Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 3082komentarzy: 5

Stajenka zamknięta. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem

12-01-2016 07:50

W minioną niedzielę (10.01.2016) zakończono kolędowaniem i pokazem sztucznych ogni Strumieńskie Betlejem.
fot. UM Strumień fot. UM Strumień

Niezwykłą żywą stajenkę można było oglądać od 20 grudnia [Pisaliśmy m.in. Jezusek ma nowy dach ]. Dzieło Parafii pw. Św. Barbary, członków Stowarzyszenia św. Barbary oraz mieszkańców Strumienia po raz pierwszy stanęło w 2007 roku z inicjatywy ówczesnego wikarego parafii św. Barbary - ks. Pawła Hubczaka. Drewniane budynki obejmujące szopki ze żłóbkiem, woliery dla ptaków, zagrody dla koni, alpak, owiec, strusi czy wielbłąda jak co roku przyciągnęły tłumy mieszkańców powiatu i nie tylko.

W ubiegłą niedzielę, 10 stycznia br. zamknięto szopkę: - Wielu gości zechciało towarzyszyć nam w tej wyjątkowej chwili i po raz ostatni zobaczyć to dzieło. W niedzielę 10 stycznia, ostatniego dnia otwarcia Betlejem wiele się działo. Szczególną oprawę miała Msza święta, która rozpoczęła się o godz. 11.00, a wzięła w niej udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, która nie tylko wzbogaciła liturgię, ale również dała koncert po zakończeniu nabożeństwa. Orkiestrę można było usłyszeć również w Pruchnej w czasie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wieczorem uroczyście zakończono żywą szopkę. Zakończenie Strumieńskiego Betlejem nie mogło się obyć bez tradycyjnego kolędowania. Wspólnie kolędowali mieszkańcy Strumienia i goście wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek, Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem, kapłanami z parafii św. Barbary, Bractwem Świętej Barbary i niezastąpionymi chórzystami Dziecięcego Chóru Canzonetta ze Strumienia. Na koniec wszyscy mogli podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni. –
mówi Dorota Kochman z UM Strumień.

Zobacz fotoreportaż:



red

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 12-01-2016 07:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Gal
12-01-2016 10:22
Gal
Veni, vidi, przeżyliśmy miłe chwile...Dziecią i nam bardzo się podobało! Brawo Organizatorzy! Do zobaczenia w przyszłe Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję!!!
omam
12-01-2016 10:24
omam
Pokaz sztucznych ogni na pewno był niezpaomnianym przeżyciem dla tych zwierząt. Świetny pomysł! W przyszłym roku proponuję na zakończenie ubój rytualny, na pewno wszyscy będą zachwyceni.
stach11
12-01-2016 17:48
stach11
Gal......co to jest "dziecią"?
dyszol
13-01-2016 08:57
dyszol
Zwierzątka faktycznie musiały być uradowane. Przed ubojem rytualnym można zorganizować jeszcze odpust i strzelanie z wiatrówek do tych bardziej pospolitych. Nie wiem co się ludziom w głowach roi albo co to za magiczne zbiorowe hipnozy, że wystarczy wystawić jezuska czy innego bożka i już w promieniu 100m nikt nie zauważa męczenia zwierząt, bo wszyscy tak się cieszą.
Skoczek1
14-01-2016 00:08
Skoczek1
Byłem akurat przy zwierzętach jak strzelali fajerwerki. Szok !!! Biedne zwierzęta. Sarny w biegały jak oszalałe - nie wiedziały co się dzieje. Konie , strusie ... Masakra. A odpalali petardy zaraz koło zwierząt. Mam nadzieje że w przyszłym roku z tego zrezygnujecie ...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Msze i nabożeństwa online

23-04-2017 06:00

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 79komentarzy: 0

Hanna Greń o swojej najnowszej książce i nie tylko

22-04-2017 19:00

Kiedy Kornelia zaczyna otrzymywać tajemnicze listy z pogróżkami, uważa to za głupi dowcip. Jednak sytuacja staje się coraz poważniejsza, dlatego kobieta podejmuje decyzję o zgłoszeniu się na policję –  Hanna Greń opowiadała wczoraj (21.04) w skoczowskiej Bibliotece Publicznej o swojej najnowszej książce „Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę”. 

wyświetleń: 523komentarzy: 0

''Gabaryty'' w gminie Hażlach

22-04-2017 17:30

Urząd Gminy Hażlach poinformował o terminach wiosennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon samochodowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

wyświetleń: 952komentarzy: 0

Sztuka otwarta nie tylko dla niewidomych

22-04-2017 15:00

Dostępność do budynków użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych w naszym regionie i kraju jest coraz lepsza. Taką samą poprawę zauważamy w środkach komunikacji miejskiej (ale nie wszędzie), przedszkolach, szkołach, uczelniach wyższych…

wyświetleń: 213komentarzy: 0

Najmłodsi stela 32/558/2017

22-04-2017 12:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2806komentarzy: 0

Zgłoś do nagrody

22-04-2017 09:55

Jeszcze tylko przez kilka dni można składać pisemne wnioski o przyznanie Nagrody Rady Gminy Istebna. Termin składania wprawdzie mija 30 kwietnia ale składać wnioski można do 2 maja. . 

wyświetleń: 684komentarzy: 0

Zgłoś swój ogród

22-04-2017 08:00

Mieszkańcy Goleszowa mogą zgłosić swój ogród i wziąć udział w organizowanym w tej gminie konkursie pt. Gmina Goleszów w Kwiatach i Zieleni.

wyświetleń: 491komentarzy: 0

Barierki zniknęły, ale porozumienia brak

21-04-2017 21:00

Najpierw pojawił się baner, później materiały budowlane, które zatarasowały wjazd do górnej bramy Cmentarza Komunalnego przy ul. Katowickiej w Cieszynie. Z czasem na wniosek policji zostały ustawione barierki. Teraz znów śmiało można zaparkować samochód przy górnej bramie - co może sugerować, iż miasto doszło do porozumienia z właścicielem tego terenu. Jak się okazuje sprawa wygląda całkiem inaczej.

wyświetleń: 4536komentarzy: 4

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, Trasa 14 ): Brenna i okoliczne góry

21-04-2017 17:55

Za nami weekend świąteczny, pora rozruszać "kości"! Tym razem mamy dla Was propozycję wycieczki weekendowej do Brennej.

wyświetleń: 2037komentarzy: 0

Jest płot przy OSP

21-04-2017 17:15

W ubiegłym tygodniu zakończono roboty montażowe ogrodzenia terenu placu ćwiczeń i zabaw za budynkiem OSP Zarzecze-Frelichów.