Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 1825komentarzy: 9

Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki

13-01-2016 18:00

Już wkrótce znany w regionie Szlak Kulinarny ''Śląskie Smaki'' czeka międzynarodowa promocja
Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl

Stworzony przez Śląską Organizację Turystyczną Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” otrzymał główną nagrodę EDEN (European Destination of Excellence) w Międzynarodowym konkursie na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną.

Nagroda przyznawana w konkursie EDEN ma charakter nie tylko prestiżowy. Laureaci otrzymują tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, włączani są do jej sieci i uczestniczą we wspólnej międzynarodowej promocji.

Tematy przewodnie kolejnych edycji konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. W 2015 roku była to lokalna gastronomia. Komisja Europejska nagrodziła 20 miejsc w Europie, m.in. Sękacze w Druskiennikach na Litwie, region Jeseniki w Czechach, miasto Pirot w Serbii, obszar Goierri w Hiszpanii.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” współtworzy 25 restauracji i lokali gastronomicznych z terenu województwa śląskiego serwujących dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych receptur. Dania oferowane w ramach Menu „Śląskie Smaki” odzwierciedlają różnorodność kuchni regionu.

Podróżując Szlakiem, można skosztować nie tylko kuchni śląskiej, ale również jurajskiej czy beskidzkiej. Na tej liście znajduje się m.in. restauracja Korbasowy Dwór z Cieszyna która serwuje Oscypek/gołka z grilla z żurawiną Wiedeńska, zupę ziemniaczana z borowikami, Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta.

(red/slaskie.pl)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-01-2016 18:00
drukuj artykuł


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-01-2016 20:13
alternatywy 5
Komisja Europejska niech się lepiej zajmie ciapatymi i przekrętami gospodarczymi, a jeśli już żywnością to tą zatrutą chemikaliami której jest najwięcej w obiegu.
syroma
13-01-2016 21:30
syroma
Alternatywy: czy te twoje pisowskie jęki i stekania muszą występować pod wszystkimi tekstami??? Nawet tymi w miarę optymistycznym. Polecam wizytę u psychiatry, może Ci pomoże.
alternatywy 5
13-01-2016 22:07
alternatywy 5
Wypraszam sobie, nie pod wszystkimi, nie pod wszystkimi! Psychiatry??? może?....pod warunkiem , że nie u twojego, bo ten robi zbyt wielkie spustoszenia w mózgu.
Lucy86
13-01-2016 23:29
Lucy86
syroma... apeluje do Ciebie, żebyś nie odbierał pola popisu i możliwości do swobodnej wypowiedzi użytkownikowi alternatywy 5, ponieważ może to być jedno z nielicznych miejsc... gdzie w ogóle zostaje zauważony.
koszor
14-01-2016 06:00
koszor
KE i cała UE jest nam potrzebna jak świni siodło. Najgorsze jest to, że sami oddaliśmy swoją wolność. Co masz optymistycznego, syroma, w UE? System działa podobnie jak ZSSR, centralnie sterowany przez grono głupków. To stwarza idealne warunki do korupcji. Alternatywy ma tu rację - zjadamy tony chemii i dodatku jest ona w pożywieniu legalnie!
syroma
14-01-2016 08:39
syroma
Koszor :byłeś kiedy teraz na Ukrainie???? Jeżeli nie to polecam. To tak właśnie wyglądała by Polska gdybyśmy nie weszli do Unii. Jedyną słuszną drogą rozwoju jest droga na zachód a nie na wschód. I wielu ludzi oddało życie i zdrowie, żebyś mógł pisać to co myślisz a nie to co ktoś ci każe myśleć.
koszor
14-01-2016 15:08
koszor
Nie byłem na Ukrainie, choć mam znajomych, znam temat. W noc Sylwestrową w kilku zachodnio - europejskich stolicach imigranci kradli, molestowali i gwałcili. Prze 5 dni, w dobie internetu i światłowodów, informacje przebijały się na światło dzienne. To jest postęp? Ukrywanie prawdy jak za Stalina i gdyby nie niezależne media wszystko znikłoby pod dywanem.
koszor
14-01-2016 15:12
koszor
Syroma - żebyśmy mieli jasność- mnie nie interesuje wschód ani zachód. Interesuje mnie Polska, jej wolność i dobrobyt Polaków. Te 2 miliony na emigracji to jest epokowa strata. Chciałbym na starość zobaczyć swoje dzieci i wnuki tu w Polsce, choćby i w Gdańsku, Szczecinie czy Ustrzykach, ale jednak w Polsce.
Przepierón
14-01-2016 22:34
Przepierón
Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Radni czyścili piszczałki

30-05-2016 21:15

Remont zabytkowych organów Kościoła Jezusowego w Cieszynie jest już na finiszu. III etap prac ma zakończyć się pod koniec lipca br. Aby organy mogły wreszcie rozbrzmieć trzeba wykonać jeszcze trochę prac m.in. związanych z czyszczeniem piszczałek. W akcję zaangażowali się w zeszłym tygodniu radni z Klubu CRS.

wyświetleń: 180komentarzy: 0

Pomogą skończyć szkołę

30-05-2016 19:15

W Wiśle funkcjonuje jedyny w powiecie ośrodek, gdzie młodzi chłopcy, którzy z różnych powodów przerwali czy nie ukończyli gimnazjum, mogą kontynuować naukę. Uczą się w szkole Ustroniu, w Wiśle mieszkają w internacie, tutaj też mają praktyki.

wyświetleń: 371komentarzy: 0

Cieszyn: Dzień Dziecka w STX

30-05-2016 17:30

Będą dmuchańce, malowanie twarzy, suchy basen, zabawy i konkursy! Sklep STX w Cieszynie zaprasza na Dzień Dziecka.

wyświetleń: 1115komentarzy: 0

Cudzoziemcy w rękach Straży Granicznej

30-05-2016 17:00

Miniony długi majowy weekend był pracowity również dla funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej - w jego trakcie zatrzymali oni 11 cudzoziemców, w tym również w Cieszynie.

wyświetleń: 1316komentarzy: 1

8 lat w Tybecie najlepszy w Antyradiu

30-05-2016 15:35

Energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego na, falach rozgłośni Antyradio, rozbrzmiewa w całym kraju. Zespół 8 lat w Tybecie znalazł się na pierwszym miejscu muzycznej listy Turbo Top.

wyświetleń: 1530komentarzy: 0

Kolizja po alkoholu

30-05-2016 14:40

W centrum Koniakowa 57-letni mieszkaniec wsi spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Po jego zatrzymaniu okazało się że miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

wyświetleń: 2330komentarzy: 1

PeDeBe wraca do jaskini

30-05-2016 14:00

Ostatnio zachwycili publiczność podczas cieszyńskiej Nocy Muzeów. Wówczas podopieczni Szkoły Tańca PeDeBe zagrali musical 'Amulet'. Teraz szykują się do kolejnej wielkiej premiery. Już 10 czerwca dwunasty projekt musicalowy 'Wszędzie dobrze, ale w jaskini najlepiej'.

wyświetleń: 360komentarzy: 0

Demolował samochód

30-05-2016 12:02

Dwa promile alkoholu we krwi z pewnością pomagały 35-letniemu mężczyźnie niszczyć zaparkowany samochód. Wyrządzone przez niego straty oszacowano na 1500 złotych. Za wandalizm wkrótce odpowie przed obliczem Temidy.

wyświetleń: 2277komentarzy: 1

Kradł, aż wpadł

30-05-2016 12:01

W Cieszynie, w miniony piątek popołudniu  dzięki przemysłowemu monitoringowi wpadł notoryczny złodziej. Policjanci z Cieszyna, którzy zatrzymali mężczyznę, podejrzewają go o  liczne kradzieże w marketach. 

wyświetleń: 2335komentarzy: 0

Spokojny długi weekend

30-05-2016 12:00

Policjanci podsumowali kolejny długi majowy weekend. W tym czasie nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało 300 policjantów. Od środy do niedzieli, na drogach śląska cieszyńskiego nie doszło do wypadków drogowych. Odnotowano jedynie 17 kolizji. Stróże prawa zatrzymali 11 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.