Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6004komentarzy: 7

Nielegalne automaty do gry

18-01-2016 14:15

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie z bielskimi celnikami, zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. ''Na celowniku'' stróżów prawa znalazły się dwa lokale - w Skoczowie i Bielsku Białej. Śledczy podejrzewają, że maszyny działały nielegalnie.
Fot: Pixabey Fot: Pixabey

Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia.  - W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 nielegalnych urządzeń, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zatrzymane nielegalne urządzenia stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Urząd Celny w Bielsku-Białej. – informują policjanci z  KWP Katowicach

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielom salonów gier grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 18-01-2016 14:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
18-01-2016 14:27
koszor
Wow! Pewnie przeczytali komentarze na ox!
tomi71
18-01-2016 17:12
tomi71
koszor ...może choć raz przydało się zabrać głos :) jednak mam nadzieję, że na jednej akcji się nie skończy ;)
halyna
19-01-2016 13:15
halyna
Od stycznia tego roku wszystkie lokale z automatami hazardowymi (takie jak 7777, jack hot, salon gier) są nielegalne!!!!!! Proszę dzwonić na 800 060 000 na infolinię służby celnej (darmowo i anonimowo) i informować o lokalizacji takiej działalności.
ekim222
19-01-2016 16:46
ekim222
do halyna: Pomyślałby ktoś że czasy donosicielstwa już dawno minęły a tu proszę jawne namawianie do kablowania. Nie powinno cię obchodzić co kto robi z własnymi zarobionymi pieniędzmi. Może je nawet przegrać w sekundę jak zechce. A ustawa hazardowa to jeden wielki bubel Platformy. Przepisy te nie są zgodne z przepisami unijnymi więc nie pisz głupot jak nie wiesz co piszesz konfidencie(tko)!
ekim222
19-01-2016 16:59
ekim222
Przecież prezydent Kaczyński podpisał Traktat Lisboński który to mówi że prawo unijne jest ponad prawem krajowym. W unii hazard nie jest zabroniony (poza wyjątkami) więc dlaczego u nas nie przestrzega się unijnego prawa?
"Celnicy powinni się powstrzymać od działań, gdyż przepisy, na które się powoływali, nie były notyfikowane. To zaś powinno oznaczać, że ich w polskim porządku prawnym w ogóle nie ma". Żródło: Gazeta Prawna
halyna
19-01-2016 17:07
halyna
do ekim222: zabierz wszystkie swoje pieniądze, weź jeszcze pożyczkę z banku, od znajomych idź i sobie pograj. Twoje pieniądze - na pewno wygrasz. Znam takich co wygrali... życie pod mostem, albo koło Kauflandu.
halyna
19-01-2016 17:37
halyna
Hazard jest w Polsce dozwolony ale tylko w kasynach.
"Blisko 6800 nielegalnych automatów do gier zarekwirowała na Śląsku Izba Celna".
Dane z VI 2015 r.
Źródło: "DZIENNIK ZACHODNI"

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

10% rabatu w Leroy Merlin w Cieszynie!

23-09-2017 07:30

wyświetleń: 194komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 1512komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 272komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 465komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 617komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 1129komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.