Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6110komentarzy: 7

Nielegalne automaty do gry

18-01-2016 14:15

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, wspólnie z bielskimi celnikami, zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. ''Na celowniku'' stróżów prawa znalazły się dwa lokale - w Skoczowie i Bielsku Białej. Śledczy podejrzewają, że maszyny działały nielegalnie.
Fot: Pixabey Fot: Pixabey

Mundurowi skontrolowali pochodzenie i legalność automatów do gier oraz posiadane zezwolenia.  - W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, funkcjonariusze zabezpieczyli 10 nielegalnych urządzeń, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Trwa ustalanie strat, jakie poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością. Zatrzymane nielegalne urządzenia stanowią dowód w sprawie karnej skarbowej prowadzonej przez Urząd Celny w Bielsku-Białej. – informują policjanci z  KWP Katowicach

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej właścicielom salonów gier grozi wysoka grzywna i nawet 3 lata więzienia.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 18-01-2016 14:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
18-01-2016 14:27
koszor
Wow! Pewnie przeczytali komentarze na ox!
tomi71
18-01-2016 17:12
tomi71
koszor ...może choć raz przydało się zabrać głos :) jednak mam nadzieję, że na jednej akcji się nie skończy ;)
halyna
19-01-2016 13:15
halyna
Od stycznia tego roku wszystkie lokale z automatami hazardowymi (takie jak 7777, jack hot, salon gier) są nielegalne!!!!!! Proszę dzwonić na 800 060 000 na infolinię służby celnej (darmowo i anonimowo) i informować o lokalizacji takiej działalności.
ekim222
19-01-2016 16:46
ekim222
do halyna: Pomyślałby ktoś że czasy donosicielstwa już dawno minęły a tu proszę jawne namawianie do kablowania. Nie powinno cię obchodzić co kto robi z własnymi zarobionymi pieniędzmi. Może je nawet przegrać w sekundę jak zechce. A ustawa hazardowa to jeden wielki bubel Platformy. Przepisy te nie są zgodne z przepisami unijnymi więc nie pisz głupot jak nie wiesz co piszesz konfidencie(tko)!
ekim222
19-01-2016 16:59
ekim222
Przecież prezydent Kaczyński podpisał Traktat Lisboński który to mówi że prawo unijne jest ponad prawem krajowym. W unii hazard nie jest zabroniony (poza wyjątkami) więc dlaczego u nas nie przestrzega się unijnego prawa?
"Celnicy powinni się powstrzymać od działań, gdyż przepisy, na które się powoływali, nie były notyfikowane. To zaś powinno oznaczać, że ich w polskim porządku prawnym w ogóle nie ma". Żródło: Gazeta Prawna
halyna
19-01-2016 17:07
halyna
do ekim222: zabierz wszystkie swoje pieniądze, weź jeszcze pożyczkę z banku, od znajomych idź i sobie pograj. Twoje pieniądze - na pewno wygrasz. Znam takich co wygrali... życie pod mostem, albo koło Kauflandu.
halyna
19-01-2016 17:37
halyna
Hazard jest w Polsce dozwolony ale tylko w kasynach.
"Blisko 6800 nielegalnych automatów do gier zarekwirowała na Śląsku Izba Celna".
Dane z VI 2015 r.
Źródło: "DZIENNIK ZACHODNI"

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Arcymistrzowie w Goleszowie

22-11-2017 14:50

W niedzielę (19.11) w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie odbył się XXX Międzynarodowy Turniej Szachowy Mokate Open o Puchar Prezesa Zarządu Mokate dra Adama Mokrysza, rozgrywany w ramach Grand Prix Gminy Goleszów. Do walki stanęło aż pięcioro arcymistrzów.

wyświetleń: 120komentarzy: 0

Drugie życie książki - kiermasz

22-11-2017 13:00

We wtorek (21.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozpoczął się kiermasz książki używane, zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie. Osoby zainteresowane we wtorek oraz w środę, w godzinach 9-15 mogą zakupić książki z różnych gatunków literackich oraz w wielu językach. Akcja nosi tytuł „Drugie życie książki”.

wyświetleń: 251komentarzy: 0

Mistrzostwa Świata w Wiśle!

22-11-2017 12:00

Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym odbędą się w Wiśle w 2021 – zdecydowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

wyświetleń: 576komentarzy: 0

Policja: skoki spokojne

22-11-2017 10:40

Policjanci podsumowują inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w miniony weekend (17-19.11) odbyły się w Wiśle – było spokojnie.

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Zebrzydowice: ruszy lodowisko

22-11-2017 09:10

To już kolejny rok, w którym Gmina Zebrzydowice uruchomi lodowisko w Zebrzydowicach. Podobnie jak w ubiegłych latach sezonowe lodowisko zostanie uruchomione na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach przy ul. Kochanowskiego 55

wyświetleń: 225komentarzy: 0

Kto zostanie Mistrzem Śląska?

22-11-2017 07:30

Kto zdobędzie tytuł w klasyfikacji generalnej cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Cieszyńska Barbórka, czyli piąta, ostatnia runda tegorocznej odsłony RSMŚl, która 25 listopada rozegra się na trasach Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 716komentarzy: 5

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 14888komentarzy: 6

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 320komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 720komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.