Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5752komentarzy: 7

Nielegalne automaty do gry

18-01-2016 14:15

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie z bielskimi celnikami, zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. ''Na celowniku'' stróżów prawa znalazły się dwa lokale - w Skoczowie i Bielsku Białej. Śledczy podejrzewają, że maszyny działały nielegalnie.
Fot: Pixabey Fot: Pixabey

Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia.  - W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 nielegalnych urządzeń, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zatrzymane nielegalne urządzenia stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Urząd Celny w Bielsku-Białej. – informują policjanci z  KWP Katowicach

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielom salonów gier grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 18-01-2016 14:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
18-01-2016 14:27
koszor
Wow! Pewnie przeczytali komentarze na ox!
tomi71
18-01-2016 17:12
tomi71
koszor ...może choć raz przydało się zabrać głos :) jednak mam nadzieję, że na jednej akcji się nie skończy ;)
halyna
19-01-2016 13:15
halyna
Od stycznia tego roku wszystkie lokale z automatami hazardowymi (takie jak 7777, jack hot, salon gier) są nielegalne!!!!!! Proszę dzwonić na 800 060 000 na infolinię służby celnej (darmowo i anonimowo) i informować o lokalizacji takiej działalności.
ekim222
19-01-2016 16:46
ekim222
do halyna: Pomyślałby ktoś że czasy donosicielstwa już dawno minęły a tu proszę jawne namawianie do kablowania. Nie powinno cię obchodzić co kto robi z własnymi zarobionymi pieniędzmi. Może je nawet przegrać w sekundę jak zechce. A ustawa hazardowa to jeden wielki bubel Platformy. Przepisy te nie są zgodne z przepisami unijnymi więc nie pisz głupot jak nie wiesz co piszesz konfidencie(tko)!
ekim222
19-01-2016 16:59
ekim222
Przecież prezydent Kaczyński podpisał Traktat Lisboński który to mówi że prawo unijne jest ponad prawem krajowym. W unii hazard nie jest zabroniony (poza wyjątkami) więc dlaczego u nas nie przestrzega się unijnego prawa?
"Celnicy powinni się powstrzymać od działań, gdyż przepisy, na które się powoływali, nie były notyfikowane. To zaś powinno oznaczać, że ich w polskim porządku prawnym w ogóle nie ma". Żródło: Gazeta Prawna
halyna
19-01-2016 17:07
halyna
do ekim222: zabierz wszystkie swoje pieniądze, weź jeszcze pożyczkę z banku, od znajomych idź i sobie pograj. Twoje pieniądze - na pewno wygrasz. Znam takich co wygrali... życie pod mostem, albo koło Kauflandu.
halyna
19-01-2016 17:37
halyna
Hazard jest w Polsce dozwolony ale tylko w kasynach.
"Blisko 6800 nielegalnych automatów do gier zarekwirowała na Śląsku Izba Celna".
Dane z VI 2015 r.
Źródło: "DZIENNIK ZACHODNI"

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Alojzy Fros otrzymał patent oficerski - został podporucznikiem

24-02-2017 20:00

W grudniu ukończył 100 lat. Jest ostatnim żyjącym dowódcą pododdziału z pułków podhalańskich II Rzeczypospolitej Polskiej. Wczoraj (23.02) Alojzy Fros podczas uroczystości w cieszyńskim magistracie otrzymał patent oficerski i został mianowany na stopień podporucznika w stanie spoczynku.

wyświetleń: 1423komentarzy: 0

Krzysztof Kasztura zrezygnował z funkcji Przewodniczącego

24-02-2017 18:30

Krzysztof Kasztura Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Wczoraj (23.02) uchwałę w tej sprawie, większością głosów przyjęła Rada. W wyniku głosowania, nową Przewodniczącą Rady Miejskiej Cieszyna została Gabriela Staszkiewicz.

wyświetleń: 1192komentarzy: 2

O pączkach raz jeszcze

24-02-2017 17:15

Wiadomo, że najlepiej smakują te domowe. Własnoręcznie przygotowane i usmażone. Właśnie takie krepliki miały okazję przygotowywać i próbować dzieciaki z przedszkola w Pogórzu. Do wspólnego smażenia zaprosiły je panie z KGW. Gospodynie chcą od najmłodszych lat zaszczepiać pasję do gotowania. W planach są kolejne kulinarne spotkania.

wyświetleń: 892komentarzy: 0

Cieszyn: Przeniosą przystanki

24-02-2017 15:30

Od jutra (25.02.2017) w Cieszynie trzeba przygotować się na zmiany – przeniesione zostaną przystanki z placu przesiadkowego przy ul. Hajduka.

wyświetleń: 6464komentarzy: 11

Gdzie szusować? (odc. 12 sezon 2016/2017)

24-02-2017 14:00

Warunki trudne, w wielu miejscach mokry, zbity śnieg, ale nadal można jeździć. Pocieszające są też prognozy, które zapowiadają na weekend trochę słońca i ochłodzenia. Gdzie będziemy mogli szusować?

wyświetleń: 488komentarzy: 0

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 2124komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 435komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 3246komentarzy: 3

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 2489komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl