Kontakt24

wyświetleń: 2093komentarzy: 0

LOTOS Cup 2016: skakali we mgle

11-01-2016 18:15

Drugi dzień rywalizacji w zawodach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich ''Szukamy Następców Mistrza'' - LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej za nami. Tym razem skokom w Szczyrku Skalitem towarzyszyła mglista i deszczowa aura, jednak to nie przeszkodziło młodym sportowcom w osiąganiu dobrych rezultatów. Bardzo ciekawie układa się walka o żółtą koszulkę lidera LOTOS Cup, zwłaszcza w kategoriach Junior D oraz Junior E.

Bardzo dobrze na skoczni HS-44 w Szczyrku zaprezentował się nieobecny wczoraj Jan Rzadkosz z TS Wisły Zakopane, który pewnie wygrał rywalizację w kategorii Junior E. Srebrny medal wywalczył dzisiaj Mateusz Chraścina z klubu LKS Olimpia Goleszów, natomiast na najniższym stopniu podium stanął dotychczasowy lider, zawodnik WSS Wisły Wiktor Szozda. W klasyfikacji generalnej mamy teraz dwóch liderów – Szozdę i Chraścinę.

Ponownie na najwyższy stopień podium powróciła najlepsza zawodniczka ostatniego sezonu w kategorii Młodziczki - Paulina Cieślar. Skoczkini z WSS Wisła w Wiśle pewnie pokonała reprezentantkę Łotwy Elizabete Stankevica, natomiast brązowy medal zdobyła triumfatorka sobotniego konkursu - Sabina Król. Cieślar objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Król o 20 punktów.

Bardzo zacięta była walka o miejsca na podium w kategorii Junior D. Zwyciężył zawodnik TS Wisły Zakopane Adam Niżnik, który zaledwie o 0,1 punktu wyprzedził Bartłomieja Klimowskiego z PKS Olimpijczyk Gilowice. Natomiast trzecie miejsce zajął Jan Habdas z LKS Klimczok Bystra, który stracił do triumfatora niespełna dwa punkty. Dzięki drugiemu miejscu w klasyfikacji generalnej Klimowski zrównał się punktami z liderem LOTOS Cup Janem Habdasem.

Po raz drugi bezkonkurencyjny w kategorii Junior C okazał się Tomasz Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza o prawie 10 punktów pokonał Kacpra Stosla z AZS-u Zakopane. Natomiast brązowy medal ponownie wywalczył Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra.

W kategorii Juniorki kolejne zwycięstwo w zawodach LOTOS Cup odniosła Kinga Rajda z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Reprezentantka Kadry Kobiet w skokach narciarskich o ponad 24 punkty pokonała swoją koleżankę z Kadry Magdalenę Pałasz, a na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szwab.

Rywalizację w kategorii Junior B zdominował Dawid Jarząbek. Reprezentant Kadry Juniorów oraz zawodnik klubu TS Wisła Zakopane drugi raz w ten weekend stanął w Szczyrku na najwyższym stopniu podium i tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Srebrny medal wywalczył Ukrainiec Stepan Pasichnyk, natomiast trzeci był zawodnik klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk - Dawid Krupa.

Bardzo dobrą formę w ten weekend na skoczni HS-106 w Szczyrku prezentował Łukasz Podżorski, który w niedzielę odniósł pewne zwycięstwo w zawodach. - Konkurs bardzo fajny, tylko mgła była i troszkę to przeszkodziło w skakaniu, aczkolwiek pierwszy skoku oceniam 8/10, a drugi niestety nie udał się, ale jestem na etapie takiego stabilizowania tej formy i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się to osiągnąć - ocenia reprezentant Kadry Juniorów. - W drugim skoku zabrakło przede wszystkim tempa na progu, troszeczkę poszło to późno i tak tylko zerwało z progu. W pierwszym natomiast brakuje jeszcze paru takich elementów, ale muszę przyznać, że był już to taki jeden z porządniejszych skoków - wyjaśnia skoczek z WSS Wisły. - Skocznia była dzisiaj fajnie przygotowana i padający deszcz na pewno nie przeszkadzał w skakaniu. Tylko przez mgłę, która raz była na górze raz na dole pogorszyły się warunki w drugiej serii - dodaje. Srebrny medal w tej kategorii wywalczył reprezentant Czech - Viktor Polasek, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Leja z AZS-u Zakopane.

Najlepsze skoki w kategorii Senior oddawał dzisiaj Adam Ruda, który uzyskał 100,5 oraz 95,5 metra i tym samym zwyciężył w niedzielnym konkursie i został nowym liderem LOTOS Cup. Podopieczny Roberta Matei o pięć punktów wyprzedził Andrzeja Zapotocznego z AZS-u Zakopane, natomiast brązowy medal zgarnął zawodnik WSS Wisła Artur Kukuła.

Oprócz konkursu skoków w niedzielę przeprowadzono też serię skoków do kombinacji norweskiej. W poniedziałek odbędzie się druga część rywalizacji w tej dyscyplinie – biegi na trasach ośrodka „Jonidło” w Wiśle. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 10:00.