianie do kablowania. Nie powinno cię obchodzić co kto robi z własnymi zarobionymi pieniędzmi. Może je nawet przegrać w sekundę jak zechce. A ustawa hazardowa to jeden wielki bubel Platformy. Przepisy te nie są zgodne z przepisami unijnymi więc nie pisz głupot jak nie wiesz co piszesz konfidencie(tko)!
ekim222
19-01-2016 16:59
ekim222
Przecież prezydent Kaczyński podpisał Traktat Lisboński który to mówi że prawo unijne jest ponad prawem krajowym. W unii hazard nie jest zabroniony (poza wyjątkami) więc dlaczego u nas nie przestrzega się unijnego prawa?
"Celnicy powinni się powstrzymać od działań, gdyż przepisy, na które się powoływali, nie były notyfikowane. To zaś powinno oznaczać, że ich w polskim porządku prawnym w ogóle nie ma". Żródło: Gazeta Prawna
halyna
19-01-2016 17:07
halyna
do ekim222: zabierz wszystkie swoje pieniądze, weź jeszcze pożyczkę z banku, od znajomych idź i sobie pograj. Twoje pieniądze - na pewno wygrasz. Znam takich co wygrali... życie pod mostem, albo koło Kauflandu.
halyna
19-01-2016 17:37
halyna
Hazard jest w Polsce dozwolony ale tylko w kasynach.
"Blisko 6800 nielegalnych automatów do gier zarekwirowała na Śląsku Izba Celna".
Dane z VI 2015 r.
Źródło: "DZIENNIK ZACHODNI"

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Wraca temat mobilnej zieleni

26-07-2017 20:05

Czy w Cieszynie w najbliższym czasie pojawi się nowa zieleń i kolorowe, ukwiecone punkty? – do tematu mobilnej zieleni wraca jeden z cieszyńskich samorządowców. 

wyświetleń: 817komentarzy: 2

Pili i nalali do fontanny

26-07-2017 18:50

Strażnicy Miejscy z Czeskiego Cieszyna zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za zanieczyszczenie fontanny na rynku.

wyświetleń: 1601komentarzy: 3

Cieszyn na falach

26-07-2017 17:15

Po debacie wyszehradzkiej i koncercie Lata z Radiem oraz niedawnej imprezie z Radiem Piekary w Browarze Zamkowym, do Cieszyna znowu przyjeżdżają dziennikarze radiowi – tym razem z internetowego Radia Wnet. Wczesnym rankiem 27 lipca, między 7:07 a 9:00, będą realizować program na żywo z cieszyńskiego Rynku.

wyświetleń: 940komentarzy: 0

Złodziej na wakacjach. Przyjechał na wczasy i... kradł

26-07-2017 15:40

Ustrońscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dwukrotnie dopuścił się kradzieży metalowych elementów narzędzi budowlanych. Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Mieszkaniec Sosnowca przyjechał do Ustronia na wczasy. W wolnym czasie dopuścił się kradzieży na kwotę prawie 5000 zł.

wyświetleń: 1795komentarzy: 0

Zabłocie: Budują wiatę

26-07-2017 14:15

Nie z funduszu sołeckiego, ale ze środków unijnych – wiata w Zabłociu przy LKS Orzeł Zabłocie powstanie szybciej.

wyświetleń: 688komentarzy: 1

Zespół Regionalny ''Istebna'' we Włoszech

26-07-2017 13:30

W dniach od 19 do 24 lipca zespół ISTEBNA wziął udział w 32 edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego we włoskim mieście Cunardo, położonym w północnej części kraju, niedaleko granicy ze Szwajcarią.

wyświetleń: 444komentarzy: 0

Praca wre na chodnikach

26-07-2017 12:30

Chodnik na ul. Bielskiej, chodnik na ul. Wyzwolenia – w Chybiu trwają prace remontowe związane z chodnikami.

wyświetleń: 1100komentarzy: 1

Nowy tor rowerowy w Brennej

26-07-2017 11:00

Miłośników dwóch kółek na pewno ucieszy wiadomość, że w Brennej przy budynku Gimnazjum powstał otwarty dla wszystkich Pumptrack - Rowerowy Plac Zabaw.

wyświetleń: 2308komentarzy: 0

Utrudnienia w centrum Czeskiego Cieszyna

26-07-2017 09:20

Uwaga kierowcy i piesi poruszający się po centrum Czeskiego Cieszyna. Od 7 sierpnia ruszą tam prace budowlane i pojawi się objazd.

wyświetleń: 1632komentarzy: 0

20 URODZINY CASTORAMY ''CASTO TOUR''

26-07-2017 07:30

W najbliższą niedzielę 30/07/2017 Cieszyński rynek zostanie świadkiem wydarzenia, którego w naszym mieście jeszcze nie było!!!