Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2084komentarzy: 8

Za mało koszy w Cieszynie?

05-01-2016 17:00

W mieście brakuje koszy na śmieci i pojemników na psie odchody- cieszyński radny, Marek Szczypka złożył wnioski do Burmistrza o zwiększenie liczby kubłów.
Na cieszyńskiech ulicach jest za mało koszy na śmieci? fot. MSZ/arc.ox.pl Na cieszyńskiech ulicach jest za mało koszy na śmieci? fot. MSZ/arc.ox.pl

30 grudnia do Burmistrza Marka Szczypkę złożył wniosek o ponowne rozpatrzenia wcześniejszego wniosku o uzupełnienie stanu kubłów w mieście. Jak argumentuje Szczypka, do sprawy wraca, bo kubłów jest za mało, nie tylko w centrum miasta: -Zdając sobie doskonale sprawę i zgadzając się z ważnością wspomnianego w odpowiedzi aspektu jakim są uwarunkowania finansowe związane z budżetem MZD, nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem „...że ich ilość staramy się dostosować do natężenia ruchu pieszych, jak również uwag i zgłoszeń mieszkańców...” Otóż pragnę zauważyć, że pierwszy wniosek był napisany właśnie na prośbę i w imieniu tychże mieszkańców (nie tylko śródmieścia). Orientując się co do rozmieszczenia odpowiednich pojemników na śmieci w tzw. miejscach o dużym natężeniu ruchu, stwierdzam fakt który jest zgodny z intencją mieszkańców, że nie do końca pokrywa się to ze stanem faktycznym. Miejsca typu Stary Targ, Mennicza, Michejdy, Pl. Dominikański, Pl. Teatralny i kilka innych w/g mnie są jak najbardziej miejscami o dużym natężeniu ruchu pieszych miejscowych, jak i potencjalnych turystów i często jeden pojemnik na dany obszar nie wystarcza, bądź umieszczony jest w zbyt dużej odległości od kolejnego, a to z kolei jest utrudnieniem dla wielu mieszkańców i ludzi odwiedzających nasze miasto. Dla powagi sytuacji stwierdzam fakt, że jedno z tych miejsc nie posiada ani jednego takiego pojemnika. Rozumiem, że Cieszyn nie jest miastem, w którym wizytówką mają być kubły na śmieci, ale wychodząc naprzeciw mieszkańców można wkomponować odpowiednią ilość kubłów tak, aby nie zakłócało to piękna i widoku zabytkowych ulic i miejsc naszego miasta. Rozwiązaniem nie jest częściowe likwidowanie ilości miejskich kubłów ze względu na podrzucanie do nich dużej ilości śmieci, lecz być może stopniowe wprowadzanie odpowiednio zaprojektowanych pojemników.

Drugie pismo radnego zawiera prośbę o ponowne rozpatrzenie wniosku w sprawie pojemników na psie odchody: - W 2015 roku zostało zakupionych 5 sztuk zasobników na psie odchody i planuje się w 2016 zakup kolejnych, dlatego bardzo proszę o wzięcie pod uwagę przy ich rozmieszczaniu miejsc i terenów nie tylko zielonych, ale i również tych bardziej bliżej śródmieścia (tzw. miejsc nie zielonych) Co do wzięcia pod uwagę stworzenia tzw. psich wybiegów (na wzór Czeskiego Cieszyna) uprzejmie proszę o wzięcie pod uwagę przez odpowiednią jednostkę miejską sugestii i propozycji radnych – czytamy we wniosku.

A jakie jest Wasze zdanie? W mieście jest za mało koszy na odpady i pojemników na psie odchody?

 

Dziękujemy za oddane głosy w naszej ankiecie - zagłosowało 173 czytelników. Oto wyniki:

 

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 05-01-2016 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
05-01-2016 19:30
Przepierón
Po co więcej koszy na śmieci jak te bezstresowo wychowywane gimbusy i tak do śmietnika nie trafią.
Pojemników na psie odchody też więcej nie potrzeba, ale potrzeba więcej strażników miejskich i policji żeby te hołote karali.
Joker
05-01-2016 19:55
Joker
Ja znów widziałem jak jakiś mieszkaniec kamienicy wynosił swoje śmieci i wrzucał do takiego kosza na ulicy, to podobnie jak z paleniem śmieci, niektórzy ludzie tego nie rozumieją i mimo że nic na tym nie zaoszczędzą to będą smrodzić i podrzucać śmieci. Zanim to pokolenie nie umrze to niestety nie wiele się zmieni z drugiej strony we wielu krajach da się to załatwić, po prostu sprawdza się podrzucone śmieci i najczęściej da się odnaleźć właściciela podobnie z paleniem śmieci, da się do tego dojść bo przecież z daleka widać i czuć kto co pali w piecu. Jednak nikomu się nie chce SM działy tylko wtedy kiedy się ich wezwie a tak to nic nie widza i nic nie czują :(

Co do ilości koszy na śmieci w Cieszynie to są faktycznie miejsca gdzie ich brakuje ale ogólnie jakoś nie mam problemu by schować papierek do kieszeni i wyrzucić jak jakiś kosz się znajdzie.

Kosze na psie odchody są bardzo dobre tylko właściciele psów nie douczeni i brudasy. Idąc z dzieckiem na spacer nie ma szans by choć na chwilę pobiegał po jakiejś trawie bo na 100% w coś wdepnie, przecież nas...ne na chodnikach w centrum miasta to norma. Większość właścicieli psów to zwykli syfiarze, ciekawe czy w domu tez pozwalają tak załatwiać się swoim pupilom. Nie genearlizuję bo widziałem kilku, którzy faktycznie sprzątali po swoich pociechach jednak zdecydowana większość woli brnąć w gó..ach zwierzaków :(
putus6
05-01-2016 19:59
putus6
przdało by sie wiecej ławek szegulnie w dole tam gdzie mediaekspert i kałfland
Yossarian
05-01-2016 22:44
Yossarian
w sobotę wracaliśmy z kina ul. Ratuszową, musieliśmy iść jezdnią, bo chodnik tonął w psim g...nie
wodz dziewieciu niedzwiedzi
06-01-2016 06:02
wodz dziewieciu niedzwiedzi
Może misiaczki by dostali wiaderka i miotelki oraz kubelek i jak jada przez miasto to by cos zrobili zawsze się mówiło STRZEC BEZPIECZENSTWA I PORZADKU to by pasowalo
ewikb1
06-01-2016 12:33
ewikb1
do Joker: kupy mojego psa raczej nie schowam do kieszeni. ????
Joker
06-01-2016 15:22
Joker
do ewikb1: Mój błąd, faktycznie lepiej nas...ać na chodniku i zostawić. Posiadanie psa to obowiązek, są z tego faktu przyjemności jak i odpowiedzialność.

Czyli jak w pobliżu nie będzie żadnej ubikacji to też mam narobić na środku chodnika, no bo przecież nie schowam do kieszeni. Myślę że też nie byłoby ci miło jakby ktoś narobił do twojego ogrodu czy na wycieraczkę przed drzwiami.

Pewnie nie masz swoich dzieci bo wtedy inaczej patrzyłbyś się na skwery, trawniki gdzie jest tak narobione że niecko nawet nie może się przebiec po trawie.

Szacunku do innych i patrzmy się też na drugiego człowieka a nie tylko na czubek własnego nosa.
snajper123
06-01-2016 15:54
snajper123
Moim zdaniem jest wystarczająca ilośc kosz w ścisłym centrum prawie co 30 m,jak dostawimy koszy to będzie niestety tylko zachęta to wyrzucania śmieci z budynków mieszkalnych bo jednemu czy drugiemu nie chce się iśc na podwórko do swego kosza tylko do tego co stoi na drodze tuż przed jego drzwiami, A poza tym niech pan radny napisze jaki obecny jest koszt wywozu obecnych koszy a jak dodamy kolejne o ile to wzrośnie uświadomi to tych co podrzucają.Jeśli chodzi o psie kupy to nie powinno się pouczac bo ile można tylko od razu wlepiac mandat w tedy się rozniesie ze jeden czy drugi dostał takowy mandat to się nauczą sprzątac po swym pupilku.Wspomniany psi wybieg chyba zostaje zrobic pod teatrem bo innego skweru w centrum nie ma a daleko nikomu się nie chce chodzic.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017)

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 182komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

wyświetleń: 822komentarzy: 0

Woda (lekko) opada

22-09-2017 08:50

Wieczorem wojewoda śląski wprowadził na terenie kilku powiatów województwa, również i w naszym pogotowie przeciwpowodziowe. Na Śląsku Cieszyńskim na szczęście obyło się bez większych szkód.

wyświetleń: 2634komentarzy: 0

W bibliotece w Cieszynie pojawią się nowe książki

22-09-2017 07:30

Biblioteka Miejska w Cieszynie otrzymała dotację w kwocie 35.000 zł na zakup nowych pozycji dla czytelników. Dotacja pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i trafią do rąk miejskiej wypożyczalni w tym roku bieżącym. Celem funduszu jest wzbogacenie oraz odnowienie księgozbiorów, znajdujących się w wypożyczalniach oraz czytelniach w naszym kraju.

wyświetleń: 393komentarzy: 3

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 687komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 785komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 3610komentarzy: 3

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 1354komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 358komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.