Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 1902komentarzy: 9

Komisja Europejska docenia Śląskie Smaki

13-01-2016 18:00

Już wkrótce znany w regionie Szlak Kulinarny ''Śląskie Smaki'' czeka międzynarodowa promocja
Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta. Fot: slaskiesmaki.pl

Stworzony przez Śląską Organizację Turystyczną Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” otrzymał główną nagrodę EDEN (European Destination of Excellence) w Międzynarodowym konkursie na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną.

Nagroda przyznawana w konkursie EDEN ma charakter nie tylko prestiżowy. Laureaci otrzymują tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, włączani są do jej sieci i uczestniczą we wspólnej międzynarodowej promocji.

Tematy przewodnie kolejnych edycji konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. W 2015 roku była to lokalna gastronomia. Komisja Europejska nagrodziła 20 miejsc w Europie, m.in. Sękacze w Druskiennikach na Litwie, region Jeseniki w Czechach, miasto Pirot w Serbii, obszar Goierri w Hiszpanii.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki” współtworzy 25 restauracji i lokali gastronomicznych z terenu województwa śląskiego serwujących dania kuchni regionalnej przygotowane według tradycyjnych receptur. Dania oferowane w ramach Menu „Śląskie Smaki” odzwierciedlają różnorodność kuchni regionu.

Podróżując Szlakiem, można skosztować nie tylko kuchni śląskiej, ale również jurajskiej czy beskidzkiej. Na tej liście znajduje się m.in. restauracja Korbasowy Dwór z Cieszyna która serwuje Oscypek/gołka z grilla z żurawiną Wiedeńska, zupę ziemniaczana z borowikami, Gęś pieczona z jabłkami, kluski śląskie, modra kapusta.

(red/slaskie.pl)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-01-2016 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-01-2016 20:13
alternatywy 5
Komisja Europejska niech się lepiej zajmie ciapatymi i przekrętami gospodarczymi, a jeśli już żywnością to tą zatrutą chemikaliami której jest najwięcej w obiegu.
syroma
13-01-2016 21:30
syroma
Alternatywy: czy te twoje pisowskie jęki i stekania muszą występować pod wszystkimi tekstami??? Nawet tymi w miarę optymistycznym. Polecam wizytę u psychiatry, może Ci pomoże.
alternatywy 5
13-01-2016 22:07
alternatywy 5
Wypraszam sobie, nie pod wszystkimi, nie pod wszystkimi! Psychiatry??? może?....pod warunkiem , że nie u twojego, bo ten robi zbyt wielkie spustoszenia w mózgu.
Lucy86
13-01-2016 23:29
Lucy86
syroma... apeluje do Ciebie, żebyś nie odbierał pola popisu i możliwości do swobodnej wypowiedzi użytkownikowi alternatywy 5, ponieważ może to być jedno z nielicznych miejsc... gdzie w ogóle zostaje zauważony.
koszor
14-01-2016 06:00
koszor
KE i cała UE jest nam potrzebna jak świni siodło. Najgorsze jest to, że sami oddaliśmy swoją wolność. Co masz optymistycznego, syroma, w UE? System działa podobnie jak ZSSR, centralnie sterowany przez grono głupków. To stwarza idealne warunki do korupcji. Alternatywy ma tu rację - zjadamy tony chemii i dodatku jest ona w pożywieniu legalnie!
syroma
14-01-2016 08:39
syroma
Koszor :byłeś kiedy teraz na Ukrainie???? Jeżeli nie to polecam. To tak właśnie wyglądała by Polska gdybyśmy nie weszli do Unii. Jedyną słuszną drogą rozwoju jest droga na zachód a nie na wschód. I wielu ludzi oddało życie i zdrowie, żebyś mógł pisać to co myślisz a nie to co ktoś ci każe myśleć.
koszor
14-01-2016 15:08
koszor
Nie byłem na Ukrainie, choć mam znajomych, znam temat. W noc Sylwestrową w kilku zachodnio - europejskich stolicach imigranci kradli, molestowali i gwałcili. Prze 5 dni, w dobie internetu i światłowodów, informacje przebijały się na światło dzienne. To jest postęp? Ukrywanie prawdy jak za Stalina i gdyby nie niezależne media wszystko znikłoby pod dywanem.
koszor
14-01-2016 15:12
koszor
Syroma - żebyśmy mieli jasność- mnie nie interesuje wschód ani zachód. Interesuje mnie Polska, jej wolność i dobrobyt Polaków. Te 2 miliony na emigracji to jest epokowa strata. Chciałbym na starość zobaczyć swoje dzieci i wnuki tu w Polsce, choćby i w Gdańsku, Szczecinie czy Ustrzykach, ale jednak w Polsce.
Przepierón
14-01-2016 22:34
Przepierón
Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dębowiec - jaki budżet?

24-01-2017 19:10

Zaglądamy do uchwały budżetowej na rok 2017 gminy Dębowiec. 23,5 miliona zł po stronie wydatków, nieco mniejsze dochody w wysokości 21,6 miliona zł. Deficyt pokryty będzie z wolnych środków i nadwyżki budżetu z poprzednich lat.

wyświetleń: 321komentarzy: 0

Kanapa na rynku

24-01-2017 18:00

Na nietypową promocję zdecydował się Ustroń i Kolej Linowa Czantoria – na rynku stanęła kanapa z wyciągu.

wyświetleń: 421komentarzy: 2

Nie wchodź na lód!

24-01-2017 17:15

Skoczowscy strażnicy miejscy interweniowali dziś (24.01) przy Wiśle – na zamarzniętej rzece znajdowało się dwóch chłopaków.

wyświetleń: 742komentarzy: 2

Przeszkoleni pszczelarze

24-01-2017 17:14

Szkolenie dla pszczelarzy odbyło się w miniony piątek 20 stycznia 2017r w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.  Tematem wiodącym spotkania były aktualne problemy występujące w hodowli pszczół

wyświetleń: 232komentarzy: 1

Karel Roden bohaterem retrospektywy KnG

24-01-2017 15:40

Do rozpoczęcia Kina na Granicy pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, jednak znany jest już kolejny bohater retrospektywy - Karel Roden. Wiadomo też, że tegorocznym programie KnG prześledzi losy niepokornych bohaterów filmowych w cyklu ''Buntownicy i chuligani'' i pokaże kultowe dzieła FAMU.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

Podium razy osiem

24-01-2017 15:35

Dwudniowa rywalizacja w rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim zawodach Pucharu Grupy Azoty - Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" zaprocentowała tym razem ośmioma miejscami na podium wywalczonymi przez biegaczy z Istebnej.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Wybieram wybory - konkurs

24-01-2017 14:35

Jeszcze do 8 lutego można zgłaszać uczestników konkursu „Wybieram wybory”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Dotykali piorunów, robili miecze

24-01-2017 13:00

Ferie trwają, trwają tez warsztaty w skoczowskiej Bibliotece Miejskiej. W miniony piątek, 20 stycznia dzieci poznawały próżnię, pioruny i stworzyły miecze świetlne.

wyświetleń: 432komentarzy: 0

Najmłodsi stela 8/534/2017

24-01-2017 11:05

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3274komentarzy: 0

Jaki dzielnicowy?

24-01-2017 09:20

Dzielnicowy to policjant, który jest „najbliżej” ludzi. To osoba, do której zawsze można się zwrócić w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Pamiętajmy! Każdy ma swojego dzielnicowego! – apelują mundurowi i zwracają uwagę na to, że służba dzielnicowego jest jednak specyficzna.