Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2443komentarzy: 14

Zaginął Ci pies? Sprawdź w schronisku

03-01-2016 21:00

Jak co roku po sylwestrowych hucznych zabawach zaginęło sporo psów, które wystraszone wystrzałami petard i sztucznych ogni pouciekały swym właścicielom.
Zaginął Ci pies? Sprawdź w schronisku Jak co roku do cieszyńskiego schroniska trafiają psy, które uciekając w panice w sylwestra nie potrafiły trafić do swych domów, fot. indi

Dotychczas (3 stycznia) do cieszyńskiego schroniska trafiło pięć psów w obrożach, ewidentnie zagubionych w wyniku sylwestrowej paniki.
- Z pewnością w najbliższych dniach ich przybędzie, już mamy sygnały o kolejnych pieskach, które się wałęsają ewidentnie zdezorientowane, zagubione – mówi właścicielka schroniska. Wyjaśnia, że tak jest co roku. Psy, które w panice uciekły wystraszone wystrzałem nie potrafią później wrócić do domu, trafiają więc do schroniska, z którego najczęściej odbierane są przez właścicieli.

- Mieliśmy już kilka telefonów – mówiła w niedzielne przedpołudnie Kowalczyk.

Kto więc dotychczas nie odnalazł swego pupila, który uciekł gdzieś w popłochu może spróbować w cieszyńskim schronisku.

(indi)

zródło: ox.pl
dodał: BT 03-01-2016 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
03-01-2016 22:04
mariobross1977
Nie ma się co dziwić. Psy są często puszczane ze smyczy przez swoich właściwie aby sobie "swobodnie pobiegac". Jest to nie zgodne z przepisami, gdyż każdy wlasciel czworonga jest zobowiązany dopilnować swego psa na spacerze!!! Tak niestety nie jest nie trudno zauważyć jak ludzie notorycznie więcej trzymaja smycz w ręku niż maja na niej psa a to stwarza zagrożenie dla osób wokoło głównie dla małych dzieci. A więc apeluje do wszystkich właścicieli psów miejcie trochę wyobraźni w głowie i pomyślcie ile możecie zaszkodzić was pies drugiej osobie kiedy jest bez smyczy!!!
kurdubel
03-01-2016 23:23
kurdubel
Ciebie chyba tez na smyczy trzymali że takie brednie wypisujesz...
ciamajda
04-01-2016 05:55
ciamajda
kurdubel, fajnie to ująłeś:)) Tak musiało być.
koszor
04-01-2016 06:17
koszor
Kurbubel i ciamajda - idźcie gdzieś na piwo, będziecie sobie potakiwać nawzajem w tych głupawych uwagach. Człowiek jest odpowiedzialny za swojego psa i jeśli chce mu się dać wybiegać, to musi mieć ogród. Mało było wypadków, gdzie psy zaatakowały, a czasem i zagryzły dzieci?
dyszol
04-01-2016 08:34
dyszol
Ile to jest to "mało było wypadków?"? Urban legend.
mariobross1977
04-01-2016 08:36
mariobross1977
Kurdubel i ciamajda. Widac że nie macie pojecia o psach. A wasz tok rozumowania świadczy o tym,że musicie się jeszcze sporo nauczyć! Waszym zdaniem wogole nie trzeba psa trzymać na smyczy jak się z nim wychodzi prawda bo po co?! Niech zaatakuje przechodniow a nie daj boże małe dzieci! A wy będziecie stać z założonymi rękami i śmiać się bo co tam nic się nie stało prawda?!
ciamajda
04-01-2016 17:51
ciamajda
A wiecie mądrale że pies jest mądrzejszy od człowieka? To zależy od właściciela czy zaatakuje. Jeśli przejmie cechy od swojego agresywnego pana wtedy nie ma zmiłuj. Nie zwalajmy wszystkiego na psy, bo nie one tu winne.
ciamajda
04-01-2016 19:09
ciamajda
mariobross1977 i inni. Polecam.

http://o2.pl/artykul/rozdzierajacy-serce-placz-ta-suczka-byla-glaskana-pierwszy-raz-w-zyciu--5946413590549121a
Przepierón
04-01-2016 20:12
Przepierón
Masz racje Mariobross1977, pies ma być na smyczy albo ba łańcuchu przy budzie.

Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
mariobross1977
04-01-2016 23:11
mariobross1977
Ciamajda widziałem ten film wcześniej. Życzę poprzedniemu właścicielowi tego pieska, aby w przyszłości cierpiał w gorszych męczarniach niż to biedne bogu ducha winne zwierzę!!!
ciamajda
05-01-2016 04:45
ciamajda
Mariobross, nadal twierdzisz że pies koniecznie musi być na smyczy lub na łańcuchu przy budzie? Jeśli tak to nie mamy o czym rozmawiać.
mariobross1977
05-01-2016 08:11
mariobross1977
Ciamajda, czy to do ciebie w końcu dotrze że pies ma być na smyczy tylko wtedy kiedy się wychodzi z nim na spacer?! A pobiegac może tylko wtedy kiedy właściciel ma ogrodzona posesję. A nie tam gdzie ludzie chodzą z małymi dziećmi tj. Na ulicy,w parkach, itd. Ja nie powiedziałem że pies ma całe życie być uwiazny przy budzie jak niewolnik!!
ciamajda
06-01-2016 05:20
ciamajda
Mariobros, może to tobie należałoby założyć smycz i wypuszczać tylko gdzieś na poligonie. Nie wszyscy właściciele mają ogrodzoną posesję. Chyba że pozwolisz skorzystać ze swojej:))
mariobross1977
06-01-2016 11:07
mariobross1977
Widzę że nie czytasz uważnie tego co ja pisze. Obawiam się że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1687komentarzy: 5

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 554komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 643komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1175komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 609komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1148komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 540komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2279komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.