Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 2702komentarzy: 5

Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem

12-01-2016 07:50

W minioną niedzielę (10.01.2016) zakończono kolędowaniem i pokazem sztucznych ogni Strumieńskie Betlejem.
Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem fot. UM Strumień

Niezwykłą żywą stajenkę można było oglądać od 20 grudnia [Pisaliśmy m.in. Jezusek ma nowy dach ]. Dzieło Parafii pw. Św. Barbary, członków Stowarzyszenia św. Barbary oraz mieszkańców Strumienia po raz pierwszy stanęło w 2007 roku z inicjatywy ówczesnego wikarego parafii św. Barbary - ks. Pawła Hubczaka. Drewniane budynki obejmujące szopki ze żłóbkiem, woliery dla ptaków, zagrody dla koni, alpak, owiec, strusi czy wielbłąda jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców powiatu i nie tylko.

W ubiegłą niedzielę, 10 stycznia br. zamknięto szopkę: - Wielu gości zechciało towarzyszyć nam w tej wyjątkowej chwili i po raz ostatni zobaczyć to dzieło. W niedzielę 10 stycznia, ostatniego dnia otwarcia Betlejem wiele się działo. Szczególną oprawę miała Msza święta, która rozpoczęła się o godz. 11.00, a wzięła w niej udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która nie tylko wzbogaciła liturgię, ale również dała koncert po zakończeniu nabożeństwa. Orkiestrę można było usłyszeć również w Pruchnej w czasie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wieczorem uroczyście zakończono żywą szopkę. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem nie mogło się obyć bez tradycyjnego kolędowania. Wspólnie kolędowali mieszkańcy Strumienia i goście wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem, kapłanami z parafii św. Barbary, Bractwem Świętej Barbary i niezastąpionymi chórzystami Dziecięcego Chóru Canzonetta ze Strumienia. Na koniec wszyscy mogli podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni. –
mówi Dorota Kochman z UM Strumień.

Zobacz fotoreportaż:



red

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 12-01-2016 07:50
drukuj artykuł


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
12-01-2016 10:22
Gal
Veni, vidi, przeżyliśmy miłe chwile...Dziecią i nam bardzo się podobało! Brawo Organizatorzy! Do zobaczenia w przyszłe Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję!!!
omam
12-01-2016 10:24
omam
Pokaz sztucznych ogni na pewno był niezpaomnianym przeżyciem dla tych zwierząt. Świetny pomysł! W przyszłym roku proponuję na zakończenie ubój rytualny, na pewno wszyscy będą zachwyceni.
stach11
12-01-2016 17:48
stach11
Gal......co to jest "dziecią"?
dyszol
13-01-2016 08:57
dyszol
Zwierzątka faktycznie musiały być uradowane. Przed ubojem rytualnym można zorganizować jeszcze odpust i strzelanie z wiatrówek do tych bardziej pospolitych. Nie wiem co się ludziom w głowach roi albo co to za magiczne zbiorowe hipnozy, że wystarczy wystawić jezuska czy innego bożka i już w promieniu 100m nikt nie zauważa męczenia zwierząt, bo wszyscy tak się cieszą.
Skoczek1
14-01-2016 00:08
Skoczek1
Byłem akurat przy zwierzętach jak strzelali fajerwerki. Szok !!! Biedne zwierzęta. Sarny w biegały jak oszalałe - nie wiedziały co się dzieje. Konie , strusie ... Masakra. A odpalali petardy zaraz koło zwierząt. Mam nadzieje że w przyszłym roku z tego zrezygnujecie ...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Demolował samochód

30-05-2016 12:02

Dwa promile alkoholu we krwi z pewnością pomagały 35-letniemu mężczyźnie niszczyć zaparkowany samochód. Wyrządzone przez niego straty oszacowano na 1500 złotych. Za wandalizm wkrótce odpowie przed obliczem Temidy.

wyświetleń: 282komentarzy: 1

Kradł, aż wpadł

30-05-2016 12:01

W Cieszynie, w miniony piątek popołudniu  dzięki przemysłowemu monitoringowi wpadł notoryczny złodziej. Policjanci z Cieszyna, którzy zatrzymali mężczyznę, podejrzewają go o  liczne kradzieże w marketach. 

wyświetleń: 286komentarzy: 0

Spokojny długi weekend

30-05-2016 12:00

Policjanci podsumowali kolejny długi majowy weekend. W tym czasie nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwało 300 policjantów. Od środy do niedzieli, na drogach śląska cieszyńskiego nie doszło do wypadków drogowych. Odnotowano jedynie 17 kolizji. Stróże prawa zatrzymali 11 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

wyświetleń: 142komentarzy: 0

Najmłodsi stela 52/453/2016

30-05-2016 11:25

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 561komentarzy: 0

Uwaga! Burze i grad!

30-05-2016 10:50

Meteorolodzy ostrzegają dziś (30.05) przed burzami z gradem.

wyświetleń: 835komentarzy: 0

Wieczór z salsą w Domu Narodowym

30-05-2016 09:20

Sobotni (28.05) wieczór upłynął w COK „Domu Narodowym” pod znakiem gorących latynoamerykańskich rytmów. Na wszystkich sympatyków tańca czekały warsztaty salsy oraz wieczór latino. Nie zabrakło również pokazów tanecznych i niespodzianek.

wyświetleń: 613komentarzy: 0

Inwestycje Firmy Energo-Tur w Cieszynie

30-05-2016 07:30

Firma Energo-Tur z Chrzanowa od 2008 roku jest właścicielem Centrum Handlowego Nowa Juwenia przy alei Łyska 7 oraz 6 kamienic na ulicy Przykopa w Cieszynie (teren dawnego Zakładu Przemysłu Dziewiarskiego "Juwenia"). Kiedy przybyła do Cieszyna, zastała zaniedbane targowisko "Juwenia" oraz zrujnowane kamieniczki "Cieszyńskiej Wenecji". 

wyświetleń: 848komentarzy: 0

Puck z wizytą w Cieszynie

29-05-2016 19:00

Delegacja z Pucka na czele z Burmistrz Hanną Pruchniewską odwiedziła Cieszyn. Goście zaprosili wczoraj (28.05) cieszyńską publiczność do wspólnej zabawy, degustacji regionalnych potraw oraz podziwiania rękodzieła kaszubskiego.

wyświetleń: 1680komentarzy: 3

Przyjazny urząd: załóż działalność gospodarczą

29-05-2016 17:00

Jednoosobową działalność gospodarczą możemy założyć w każdej chwili nawet przez internet. Jak to zrobić? Jednoosobowa działalność gospodarcza to firma, którą możesz prowadzić samodzielnie. Jako jej właściciel możesz zatrudniać innych pracowników.

wyświetleń: 1448komentarzy: 3

Uwaga! utrudnienia w ruchu

29-05-2016 16:00

Będą utrudnienia w ruchu samochodowym, które spowodowane są remontem torów kolejowych.