Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 2986komentarzy: 5

Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem

12-01-2016 07:50

W minioną niedzielę (10.01.2016) zakończono kolędowaniem i pokazem sztucznych ogni Strumieńskie Betlejem.
fot. UM Strumień fot. UM Strumień

Niezwykłą żywą stajenkę można było oglądać od 20 grudnia [Pisaliśmy m.in. Jezusek ma nowy dach ]. Dzieło Parafii pw. Św. Barbary, członków Stowarzyszenia św. Barbary oraz mieszkańców Strumienia po raz pierwszy stanęło w 2007 roku z inicjatywy ówczesnego wikarego parafii św. Barbary - ks. Pawła Hubczaka. Drewniane budynki obejmujące szopki ze żłóbkiem, woliery dla ptaków, zagrody dla koni, alpak, owiec, strusi czy wielbłąda jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców powiatu i nie tylko.

W ubiegłą niedzielę, 10 stycznia br. zamknięto szopkę: - Wielu gości zechciało towarzyszyć nam w tej wyjątkowej chwili i po raz ostatni zobaczyć to dzieło. W niedzielę 10 stycznia, ostatniego dnia otwarcia Betlejem wiele się działo. Szczególną oprawę miała Msza święta, która rozpoczęła się o godz. 11.00, a wzięła w niej udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która nie tylko wzbogaciła liturgię, ale również dała koncert po zakończeniu nabożeństwa. Orkiestrę można było usłyszeć również w Pruchnej w czasie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wieczorem uroczyście zakończono żywą szopkę. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem nie mogło się obyć bez tradycyjnego kolędowania. Wspólnie kolędowali mieszkańcy Strumienia i goście wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem, kapłanami z parafii św. Barbary, Bractwem Świętej Barbary i niezastąpionymi chórzystami Dziecięcego Chóru Canzonetta ze Strumienia. Na koniec wszyscy mogli podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni. –
mówi Dorota Kochman z UM Strumień.

Zobacz fotoreportaż:



red

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 12-01-2016 07:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
12-01-2016 10:22
Gal
Veni, vidi, przeżyliśmy miłe chwile...Dziecią i nam bardzo się podobało! Brawo Organizatorzy! Do zobaczenia w przyszłe Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję!!!
omam
12-01-2016 10:24
omam
Pokaz sztucznych ogni na pewno był niezpaomnianym przeżyciem dla tych zwierząt. Świetny pomysł! W przyszłym roku proponuję na zakończenie ubój rytualny, na pewno wszyscy będą zachwyceni.
stach11
12-01-2016 17:48
stach11
Gal......co to jest "dziecią"?
dyszol
13-01-2016 08:57
dyszol
Zwierzątka faktycznie musiały być uradowane. Przed ubojem rytualnym można zorganizować jeszcze odpust i strzelanie z wiatrówek do tych bardziej pospolitych. Nie wiem co się ludziom w głowach roi albo co to za magiczne zbiorowe hipnozy, że wystarczy wystawić jezuska czy innego bożka i już w promieniu 100m nikt nie zauważa męczenia zwierząt, bo wszyscy tak się cieszą.
Skoczek1
14-01-2016 00:08
Skoczek1
Byłem akurat przy zwierzętach jak strzelali fajerwerki. Szok !!! Biedne zwierzęta. Sarny w biegały jak oszalałe - nie wiedziały co się dzieje. Konie , strusie ... Masakra. A odpalali petardy zaraz koło zwierząt. Mam nadzieje że w przyszłym roku z tego zrezygnujecie ...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Podziękowali Jubilatom

17-01-2017 07:30

Pięknie przeżytymi wspólnie latami mogły pochwalić się pary, które spotkały siew sali Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu. Swój jubileusz świętowały osoby, które na ślubnym kobiercu stanęły 50 i 60 lat temu.

wyświetleń: 43komentarzy: 0

WOŚP w Cieszynie - ponad 76 tys. zł

16-01-2017 21:25

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała wczoraj (15.01) w Cieszynie. Zbiórce publicznej towarzyszyły liczne atrakcje. Cieszyński Sztab 25. Finału WOŚP postawił m.in. na koncerty, warsztaty, licytacje i wydarzenia sportowe. Nie zabrakło również tradycyjnego światełka do nieba.  

wyświetleń: 776komentarzy: 1

Śnieg, mróz i... sukcesy! Pierwszy weekend ''Biegu na igrzyska'' z sukcesami biegaczy z regionu

16-01-2017 17:15

Młodzi zawodnicy i zawodniczki z klubów z całej Polski rywalizowali w sobotę i niedzielę 14-15 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Odbył się tam Puchar Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

''Siedem spódnic Alicji''. Premiera nowej ksiażki Joanny Jurgały-Jureczki

16-01-2017 15:20

„Siedem spódnic Alicji” to tytuł najnowszej książki Joanny Jurgały-Jureczki, lokalnej pisarki, historyka literatury, autorki książek współczesnych i opracowań dotyczących przede wszystkim okresu XX-lecia. Powieść ma swoją premierę właśnie dzisiaj, tj. 16 stycznia!

wyświetleń: 893komentarzy: 0

Rekord na ćwierćwiecze!

16-01-2017 14:00

Ponad 300 tysięcy złotych zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie cieszyńskim. To rekord zbiórek od początku grania orkiestry w regionie.

wyświetleń: 4849komentarzy: 6

Złote i Diamentowe Jubileusze

16-01-2017 12:30

W minioną sobotę, 14 stycznia, do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu przybyły małżeńskie pary z naszej gminy, które w ubiegłym roku obchodziły swoje Złote i Diamentowe Gody, czyli jubileusze 50 lat i 60 lat wspólnego pożycia.

wyświetleń: 1447komentarzy: 0

Podwójne zwycięstwo Kamila Stocha w Wiśle

16-01-2017 11:10

Rewelacyjnie dla polskich kibiców zakończył się pucharowy weekend na skoczni im Adama Małysza w Wiśle-Malince. Podobnie jak pierwszego dnia, także w niedzielę zwycięstwo odniósł Kamil Stoch. Drugie miejsce zajął dziś Norweg Daniel Andre-Tande, a na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Domen Prevc.

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Skoczkowie pokazali klasę!

16-01-2017 09:15

Za nami pełen sportowych emocji weekend. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, przez dwa dni, rywalizowali najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie.

wyświetleń: 1362komentarzy: 0

Podziękowanie

16-01-2017 07:40

wyświetleń: 2697komentarzy: 0

Ognie nad Skoczowem

15-01-2017 22:15

Tradycyjnie podczas skoczowskiej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie mogło zabraknąć efektownego Światełka do Nieba. Nad Wzgórzem Kaplicówka na niebie rozbłyskały setki sztucznych ogni.