Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5658komentarzy: 7

Nielegalne automaty do gry

18-01-2016 14:15

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie z bielskimi celnikami, zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. ''Na celowniku'' stróżów prawa znalazły się dwa lokale - w Skoczowie i Bielsku Białej. Śledczy podejrzewają, że maszyny działały nielegalnie.
Fot: Pixabey Fot: Pixabey

Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia.  - W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 nielegalnych urządzeń, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zatrzymane nielegalne urządzenia stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Urząd Celny w Bielsku-Białej. – informują policjanci z  KWP Katowicach

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielom salonów gier grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 18-01-2016 14:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
18-01-2016 14:27
koszor
Wow! Pewnie przeczytali komentarze na ox!
tomi71
18-01-2016 17:12
tomi71
koszor ...może choć raz przydało się zabrać głos :) jednak mam nadzieję, że na jednej akcji się nie skończy ;)
halyna
19-01-2016 13:15
halyna
Od stycznia tego roku wszystkie lokale z automatami hazardowymi (takie jak 7777, jack hot, salon gier) są nielegalne!!!!!! Proszę dzwonić na 800 060 000 na infolinię służby celnej (darmowo i anonimowo) i informować o lokalizacji takiej działalności.
ekim222
19-01-2016 16:46
ekim222
do halyna: Pomyślałby ktoś że czasy donosicielstwa już dawno minęły a tu proszę jawne namawianie do kablowania. Nie powinno cię obchodzić co kto robi z własnymi zarobionymi pieniędzmi. Może je nawet przegrać w sekundę jak zechce. A ustawa hazardowa to jeden wielki bubel Platformy. Przepisy te nie są zgodne z przepisami unijnymi więc nie pisz głupot jak nie wiesz co piszesz konfidencie(tko)!
ekim222
19-01-2016 16:59
ekim222
Przecież prezydent Kaczyński podpisał Traktat Lisboński który to mówi że prawo unijne jest ponad prawem krajowym. W unii hazard nie jest zabroniony (poza wyjątkami) więc dlaczego u nas nie przestrzega się unijnego prawa?
"Celnicy powinni się powstrzymać od działań, gdyż przepisy, na które się powoływali, nie były notyfikowane. To zaś powinno oznaczać, że ich w polskim porządku prawnym w ogóle nie ma". Żródło: Gazeta Prawna
halyna
19-01-2016 17:07
halyna
do ekim222: zabierz wszystkie swoje pieniądze, weź jeszcze pożyczkę z banku, od znajomych idź i sobie pograj. Twoje pieniądze - na pewno wygrasz. Znam takich co wygrali... życie pod mostem, albo koło Kauflandu.
halyna
19-01-2016 17:37
halyna
Hazard jest w Polsce dozwolony ale tylko w kasynach.
"Blisko 6800 nielegalnych automatów do gier zarekwirowała na Śląsku Izba Celna".
Dane z VI 2015 r.
Źródło: "DZIENNIK ZACHODNI"

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 118/519/2016

10-12-2016 16:40

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (50/12/16)

10-12-2016 14:30

W dzisiejszym przeglądzie prasy sprzed stu lat m.in.: o planach powstania tamy na Olzie, pogrzebie mistrza siodlarskiego Franciszka Drabiny.

wyświetleń: 135komentarzy: 0

Złóż życzenia wideo na OXie! Za darmo!

10-12-2016 12:40

Już za miesiąc Boże Narodzenie. Czas radości, refleksji, rodzinnych spotkań. Wkrótce również sylwester, kiedy z nadzieją witamy Nowy Rok. Zarówno przy pierwszej, jak i drugiej okazji składamy bliskim osobom wiele życzeń.

wyświetleń: 443komentarzy: 2

Masz bezpieczne światła?

10-12-2016 10:05

Ruszyła akcja "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Będzie ona realizowana od 10 do 21 grudnia we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

wyświetleń: 813komentarzy: 3

Mikołaj odwiedził nasze dzieci

10-12-2016 08:00

Mikołaj odwiedził dzieci w kilku gminach naszego powiatu. Były prezenty, a więc i uśmiechy na twarzach najmłodszych, którzy na spotkania z tak zacnym gościem przychodzili z rodzicami.

wyświetleń: 470komentarzy: 0

Zmiany w kierownictwie PPSP

09-12-2016 20:00

Od dzisiaj (9 grudnia) cieszyńscy strażacy mają nowego zwierzchnika. Tymczasowo obowiązki Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pełni dotychczasowy zastępca komendanta mł. Brygadier Jerzy Lazar.

wyświetleń: 2183komentarzy: 3

Gdzie szusować? (odc. 1 sezon 2016/2017)

09-12-2016 18:00

Choć w Skoczowie czy Cieszynie śniegu za bardzo nie widać, w górach biało. Wystartowały już lub „na dniach” startują wyciągi. Gdzie można już szusować?

wyświetleń: 2191komentarzy: 0

Strumień: nowe stawki

09-12-2016 16:05

9 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne są w sposób selektywny zbierane i odbierane oraz 18 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady komunalne nie są segregowane. Takie stawki uchwalili strumieńscy radni podczas ostatniej sesji.

wyświetleń: 1014komentarzy: 0

Podróże bliskie i dalekie

09-12-2016 14:30

Nowa wystawa w Muzeum Śląska Cieszyńskiego odkrywa przed zwiedzającymi to, co z dalekich podróży przywozili nasi przodkowie.

wyświetleń: 615komentarzy: 0

Pożar restauracji na Równicy

09-12-2016 12:40

Dziś w nocy (8/9.12.2016) palił się drewniany dach restauracji na Równicy w Ustroniu. Działania straży pożarnej trwały do rana.