Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 1932komentarzy: 9

Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki

13-01-2016 18:00

Już wkrótce znany w regionie Szlak Kulinarny ''Śląskie Smaki'' czeka międzynarodowa promocja
Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl

Stworzony przez Śląską Organizację Turystyczną Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” otrzymał główną nagrodę EDEN (European Destination of Excellence) w Międzynarodowym konkursie na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną.

Nagroda przyznawana w konkursie EDEN ma charakter nie tylko prestiżowy. Laureaci otrzymują tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, włączani są do jej sieci i uczestniczą we wspólnej międzynarodowej promocji.

Tematy przewodnie kolejnych edycji konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. W 2015 roku była to lokalna gastronomia. Komisja Europejska nagrodziła 20 miejsc w Europie, m.in. Sękacze w Druskiennikach na Litwie, region Jeseniki w Czechach, miasto Pirot w Serbii, obszar Goierri w Hiszpanii.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” współtworzy 25 restauracji i lokali gastronomicznych z terenu województwa śląskiego serwujących dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych receptur. Dania oferowane w ramach Menu „Śląskie Smaki” odzwierciedlają różnorodność kuchni regionu.

Podróżując Szlakiem, można skosztować nie tylko kuchni śląskiej, ale również jurajskiej czy beskidzkiej. Na tej liście znajduje się m.in. restauracja Korbasowy Dwór z Cieszyna która serwuje Oscypek/gołka z grilla z żurawiną Wiedeńska, zupę ziemniaczana z borowikami, Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta.

(red/slaskie.pl)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-01-2016 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-01-2016 20:13
alternatywy 5
Komisja Europejska niech się lepiej zajmie ciapatymi i przekrętami gospodarczymi, a jeśli już żywnością to tą zatrutą chemikaliami której jest najwięcej w obiegu.
syroma
13-01-2016 21:30
syroma
Alternatywy: czy te twoje pisowskie jęki i stekania muszą występować pod wszystkimi tekstami??? Nawet tymi w miarę optymistycznym. Polecam wizytę u psychiatry, może Ci pomoże.
alternatywy 5
13-01-2016 22:07
alternatywy 5
Wypraszam sobie, nie pod wszystkimi, nie pod wszystkimi! Psychiatry??? może?....pod warunkiem , że nie u twojego, bo ten robi zbyt wielkie spustoszenia w mózgu.
Lucy86
13-01-2016 23:29
Lucy86
syroma... apeluje do Ciebie, żebyś nie odbierał pola popisu i możliwości do swobodnej wypowiedzi użytkownikowi alternatywy 5, ponieważ może to być jedno z nielicznych miejsc... gdzie w ogóle zostaje zauważony.
koszor
14-01-2016 06:00
koszor
KE i cała UE jest nam potrzebna jak świni siodło. Najgorsze jest to, że sami oddaliśmy swoją wolność. Co masz optymistycznego, syroma, w UE? System działa podobnie jak ZSSR, centralnie sterowany przez grono głupków. To stwarza idealne warunki do korupcji. Alternatywy ma tu rację - zjadamy tony chemii i dodatku jest ona w pożywieniu legalnie!
syroma
14-01-2016 08:39
syroma
Koszor :byłeś kiedy teraz na Ukrainie???? Jeżeli nie to polecam. To tak właśnie wyglądała by Polska gdybyśmy nie weszli do Unii. Jedyną słuszną drogą rozwoju jest droga na zachód a nie na wschód. I wielu ludzi oddało życie i zdrowie, żebyś mógł pisać to co myślisz a nie to co ktoś ci każe myśleć.
koszor
14-01-2016 15:08
koszor
Nie byłem na Ukrainie, choć mam znajomych, znam temat. W noc Sylwestrową w kilku zachodnio - europejskich stolicach imigranci kradli, molestowali i gwałcili. Prze 5 dni, w dobie internetu i światłowodów, informacje przebijały się na światło dzienne. To jest postęp? Ukrywanie prawdy jak za Stalina i gdyby nie niezależne media wszystko znikłoby pod dywanem.
koszor
14-01-2016 15:12
koszor
Syroma - żebyśmy mieli jasność- mnie nie interesuje wschód ani zachód. Interesuje mnie Polska, jej wolność i dobrobyt Polaków. Te 2 miliony na emigracji to jest epokowa strata. Chciałbym na starość zobaczyć swoje dzieci i wnuki tu w Polsce, choćby i w Gdańsku, Szczecinie czy Ustrzykach, ale jednak w Polsce.
Przepierón
14-01-2016 22:34
Przepierón
Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Wraca temat mobilnej zieleni

26-07-2017 20:05

Czy w Cieszynie w najbliższym czasie pojawi się nowa zieleń i kolorowe, ukwiecone punkty? – do tematu mobilnej zieleni wraca jeden z cieszyńskich samorządowców. 

wyświetleń: 817komentarzy: 2

Pili i nalali do fontanny

26-07-2017 18:50

Strażnicy Miejscy z Czeskiego Cieszyna zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za zanieczyszczenie fontanny na rynku.

wyświetleń: 1601komentarzy: 3

Cieszyn na falach

26-07-2017 17:15

Po debacie wyszehradzkiej i koncercie Lata z Radiem oraz niedawnej imprezie z Radiem Piekary w Browarze Zamkowym, do Cieszyna znowu przyjeżdżają dziennikarze radiowi – tym razem z internetowego Radia Wnet. Wczesnym rankiem 27 lipca, między 7:07 a 9:00, będą realizować program na żywo z cieszyńskiego Rynku.

wyświetleń: 939komentarzy: 0

Złodziej na wakacjach. Przyjechał na wczasy i... kradł

26-07-2017 15:40

Ustrońscy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który dwukrotnie dopuścił się kradzieży metalowych elementów narzędzi budowlanych. Złodziej wpadł na gorącym uczynku. Mieszkaniec Sosnowca przyjechał do Ustronia na wczasy. W wolnym czasie dopuścił się kradzieży na kwotę prawie 5000 zł.

wyświetleń: 1795komentarzy: 0

Zabłocie: Budują wiatę

26-07-2017 14:15

Nie z funduszu sołeckiego, ale ze środków unijnych – wiata w Zabłociu przy LKS Orzeł Zabłocie powstanie szybciej.

wyświetleń: 688komentarzy: 1

Zespół Regionalny ''Istebna'' we Włoszech

26-07-2017 13:30

W dniach od 19 do 24 lipca zespół ISTEBNA wziął udział w 32 edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego we włoskim mieście Cunardo, położonym w północnej części kraju, niedaleko granicy ze Szwajcarią.

wyświetleń: 444komentarzy: 0

Praca wre na chodnikach

26-07-2017 12:30

Chodnik na ul. Bielskiej, chodnik na ul. Wyzwolenia – w Chybiu trwają prace remontowe związane z chodnikami.

wyświetleń: 1100komentarzy: 1

Nowy tor rowerowy w Brennej

26-07-2017 11:00

Miłośników dwóch kółek na pewno ucieszy wiadomość, że w Brennej przy budynku Gimnazjum powstał otwarty dla wszystkich Pumptrack - Rowerowy Plac Zabaw.

wyświetleń: 2308komentarzy: 0

Utrudnienia w centrum Czeskiego Cieszyna

26-07-2017 09:20

Uwaga kierowcy i piesi poruszający się po centrum Czeskiego Cieszyna. Od 7 sierpnia ruszą tam prace budowlane i pojawi się objazd.

wyświetleń: 1632komentarzy: 0

20 URODZINY CASTORAMY ''CASTO TOUR''

26-07-2017 07:30

W najbliższą niedzielę 30/07/2017 Cieszyński rynek zostanie świadkiem wydarzenia, którego w naszym mieście jeszcze nie było!!!