Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1402komentarzy: 3

Skoczów z Radą Sportu

04-01-2016 14:55

W Skoczowie powstała Gminna Rada Sportu składająca się z przedstawicieli organizacji i instytucji sportowych działających na terenie gminy. Kto w niej zasiada?
Skoczów z Radą Sportu fot. PL/arc.ox.pl

W listopadzie ubiegłego roku organizacje i instytucje działające w dziedzinie sportu zgłaszały swoich kandydatów do Rady. Zgłoszono 10 kandydatów, dodatkowo w skład rady wejdą przedstawiciele Burmistrza – Naczelnik i pracownik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Skoczowie oraz Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do których kompetencji należą sprawy z zakresu sportu. Oto skład Rady:

1. Piotr Swoboda – KP BESKID Skoczów,
2. Andrzej Fajer – KKS Wisła,
3. Andrzej Ogórek - KP LUKAM Skoczów,
4. Piotr Tomzik – UKS Sportowa Jedynka,
5. Łukasz Stępień – KFA Pretorians Skoczów,
6. Stanisław Urbański – LKS Pogórze,
7. Dariusz Markieczko – LKS BŁĘKITNI Pierściec,
8. Grzegorz Kukulski – KS SIATKARZ-BESKID Skoczów,
9. Janusz Macura – Stowarzyszenie WRZOS,
10. Zdzisław Kołodziejczyk – Szkolny Związek Sportowy,
11. Zbigniew Gil – Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
12. Magdalena Goryczka – Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich,
13. Ewa Machej – inspektor Wydziału Funduszy Europejskich.

- Rada Sportu jako organ opiniodawczo-doradczy burmistrza będzie wydawać opinie w różnych sprawach, mieszczących się w kategorii uprawiania i organizowania sportu, a członkowie rady wykonują swoje funkcje społecznie. – informuje Katarzyna Koczwara ze skoczowskiego Ratusza. Pierwsze posiedzenia zaplanowano na 11 stycznia 2016 r. o godz. 14:30 w sali sesyjnej Ratusza.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 04-01-2016 14:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
04-01-2016 19:09
NoNick
No to Pan BMS chyba teraz w końcu wybuduje stadion z prawdziwego zdarzenia !!!! Tak jak obiecywał (w szczególności drużynie FA) Brawo;)
Skurn
04-01-2016 22:29
Skurn
A to ci nowość, Skoczów ma własną radę sportu. Fiu,fiu! Teraz tylko czekać aż lokalni sportowcy podbiją areny, przywiozą worek medali i urządzą z tego tytułu wielką libację w ''Nowej Mai''. Wszystko oczywiście pod patronatem burmistrza miasta i ''Stacji Fitnes'', czy jak tam się nazywa ten przybytek, która w swoich progach kształtuje skoczowskich kalokagatów (wasi fachowcy znają takie słowo?). Niektórzy z nich są tak zdolni, że na nartach jeżdżą nawet w lipcu, tyle śniegu wokół nich!!!

A teraz poważnie. Generalnie to cała ta rada sportu jest organem zbędnym. Takie klasyczne zawracanie gitary i łechtanie miejscowych działaczy na zasadzie ''Ej, patrzcie jak liczymy się z waszym zdaniem''. Jako organ doradczy ma niewiele do gadania, bo to, czy z jej opinii będzie się korzystać czy nie, leży wyłącznie w prywatnej gestii tego, komu rada jest podporządkowana. Czyli w tym przypadku, jeśli wszystko dobrze rozumiemy, jest to widzimisię burmistrza, co niestety nie zwiastuje najlepiej.

Żeby działalność RS znalazła realne przełożenie na kształtowanie skoczowskiego sportu, organ musiałby mieć znacznie szersze kompetencje. Czyli np. mógłby sam określać komu należy się dotacja i w jakiej wysokości. Nie byłoby to głupie, bo w sumie kto ma wiedzieć, kogo wypada nagrodzić, jeśli nie lokalni trenerzy i działacze? Na to jednak nikt nie pójdzie, nie ma to tamto. W końcu nikt nie lubi dzielić się władzą. Dlatego o tym, komu posypią wciąż będą decydować krawaciarze na czele z burmistrzem, radnymi i Bóg wie kim jeszcze. Może nawet Andrzeja dopuszczą do głosu, kto wie?

W tym świetle drugorzędne znaczenie ma też skład RS, bo to czy swoją refleksją podzieli się Heniek czy Józek jest absolutnie nieistotne. Na końcu i tak decydować będą inni. Niemniej jednak, trochę zdziwiło nas, że swojego przedstawiciela w radzie ma stowarzyszenie Wrzos. Szczerze mówiąc, nie mamy pojęcia, czym zajmuje się ta organizacja. Może organizują wyścigi psich zaprzęgów, może mistrzostwa w łapaniu świerszczy, bez znaczenia. Dziwne to, ale fajnie, że ich przedstawicielem jest akurat Janusz Macura, bo to spoko facet, ogarnięty i przede wszystkim rozgarnięty. Mogliby go zrobić szefem tego zgromadzenia. Szczególnie im to w niczym nie pomoże (z powodów opisanych wyżej), ale przynajmniej będzie porządnie i profesjonalnie.

SU

PS Pan Kołodziejczyk też na plus. Naprawdę zaskakująco dobre wybory jak na Skoczów.

arturrow
06-01-2016 17:53
arturrow
Skurn! Uwielbiam Twoje wpisy. Załóż bloga - będziesz miał sporo czytelników. Ty jesteś bardziej bardziej ?????. czy ????????
A ze sportem w Skoczowie jest zapewne tak, jak w całej PL - pitu, pitu, a gro inwestycji idzie w piłkę nożną. Amatorski sport masowy kończy się inicjatywach Korenla Rakusa, które są na wielki plus. Mogli go zatrudnić na etat, ale pewnie wtedy musieli by zwolnić kogoś, kto pewnie okupuje stołek dość długo :) Takie dywagacje :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kontrole ciągle trwają

27-07-2016 19:00

Niespełna 4 tysiące skontrolowanych pojazdów i 24 tysiące podróżnych – to efekt trzech tygodni działań Straży Granicznej. Od ponad trzech tygodni na granicy południowej obowiązuje tymczasowa kontrola graniczna.

wyświetleń: 768komentarzy: 1

Niemiec w naszej policji

27-07-2016 17:25

Kommisaranwärter Tobias Kominek - policjant z Wyższej Szkoły Policji w Nordhein - Westfalen w Niemczech odbywa dwutygodniowe praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 1570komentarzy: 4

Drużyna z Kowali najlepsza

27-07-2016 16:30

W miniony weekend (23.07) w Kiczycach odbyły się zawody skoczowskich sołectw. Rywalizację sportową na wesoło wygrała drużyna z Kowali.

wyświetleń: 916komentarzy: 0

Jaworzynka: pomnik dla biskupa

27-07-2016 15:00

Nietypowy pomnik pojawił się w Jaworzynce przy rondzie. Mieszkańcy Jaworzynki postanowili uhonorować swojego krajana, biskupa Wiesława Krótkiego - biskupa diecezji Churchill - Zatoka Hudsona.

wyświetleń: 2311komentarzy: 3

Zabezpieczają ŚDM

27-07-2016 14:55

60. policjantów garnizonu cieszyńskiego weźmie udział w zabezpieczeniu papieskiej wizyty w Częstochowie.

wyświetleń: 1657komentarzy: 3

Chcą rewitalizować Ustroń

27-07-2016 13:40

Burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec, zachęca do wzięcia udziału w ankiecie, dzięki której zostanie stworzony program rewitalizacji miasta w jego różnych obszarach.

wyświetleń: 942komentarzy: 2

'Papież tak, PiS nie'

27-07-2016 12:00

Na białych płachtach przytwierdzonych do barierek kładek prowadzących nad drogą S1 w Cieszynie pojawiły się napisy. Z ich treści wynika, że osoby, które je wywiesiły nieszczególnie kochają rządząca partię.

wyświetleń: 6758komentarzy: 25

Możliwe burze z gradem

27-07-2016 11:00

Kolejny dzień meteorolodzy ostrzegają mieszkańców naszego regionu przed burzami, miejscami z gradem.

wyświetleń: 1680komentarzy: 0

Strzelali i wygrali

27-07-2016 09:10

W dniach 23-24 lipca w Legnicy odbyła się runda finałowa Pucharu Polski w Łucznictwie Polowym Field WA 2016. Anna Stanieczek i Przemysław Konecki (LUKS ORLIK Goleszów) zwyciężyli w swoich kategoriach.

wyświetleń: 640komentarzy: 0

Pomysły na Ustroń

27-07-2016 07:30

35 projektów do budżetu obywatelskiego zgłoszono w Ustroniu. Do 31 sierpnia będzie trwała weryfikacja i opiniowanie  otrzymanych od mieszkańców gminy pomysłów.