Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3161komentarzy: 5

Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem

12-01-2016 07:50

W minioną niedzielę (10.01.2016) zakończono kolędowaniem i pokazem sztucznych ogni Strumieńskie Betlejem.
fot. UM Strumień fot. UM Strumień

Niezwykłą żywą stajenkę można było oglądać od 20 grudnia [Pisaliśmy m.in. Jezusek ma nowy dach ]. Dzieło Parafii pw. Św. Barbary, członków Stowarzyszenia św. Barbary oraz mieszkańców Strumienia po raz pierwszy stanęło w 2007 roku z inicjatywy ówczesnego wikarego parafii św. Barbary - ks. Pawła Hubczaka. Drewniane budynki obejmujące szopki ze żłóbkiem, woliery dla ptaków, zagrody dla koni, alpak, owiec, strusi czy wielbłąda jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców powiatu i nie tylko.

W ubiegłą niedzielę, 10 stycznia br. zamknięto szopkę: - Wielu gości zechciało towarzyszyć nam w tej wyjątkowej chwili i po raz ostatni zobaczyć to dzieło. W niedzielę 10 stycznia, ostatniego dnia otwarcia Betlejem wiele się działo. Szczególną oprawę miała Msza święta, która rozpoczęła się o godz. 11.00, a wzięła w niej udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która nie tylko wzbogaciła liturgię, ale również dała koncert po zakończeniu nabożeństwa. Orkiestrę można było usłyszeć również w Pruchnej w czasie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wieczorem uroczyście zakończono żywą szopkę. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem nie mogło się obyć bez tradycyjnego kolędowania. Wspólnie kolędowali mieszkańcy Strumienia i goście wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem, kapłanami z parafii św. Barbary, Bractwem Świętej Barbary i niezastąpionymi chórzystami Dziecięcego Chóru Canzonetta ze Strumienia. Na koniec wszyscy mogli podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni. –
mówi Dorota Kochman z UM Strumień.

Zobacz fotoreportaż:



red

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 12-01-2016 07:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
12-01-2016 10:22
Gal
Veni, vidi, przeżyliśmy miłe chwile...Dziecią i nam bardzo się podobało! Brawo Organizatorzy! Do zobaczenia w przyszłe Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję!!!
omam
12-01-2016 10:24
omam
Pokaz sztucznych ogni na pewno był niezpaomnianym przeżyciem dla tych zwierząt. Świetny pomysł! W przyszłym roku proponuję na zakończenie ubój rytualny, na pewno wszyscy będą zachwyceni.
stach11
12-01-2016 17:48
stach11
Gal......co to jest "dziecią"?
dyszol
13-01-2016 08:57
dyszol
Zwierzątka faktycznie musiały być uradowane. Przed ubojem rytualnym można zorganizować jeszcze odpust i strzelanie z wiatrówek do tych bardziej pospolitych. Nie wiem co się ludziom w głowach roi albo co to za magiczne zbiorowe hipnozy, że wystarczy wystawić jezuska czy innego bożka i już w promieniu 100m nikt nie zauważa męczenia zwierząt, bo wszyscy tak się cieszą.
Skoczek1
14-01-2016 00:08
Skoczek1
Byłem akurat przy zwierzętach jak strzelali fajerwerki. Szok !!! Biedne zwierzęta. Sarny w biegały jak oszalałe - nie wiedziały co się dzieje. Konie , strusie ... Masakra. A odpalali petardy zaraz koło zwierząt. Mam nadzieje że w przyszłym roku z tego zrezygnujecie ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

10% rabatu w Leroy Merlin w Cieszynie!

23-09-2017 07:30

wyświetleń: 215komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 1574komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 277komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 469komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 629komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 462komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 1136komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 688komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.