Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1313komentarzy: 0

Harmonogram Turnieju BRD

16-01-2016 18:30

Jazda sprawnościowa i test wiedzy- oto, co czeka tegorocznych uczestników Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie organizują kolejne eliminacje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Harmonogram Turnieju BRD fot. arc.ox.pl

Zgodnie z regulaminem reprezentacja szkoły podstawowej powinna składać się z czteroosobowych drużyn danej szkoły, (2 dziewczynki i 2 chłopców) natomiast reprezentacja gimnazjum z trzyosobowej drużyny reprezentującej ją w dalszych etapach turnieju. Uczestnicy turnieju muszą posiadać i przedstawić do wglądu:
- kartę rowerową
- legitymację szkolną
- pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych na udział w turnieju),
-zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w turnieju
- zmienne obuwie.

Eliminacje miejsko–gminne składać się będą z pisemnego sprawdzianu wiadomości ( test z przepisów ruchu drogowego) oraz jazdy sprawnościowej na rowerze. Dla szkół podstawowych test będzie składał się z trzech wariantów odpowiedzi, z których prawidłowa będzie tylko jedna (testy jednokrotnego wyboru). Ponadto test wiedzy, będzie składał się z 20 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz

Test – skrzyżowania, który będzie składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Łączny czas rozwiązywania obu testów nie może przekroczyć 40 minut. Natomiast dla Gimnazjum dodatkowo test wiedzy zostanie zwiększony o 5 dodatkowych pytań –czyli 25 pytań testowych

Jazda sprawnościowa na rowerze odbywać się będzie na zasadzie:
- szkoła podstawowa na rowerze typu „górski lub składak”.
- gimnazjum rower typu „górski”.

Rowery zapewnia szkoła, w której będą odbywać się poszczególne etapy rywalizacji pod warunkiem, że będzie on do wykorzystania dla każdego uczestnika eliminacji w dniu turnieju.

Tor przeszkód będzie składać się z przeszkód:
- slalom z ograniczeniem
- korytarz z desek
- slalom kółkowy
- przedmiot do przewożenia
- rynna lub równoważnia
-zatrzymanie w miejscu.

Punktacja karna zgodnie z załącznikiem do regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjum.

Przyjęta forma przeprowadzenia etapu miejsko – gminnego została przyjęta tak jak w roku ubiegłym. Będzie skutkować pominięciem etapu rejonowego, tym samym nie będzie „awansu z urzędu” do następnego etapu, jakim będzie etap powiatowy, do którego awansuje 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjum.

Wynik rywalizacji danej gminy - miasta będzie porównywany z innymi gminami - miastami i może zdarzyć się, iż na etapie powiatowym będzie startować 6 najlepszych szkół z jednej gminy lub miasta.

Poszczególne eliminacje powinny zakończyć się w następujących terminach:
a) eliminacje klasowe, szkolne - od 1 marca do 15 kwietnia
b) eliminacje gminne (miejskie) - do 30 kwietnia
c) eliminacje powiatowe –do 15 maja,
d) eliminacje rejonowe (jeśli wprowadzono) – do 20 maja,
e) eliminacje wojewódzkie - do 31 maja,
f) finał ogólnopolski do 20 czerwca każdego roku.

 

Regulamin dla szkół podstawowych (pdf)

Regulamin dla gimnazjów (pddf)

Harmonogram elminacji w powiecie w 2016 roku (doc)

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 16-01-2016 18:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1389komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 513komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1072komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 572komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 849komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1106komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2232komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.