Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1038komentarzy: 0

Piąta edycja 'Ratujmy Organy'

13-01-2016 14:50

Przed nami ostatnia, V już edycja akcji Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego. W niedzielę (17.01) o godzinie 16.00 w murach Kościoła Jezusowego w Cieszynie wystąpią młodzi artyści z obu stron Olzy. Dochód z całego cyklu koncertów zostanie przeznaczony na postępujący remont zabytkowych organów Sauera, który ma się zakończy latem tego roku.
Piąta edycja 'Ratujmy Organy' fot.: arc.ox.pl

Styczniowy koncert inauguracyjny zatytułowany został „Młodzi Artyści z obydwu stron Olzy dla ratowania organów kościoła Jezusowego”. Świąteczno-noworoczny program zaprezentują młodzi artyści, którzy mogą się już pochwalić własnym dorobkiem i osiągnięciami muzycznymi. Usłyszymy utwory nastrojowe, podniosłe i radosne, które znajdą odbiorców w każdym wieku.


Ostatnią, piątą edycję akcji Ratujmy Organy otworzy Koncert Noworoczny, na którym wystąpią artyści z obu stron Olzy. Swoje umięjetności zaprezentują aż cztery zwyciężczynie Cieszyńskiej Ligi Talentów: Natalia Bukowska z grupą Nataly and Her Jazz Dinos, Matylda Forszapaniak, Marta Cienciała, której akompaniować na gitarze i pianinie będzie Leszek Kaleta z Czeskiego Cieszyna, a także zespół Noemi Bocek - „Noemiracles” z Trzyńca.

Oprócz tego usłyszymy chór żeński „Laudate” parafii ewangelicko – augsburskiej z Bystrzycy pod dyrekcją Aleny Kostkowej, a na organach księdza Romana Raszkę.
 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


red.

zródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: MP 13-01-2016 14:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kajto 3. po kwalifikacjach

26-08-2016 15:30

Kajetanowicz i Baran osiągnęli trzeci czas na kwalifikacjach do Rajdu Barum. Dziś (26.08) wieczorem miejski odcinek w Zlinie rozpocznie walkę.

wyświetleń: 16komentarzy: 0

Barum: najtrudny debiut Tomaszczyka

26-08-2016 15:10

Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek – wiceliderzy czeskiego Pucharu Opla Adama już w najbliższy weekend staną na starcie najtrudniejszej rundy sezonu. Będzie nią najważniejsza impreza w czeskich sportach motorowych – Rajd Barum, w którym załoga Ulter Sport Rally Team powalczy o powrót na prowadzenie w klasyfikacji XTG Opel Adam Cup.

wyświetleń: 62komentarzy: 0

Od trzech lat znęcał się nad swoją rodziną

26-08-2016 13:45

W Strumienia kobieta powiadomiła policjantów, że obawia się męża, który znęca się nad jej rodziną. Jak się okazuje gehenna w tym domu trwała od trzech lat.

wyświetleń: 833komentarzy: 0

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze?

26-08-2016 12:45

Biblioteka w Wiśle, Ogród Dwóch Brzegów w Cieszynie, a może skoczowski park na Górnym Borze? Która z tych inwestycji zasługuje na miano najlepszej przestrzeni? Zagłosuj!

wyświetleń: 253komentarzy: 0

Pożar ścierniska w Ochabach Małych

26-08-2016 12:00

Z ostatniej chwili: pożar ścierniska w Ochabach Małych.

wyświetleń: 1071komentarzy: 0

Dwujęzyczny oddział Przedszkola w Skoczowie - zapisy wciąż trwają

26-08-2016 11:00

Tego w Skoczowie jeszcze nie było! W Przedszkolu Publicznym nr 4 dzieci będą uczyły się w języku polskim i angielskim zarazem. Zajęcia będą realizowane przez grupę popołudniową w godzinach 12.30-17.30. Organizację edukacji w dwóch językach umożliwił projekt ''Przedszkola nowych możliwości''. Dwujęzyczny oddział startuje już 1 września. Zapisy wciąż trwają!

wyświetleń: 696komentarzy: 0

Najmłodsi stela 83/485/2016

26-08-2016 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1768komentarzy: 0

Sobotnie szaleństwo za free!

26-08-2016 07:30

Zbliża się ostatnia sobota wakacji! Spraw niespodziankę swojemu dziecku i zabierz je na dożynki w Goleszowie. Szaleństwo w parku zabaw na pewno pozwoli najmłodszym zapomnieć o zbliżającym się powrocie do szkoły. W dodatku, dzięki sponsorom, którymi są restauracja Pod Tułem, Szkoła Rodzenia „Cud Narodzin” oraz Sklep Medyczny Inwest Partner Medycyna, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

wyświetleń: 1791komentarzy: 0

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 3417komentarzy: 8

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.