Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1323komentarzy: 1

Kolędowali na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty w Cieszynie

12-01-2016 10:30

Podczas niedzielnego (10.01) Koncertu Kolęd na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie udało się zebrać blisko 2 tysiące złotych i 2 610 CZK.
Kolędowali na rzecz Hospicjum im. Ł. Ewangelisty w Cieszynie Koncert Kolęd na rzecz Hospicjum w Cieszynie / fot. MSZ

W niedzielę (10.01) w Kościele Św. Marii Magdaleny w Cieszynie odbył się Koncert Kolęd na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie. Koncert odbył się w tym roku już po raz 7, a jego organizatorem jest wspomniane Hospicjum oraz Koło Nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Koncert dedykowany był wszystkim chorym, pracownikom oraz wolontariuszom. W tym roku licznie zgromadzona publiczność mogła posłuchać przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu: Chóru męskiego „Gorol” z Jabłonkowa, Chóru Parafii Ewangelickiej z Trzanowic, Chóru Wyższobramskiego z Cieszyna, Chóru Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz kapeli ludowej „Nowina” z Jabłonkowa. 

Cieszymy się, że tak dużo osób przyszło dziś na to spotkanie – dziękowała wszystkim obecnym na koncercie Prezes Hospicjum Dorota Kania. Wśród publiczności nie brakowało osób związanych z Hospicjum, mieszkańców ale także władz miasta i radnych. Po koncercie przeprowadzono kwestę na rzecz Hospicjum. W tym roku udało się zebrać 1 723, 50 zł oraz 2 610 CZK. Pieniądze, jak przyznała w rozmowie z naszym portalem Dorota Kania, które zasilą konto Hospicjum, trafiają na różne cele m.in. na kompleksową opiekę, przewóz chorych, czy szkolenia dla wolontariuszy.

Co roku są to pieniądze rzędu kilkuset złotych. Niedawno kupiliśmy ze środków zebranych w ubiegłym roku podczas koncertów i kiermaszy urządzenie do masażu limfatycznego – zaznaczyła Kania. Prezes dodała, iż Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum opiekuje się około 50 pacjentami z powiatu cieszyńskiego ale także ponad 20 dziećmi, które zostały osierocone przez ich pacjentów. Nasza opieka jest kompleksowa. Troszczymy się o rodziny naszych pacjentów jeżeli sobie tego życzą. Zapraszamy ich na spotkania. Zajmujemy się opieką nie tylko medyczną ale także psychologiczną. (…) Cały czas wychodzimy naprzeciw problemom, które się pojawiają. Jesteśmy niedużym Stowarzyszeniem i doskonale znamy potrzeby osób, które mamy pod opieką. Mamy z nimi bezpośredni kontakt. Zależy nam na tym – tłumaczyła Kania.

Jedną z form wsparcia o której wspomniała Dorota Kania jest chociażby pomoc osieroconym dzieciom. W zeszłym tygodniu ponad 20 dzieci otrzymało prezenty. Na początku stycznia mieliśmy w Hospicjum spotkanie podczas którego osierocone dzieci i dzieci naszych pacjentów zostały obdarowane prezentami. Dary trafiły do nas ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Krasnej. Katechetka wraz z dziećmi i rodzicami przygotowała różnego rodzaju rzeczy i słodycze w ramach szkolnego Kółka Caritas – mówiła Kania.

 

MSZ

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 12-01-2016 10:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

kamil1133
12-01-2016 10:49
kamil1133
Super sprawa że nawet miszkańcy Czech pomagają
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie

29-07-2016 19:00

Od stycznia samorządy w związku z zeszłoroczną ustawą ''o zmianie ustawy o samorządzie gminnym...'' mogą tworzyć tzw. centra usług wspólnych. W Cieszynie na ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli w tej sprawie odpowiednie uchwały. Funkcjonujące dotąd tzw. ZOJO zostanie przekształcone w CUW.

wyświetleń: 1131komentarzy: 2

Grilluj w centrum Cieszyna

29-07-2016 17:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Lato, słońce, czas wolny od pracy i ludzie, z którymi lubimy go spędzać  – to wszystko tworzy doskonałe okoliczności do zorganizowania grilla. Brakuje już tylko jednego składnika – dobrej lokalizacji. Dzięki restauracji Ekotradycja z Cieszyna, możesz zorganizować grilla w centrum Cieszyna nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym pozbawionym ogrodu. Dodatkowo, zjesz pyszne potrawy przyrządzone przez doświadczonego kucharza.

wyświetleń: 1268komentarzy: 0

Rajd Rzeszowski bez Szejów

29-07-2016 15:40

Poznaliśmy załogi, które będą rywalizować na trasie Rajdu Rzeszowskiego w rundach Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Niestety, mimo wcześniejszej deklaracji, na liście zgłoszeń zabrakło Jarosława i Marcina Szejów.

wyświetleń: 350komentarzy: 0

Czołówka we mgle

29-07-2016 14:00

Dziś rano (29.07) tuż po 6:00 doszło w Koniakowie do czołowego zderzenia. Groźnie wyglądało, na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

wyświetleń: 3849komentarzy: 0

Dwa kółka okiem obiektywu

29-07-2016 12:30

Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” obchodzi w tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji wspólnie z Klubem Fotograficznym PTTK „Start” przygotowano konkurs fotograficzny pod hasłem „Jubileusz Ondraszka w obiektywie”.

wyświetleń: 519komentarzy: 0

Zaniedbany i zarośnięty amfiteatr w Cieszynie...

29-07-2016 11:00

Cieszyński amfiteatr lata świetności dawno ma już za sobą. Obecnie teren ten z pewnością nie jest wizytówką miasta. Planów na jego zagospodarowanie sprzed kilku lat nie udało się zrealizować. I jak się okazuje, póki co, na jakiekolwiek zmiany w tym zakresie mieszkańcy nie mają co liczyć.

wyświetleń: 3701komentarzy: 6

Nocny pożar w Zaborzu

29-07-2016 09:35

W nocy paliło się w garażu w jednym z budynków w Zaborzu. Poszkodowany został właściciel nieruchomości. Także wczoraj spaliła się zakrystia w kościele w Międzyrzeczu Górnym.

wyświetleń: 3103komentarzy: 0

Jak wybrać dobry warsztat LPG?

29-07-2016 07:30

Decydując się na montaż instalacji gazowej w samochodzie, chcemy powierzyć nasze auto solidnym fachowcom. Po czym poznać dobry warsztat, który nie zawiedzie nas jakością świadczonych usług i nie zniechęci do jazdy na gaz? 

wyświetleń: 769komentarzy: 0

W Twoim imieniu: Pchli Targ w Skoczowie

28-07-2016 19:35

Pchli Targ, czyli mydło i powidło, zazwyczaj miernej wartości, ot, zbiór staroci dla fascynatów, koneserów i zapalonych zbieraczy. Czy sprzedający na rynku podczas Pchlego Targu powinni płacić opłatę targową jak regularni handlarze? Zapraszam na kolejny odcinek z serii ''W Twoim imieniu''.

wyświetleń: 2399komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

28-07-2016 17:30

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1611komentarzy: 0
Kontakt z redkacją