Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 2815komentarzy: 14

Zaginął Ci pies? Sprawdź w schronisku

03-01-2016 21:00

Jak co roku po sylwestrowych hucznych zabawach zaginęło sporo psów, które wystraszone wystrzałami petard i sztucznych ogni pouciekały swym właścicielom.
Jak co roku do cieszyńskiego schroniska trafiają psy, które uciekając w panice w sylwestra nie potrafiły trafić do swych domów, fot. indi Jak co roku do cieszyńskiego schroniska trafiają psy, które uciekając w panice w sylwestra nie potrafiły trafić do swych domów, fot. indi

Dotychczas (3 stycznia) do cieszyńskiego schroniska trafiło pięć psów w obrożach, ewidentnie zagubionych w wyniku sylwestrowej paniki.
- Z pewnością w najbliższych dniach ich przybędzie, już mamy sygnały o kolejnych pieskach, które się wałęsają ewidentnie zdezorientowane, zagubione – mówi właścicielka schroniska. Wyjaśnia, że tak jest co roku. Psy, które w panice uciekły wystraszone wystrzałem nie potrafią później wrócić do domu, trafiają więc do schroniska, z którego najczęściej odbierane są przez właścicieli.

- Mieliśmy już kilka telefonów – mówiła w niedzielne przedpołudnie Kowalczyk.

Kto więc dotychczas nie odnalazł swego pupila, który uciekł gdzieś w popłochu może spróbować w cieszyńskim schronisku.

(indi)

zródło: ox.pl
dodał: BT 03-01-2016 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
03-01-2016 22:04
mariobross1977
Nie ma się co dziwić. Psy są często puszczane ze smyczy przez swoich właściwie aby sobie "swobodnie pobiegac". Jest to nie zgodne z przepisami, gdyż każdy wlasciel czworonga jest zobowiązany dopilnować swego psa na spacerze!!! Tak niestety nie jest nie trudno zauważyć jak ludzie notorycznie więcej trzymaja smycz w ręku niż maja na niej psa a to stwarza zagrożenie dla osób wokoło głównie dla małych dzieci. A więc apeluje do wszystkich właścicieli psów miejcie trochę wyobraźni w głowie i pomyślcie ile możecie zaszkodzić was pies drugiej osobie kiedy jest bez smyczy!!!
kurdubel
03-01-2016 23:23
kurdubel
Ciebie chyba tez na smyczy trzymali że takie brednie wypisujesz...
ciamajda
04-01-2016 05:55
ciamajda
kurdubel, fajnie to ująłeś:)) Tak musiało być.
koszor
04-01-2016 06:17
koszor
Kurbubel i ciamajda - idźcie gdzieś na piwo, będziecie sobie potakiwać nawzajem w tych głupawych uwagach. Człowiek jest odpowiedzialny za swojego psa i jeśli chce mu się dać wybiegać, to musi mieć ogród. Mało było wypadków, gdzie psy zaatakowały, a czasem i zagryzły dzieci?
dyszol
04-01-2016 08:34
dyszol
Ile to jest to "mało było wypadków?"? Urban legend.
mariobross1977
04-01-2016 08:36
mariobross1977
Kurdubel i ciamajda. Widac że nie macie pojecia o psach. A wasz tok rozumowania świadczy o tym,że musicie się jeszcze sporo nauczyć! Waszym zdaniem wogole nie trzeba psa trzymać na smyczy jak się z nim wychodzi prawda bo po co?! Niech zaatakuje przechodniow a nie daj boże małe dzieci! A wy będziecie stać z założonymi rękami i śmiać się bo co tam nic się nie stało prawda?!
ciamajda
04-01-2016 17:51
ciamajda
A wiecie mądrale że pies jest mądrzejszy od człowieka? To zależy od właściciela czy zaatakuje. Jeśli przejmie cechy od swojego agresywnego pana wtedy nie ma zmiłuj. Nie zwalajmy wszystkiego na psy, bo nie one tu winne.
ciamajda
04-01-2016 19:09
ciamajda
mariobross1977 i inni. Polecam.

http://o2.pl/artykul/rozdzierajacy-serce-placz-ta-suczka-byla-glaskana-pierwszy-raz-w-zyciu--5946413590549121a
Przepierón
04-01-2016 20:12
Przepierón
Masz racje Mariobross1977, pies ma być na smyczy albo ba łańcuchu przy budzie.

Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
mariobross1977
04-01-2016 23:11
mariobross1977
Ciamajda widziałem ten film wcześniej. Życzę poprzedniemu właścicielowi tego pieska, aby w przyszłości cierpiał w gorszych męczarniach niż to biedne bogu ducha winne zwierzę!!!
ciamajda
05-01-2016 04:45
ciamajda
Mariobross, nadal twierdzisz że pies koniecznie musi być na smyczy lub na łańcuchu przy budzie? Jeśli tak to nie mamy o czym rozmawiać.
mariobross1977
05-01-2016 08:11
mariobross1977
Ciamajda, czy to do ciebie w końcu dotrze że pies ma być na smyczy tylko wtedy kiedy się wychodzi z nim na spacer?! A pobiegac może tylko wtedy kiedy właściciel ma ogrodzona posesję. A nie tam gdzie ludzie chodzą z małymi dziećmi tj. Na ulicy,w parkach, itd. Ja nie powiedziałem że pies ma całe życie być uwiazny przy budzie jak niewolnik!!
ciamajda
06-01-2016 05:20
ciamajda
Mariobros, może to tobie należałoby założyć smycz i wypuszczać tylko gdzieś na poligonie. Nie wszyscy właściciele mają ogrodzoną posesję. Chyba że pozwolisz skorzystać ze swojej:))
mariobross1977
06-01-2016 11:07
mariobross1977
Widzę że nie czytasz uważnie tego co ja pisze. Obawiam się że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Z Brennej do Bystrzycy

29-04-2017 12:00

27 kwietnia delegacja z Gminy Brenna gościła w Bystrzycy, z którą Gmina realizuje wspólnie projekt.

wyświetleń: 166komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, Trasa 15 ): Rowerem na Jaworowy i z Jaworowego

29-04-2017 10:00

Zaczyna się właśnie długi weekend majowy. Choć pogoda może nie jest wymarzona, w niedzielę zapowiadają poprawę. Zachęcamy do spędzenia aktywnie ostatniego dnia kwietnia i poznania kolejnych fantastycznych miejsc w okolicy wraz z Danielem Pipieniem.

wyświetleń: 486komentarzy: 1

Muzeum Magicznego Realizmu

28-04-2017 20:15

Ponad trzysta obrazów i rzeźb najbardziej znanych współczesnych surrealistów, stała wystawa poświęcona życiu, twórczości, badaniom i wynalazkom Juliana Ochorowicza, a także czasowe prezentacje najważniejszych dokonań współczesnej sztuki polskiej to tylko główne kierunki, które są wpisane w działalność popularnej w Wiśle Ochorowiczówki. Muzeum właśnie otworzyło swoje podwoje.

wyświetleń: 2089komentarzy: 1

Pogoda pokrzyżowała plany - odwołane rozgrywki...

28-04-2017 20:10

Pogoda jaka była i jest każdy widzi. W związku z warunkami atmosferycznymi oraz stanem muraw w podokręgu Skoczów, odwołane zostały przez Wydział Gier wszystkie, zaplanowane na weekend spotkania.

wyświetleń: 1104komentarzy: 0

Wiadomości z Gór (odcinek 1): majówka

28-04-2017 18:45

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego odcinka cyklu "Wiadomości z Gór", który będzie realizowany przez Radio Istebna we współpracy z Portalem OX.PL.

wyświetleń: 1417komentarzy: 0

Kino na Granicy - czas start!

28-04-2017 17:00

Już dziś rozpoczyna się XIX edycja „Kina na Granicy”! Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 19.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, gdzie wyświetlony zostanie film w reżyserii Grega Zglinskiego pod tytułem „Zwierzęta”.

wyświetleń: 1037komentarzy: 0

Rzeka Olza przekroczyła stan ostrzegawczy

28-04-2017 15:00

Stan ostrzegawczy dla rzeki Olzy wynosi 140 cm, stan alarmowy 230 cm. Przed godziną 10:00 Burmistrz Cieszyna przekazał komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie, iż stan Olzy wynosi 209 cm.

wyświetleń: 12710komentarzy: 2

Piłkarki z Istebnej pojadą na Mistrzostwa Polski

28-04-2017 14:15

Piłkarki z Istebnej awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych. W Turnieju, który odbędzie się w czerwcu zmierzą się z zespołami m.in. ze Szczecina, Białej Podlaskiej, Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego.

wyświetleń: 1518komentarzy: 0

Pogotowie przeciwpowodziowe!

28-04-2017 12:30

Woda się podnosi. Droga Pruchna – Drogomyśl jest nieprzejezdna. Strażacy interweniują przy podtopieniach w całym powiecie. Starosta Cieszyński ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

wyświetleń: 14631komentarzy: 0

Sportowcy nagrodzeni

28-04-2017 11:00

Najlepsi sportowcy z Gminy Goleszów zostali nagrodzeni. Przedwczoraj, tj. 26 kwietnia nagrody wręczono podczas uroczystej sesji.