Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1924komentarzy: 9

Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki

13-01-2016 18:00

Już wkrótce znany w regionie Szlak Kulinarny ''Śląskie Smaki'' czeka międzynarodowa promocja
Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl

Stworzony przez Śląską Organizację Turystyczną Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” otrzymał główną nagrodę EDEN (European Destination of Excellence) w Międzynarodowym konkursie na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną.

Nagroda przyznawana w konkursie EDEN ma charakter nie tylko prestiżowy. Laureaci otrzymują tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, włączani są do jej sieci i uczestniczą we wspólnej międzynarodowej promocji.

Tematy przewodnie kolejnych edycji konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. W 2015 roku była to lokalna gastronomia. Komisja Europejska nagrodziła 20 miejsc w Europie, m.in. Sękacze w Druskiennikach na Litwie, region Jeseniki w Czechach, miasto Pirot w Serbii, obszar Goierri w Hiszpanii.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” współtworzy 25 restauracji i lokali gastronomicznych z terenu województwa śląskiego serwujących dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych receptur. Dania oferowane w ramach Menu „Śląskie Smaki” odzwierciedlają różnorodność kuchni regionu.

Podróżując Szlakiem, można skosztować nie tylko kuchni śląskiej, ale również jurajskiej czy beskidzkiej. Na tej liście znajduje się m.in. restauracja Korbasowy Dwór z Cieszyna która serwuje Oscypek/gołka z grilla z żurawiną Wiedeńska, zupę ziemniaczana z borowikami, Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta.

(red/slaskie.pl)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-01-2016 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-01-2016 20:13
alternatywy 5
Komisja Europejska niech się lepiej zajmie ciapatymi i przekrętami gospodarczymi, a jeśli już żywnością to tą zatrutą chemikaliami której jest najwięcej w obiegu.
syroma
13-01-2016 21:30
syroma
Alternatywy: czy te twoje pisowskie jęki i stekania muszą występować pod wszystkimi tekstami??? Nawet tymi w miarę optymistycznym. Polecam wizytę u psychiatry, może Ci pomoże.
alternatywy 5
13-01-2016 22:07
alternatywy 5
Wypraszam sobie, nie pod wszystkimi, nie pod wszystkimi! Psychiatry??? może?....pod warunkiem , że nie u twojego, bo ten robi zbyt wielkie spustoszenia w mózgu.
Lucy86
13-01-2016 23:29
Lucy86
syroma... apeluje do Ciebie, żebyś nie odbierał pola popisu i możliwości do swobodnej wypowiedzi użytkownikowi alternatywy 5, ponieważ może to być jedno z nielicznych miejsc... gdzie w ogóle zostaje zauważony.
koszor
14-01-2016 06:00
koszor
KE i cała UE jest nam potrzebna jak świni siodło. Najgorsze jest to, że sami oddaliśmy swoją wolność. Co masz optymistycznego, syroma, w UE? System działa podobnie jak ZSSR, centralnie sterowany przez grono głupków. To stwarza idealne warunki do korupcji. Alternatywy ma tu rację - zjadamy tony chemii i dodatku jest ona w pożywieniu legalnie!
syroma
14-01-2016 08:39
syroma
Koszor :byłeś kiedy teraz na Ukrainie???? Jeżeli nie to polecam. To tak właśnie wyglądała by Polska gdybyśmy nie weszli do Unii. Jedyną słuszną drogą rozwoju jest droga na zachód a nie na wschód. I wielu ludzi oddało życie i zdrowie, żebyś mógł pisać to co myślisz a nie to co ktoś ci każe myśleć.
koszor
14-01-2016 15:08
koszor
Nie byłem na Ukrainie, choć mam znajomych, znam temat. W noc Sylwestrową w kilku zachodnio - europejskich stolicach imigranci kradli, molestowali i gwałcili. Prze 5 dni, w dobie internetu i światłowodów, informacje przebijały się na światło dzienne. To jest postęp? Ukrywanie prawdy jak za Stalina i gdyby nie niezależne media wszystko znikłoby pod dywanem.
koszor
14-01-2016 15:12
koszor
Syroma - żebyśmy mieli jasność- mnie nie interesuje wschód ani zachód. Interesuje mnie Polska, jej wolność i dobrobyt Polaków. Te 2 miliony na emigracji to jest epokowa strata. Chciałbym na starość zobaczyć swoje dzieci i wnuki tu w Polsce, choćby i w Gdańsku, Szczecinie czy Ustrzykach, ale jednak w Polsce.
Przepierón
14-01-2016 22:34
Przepierón
Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Studenci przyznali OskarUSie

25-05-2017 19:00

Wczoraj (24.05) w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się gala rozdania nagród OskarUSie 2017. Studenci w ten sposób nagradzają osoby związane z Uniwersytetem Śląskim w Cieszynie, którym chcą szczególnie podziękować. W tym roku oprócz "chodzącego wzoru", "dilera kultury", "recydywisty żartu" i "ojca chrzestnego" poznano także "Szefa wszystkich szefów" oraz "zaufaną mafię".  Nowością był Złoty OskarUŚ.

wyświetleń: 200komentarzy: 0

Elewacja PDPS wyremontowana

25-05-2017 17:30

Zakończyła się modernizacja elewacji budynku „Dwór” PDPS Pogórze. Prace kosztowały 300 tysięcy złotych i sfinansowane zostały z budżetu Powiatu.

wyświetleń: 238komentarzy: 0

25 lat współpracy

25-05-2017 16:15

W środę, 24 maja w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza gościli uczniowie wymiany partnerskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego i Grimmelshausen Gelnhausen Gymnasium. Gości tradycyjnie powitał Burmistrz Miasta Cieszyna, Ryszard Macura.

wyświetleń: 246komentarzy: 0

Zatrudniał nielegalnie cudzoziemców

25-05-2017 15:30

W jednej z firm na terenie powiatu cieszyńskiego zatrudniani byli nielegalnie Ukraińcy. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili polskiego pracodawcę, który nielegalnie powierzył pracę dziesięciu obywatelom Ukrainy.

wyświetleń: 1795komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

25-05-2017 13:50

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 217komentarzy: 1

Wideoflesz: Triathlon Skoczów

25-05-2017 12:50

W minioną sobotę 20 maja odbyły się X otwarte mistrzostwa Skoczowa w Triathlonie. Triatlon składa się z trzech etapów – pływackiego przeprowadzonego na Krytej Pływalni oraz rowerowego i biegowego przeprowadzonego na wale rzeki Wisły.

wyświetleń: 404komentarzy: 0

Maria Juroszek z medalami

25-05-2017 11:30

Maria Juroszek, zawodniczka z Cieszyna zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Armwrestingu.

wyświetleń: 550komentarzy: 1

Rajd Akropolu: Kajetanowicz powalczy o prowadzenie w Rajdowych Mistrzostwach Europy

25-05-2017 09:50

Rajdowe Mistrzostwa Europy wracają na niezwykle trudne i kamieniste, szutrowe nawierzchnie. Kajetan Kajetanowicz walczyć będzie o kolejną wygraną w Grecji i prowadzenie w cyklu FIA ERC.

wyświetleń: 365komentarzy: 0

Przy szachownicy nie mają sobie równych

25-05-2017 09:05

W poniedziałek (22.05) zakończyły się VI Indywidualne Mistrzostwa Cieszyna w Szachach Szybkich w tym sezonie (2016/2017). Do turnieju zakwalifikowało się 28 zawodników.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Potrącił i uciekł

25-05-2017 07:30

Kryminalni z cieszyńskiej komendy poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w w poniedziałek (22.045) w Ustroniu na ulicy Zdrojowej. Rowerzysta potrącony przez samochód został ranny. Kierowca pojazdu uciekł z miejsca wypadku.