Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 1374komentarzy: 3

Skoczów z Radą Sportu

04-01-2016 14:55

W Skoczowie powstała Gminna Rada Sportu składająca się z przedstawicieli organizacji i instytucji sportowych działających na terenie gminy. Kto w niej zasiada?
Skoczów z Radą Sportu fot. PL/arc.ox.pl

W listopadzie ubiegłego roku organizacje i instytucje działające w dziedzinie sportu zgłaszały swoich kandydatów do Rady. Zgłoszono 10 kandydatów, dodatkowo w skład rady wejdą przedstawiciele Burmistrza – Naczelnik i pracownik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Skoczowie oraz Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do których kompetencji należą sprawy z zakresu sportu. Oto skład Rady:

1. Piotr Swoboda – KP BESKID Skoczów,
2. Andrzej Fajer – KKS Wisła,
3. Andrzej Ogórek - KP LUKAM Skoczów,
4. Piotr Tomzik – UKS Sportowa Jedynka,
5. Łukasz Stępień – KFA Pretorians Skoczów,
6. Stanisław Urbański – LKS Pogórze,
7. Dariusz Markieczko – LKS BŁĘKITNI Pierściec,
8. Grzegorz Kukulski – KS SIATKARZ-BESKID Skoczów,
9. Janusz Macura – Stowarzyszenie WRZOS,
10. Zdzisław Kołodziejczyk – Szkolny Związek Sportowy,
11. Zbigniew Gil – Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
12. Magdalena Goryczka – Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich,
13. Ewa Machej – inspektor Wydziału Funduszy Europejskich.

- Rada Sportu jako organ opiniodawczo-doradczy burmistrza będzie wydawać opinie w różnych sprawach, mieszczących się w kategorii uprawiania i organizowania sportu, a członkowie rady wykonują swoje funkcje społecznie. – informuje Katarzyna Koczwara ze skoczowskiego Ratusza. Pierwsze posiedzenia zaplanowano na 11 stycznia 2016 r. o godz. 14:30 w sali sesyjnej Ratusza.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 04-01-2016 14:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
04-01-2016 19:09
NoNick
No to Pan BMS chyba teraz w końcu wybuduje stadion z prawdziwego zdarzenia !!!! Tak jak obiecywał (w szczególności drużynie FA) Brawo;)
Skurn
04-01-2016 22:29
Skurn
A to ci nowość, Skoczów ma własną radę sportu. Fiu,fiu! Teraz tylko czekać aż lokalni sportowcy podbiją areny, przywiozą worek medali i urządzą z tego tytułu wielką libację w ''Nowej Mai''. Wszystko oczywiście pod patronatem burmistrza miasta i ''Stacji Fitnes'', czy jak tam się nazywa ten przybytek, która w swoich progach kształtuje skoczowskich kalokagatów (wasi fachowcy znają takie słowo?). Niektórzy z nich są tak zdolni, że na nartach jeżdżą nawet w lipcu, tyle śniegu wokół nich!!!

A teraz poważnie. Generalnie to cała ta rada sportu jest organem zbędnym. Takie klasyczne zawracanie gitary i łechtanie miejscowych działaczy na zasadzie ''Ej, patrzcie jak liczymy się z waszym zdaniem''. Jako organ doradczy ma niewiele do gadania, bo to, czy z jej opinii będzie się korzystać czy nie, leży wyłącznie w prywatnej gestii tego, komu rada jest podporządkowana. Czyli w tym przypadku, jeśli wszystko dobrze rozumiemy, jest to widzimisię burmistrza, co niestety nie zwiastuje najlepiej.

Żeby działalność RS znalazła realne przełożenie na kształtowanie skoczowskiego sportu, organ musiałby mieć znacznie szersze kompetencje. Czyli np. mógłby sam określać komu należy się dotacja i w jakiej wysokości. Nie byłoby to głupie, bo w sumie kto ma wiedzieć, kogo wypada nagrodzić, jeśli nie lokalni trenerzy i działacze? Na to jednak nikt nie pójdzie, nie ma to tamto. W końcu nikt nie lubi dzielić się władzą. Dlatego o tym, komu posypią wciąż będą decydować krawaciarze na czele z burmistrzem, radnymi i Bóg wie kim jeszcze. Może nawet Andrzeja dopuszczą do głosu, kto wie?

W tym świetle drugorzędne znaczenie ma też skład RS, bo to czy swoją refleksją podzieli się Heniek czy Józek jest absolutnie nieistotne. Na końcu i tak decydować będą inni. Niemniej jednak, trochę zdziwiło nas, że swojego przedstawiciela w radzie ma stowarzyszenie Wrzos. Szczerze mówiąc, nie mamy pojęcia, czym zajmuje się ta organizacja. Może organizują wyścigi psich zaprzęgów, może mistrzostwa w łapaniu świerszczy, bez znaczenia. Dziwne to, ale fajnie, że ich przedstawicielem jest akurat Janusz Macura, bo to spoko facet, ogarnięty i przede wszystkim rozgarnięty. Mogliby go zrobić szefem tego zgromadzenia. Szczególnie im to w niczym nie pomoże (z powodów opisanych wyżej), ale przynajmniej będzie porządnie i profesjonalnie.

SU

PS Pan Kołodziejczyk też na plus. Naprawdę zaskakująco dobre wybory jak na Skoczów.

arturrow
06-01-2016 17:53
arturrow
Skurn! Uwielbiam Twoje wpisy. Załóż bloga - będziesz miał sporo czytelników. Ty jesteś bardziej bardziej ?????. czy ????????
A ze sportem w Skoczowie jest zapewne tak, jak w całej PL - pitu, pitu, a gro inwestycji idzie w piłkę nożną. Amatorski sport masowy kończy się inicjatywach Korenla Rakusa, które są na wielki plus. Mogli go zatrudnić na etat, ale pewnie wtedy musieli by zwolnić kogoś, kto pewnie okupuje stołek dość długo :) Takie dywagacje :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Rodzinne spotkania z historią w Hażlachu

27-06-2016 19:00

Wojskowe pojazdy, scenki i pokazy grup rekonstrukcyjnych, występ Kockiej Chorągwi Pancernej, atrakcje dla najmłodszych - jednym słowem w miniony weekend w Gminie Hażlach sporo się działo. Kolejną odsłonę "Rodzinnych Spotkań z Historią" można zaliczyć do udanych.

wyświetleń: 1832komentarzy: 0

Szaleństwo w Ustroniu

27-06-2016 17:00

Ponad 12 mln widzów oglądało mecz polskiej reprezentacji z drużyną Szwajcarii. Cześć z nich kibicowała na ustrońskim rynku, gdzie w ramach kina plenerowego, spotykają się tu mieszkańcy oraz turyści.

wyświetleń: 2056komentarzy: 1

Najlepszy judoka wśród śląskich policjantów

27-06-2016 16:15

Najlepszym judoką wśród śląskich policjantów drugi rok z rzędu został sierż. Sebastian Marko z cieszyńskiej komendy.

wyświetleń: 1037komentarzy: 0

Policja: pierwszy wakacyjny weekend za nami

27-06-2016 14:40

Pierwszy wakacyjny weekend za nami. Podsumowali go policjanci,  w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 7 sprawców przestępstw i 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Na drogach powiatu doszło do 1 wypadku drogowego oraz 7 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców.

wyświetleń: 1697komentarzy: 0

Nie dajcie się naciągnąć!

27-06-2016 14:25

Do przedsiębiorców w regionie trafiają ostatnio listy, w których różne firmy próbują wyłudzić opłaty za wpis do CEIDG. Przypominamy – wpis do CEIDG jest bezpłatny! Nie dajcie się naciągnąć!

wyświetleń: 2682komentarzy: 0

Autobusem z nowego dworca

27-06-2016 12:40

Od dzisiaj (27 czerwca) autobusy liniowe nie odjeżdżają już ze skoczowskiego Starego Targu. Przez ostatnie miesiące znajdował się tam tymczasowy przystanek, z którego odjeżdżały wszystkie liniowe autobusy i busy, przejeżdżające przez Skoczów. Od dzisiaj wszystkie pojazdy wjeżdżają już na teren nowego dworca i stamtąd zabierają pasażerów.

wyświetleń: 6016komentarzy: 3

Zakończyli rok szkolny na Ośrodku ''Garnizon''

27-06-2016 10:55

Uczniowie Liceum Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna dzień przed zakończeniem roku szkolnego spędzili, zamiast w murach szkoły, na Ośrodku Edukacji Obronnej ''Garnizon''. Blisko sto młodych osób szkoliło się z podstaw ratownictwa medycznego, strzelectwa, łucznictwa, czy wiedzy obronnej.

wyświetleń: 773komentarzy: 0

Najmłodsi stela 63/464/2016

27-06-2016 09:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3880komentarzy: 0

Zapraszamy na wakacyjne zakupy do Centrum Handlowego Nowa Juwenia w Cieszynie

27-06-2016 07:30

Rozpocznij udane wakacje od zakupów w Centrum Handlowym Nowa Juwenia przy al. Łyska w Cieszynie. Przypominamy, że to ostatnia chwila na udział w konkursie, w którym wygrać można rower i bony na zakupy o wartości 100 i 200 zł.

wyświetleń: 2431komentarzy: 0

Istebna: przebudowa jezdni Na Dzielcu

26-06-2016 19:00

Zakończył się przetarg na przebudowę 350 metrowego odcinka jezdni "Na Dzielcu" w Istebnej. Odcinek wzbogaci się o nowy chodnik i nawierzchnię.