Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1855komentarzy: 9

Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki

13-01-2016 18:00

Już wkrótce znany w regionie Szlak Kulinarny ''Śląskie Smaki'' czeka międzynarodowa promocja
Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl

Stworzony przez Śląską Organizację Turystyczną Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” otrzymał główną nagrodę EDEN (European Destination of Excellence) w Międzynarodowym konkursie na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną.

Nagroda przyznawana w konkursie EDEN ma charakter nie tylko prestiżowy. Laureaci otrzymują tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, włączani są do jej sieci i uczestniczą we wspólnej międzynarodowej promocji.

Tematy przewodnie kolejnych edycji konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. W 2015 roku była to lokalna gastronomia. Komisja Europejska nagrodziła 20 miejsc w Europie, m.in. Sękacze w Druskiennikach na Litwie, region Jeseniki w Czechach, miasto Pirot w Serbii, obszar Goierri w Hiszpanii.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” współtworzy 25 restauracji i lokali gastronomicznych z terenu województwa śląskiego serwujących dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych receptur. Dania oferowane w ramach Menu „Śląskie Smaki” odzwierciedlają różnorodność kuchni regionu.

Podróżując Szlakiem, można skosztować nie tylko kuchni śląskiej, ale również jurajskiej czy beskidzkiej. Na tej liście znajduje się m.in. restauracja Korbasowy Dwór z Cieszyna która serwuje Oscypek/gołka z grilla z żurawiną Wiedeńska, zupę ziemniaczana z borowikami, Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta.

(red/slaskie.pl)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-01-2016 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-01-2016 20:13
alternatywy 5
Komisja Europejska niech się lepiej zajmie ciapatymi i przekrętami gospodarczymi, a jeśli już żywnością to tą zatrutą chemikaliami której jest najwięcej w obiegu.
syroma
13-01-2016 21:30
syroma
Alternatywy: czy te twoje pisowskie jęki i stekania muszą występować pod wszystkimi tekstami??? Nawet tymi w miarę optymistycznym. Polecam wizytę u psychiatry, może Ci pomoże.
alternatywy 5
13-01-2016 22:07
alternatywy 5
Wypraszam sobie, nie pod wszystkimi, nie pod wszystkimi! Psychiatry??? może?....pod warunkiem , że nie u twojego, bo ten robi zbyt wielkie spustoszenia w mózgu.
Lucy86
13-01-2016 23:29
Lucy86
syroma... apeluje do Ciebie, żebyś nie odbierał pola popisu i możliwości do swobodnej wypowiedzi użytkownikowi alternatywy 5, ponieważ może to być jedno z nielicznych miejsc... gdzie w ogóle zostaje zauważony.
koszor
14-01-2016 06:00
koszor
KE i cała UE jest nam potrzebna jak świni siodło. Najgorsze jest to, że sami oddaliśmy swoją wolność. Co masz optymistycznego, syroma, w UE? System działa podobnie jak ZSSR, centralnie sterowany przez grono głupków. To stwarza idealne warunki do korupcji. Alternatywy ma tu rację - zjadamy tony chemii i dodatku jest ona w pożywieniu legalnie!
syroma
14-01-2016 08:39
syroma
Koszor :byłeś kiedy teraz na Ukrainie???? Jeżeli nie to polecam. To tak właśnie wyglądała by Polska gdybyśmy nie weszli do Unii. Jedyną słuszną drogą rozwoju jest droga na zachód a nie na wschód. I wielu ludzi oddało życie i zdrowie, żebyś mógł pisać to co myślisz a nie to co ktoś ci każe myśleć.
koszor
14-01-2016 15:08
koszor
Nie byłem na Ukrainie, choć mam znajomych, znam temat. W noc Sylwestrową w kilku zachodnio - europejskich stolicach imigranci kradli, molestowali i gwałcili. Prze 5 dni, w dobie internetu i światłowodów, informacje przebijały się na światło dzienne. To jest postęp? Ukrywanie prawdy jak za Stalina i gdyby nie niezależne media wszystko znikłoby pod dywanem.
koszor
14-01-2016 15:12
koszor
Syroma - żebyśmy mieli jasność- mnie nie interesuje wschód ani zachód. Interesuje mnie Polska, jej wolność i dobrobyt Polaków. Te 2 miliony na emigracji to jest epokowa strata. Chciałbym na starość zobaczyć swoje dzieci i wnuki tu w Polsce, choćby i w Gdańsku, Szczecinie czy Ustrzykach, ale jednak w Polsce.
Przepierón
14-01-2016 22:34
Przepierón
Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 30/16 - Parafia Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach

24-07-2016 11:45

W dzisiejszym artykule z serii o kościołach Śląska Cieszyńskiego opiszemy historię Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach.

wyświetleń: 140komentarzy: 0

Konkursy w bibliotekach

24-07-2016 09:00

Na letnie, wakacyjne miesiące Biblioteka Miejska w Cieszynie przygotowała dwa konkursy dla miłośników Ziemi Cieszyńskiej - zarówna dla wielbicieli słowa, jak i dla wielbicieli obrazu.

wyświetleń: 151komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

24-07-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 652komentarzy: 0

FIS Grand Prix 2016: Maciej Kot triumfuje w Wiśle

24-07-2016 01:00

W pięknym stylu Maciej Kot odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w zawodach FIS Grand Prix 2016. Polak po dwóch bardzo dobrych skokach triumfował w sobotnim konkursie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, wyprzedzając drugiego Norwega Andresa Fannemela o 4,6 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec Andreas Wellinger.

wyświetleń: 431komentarzy: 0

Oczami niewidomego (43): Irena Mencner - muzyka na akordeonie

23-07-2016 19:00

W czerwcu 2016 roku w Domu Narodowym w Cieszynie odbył się wieczorek poetycki Krystyny Kurzycy. Jest to miejscowa poetka, która jest osobą słabowidzącą; sympatyzującą z cieszyńskim kołem Polskiego Związku Niewidomych. Ma na swoim koncie kilka tomików poezji. Na tym wieczorku towarzyszyła Jej Irena Mencner - pochodząca z Zebrzydowic, kobieta grająca od jedenastego roku życia na akordeonie. Na to spotkanie w Domu Narodowym zostali zaproszeni również członkowie cieszyńskiego koła PZN.

wyświetleń: 885komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (30/7/16)

23-07-2016 16:45

O czym pisano sto lat temu na łamach lokalnych gazet? Przekonajcie się w naszym kolejnym przeglądzie prasy.

wyświetleń: 375komentarzy: 0

Pobiegnij w zawodach

23-07-2016 15:35

Bieganie cieszą się coraz większą popularnością. Biegamy dla zdrowia, dla towarzystwa oraz dla utrzymania lepszej kondycji. W związku z tym organizowane są liczne imprezy dla fanów tej dyscypliny sportu również w naszym regionie.

wyświetleń: 679komentarzy: 0

Będą remonty dróg

23-07-2016 13:05

Dzięki uchwale Zarządu Województwa Śląskiego w naszym regionie zostanie przebudowanych wiele dróg. Gminy powiatu cieszyńskiego otrzymają bowiem dofinansowanie na potrzebne remonty. Pieniądze na powyższe cele płynąć będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

wyświetleń: 3227komentarzy: 0

''OmNomNom'' - danie pierwsze

23-07-2016 10:30

W Chacie nad Zalewem w Zabłociu odbył „Zdrowy Piknik Wakacyjny”, pierwszy etap projektu kulinarno-edukacyjnego „OmNomNom”.

wyświetleń: 654komentarzy: 0

Eko i od lokalnych dostawców

23-07-2016 07:30

Status konkursu: TRWA

Najlepsza wołowina na Śląsku Cieszyńskim, warzywa i owoce, które zrodziła cieszyńska ziemia, produkty od lokalnych dostawców - jeśli to tego szukasz w pobliskich lokalach gastronomicznych, zajrzyj do restauracji Ekotradycja, która serwuje tradycyjne potrawy, przygotowując je na bazie produktów ekologicznych i lokalnych. Przyjdź i przekonaj się, a do końca wakacji dodatkowo obniż rachunek o 20% lub zjedz za darmo - jeśli tylko zdołasz rozwiązać kolejną konkursową zagadkę.