Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2804komentarzy: 5

Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem

12-01-2016 07:50

W minioną niedzielę (10.01.2016) zakończono kolędowaniem i pokazem sztucznych ogni Strumieńskie Betlejem.
Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem fot. UM Strumień

Niezwykłą żywą stajenkę można było oglądać od 20 grudnia [Pisaliśmy m.in. Jezusek ma nowy dach ]. Dzieło Parafii pw. Św. Barbary, członków Stowarzyszenia św. Barbary oraz mieszkańców Strumienia po raz pierwszy stanęło w 2007 roku z inicjatywy ówczesnego wikarego parafii św. Barbary - ks. Pawła Hubczaka. Drewniane budynki obejmujące szopki ze żłóbkiem, woliery dla ptaków, zagrody dla koni, alpak, owiec, strusi czy wielbłąda jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców powiatu i nie tylko.

W ubiegłą niedzielę, 10 stycznia br. zamknięto szopkę: - Wielu gości zechciało towarzyszyć nam w tej wyjątkowej chwili i po raz ostatni zobaczyć to dzieło. W niedzielę 10 stycznia, ostatniego dnia otwarcia Betlejem wiele się działo. Szczególną oprawę miała Msza święta, która rozpoczęła się o godz. 11.00, a wzięła w niej udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która nie tylko wzbogaciła liturgię, ale również dała koncert po zakończeniu nabożeństwa. Orkiestrę można było usłyszeć również w Pruchnej w czasie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wieczorem uroczyście zakończono żywą szopkę. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem nie mogło się obyć bez tradycyjnego kolędowania. Wspólnie kolędowali mieszkańcy Strumienia i goście wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem, kapłanami z parafii św. Barbary, Bractwem Świętej Barbary i niezastąpionymi chórzystami Dziecięcego Chóru Canzonetta ze Strumienia. Na koniec wszyscy mogli podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni. –
mówi Dorota Kochman z UM Strumień.

Zobacz fotoreportaż:



red

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 12-01-2016 07:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
12-01-2016 10:22
Gal
Veni, vidi, przeżyliśmy miłe chwile...Dziecią i nam bardzo się podobało! Brawo Organizatorzy! Do zobaczenia w przyszłe Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję!!!
omam
12-01-2016 10:24
omam
Pokaz sztucznych ogni na pewno był niezpaomnianym przeżyciem dla tych zwierząt. Świetny pomysł! W przyszłym roku proponuję na zakończenie ubój rytualny, na pewno wszyscy będą zachwyceni.
stach11
12-01-2016 17:48
stach11
Gal......co to jest "dziecią"?
dyszol
13-01-2016 08:57
dyszol
Zwierzątka faktycznie musiały być uradowane. Przed ubojem rytualnym można zorganizować jeszcze odpust i strzelanie z wiatrówek do tych bardziej pospolitych. Nie wiem co się ludziom w głowach roi albo co to za magiczne zbiorowe hipnozy, że wystarczy wystawić jezuska czy innego bożka i już w promieniu 100m nikt nie zauważa męczenia zwierząt, bo wszyscy tak się cieszą.
Skoczek1
14-01-2016 00:08
Skoczek1
Byłem akurat przy zwierzętach jak strzelali fajerwerki. Szok !!! Biedne zwierzęta. Sarny w biegały jak oszalałe - nie wiedziały co się dzieje. Konie , strusie ... Masakra. A odpalali petardy zaraz koło zwierząt. Mam nadzieje że w przyszłym roku z tego zrezygnujecie ...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Manewry Ratownicze w Istebnej (wideo)

30-08-2016 19:00

Zderzenie dwóch aut, kolizja rowerzysty i pieszego, zawał serca, wybuch pyłu drzewnego, przygniecenie przez drzewo, wypadek motocyklistów – z takimi sytuacjami musieli zmierzyć się strażacy podczas VI Międzynarodowych Manewrów Ratowniczych w Istebnej w sobotę, 27 sierpnia br.

wyświetleń: 1202komentarzy: 1

Straszyło na zamku

30-08-2016 17:15

Tradycyjnie już cieszyńskie Wzgórze Zamkowe w ostatni sobotni wieczór wakacji (27 sierpnia) opanowane zostało przez różnego rodzaju i wielkości upiory i inne straszydła. W koszmarne, zakrwawione, straszne kostiumy przebrali się kilkuletni, ledwo samodzielnie chodzący malcy i nastolatkowie.

wyświetleń: 623komentarzy: 0

MARIOSPORT... TO COŚ WIĘCEJ

30-08-2016 15:30

„W zdrowym ciele zdrowy duch” wiedzą o tym doskonale wszyscy miłośnicy pływania, które wzmacnia fizycznie, emocjonalnie i psychicznie. MarioSport zaprasza na zajęcia nauki pływania w roku szkolnym 2016/2017. Dla dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia pływania w MarioSport dodatkowo przeprowadzone bedą spotkania z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania się.

wyświetleń: 631komentarzy: 0

Kolejna edycja Escape

30-08-2016 15:00

Szukasz Boga? Chciałbyś poznać ludzi, którzy Nim żyją? Jeśli tak, to koniecznie przyjdź na kolejną edycję imprezy Escape.

wyświetleń: 387komentarzy: 0

W Kaczycach dziękowali za plony

30-08-2016 14:55

- Ziemia plon wydała, Bóg pobłogosławił, ale ile trudu rolnik na roli zostawił, o którym tak pięknie ks. proboszcz mówił w swojej homilii, to tylko wiedzą rolnicy. Dlatego dzisiaj, przejmując z rąk gospodarzy ten dorodny bochen chleba, owoc pracy rąk ludzkich, proszę mi pozwolić schylić przed nimi czoła i serdecznie im podziękować, za ten trud i pot wylany na roli - mówił podczas uroczystości dożynkowych zastępca Wójta Gminy Zebrzydowice, Karol Sitek.

wyświetleń: 799komentarzy: 0

Zaolzie. Dożynki w Błędowicach

30-08-2016 13:30

Zakończenie okresu żniw świętowano również na zaolziańskich tzw. Dołach, w Błędowicach. W sobotę 27 sierpnia miejscowi działacze PZKO zorganizowali w ogrodzie przy Domu PZKO Dożynki Śląskie, na których bawili się mieszkańcy okolicy. Tradycyjny obrzęd dożynkowy na scenie zaprezentował zespół Błędowice, nie zabrakło także występów artystycznych miejscowych grup tanecznych i zaproszonych gości, oraz, jak to na dożynkach, dobrej wspólnej zabawy przy muzyce, domowym jadle i napitkach.

wyświetleń: 351komentarzy: 1

Eko, lecz tradycyjnie

30-08-2016 11:30

Status konkursu: TRWA

Tradycyjnie lub nowocześnie, po cieszyńsku lub światowo - w cieszyńskiej restauracji Ekotradycja jesz, co chcesz i zawsze masz pewność, że składniki są najlepszej jakości. Warto odwiedzać to miejsce również wtedy, gdy nie wiemy, na co mamy ochotę - tutejsza oferta z pewnością rozbudzi nasz apetyt. Pyszne dania zjemy także na imprezie w położonym tuż nad restauracją Pubie Classic. Na co dzień i od święta - restauracja Ekotradycja to prawdziwa fabryka dobrych kalorii, do której mamy tak blisko.

wyświetleń: 952komentarzy: 0

Życiowy wynik Braci Szejów

30-08-2016 10:30

Jarosław i Marcin Szeja wygrali rywalizację wśród samochodów Grupy N i okazali się najwyżej sklasyfikowaną w rajdzie polską załogą. GK Forge Rally Team podsumowuje start w 46. Barum Czech Rally Zlin.

wyświetleń: 604komentarzy: 0

Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego- Otwarte Mistrzostwa Cieszyna 2016 rozstrzygnięte

30-08-2016 09:15

W dniach 23-24.07. oraz 27-28.08. na kortach tenisowych MOSiR w Cieszynie odbyły się Amatorskie Turnieje Tenisa Ziemnego, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie i Cieszyński Klub i Szkołę Narciarską „Skręty”. Znamy już zwycięzców!

wyświetleń: 546komentarzy: 0

Najmłodsi stela 85/487/2016

30-08-2016 07:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.