Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2646komentarzy: 1

Nominowane do Aniołów

17-01-2016 12:05

Lekarki i farmaceutki z powiatu zostały nominowane do prestiżowego oznaczenia w branży- Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny.
Nominowane do Aniołów Mgr farm. Barbara Byszuk z Kończyc Małych została jednym z Aniołów Farmacji 2013, fot.mat.pras.

Nagroda Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny przyznawana jest od 2012 roku. To nagroda społeczna - przyznają ją sami pacjenci, śląc swoje głosy na wybranych lekarzy i farmaceutów. Zgłoszenia do nagrody były przyjmowane od 1 września do 15 grudnia 2015 roku. W ubiegłym roku swoje głosy nadeśłało 120 tysięcvy pacjentów. W 2013 roku nagrodę otrzymała farmaceutka z Kończyc Małych, mgr farm. Barbara Byszuk [Pisaliśmy: Kończyce Małe mają anioła ].

W tym roku również z powiatu cieszyńskiego jest nominowanych kilka osób:
Nominowani lekarze:
Barbara Dalska-Szczudło - lekarz medycyny - Zebrzydowice
Antonina Jurewicz-Bartczak - dr nauk medycznych, okulista - Harbutowice
Ewa Kamińska-Wojciechowska - dr nauk medycznych - Cieszyn
Dorota Zamora - lekarz medycyny - Kończyce Małe

Nominowani farmaceuci:
Małgorzata Biesiok - Apteka na Banotówce - Cieszyn
Barbara Byszuk - Apteka W Kończycach - Kończyce Małe


Nominowani napiszą prace konkursowe, na podstawie których Kapituła Honorowa Nagrody pod przewodnictwem prof. dr hab. n med. Jerzego Woy-Wojciechowskiego wybierze laureatów. Ich nazwiska poznamy już 10 lutego 2016 roku podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej.

Idea przewodnia nagrody opiera się na filarach wyrażonych w triadzie Człowiek – Zdrowie – Miłość. Jak podkreśla Adam Górczyński, inicjator nagrody oraz redaktor naczelny „Mody na Zdrowie” i „Mody na Farmację”, partnerów merytorycznych nagrody: „Człowiek-lekarz, człowiek-farmaceuta, człowiek-pacjent, zdrowie w ujęciu holistycznym i miłość bez której nie ma zdrowia”. Jak co roku pacjenci pokazali, że mają głęboką potrzebę wyrażania wdzięczności za poświęcony im czas i ponadstandardową opiekę. Zgłaszając kandydatury zarówno lekarzy jak i farmaceutów, podkreślali ich wysoki profesjonalizm i empatyczne podejście do chorych.

Organizatorem Nagrody jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Do partnerów merytorycznych należą: „Moda na Zdrowie, „Moda na Farmację”, Naczelna Izba Aptekarska, Federacja Pacjentów Polskich.

 

red./mat.pras.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-01-2016 12:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
17-01-2016 23:57
[konto zostało usunięte]
Pani Małgosia Biesok najlepsza na świecie!Zawsze doradzi, nakieruje, pokaże tańszy zamiennik.Anioł naprawdę.Pani Dr Ewa Kamińska też w porządku, dba o pacjentów, jest dokładna, szkoda tylko, że często ograniczają ją przepisy i dr Kotlet ...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 924komentarzy: 2

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 447komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 479komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 903komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 514komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 783komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 981komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2097komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.