Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 1337komentarzy: 3

Skoczów z Radą Sportu

04-01-2016 14:55

W Skoczowie powstała Gminna Rada Sportu składająca się z przedstawicieli organizacji i instytucji sportowych działających na terenie gminy. Kto w niej zasiada?
Skoczów z Radą Sportu fot. PL/arc.ox.pl

W listopadzie ubiegłego roku organizacje i instytucje działające w dziedzinie sportu zgłaszały swoich kandydatów do Rady. Zgłoszono 10 kandydatów, dodatkowo w skład rady wejdą przedstawiciele Burmistrza – Naczelnik i pracownik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Skoczowie oraz Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do których kompetencji należą sprawy z zakresu sportu. Oto skład Rady:

1. Piotr Swoboda – KP BESKID Skoczów,
2. Andrzej Fajer – KKS Wisła,
3. Andrzej Ogórek - KP LUKAM Skoczów,
4. Piotr Tomzik – UKS Sportowa Jedynka,
5. Łukasz Stępień – KFA Pretorians Skoczów,
6. Stanisław Urbański – LKS Pogórze,
7. Dariusz Markieczko – LKS BŁĘKITNI Pierściec,
8. Grzegorz Kukulski – KS SIATKARZ-BESKID Skoczów,
9. Janusz Macura – Stowarzyszenie WRZOS,
10. Zdzisław Kołodziejczyk – Szkolny Związek Sportowy,
11. Zbigniew Gil – Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
12. Magdalena Goryczka – Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich,
13. Ewa Machej – inspektor Wydziału Funduszy Europejskich.

- Rada Sportu jako organ opiniodawczo-doradczy burmistrza będzie wydawać opinie w różnych sprawach, mieszczących się w kategorii uprawiania i organizowania sportu, a członkowie rady wykonują swoje funkcje społecznie. – informuje Katarzyna Koczwara ze skoczowskiego Ratusza. Pierwsze posiedzenia zaplanowano na 11 stycznia 2016 r. o godz. 14:30 w sali sesyjnej Ratusza.

red.

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 04-01-2016 14:55
drukuj artykuł


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

NoNick
04-01-2016 19:09
NoNick
No to Pan BMS chyba teraz w końcu wybuduje stadion z prawdziwego zdarzenia !!!! Tak jak obiecywał (w szczególności drużynie FA) Brawo;)
Skurn
04-01-2016 22:29
Skurn
A to ci nowość, Skoczów ma własną radę sportu. Fiu,fiu! Teraz tylko czekać aż lokalni sportowcy podbiją areny, przywiozą worek medali i urządzą z tego tytułu wielką libację w ''Nowej Mai''. Wszystko oczywiście pod patronatem burmistrza miasta i ''Stacji Fitnes'', czy jak tam się nazywa ten przybytek, która w swoich progach kształtuje skoczowskich kalokagatów (wasi fachowcy znają takie słowo?). Niektórzy z nich są tak zdolni, że na nartach jeżdżą nawet w lipcu, tyle śniegu wokół nich!!!

A teraz poważnie. Generalnie to cała ta rada sportu jest organem zbędnym. Takie klasyczne zawracanie gitary i łechtanie miejscowych działaczy na zasadzie ''Ej, patrzcie jak liczymy się z waszym zdaniem''. Jako organ doradczy ma niewiele do gadania, bo to, czy z jej opinii będzie się korzystać czy nie, leży wyłącznie w prywatnej gestii tego, komu rada jest podporządkowana. Czyli w tym przypadku, jeśli wszystko dobrze rozumiemy, jest to widzimisię burmistrza, co niestety nie zwiastuje najlepiej.

Żeby działalność RS znalazła realne przełożenie na kształtowanie skoczowskiego sportu, organ musiałby mieć znacznie szersze kompetencje. Czyli np. mógłby sam określać komu należy się dotacja i w jakiej wysokości. Nie byłoby to głupie, bo w sumie kto ma wiedzieć, kogo wypada nagrodzić, jeśli nie lokalni trenerzy i działacze? Na to jednak nikt nie pójdzie, nie ma to tamto. W końcu nikt nie lubi dzielić się władzą. Dlatego o tym, komu posypią wciąż będą decydować krawaciarze na czele z burmistrzem, radnymi i Bóg wie kim jeszcze. Może nawet Andrzeja dopuszczą do głosu, kto wie?

W tym świetle drugorzędne znaczenie ma też skład RS, bo to czy swoją refleksją podzieli się Heniek czy Józek jest absolutnie nieistotne. Na końcu i tak decydować będą inni. Niemniej jednak, trochę zdziwiło nas, że swojego przedstawiciela w radzie ma stowarzyszenie Wrzos. Szczerze mówiąc, nie mamy pojęcia, czym zajmuje się ta organizacja. Może organizują wyścigi psich zaprzęgów, może mistrzostwa w łapaniu świerszczy, bez znaczenia. Dziwne to, ale fajnie, że ich przedstawicielem jest akurat Janusz Macura, bo to spoko facet, ogarnięty i przede wszystkim rozgarnięty. Mogliby go zrobić szefem tego zgromadzenia. Szczególnie im to w niczym nie pomoże (z powodów opisanych wyżej), ale przynajmniej będzie porządnie i profesjonalnie.

SU

PS Pan Kołodziejczyk też na plus. Naprawdę zaskakująco dobre wybory jak na Skoczów.

arturrow
06-01-2016 17:53
arturrow
Skurn! Uwielbiam Twoje wpisy. Załóż bloga - będziesz miał sporo czytelników. Ty jesteś bardziej bardziej ?????. czy ????????
A ze sportem w Skoczowie jest zapewne tak, jak w całej PL - pitu, pitu, a gro inwestycji idzie w piłkę nożną. Amatorski sport masowy kończy się inicjatywach Korenla Rakusa, które są na wielki plus. Mogli go zatrudnić na etat, ale pewnie wtedy musieli by zwolnić kogoś, kto pewnie okupuje stołek dość długo :) Takie dywagacje :)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Przez Chlebowickie Górki (Pieszo z Jiczyna na Śląsk, odc. 8)

01-06-2016 09:15

Kiedy już się nam udało opuścić hukwaldską gospodę ''U Zastávky'', wpadliśmy pod promienie słońca. ''Słoneczko, słonko, nasz złoty brat. Wędruje ciągle przez cały świat...'', przypomniała się piosenka z dzieciństwa. ''Słoneczko do nas woła zza gór, A ze słoneczkiem woła nasz bór: Uśmiechnij się, wyprostuj się, Słoneczko śpiewa i woła cię...''

wyświetleń: 6komentarzy: 0

Skoczów - jaśniej i taniej

01-06-2016 07:30

1400 – tyle lamp oświetla gminę Skoczów. W większości jednak są to punkty świetlne, których właścicielem jest Tauron. To powoduje, że miasto firmie za wynajem punktów musi płacić, dodatkowo, wszelkie prace muszą być z nią uzgadniane.

wyświetleń: 352komentarzy: 0

Interwencje po burzy

31-05-2016 21:50

Wieczorem skoczowscy strażacy interweniowali po burzy, która przeszła nad miastem i okolicą. Udrażniali zapchane kratki burzowe.

wyświetleń: 6790komentarzy: 2

Uliczne Euro 2016 w samym sercu Cieszyna

31-05-2016 19:30

Już w najbliższy piątek (03.06) cieszyński Rynek ozdobi profesjonale boisko do piłki nożnej ulicznej. To właśnie w piątek rozpocznie się trzydniowe (03-05.06) wydarzenie sportowe Uliczne Granie. Jak zapowiadają organizatorzy będzie to doskonała rozgrzewka, zwłaszcza dla kibiców, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2016.

wyświetleń: 1614komentarzy: 0

Nietoperze w... gorzelni

31-05-2016 18:00

Nietoperze zamieszkały w starej gorzelni dworskiej w Górkach Wielkich. Żeby było im wygodniej, Dwór Kossaków ufundował im… drzwi.

wyświetleń: 742komentarzy: 0

Dzień Otwarty w Szkole Policji

31-05-2016 17:45

Chcesz zostać policjantem? Czy chcesz zobaczyć jak wyglądają szkolenia w służbach mundurowych? W Katowicach odbędzie się  Dzień Otwarty Szkoły Policji.

wyświetleń: 968komentarzy: 0

Ustroń ma nowe logo!

31-05-2016 16:00

Schematyczny symbol gór, a pod nimi rzeka – tak wygląda zwycięskie logo Ustronia wybrane spośród niespełna 2.000 projektów, nadesłanych z całego świata. Jak Wam się podoba?

wyświetleń: 1356komentarzy: 9

Dzień bez Papierosa

31-05-2016 14:40

Od 1987 roku, w ostatni dzień maja, obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Jest to święto, które ma stanowić okazję do refleksji nad problemem nałogu palenia i jego konsekwencji.

wyświetleń: 505komentarzy: 2

Wypadek w Kończycach Małych

31-05-2016 13:50

Na ulicy Korczaka w Kończycach Małych doszło do wypadku drogowego w którym ranne zostały dwie osoby.

wyświetleń: 5391komentarzy: 1

Bilety na koncert Bednarka!

31-05-2016 13:15

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w ten piątek (3.06.2016) w Cieszynie odbędzie się występ Kamila Bednarka, który odbędzie się w ramach V koncertu charytatywnego ''Wyśpiewajmy marzenia''. Mamy dla Was aż cztery wejściówki do rozdania!