Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 32274komentarzy: 62

Proboszcz podał się do dymisji

18-01-2016 12:30

Dziękuję Wam za Wspólnotę, proszę o modlitwę - takie słowa na zakończenie porannej Mszy Św. skierował do wiernych proboszcz skoczowskiego kościoła pw. św. Apostołów Piotr i Pawła ks. Antoni Dewor. Była to ostatnia Msza Św., w której uczestniczył jako proboszcz tego kościoła. Ksiądz poinformował wiernych, że jego decyzją, składa dymisję z urzędu.
Proboszcz podał się do dymisji Ks. Antoni Dewor złożył dymisję z urzedu proboszcza. fot. Bartłomiej Kukucz/arc ox.pl

Ks. Antoni Dewor przedstawił swoją decyzję parafianom podczas Mszy św. w niedzielę 17 stycznia 2016 roku o godz. 7.00. W wygłoszonym oświadczeniu poinformował, że w ostatnim czasie w jego życiu osobistym zaszły okoliczności, które nie powinny mieć miejsca. Okoliczności te nie noszą znamion naruszenia prawa. - pisze rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Bielsko-Żywieckiej, ks Jacek Pędziwiatr w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. Dymisja proboszcza wczoraj został przyjęta przez biskupa.

Wierni skoczowskiej parafii ciągle zadają sobie pytanie, co się stało, że proboszcz złożył dymisję z urzędu. Szanowany i lubiany ksiądz został przeniesiony do Skoczowa półtora roku temu. Od razu wziął się do pracy, kontynuował remont zabytkowej świątyni, rozpoczął roboty na cmentarzach i inwentarz starych ksiąg parafialnych. W ostatnich miesiącach gruntownie wyremontował m.in. zakrystię. Parafianie zauważają, że jego działalność była skupiona nie tylko na inwestycjach, ale również na angażowaniu coraz większej liczby wiernych w życie parafii. Dzięki jego inicjatywie, odżyły przykościelne organizacje. Rozpropagował również kult MB Skoczowskiej, wprowadził msze święte z kazaniami dla dzieci, ożywiał kult św. Jana Sarkandra.

Tym bardziej dla wielu mieszkańców miasta słowa ks. Antoniego Dewora, że zrzeka się funkcji proboszcza w skoczowskim kościele, były szokiem.
Odnosząc się do dymisji, czytamy w oświadczeniu kurii, że - Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel na jej podstawie, stosując się do przepisów Kodeksu Prawa Kościelnego (Kan. 538 § 1) przyjął ją z dniem 17 stycznia 2016 roku. Jako tymczasowego administratora parafii wyznaczył jej wikariusza ks. Juliusza Kropacza. - czytamy w oświadczeniu.

− Dokonałem już rozliczenia moich czynów przed Panem Bogiem i potrzebuję czasu na modlitwę i osobistą refleksję − wyjaśniał ks. Dewor. Poprosił też parafian o zaakceptowanie i życzliwe przyjęcie tymczasowego administratora parafii. − Dziękuję Wam wszystkim za wspólnotę, modlitwę i prace, które udało nam się zrealizować. Przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć dotknięci w czasie mojej posługi − zakończył swoje oświadczenie, prosząc wiernych o modlitwę w swojej intencji.

Ks. Antoni Dewor pochodzi z Brzezin Śląskich, ma 54 lata. Święcenia kapłańskie przyjął w 1988 roku w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Był proboszczem w Skoczowie od 23 sierpnia 2014 r.

JB

zródło: ox.pl
dodał: JB 18-01-2016 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (62)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

stach11
18-01-2016 13:14
stach11
Chyba przyszedł czas na wychowywanie wnuków. (-:
trnike
18-01-2016 13:17
trnike
Czemu ox.pl tak późno o tym napisał?
elkat
18-01-2016 13:44
elkat
stach11- ojojoj, jaki Ty wszechwiedzący Jesteś!!!
A może jest chory, może mieć depresję, może stracił wiarę... powodów do dymisji jest wiele, ale niektórym tylko jeden przychodzi do głowy.
Nie sadźcie, a nie będziecie sądzeni!
beata1964
18-01-2016 16:37
beata1964
Szkoda bo był normalnym księdzem z którym można było pogadać o wszystkim . Życzę Mu przede wszystkim zdrowia i Błogosławieństwa Pana .
as355
18-01-2016 16:53
as355
Co to znaczy normalny ksiądz ? I jaki jest powód szoku wiernych o dymisji proboszcza ? .I co się stało z Jankiem że nie wyjaśnia okoliczności odejścia księdza ?.Nie osądzam, ksiądz też człowiek i równy pastorowi ,,,a ten jest normalny ?.Chyba za wiele pytań z mojej strony ale nie po drodze mam do Skoczowa .
RAMZES
18-01-2016 17:00
RAMZES
Powodów może byc wiele napewno ich nie poznamy jego dezyzja i ma do tego prawo uszanujmy ja .Ale np. Mógł poznac kobiete życia i sie zakochał Mógł przejsc na Islam Mogła dopasc go choroba itp itd.
bos
18-01-2016 17:38
bos
Jest to wspaniały ks. i człowiek do każdego podchodził indywidualnie pomagał jak tylko mógł. Był szczery i odważnie potępiał zło. Jak widac nie wszyscy umieją przyjąć prawdę. Życzę mu wielu sił, dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego oraz tego aby sie nie poddał i dalej mężnie dawał świadectwo swojej wiary.
stach11
18-01-2016 18:34
stach11
elkat. Powiedział .."że w ostatnim czasie w jego życiu osobistym zaszły okoliczności, które nie powinny mieć miejsca"- więc nie jest to choroba a potem dodał..."że - okoliczności te nie noszą znamion naruszenia prawa" więc musiał coś nawywijać że kazano mu się podać ---do dymisji. Zresztą po jakimś czasie dowiemy się co było prawdziwym powodem.
Czytaj uważnie
beata1964
18-01-2016 18:58
beata1964
do as355, bo w Skoczowie od niepamiętnych czasów nie było takiego proboszcza , który przyciągał ludzi i dzieci do kościoła i z każdym potrafił porozmawiać . Jeśli nie rozumiesz słowa normalny , to on był dla nas dla ludzi . i był normalnym człowiekiem znającym problemy .
agulpp
18-01-2016 19:59
agulpp
Pokazał, że możemy być świetną wspólnotą...teraz czas próby dla nas czy dalej nią zostaniemy.
blookerss
18-01-2016 20:29
blookerss
..... Czytaj ze zrozumieniem!
Skoro ksiądz katolicki oświadczył że nie złamał prawa to znaczy wyraźnie, że nie posiada dziecka, kobiety etc...,
, i nadal jest księdzem tylko nie proboszczem w Skoczowie.
[konto zostało usunięte]
18-01-2016 21:11
[konto zostało usunięte]
Oświadczył, że nie złamał prawa. Ale prawa cywilnego czy kościelnego?
blookerss
18-01-2016 21:27
blookerss
A duchowny przede wszystkim jakiemu prawu podlega? :-)
matthew81
18-01-2016 21:44
matthew81
Wielka szkoda, bardzo pracowity człowiek! Fajne kazania - serio, duża mądrość, otwartość na drugiego człowieka, nie wiem co się mogło wydarzyć...
tomi71
18-01-2016 22:21
tomi71
wielka strata dla naszej parafii i życzę ks. Antoniemu wszystkiego najlepszego w jego dalszym życiu.
Uważam, że ks. Julian będzie Jego godnym następcą i to mnie jakoś pociesza.
master1
18-01-2016 22:35
master1
Ile ludzi tyle wypowiedzi.Osobiście nic nie mam do proboszcza,ale irytował mnie swą porywczością na wszelkie możliwe remonty.Ile to tysięcy poszło no różnego typu remonty,przeróbki itp. w tak krótkim czasie ,no prze ogromny rozmach i przepych,tak,tak wiem co pisze bo proboszcz sam się chwali publicznie w kościele co miesiąc jak łatwą ręką się wydaje grube tysiące na tamto ,na sram to.Ja rozumiem,remonty należy przeprowadzać ale bez przesady, nie wszystko nie naraz!! A ja się pytam czy proboszcz mając taki ogromny budżet na wydaniu pieniędzy wspomógł jakąś ubogą rodzinę ,bądź dzieci na chociażby święta,starał się coś organizować dla biedniejszych,naprawdę potrzebujących parafian,jakieś dofinansowanie dla potrzebujących? Hm? Wydaje mi się że raczej NIE.
Ponieważ proboszcz za bardzo chciał się zapisać na kartach historii parafii Skoczowskiej, jako Wielki Odnowiciel.
alternatywy 5
19-01-2016 00:57
alternatywy 5
Już na samym początku mówiłem sobie, że długo nie będzie proboszczował, ze względu na ogromny potencjał możliwości w działaniu jaki posiada i dar prawdziwego powołania do kapłaństwa. Miałem go na myśli jako bardzo dobry " materiał " na biskupa. Wielka szkoda i żal, szczególnie tych kazań z dziećmi na których kościół był zatłoczony na maksa. A kazania indywidualne były wręcz profesjonalne, szczególnie to w św.Trzech Króli.
wojciech
19-01-2016 01:08
wojciech
Do "master1"... wiesz... zazwyczaj o pieniądzach w Kościele mówią Ci, którzy ich Kościołowi nie dają.
Remonty robił z pieniędzy ofiarodawców, ... on pieniędzy nie drukował. Zawsze mówił, że robi to dla Parafian... nie dla siebie... Co do pomocy innym, pomagał i nie obnosił się z tym. Miał WIELKIE SERCE, parafianie to widzieli.... Co do przepychu w remontach.... wiesz on pilnował by remonty były wykonane solidnie, na lata. Bo tak chcieli ofiarodawcy... Wszystko zostawił w parafii.
Zapisał się przede wszystkim jako Wielki Odnowiciel Wspólnoty Parafialnej.
cd minerwa
19-01-2016 07:54
cd minerwa
Osobista tragedia i porazka ksiedza.Pomimo tylu dobrych uczynkow dla kosciola (parafii i parafian) jak pisza inni, musi rozliczac sie przed Bogiem. Smutne ale prawdziwe. Errare humanum est.
tu.ron
19-01-2016 13:00
tu.ron
Jak widać ksiądz też może mieć swoje zdanie na temat tego gdzie posługuje. A przyczyny przyczyny mogą być przeróżne - to że przyzwyczailiśmy się do tego, że ksiądz jest na danej parafii aż nie zostanie przeniesiony no cóż...
matthew81
19-01-2016 13:35
matthew81
do master1 w poprzedniej parafii z tego co wiem to stworzył fundację którą prowadził i razem pomagali ponad 30 rodzinom ta pomoc była systematyczna (co miesięczna) - z tego co wiem fundacja działa dalej. Jego owoc.
Michał_83
19-01-2016 14:36
Michał_83
Pamiętamy w modlitwie.....

Księże Antoni....

Dziękuje Tobie za każdą msze i za każde słowo,
wiele spraw przy Tobie, odżyło na nowo.
Serdeczne i ciepłe podejście do nas miałeś,
taką szczerą postawą, serca nasze otwierałeś.

Zapominając często, że wszystko kiedyś się kończy,
nikt nie myślał, że Twa posługa tak szybko się tu zakończy.
Twoja szokująca decyzja, dla wielu niezrozumiana,
lecz wierzę w to, że dobrze przemyślana.

Bez względu na to, co spowodowało Twe odejście,
w mojej modlitwie, zawsze będzie dla Ciebie miejsce.
Nie rozumiem tej rezygnacji, ale szanuję decyzję Twoją,
trzeba mieć odwagę, by znać i podążać drogą swoją....

Dziękuję za to, kim pozostaniesz dla nas.....
Idź z Bogiem.....
Franio
19-01-2016 19:50
Franio
Nie mogę się pogodzić z jego odejściem z parafii... najlepszy ksiądz jakiego znałem.
urodzony w Skoczowie
20-01-2016 10:56
urodzony w Skoczowie
Tak najlepszy ksiądz. Każdy może zbłądzić,zgrzeszyć. Może by tak spróbować go sprowadzić z powrotem do parafii. Myślę, że jak ludzie by sie opowiedzieli za proboszczem to biskup może by sie zgodził.
magda89
20-01-2016 14:00
magda89
hmmm. skoro nie potrafi zachować się celebiatu to po co ma być księdzem a co dopiero proboszczem.... ????wszystkiego bym się spodziewała ale nie tego ze znalazł sobie kobiete... a jednak
lisek32
20-01-2016 16:21
lisek32
Wspaniały człowiek bardzo dużo zrobił dla naszej parafii i ludzi w tak krótkim czasie. Myślę że warto by było powalczyć o proboszcza i sprowadzić go z powrotem do parafii tak jak napisał " urodzony w Skoczowie"
as355
20-01-2016 16:32
as355
DO,, beata1964 ,,Mnie nie chodzi o normalne stosunki z parafianami ,o pomoc i zaangażowanie, w niesienie słowa bożego ,o rozwiązywanie problemów ,do tego był powołany .Twierdzisz że to normalny i kochany proboszcz ,,to żeby być normalnym duchownym to trzeba narobić sobie kłopotów ? .Jesteśmy tylko dziećmi bożymi i błądzenie jest nam wpisane w naszym codziennym życiu .,Ale bez jaj ,mam pochwalać normalność bo mu się odmieniło ??? .
cd minerwa
20-01-2016 20:50
cd minerwa
I co na to "swiete" miasto Skoczow. Znow pozamiatane pod dywan a niewygodne ideologicznie choc prawdziwe wypowiedzi kasowane. Bladzenie jest rzecza ludzka ale nie robcie swietosci tam gdzie jej nie ma.
Mozna zapewne wiele rzeczy, natomiast klerykom nie wolno uprawiac seksu, od pewnego etapu ksztalcenia seminaryjnego nie wolno sie tez masturbowac. To stwierdzenie faktu - nie rozwazam, co "mozna fizycznie", a co "mozna moralnie". W szescioletnim programie nauczania, tzw. ratio studiorum, nie ma zajec poswieconych przezywaniu seksualnosci w warunkach celibatu. I tu jest problem, bo wygrac z natura jest bardzo ciezko. Chyba, ze ktos chce uczestniczyc w grze pozorow.
skorpion70
21-01-2016 08:13
skorpion70
Czytam i czytam i widze że większość z piszących tu nie znala ks. Antoniego wogóle. Ciekawe kto z Was potrafil by sie przyznac publicznie chociaż do jednej malej i błachej rzeczy ktora zrobil w życiu, a takich przecież nie brakuje nikomu z nas ?
cd minerwa
21-01-2016 08:43
cd minerwa
@skorpion70
Nikt nie twierdzi, ze byl zlym czlowiekiem. Bladzi jak kazdy z nas. Tylko pytanie, kiedy przyznal sie publicznie- jak juz nie mozna bylo ukryc ? Tu chodzi o zaklamanie w KK. Dlatego uwazam (moje osobiste zdanie), zeby byc dobrym ksiedzem, proboszczem nie trzeba celibatu. Nie byloby tylu tragedii, bo milosc, zakochanie, tworzenie rodziny, dziecko nie powinno byc tragedia, tylko czyms pieknym w naszym krotkim zyciu tu na ziemi.
urodzony w Skoczowie
21-01-2016 09:16
urodzony w Skoczowie
Słucham różnych ludzi na temat księdza Antoniego i wszyscy mówią o nim jak najlepiej i wielu z nich jest za tym,że by wrócił z powrotem do parafii. Myślę że to że sie przyznał do grzechu,błędu już było bardzo dużym gestem. Takiemu księdzu ludzie bardziej zaufają bo wiedzą że "ksiadz też człowiek" i też popełnia błędy i pewnie lepiej zrozumie ludzi którzy grzeszą i błądzą bo wie jak łatwo można dać sie skusić jakiejś pokusie,jakiemuś złu. POWINIEN WRÓCIĆ DO SKOCZOWA BO TO JEST NASZ PROBOSZCZ jak chciał że by kiedyś ludzie tak o nim mówili jak obejmował parafie.
cd minerwa
21-01-2016 10:33
cd minerwa
@urodzony w Skoczowie - bardzo wiele toleruje sie ale po cichu. Tu pojemnosc tolerancji , powiedzialabym jest za duza.
Brawo, rowny ksiadz zachowal sie jak przykladny katolik. Ale jako przykladny chrzescijanin - powinien jeszcze powiedziec swiatu - to jest moja kobieta , moje dziecko i tworzymy rodzine.
Na problemy KK z celibatem jest tylko jedna odpowiedz - konsekwencje .
Jak ma byc wiarygodnym ksiadz, jak ma nauczac o "swietej rodzinie" sam bedac w tym wzorowo nieswietym. Przeciez "swieta rodzina" to fundament nauk KK.
Plodnosc kaplana, zakonnika i zakonnicy powinna byc - plodnoscia duchowa, nie cielesna.
skorpion70
21-01-2016 10:47
skorpion70
minerwa - a skąd juz wiadomo że to o kobiete chdzi i jeszcze o dziecko ,kto w alkowie siedział ?
niestella
21-01-2016 22:10
niestella
NIE WIEM CO SIĘ WYDARZYŁO I MYŚLĘ ŻE NIKT Z NAS POZA BOGIEM, SAMYM KSIĘDZEM I BISKUPEM NIE ZNA PEŁNEJ PRAWDY, ALE STARAM SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM OŚWIADCZENIE: "w ostatnim czasie w jego życiu osobistym zaszły okoliczności, które nie powinny mieć miejsca. Okoliczności te nie noszą znamion naruszenia prawa, a jedynie mogłyby przynieść szkodę przeciwną dobru duchowemu i kapłańskiemu powołaniu." - SKORO ZASZŁY OKOLICZNOŚCI, KTÓRE MOGŁYBY PRZYNIEŚĆ SZKODĘ - A WIĘC TO ZNACZY ŻE NIE PRZYNIOSŁY - I SKORO NIE MA MOWY O NARUSZENIU PRAWA TO NIE MA...WIĘC MYŚLĘ ŻE TRZEBA CZYTAĆ TO LITERALNIE...SŁOWO -MOGŁYBY- WYDAJE SIĘ SŁOWEM KLUCZEM DO ROZUMIENIA TEMATU REZYGNACJI...MYŚLĘ ŻE PROBOSZCZ BARDZO SERIO POTRAKTOWAŁ NASZE OCZEKIWANIA BEZWZGLĘDNEJ NIESKAZITELNOŚCI DUSZPASTERZY...I CÓŻ KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ...ALE NAJLEPIEJ BĘDZIE JAK BĘDZIEMY SIĘ MODLILI ZA NASZYCH DUSZPASTERZY, BO KSIĘŻA SĄ TAK SILNI JAK GORLIWA JEST NASZA MODLITWA ZA NICH...
brunet
21-01-2016 22:39
brunet
Spoko...wiemy to nie od dziś, że ksiądz też człowiek, może zakochał się, może i rodzinę jeszcze założy, chce dalej żyć uczciwie..., ale sposób jaki to przekazał z porozumieniu z kurią woła o pomste do nieba, gdyż pożywkę zostawił wrogom kościoła , co przecież widać choćby po.... wpisach.
niestella
21-01-2016 23:40
niestella
z tego co wiadomo to ksiądz Antoni jest i pozostanie księdzem Antonim...a wpisy zawsze są były i będą...myślę że my zawsze wiemy najwięcej o tym o czym nic nie wiemy...módlmy się za nas i za nich (księży)...bo przecież żadna modlitwa nie jest bezsensu...
niestella
21-01-2016 23:40
niestella
z tego co wiadomo to ksiądz Antoni jest i pozostanie księdzem Antonim...a wpisy zawsze są były i będą...myślę że my zawsze wiemy najwięcej o tym o czym nic nie wiemy...módlmy się za nas i za nich (księży)...bo przecież żadna modlitwa nie jest bezsensu...
niestella
21-01-2016 23:51
niestella
...i jeszcze jedno...kurie prawie nigdy nie informują w tak masowy (strona diecezji + Gość Niedzielny) i otwarty sposób o rezygnacji proboszcza tak prestiżowej parafii...jeśli wydarzyłoby się coś mega nagannego to raczej podjęto by próby aby rozwiązać sprawę bardziej po cichu, tłumacząc to zdrowiem albo czymś podobnym i nie pisano by o tym na stronie Gościa...więc myślę że nie powinniśmy ulegać tym negatywnym wpisom i korzystając z rozumu i tego co napisano w oświadczeniu powierzyć Jego i nas modlitwie...tylko tyle i aż tyle...
cd minerwa
22-01-2016 07:50
cd minerwa
@niestella
Zgadzam sie w 100 % z Twoim zdaniem "jeśli wydarzyłoby się coś mega nagannego to raczej podjęto by próby aby rozwiązać sprawę bardziej po cichu, tłumacząc to zdrowiem albo czymś podobnym i nie pisano by o tym na stronie Gościa..." Tylko widzisz - dla Ciebie to norma, a nie wszyscy wierni zgadzaja sie z takim podejsciem "po cichu".
Np. zlamanie celibatu to nie jest nic mega- bo konsekwencja jest tylko "pójśćie do spowiedzi jak każdy grzesznik" a potem znow hulaj dusza , piekla nie ma i kolejna spowiedz i kolejna modlitwa wiernych za grzesznika. Takie perpetuum mobile. Tylko tyle i az tyle.
cd minerwa
22-01-2016 10:12
cd minerwa
ps.
Szacunek dla ksiedza A. Dewora za informacje, refleksje i dymisje.
Fibusia
23-01-2016 13:16
Fibusia
Otworzył nam drzwi Miłosierdzia Bożego w tym Roku Miłosierdzia - a dla niego go zabrakło ?
Fibusia
23-01-2016 13:20
Fibusia
Gdy nie wiemy o co chodzi - to chodzi o pieniądze - tak mówią... dużo łożył w parafię... nie mógł się podzielić środkami z kolędy z biskupstwem i ... ambitny , wolał odejść?
Fibusia
23-01-2016 13:24
Fibusia
Wróć Synu , wróć z daleka
Wróć Synu , WRÓĆ
Skoczów czeka !!!

Co mamy odpowiedzieć tym, którzy czekają na Ciebie w każdy
Pierwszy Piątek ,że przyniesiesz im Jezusa w opłatku ?
Fibusia
23-01-2016 13:28
Fibusia
że przybędzie inny ksiądz, ale oni kochają Ciebie, SWOJEGO PROBOSZCZA
Zawsze o tym pamiętaj !!!
urodzony w Skoczowie
23-01-2016 14:59
urodzony w Skoczowie
FIBUSIA 100% racji. To nasz PROBOSZCZ
paja
23-01-2016 18:54
paja
31 stycznia o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza święta, w czasie której podziękujemy Panu Bogu za posługę Czcigodnego Ks. Antoniego. Przyjdźmy wszyscy!!!
ankak-26
23-01-2016 23:15
ankak-26
Coś się stało i tego się chyba nie dowiemy. Jedno jest pewne. To był NAJLEPSZY PROBOSZCZ. Dużo zrobił dla parafii, miał rewelacyjne podejście do dzieci,które chętnie chodziły do kościoła, a w szczególności na roraty i msze o 11.Szkoda, że już go z nami nie ma. Jeśli byłaby możliwość jego powrotu to ja się pod tym podpisuję.
Kochany Ks. Antoni życzę Ci wszystkiego dobrego!!!
PS.Może zmieniłbyś jednak zdanie i został z nami:)
ankak-26
23-01-2016 23:22
ankak-26
Coś się stało i tego się chyba nie dowiemy. Jedno jest pewne. To był NAJLEPSZY PROBOSZCZ. Dużo zrobił dla parafii, miał rewelacyjne podejście do dzieci,które chętnie chodziły do kościoła, a w szczególności na roraty i msze o 11.Szkoda, że już go z nami nie ma. Jeśli byłaby możliwość jego powrotu to ja się pod tym podpisuję.
Kochany Ks. Antoni życzę Ci wszystkiego dobrego!!!
PS.Może zmieniłbyś jednak zdanie i został z nami:)
krzysztof.mm
23-01-2016 23:34
krzysztof.mm
Brakło odwagi księdzu, by powiedzieć owieczkom czemu musi odejść.
No cóż, nie każdy musi być bohaterem.
Zresztą kler od wieków żyje w przekonaniu, że jest od rozgrzeszania a nie od spowiadania się.
Fibusia
24-01-2016 01:35
Fibusia
Dymisję przyjął biskup, nie parafianie i to wbrew ich woli.
Zapomiał o regułach swojego Mistrza : choćby grzechy były jak szkarłat macie moje miłosierdzie; trzeba przebaczać nie siedem, ale siedemdziesiąt siedem razy ; nie sądzcie abyście nie byli sądzeni; błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostapią...

Taka pustka w kościele , jakby umarł ojciec czy matka i strach ,że zabiorą pozostałych naszych dobrych księży. Nie wyprzęga się koni w biegu zaprzęgu... niema takiego grzechu, którego nie można wybaczyć...
Wiem jak bardzo jest źle ks. Proboszczowi, jak cierpi - może pociechą będzie to , że Chrystus szedł po ziemi dobrze czyniąc, a biczowali go, opluwali i zabili.
Niech Marka Boża Skoczowska wspomoże go, niech przytuli, otrze łzę - tak bardzo ją kochał - to było widać.
Tal bardzo żal.
krzysztof.mm
24-01-2016 07:13
krzysztof.mm
"Taka pustka w kościele..."
Nie płacz, Fibusia - w tym kościele jest jeszcze całe mrowie takich księży, co w ich "życiu osobistym zaszły okoliczności, które nie powinny mieć miejsca".
A Dewora przeniosą na inna parafię, potem do kurii - i tam się będzie Lud Boży cieszył z jego niekonwencjonalnego podejścia do kapłańskiej posługi. Daj też innym powzdychać.
lisek32
24-01-2016 11:48
lisek32
Może ktoś mądry zajechał by do kurii porozmawiać z ks.Antonim żeby wrócił do nas.Napewno jest jakaś możliwość odwołania się od swojej decyzji.
kwiatek70
24-01-2016 14:49
kwiatek70
Dymisje, dymisje czemu KOD-ziry nie protestują
cd minerwa
25-01-2016 06:45
cd minerwa
Maly problem lisek32 - za malo madrych.
kwiatek70- zaloz KOK - komitet obrony ksiedza . Kuria wyslucha i poslucha glosu swoich owieczek.
Czego zycze.
lisek32
25-01-2016 14:04
lisek32
Moim zdaniem nie ma kogo bronić tylko ktoś podciepał ks.Antoniemu jakaś świnie za dużo robił i mówił wiec dla tego lepiej się go pozbyć ale to jest tylko moja sugestia.
krzysztof.mm
25-01-2016 17:24
krzysztof.mm
Wielu jest takich "wybitnych duszpasterzy"...

"Decyzją wrocławskiego sądu, sześcioletni Kuba otrzyma majątek po swoim zmarłym ojcu, księdzu Waldemarze Irku.
Orzeczenie sądu sprawia, że jedynym spadkobiercą majątku po zmarłym duchownym jest jego syn, 6-letni dziś Kuba. Mimo że w testamencie nie było o nim słowa. Zgodnie z wolą kapłana spadek po nim miała przejąć kuria. Kościół zrzekł się jednak praw do majątku. O spadek, bez powodzenia, starała się natomiast siostrzenica księdza.
Przypomnijmy, ksiądz Waldemar Irek był znany i lubiany we Wrocławiu, pełnił funkcję rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego. Zmarł nagle w sierpniu 2012 roku.

Miesiąc po pogrzebie kapłana do kurii zgłosiła się Wiesława Dargiewicz. Kobieta przekonywała, że była w związku z ks. Irkiem przez osiem lat - i co najważniejsze, że to ksiądz jest ojcem jej dziecka.

Jednocześnie kobieta prosiła kurię o zabezpieczenie majątku po zmarłym. Podkreślała, że będzie się domagać dla swego dziecka praw do dziedziczenia. Najpierw jednak musiała udowodnić, że mówi prawdę.
Zdecydowały testy DNA.

W połowie 2014 roku wrocławski sąd orzekł, że nieżyjący już ksiądz Waldemar Irek był ojcem czteroletniego wówczas Kubusia. Wcześniej to samo, po analizie badań DNA, które przeprowadzono po ekshumacji zwłok kapłana, orzekł Sąd Rejonowy w Oławie. Dzięki temu matka chłopca mogła rozpocząć walkę o spadek po księdzu.

Wiadomo, że w spadku po duchownym został m.in. jednorodzinny dom w Oławie, który może być wart od 500 do 600 tysięcy złotych. Wiadomo też, że kapłan kolekcjonował dzieła sztuki, książki i obrazy. "
http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/spadek-po-duchownym-odziedziczy-jego-syn/fm2y7p

Ale jeszcze więcej do cna zakłamanych owieczek i baranków, którzy za nic mają godność swą i kapłanów, dla których ewangeliczne nauczanie i kapłańskie śluby są pustosłowiem, a jedyny sens w przynależności do kościoła widzą w bizantyjskiej celebrze, złoconych figurkach, kiczowatych malowankach, kadzidlanym dymie.

To o was - żałosne, zapłakane sieroty po zakłamanym proboszczu.
paja
31-01-2016 13:24
paja
Smutek i żal, że Ks. Antoniego nie było podczas Mszy św. pożegnalnej :(
krzysztof.mm
05-02-2016 17:53
krzysztof.mm
paja - a ona była?
może chciał uniknąć spotkania?...
jolkasia
11-02-2016 00:26
jolkasia
Ja również uważam, że to wspaniały ksiądz, choć znam Go jedynie z kościoła i kazań. Bardzo żałuję, że nie będę mogła go więcej słuchać. Zastanawiam się jak Wy niemal wszyscy jaki naprawdę jest powód... Wielu księży zw tej diecezji -naprawdę wspaniałych -odchodzi i to bardzo dziwne, że nigdy nie są podane przyczyny. Jedni zastanawiają się dlaczego, inni snują wizje (kobieta, facet, dziecko, kasa) Nie zastanawia Was, że to się dzieje obecnie, teraz kiedy "rządzi" nowy biskup (dr.hab.R.P.czy jak mu tam) Za poprzedniego nie było takich sytuacji. Wiadomo było za co ksiądz "wylatuje. Teraz ten biskup niszczy resztki kościoła, które w ludziach pozostały - insynuacjami, domysłami, wizjami... To się nie godzi!!! On niszczy kościół i ktoś powinien z nim zrobić porządek. Księża, ludzie, którzy to widzicie zróbcie coś z tym! Zróbcie coś bo on zamyka ludziom drogę do Boga - jeżeli ona idzie przez teraźniejszy kościół. POMOCY!!!
zbelutka 59
14-02-2016 12:38
zbelutka 59
Co to za forum!? Dwa dni wpis istnieje i nagle znika! czarna mafia już do was też dotarła? pindel jak ośmiornica ze swoimi mackami sprzedawczykami typu studencki itp już działa! niech żyje wolność pod biskupiom beretką!BRAWO OX CIESZYN!
krzysztof.mm
17-02-2016 18:25
krzysztof.mm
Do zażartych wielbicieli i obrońców ks. A. Dewora na tym portalu: teraz módlcie się i błagajcie o powrót do ratusza Anny Stefaniak-Bacza, niesłusznie i niesprawiedliwie posądzanej o rzekome kontakty pozamałżeńskie z ks. AD. Ciebie prosimy,...
paja
23-06-2016 18:03
paja
Ksiądz Antoni wraca na Śląsk Cieszyński :) Radość, ale i smutek, że nie do Skoczowa, tylko do Cieszyna.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Istebna: przebudowa jezdni Na Dzielcu

26-06-2016 19:00

Zakończył się przetarg na przebudowę 350 metrowego odcinka jezdni "Na Dzielcu" w Istebnej. Odcinek wzbogaci się o nowy chodnik i nawierzchnię.

wyświetleń: 728komentarzy: 1

Światowe Dni Młodzieży - Policyjne szkolenie dla pielgrzymów

26-06-2016 18:00

Cieszyńska Policja wraz z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego organizuje szkolenie dla wszystkich pielgrzymów powiatu cieszyńskiego, którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży.

wyświetleń: 343komentarzy: 0

Przyjazny urząd: pozwolenie na budowę

26-06-2016 16:00

Zamierzasz rozpocząć budowę? Chcesz coś przebudować, dobudować? Potrzebujesz pozwolenia na budowę. Załatwisz je w Starostwie Powiatowym. Jak to zrobić?

wyświetleń: 1293komentarzy: 0

Ireneusz Jeleń ripostuje

26-06-2016 14:00

"Nie jest prawdą, iż chcę doprowadzić do upadłości TS Piast Cieszyn oraz do jego przejęcia przez Moją osobę." - ripostuje Ireneusz Jeleń w odpowiedzi na medialną nagonkę na jego osobę.

wyświetleń: 2144komentarzy: 7

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 26/16

26-06-2016 11:45

Miesiąc maj kojarzy nam się przede wszystkim ze świętami: Świętem Pracy oraz wprowadzonym w 2004 roku Dniem Flagi.

wyświetleń: 1186komentarzy: 0

Ostrzegają przed burzami

26-06-2016 10:40

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, na podstawie ostrzeżenia Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie, ostrzega przed burzami z gradem.

wyświetleń: 2367komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 26/16 - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Istebnej-Kubalonce

26-06-2016 09:00

Drewniane kościoły mają swój wyjątkowy urok. Jedną z takich świątyń na Śląsku Cieszyńskim jest Kościół Świętego Krzyża w Istebnej-Kubalonce.

wyświetleń: 979komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-06-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 851komentarzy: 0

Przewodniczący Rady odwołany

25-06-2016 20:40

Podczas wczorajszej (24.06) sesji Rady Gminy Chybie w porządku obrad znalazły się tylko dwa projekty uchwał, które były związane z odwołaniem Przewodniczącego Rady Mirosława Wardasa. Po długich obradach Przewodniczącego odwołano i wybrano nowego.

wyświetleń: 3201komentarzy: 0

Znaleziono zwłoki poszukiwanego

25-06-2016 20:25

Niestety poszukiwania 37-letniego Jarosława Wiśniowskiego zakończyły się tragicznie. Jego zwłoki znaleziono  w rzece Bobrówka.