Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3102komentarzy: 5

Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem

12-01-2016 07:50

W minioną niedzielę (10.01.2016) zakończono kolędowaniem i pokazem sztucznych ogni Strumieńskie Betlejem.
fot. UM Strumień fot. UM Strumień

Niezwykłą żywą stajenkę można było oglądać od 20 grudnia [Pisaliśmy m.in. Jezusek ma nowy dach ]. Dzieło Parafii pw. Św. Barbary, członków Stowarzyszenia św. Barbary oraz mieszkańców Strumienia po raz pierwszy stanęło w 2007 roku z inicjatywy ówczesnego wikarego parafii św. Barbary - ks. Pawła Hubczaka. Drewniane budynki obejmujące szopki ze żłóbkiem, woliery dla ptaków, zagrody dla koni, alpak, owiec, strusi czy wielbłąda jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców powiatu i nie tylko.

W ubiegłą niedzielę, 10 stycznia br. zamknięto szopkę: - Wielu gości zechciało towarzyszyć nam w tej wyjątkowej chwili i po raz ostatni zobaczyć to dzieło. W niedzielę 10 stycznia, ostatniego dnia otwarcia Betlejem wiele się działo. Szczególną oprawę miała Msza święta, która rozpoczęła się o godz. 11.00, a wzięła w niej udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która nie tylko wzbogaciła liturgię, ale również dała koncert po zakończeniu nabożeństwa. Orkiestrę można było usłyszeć również w Pruchnej w czasie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wieczorem uroczyście zakończono żywą szopkę. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem nie mogło się obyć bez tradycyjnego kolędowania. Wspólnie kolędowali mieszkańcy Strumienia i goście wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem, kapłanami z parafii św. Barbary, Bractwem Świętej Barbary i niezastąpionymi chórzystami Dziecięcego Chóru Canzonetta ze Strumienia. Na koniec wszyscy mogli podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni. –
mówi Dorota Kochman z UM Strumień.

Zobacz fotoreportaż:



red

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 12-01-2016 07:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
12-01-2016 10:22
Gal
Veni, vidi, przeżyliśmy miłe chwile...Dziecią i nam bardzo się podobało! Brawo Organizatorzy! Do zobaczenia w przyszłe Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję!!!
omam
12-01-2016 10:24
omam
Pokaz sztucznych ogni na pewno był niezpaomnianym przeżyciem dla tych zwierząt. Świetny pomysł! W przyszłym roku proponuję na zakończenie ubój rytualny, na pewno wszyscy będą zachwyceni.
stach11
12-01-2016 17:48
stach11
Gal......co to jest "dziecią"?
dyszol
13-01-2016 08:57
dyszol
Zwierzątka faktycznie musiały być uradowane. Przed ubojem rytualnym można zorganizować jeszcze odpust i strzelanie z wiatrówek do tych bardziej pospolitych. Nie wiem co się ludziom w głowach roi albo co to za magiczne zbiorowe hipnozy, że wystarczy wystawić jezuska czy innego bożka i już w promieniu 100m nikt nie zauważa męczenia zwierząt, bo wszyscy tak się cieszą.
Skoczek1
14-01-2016 00:08
Skoczek1
Byłem akurat przy zwierzętach jak strzelali fajerwerki. Szok !!! Biedne zwierzęta. Sarny w biegały jak oszalałe - nie wiedziały co się dzieje. Konie , strusie ... Masakra. A odpalali petardy zaraz koło zwierząt. Mam nadzieje że w przyszłym roku z tego zrezygnujecie ...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

III Śląski Zlot Syren

29-05-2017 20:55

Ponad 40 "Syrenek" z całej Polski przyjechało w miniony weekend do Cieszyna i Ustronia. Odbył się III Śląski Zlot Syren.

wyświetleń: 51komentarzy: 0

Minął Tydzień

29-05-2017 19:10

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 99komentarzy: 0

Rywalizowali na plaży w Wiśle

29-05-2017 18:00

Na wiślańskiej plaży, usypanej na rynku, przez ostatni weekend – 26-28 maja rywalizowały pary w siatkówce plażowej w ramach turnieju - Beskidzka Plaża 2017 i Młoda Plaża 2017.

wyświetleń: 280komentarzy: 0

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 350komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 1933komentarzy: 3

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 8459komentarzy: 7

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 726komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.