Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1898komentarzy: 9

Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki

13-01-2016 18:00

Już wkrótce znany w regionie Szlak Kulinarny ''Śląskie Smaki'' czeka międzynarodowa promocja
Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl

Stworzony przez Śląską Organizację Turystyczną Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” otrzymał główną nagrodę EDEN (European Destination of Excellence) w Międzynarodowym konkursie na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną.

Nagroda przyznawana w konkursie EDEN ma charakter nie tylko prestiżowy. Laureaci otrzymują tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, włączani są do jej sieci i uczestniczą we wspólnej międzynarodowej promocji.

Tematy przewodnie kolejnych edycji konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. W 2015 roku była to lokalna gastronomia. Komisja Europejska nagrodziła 20 miejsc w Europie, m.in. Sękacze w Druskiennikach na Litwie, region Jeseniki w Czechach, miasto Pirot w Serbii, obszar Goierri w Hiszpanii.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” współtworzy 25 restauracji i lokali gastronomicznych z terenu województwa śląskiego serwujących dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych receptur. Dania oferowane w ramach Menu „Śląskie Smaki” odzwierciedlają różnorodność kuchni regionu.

Podróżując Szlakiem, można skosztować nie tylko kuchni śląskiej, ale również jurajskiej czy beskidzkiej. Na tej liście znajduje się m.in. restauracja Korbasowy Dwór z Cieszyna która serwuje Oscypek/gołka z grilla z żurawiną Wiedeńska, zupę ziemniaczana z borowikami, Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta.

(red/slaskie.pl)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-01-2016 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-01-2016 20:13
alternatywy 5
Komisja Europejska niech się lepiej zajmie ciapatymi i przekrętami gospodarczymi, a jeśli już żywnością to tą zatrutą chemikaliami której jest najwięcej w obiegu.
syroma
13-01-2016 21:30
syroma
Alternatywy: czy te twoje pisowskie jęki i stekania muszą występować pod wszystkimi tekstami??? Nawet tymi w miarę optymistycznym. Polecam wizytę u psychiatry, może Ci pomoże.
alternatywy 5
13-01-2016 22:07
alternatywy 5
Wypraszam sobie, nie pod wszystkimi, nie pod wszystkimi! Psychiatry??? może?....pod warunkiem , że nie u twojego, bo ten robi zbyt wielkie spustoszenia w mózgu.
Lucy86
13-01-2016 23:29
Lucy86
syroma... apeluje do Ciebie, żebyś nie odbierał pola popisu i możliwości do swobodnej wypowiedzi użytkownikowi alternatywy 5, ponieważ może to być jedno z nielicznych miejsc... gdzie w ogóle zostaje zauważony.
koszor
14-01-2016 06:00
koszor
KE i cała UE jest nam potrzebna jak świni siodło. Najgorsze jest to, że sami oddaliśmy swoją wolność. Co masz optymistycznego, syroma, w UE? System działa podobnie jak ZSSR, centralnie sterowany przez grono głupków. To stwarza idealne warunki do korupcji. Alternatywy ma tu rację - zjadamy tony chemii i dodatku jest ona w pożywieniu legalnie!
syroma
14-01-2016 08:39
syroma
Koszor :byłeś kiedy teraz na Ukrainie???? Jeżeli nie to polecam. To tak właśnie wyglądała by Polska gdybyśmy nie weszli do Unii. Jedyną słuszną drogą rozwoju jest droga na zachód a nie na wschód. I wielu ludzi oddało życie i zdrowie, żebyś mógł pisać to co myślisz a nie to co ktoś ci każe myśleć.
koszor
14-01-2016 15:08
koszor
Nie byłem na Ukrainie, choć mam znajomych, znam temat. W noc Sylwestrową w kilku zachodnio - europejskich stolicach imigranci kradli, molestowali i gwałcili. Prze 5 dni, w dobie internetu i światłowodów, informacje przebijały się na światło dzienne. To jest postęp? Ukrywanie prawdy jak za Stalina i gdyby nie niezależne media wszystko znikłoby pod dywanem.
koszor
14-01-2016 15:12
koszor
Syroma - żebyśmy mieli jasność- mnie nie interesuje wschód ani zachód. Interesuje mnie Polska, jej wolność i dobrobyt Polaków. Te 2 miliony na emigracji to jest epokowa strata. Chciałbym na starość zobaczyć swoje dzieci i wnuki tu w Polsce, choćby i w Gdańsku, Szczecinie czy Ustrzykach, ale jednak w Polsce.
Przepierón
14-01-2016 22:34
Przepierón
Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 116/517/2016

04-12-2016 19:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1869komentarzy: 0

Szejowie drugą załogą!

04-12-2016 18:55

Drugie miejsce w wśród samochodów Grupy N - z takim wynikiem GK Forge Rally Team kończy 22. edycję Praskiego Rallysprintu. W mocnej stawce samochód czteronapedowych bracia Szeja skutecznie walczyli nie tylko z rywalami w swojej klasie, ale również z silną grupę samochód WRC i R5.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (49/12/16)

04-12-2016 17:00

W dzisiejszym artykule wspomnimy uroczystości żałobne w Cieszynie po śmierci cesarza Franciszka Józefa I.

wyświetleń: 340komentarzy: 0

Pomoc dla Europy Wschodniej

04-12-2016 15:45

Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizuje na terenie diecezji zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej.

wyświetleń: 331komentarzy: 1

Oczami niewidomego. Odcinek 63: Narodowy Program Rehabilitacji Osób Niewidomych i Słabowidzących

04-12-2016 14:30

W tym tygodniu w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 65-lecia istnienia Polskiego Związku Niewidomych. W uroczystości udział brała Prezes Zarządu Głównego PZN Anna Woźniak-Szymańska.

wyświetleń: 499komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 44/16 - Parafia św. Brata Alberta w Ustroniu-Zawodziu

04-12-2016 12:30

W dzisiejszym artykule przedstawiamy parafię w Ustroniu-Zawodziu oraz jej kościół, którego kamień węgielny został pobłogosławiony przez papieża Jana Pawła II.

wyświetleń: 700komentarzy: 0

Policja: Podwyżki i inwestycje

04-12-2016 11:45

Powrócą posterunki zlikwidowane w latach 2008-2015, policjanci dostaną podwyżki i nowe sprzęt, wybudowane zostaną nowe obiekty. To główne założenia zaakceptowanego w czwartek przez komisję sejmową Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

wyświetleń: 1616komentarzy: 0

Mistrzowie parkowania (11)

04-12-2016 09:25

Na zakazie, na dwóch miejscach, na chodniku, na środku drogi, na miejscu dla niepełnosprawnych- tak parkują 'mistrzowie' w Cieszynie. Straż Miejska stworzyła galerię najbardziej wyjątkowych sposobów parkowania, oczywiście niezgodnych z przepisami.  

wyświetleń: 3069komentarzy: 4

Msze i nabożeństwa online

04-12-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 1092komentarzy: 0

Historyczne zwycięstwo skoczków

03-12-2016 23:00

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Podopieczni Stefana Horngachera nie mieli sobie równych i po raz pierwszy w historii stanęli na najwyższym stopniu podium zawodów tej rangi. Przewaga Polaków nad drugą drużyną dnia - reprezentacją Niemiec wyniosła ponad 40 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.