Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 2664komentarzy: 14

Zaginął Ci pies? Sprawdź w schronisku

03-01-2016 21:00

Jak co roku po sylwestrowych hucznych zabawach zaginęło sporo psów, które wystraszone wystrzałami petard i sztucznych ogni pouciekały swym właścicielom.
Jak co roku do cieszyńskiego schroniska trafiają psy, które uciekając w panice w sylwestra nie potrafiły trafić do swych domów, fot. indi Jak co roku do cieszyńskiego schroniska trafiają psy, które uciekając w panice w sylwestra nie potrafiły trafić do swych domów, fot. indi

Dotychczas (3 stycznia) do cieszyńskiego schroniska trafiło pięć psów w obrożach, ewidentnie zagubionych w wyniku sylwestrowej paniki.
- Z pewnością w najbliższych dniach ich przybędzie, już mamy sygnały o kolejnych pieskach, które się wałęsają ewidentnie zdezorientowane, zagubione – mówi właścicielka schroniska. Wyjaśnia, że tak jest co roku. Psy, które w panice uciekły wystraszone wystrzałem nie potrafią później wrócić do domu, trafiają więc do schroniska, z którego najczęściej odbierane są przez właścicieli.

- Mieliśmy już kilka telefonów – mówiła w niedzielne przedpołudnie Kowalczyk.

Kto więc dotychczas nie odnalazł swego pupila, który uciekł gdzieś w popłochu może spróbować w cieszyńskim schronisku.

(indi)

zródło: ox.pl
dodał: BT 03-01-2016 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
03-01-2016 22:04
mariobross1977
Nie ma się co dziwić. Psy są często puszczane ze smyczy przez swoich właściwie aby sobie "swobodnie pobiegac". Jest to nie zgodne z przepisami, gdyż każdy wlasciel czworonga jest zobowiązany dopilnować swego psa na spacerze!!! Tak niestety nie jest nie trudno zauważyć jak ludzie notorycznie więcej trzymaja smycz w ręku niż maja na niej psa a to stwarza zagrożenie dla osób wokoło głównie dla małych dzieci. A więc apeluje do wszystkich właścicieli psów miejcie trochę wyobraźni w głowie i pomyślcie ile możecie zaszkodzić was pies drugiej osobie kiedy jest bez smyczy!!!
kurdubel
03-01-2016 23:23
kurdubel
Ciebie chyba tez na smyczy trzymali że takie brednie wypisujesz...
ciamajda
04-01-2016 05:55
ciamajda
kurdubel, fajnie to ująłeś:)) Tak musiało być.
koszor
04-01-2016 06:17
koszor
Kurbubel i ciamajda - idźcie gdzieś na piwo, będziecie sobie potakiwać nawzajem w tych głupawych uwagach. Człowiek jest odpowiedzialny za swojego psa i jeśli chce mu się dać wybiegać, to musi mieć ogród. Mało było wypadków, gdzie psy zaatakowały, a czasem i zagryzły dzieci?
dyszol
04-01-2016 08:34
dyszol
Ile to jest to "mało było wypadków?"? Urban legend.
mariobross1977
04-01-2016 08:36
mariobross1977
Kurdubel i ciamajda. Widac że nie macie pojecia o psach. A wasz tok rozumowania świadczy o tym,że musicie się jeszcze sporo nauczyć! Waszym zdaniem wogole nie trzeba psa trzymać na smyczy jak się z nim wychodzi prawda bo po co?! Niech zaatakuje przechodniow a nie daj boże małe dzieci! A wy będziecie stać z założonymi rękami i śmiać się bo co tam nic się nie stało prawda?!
ciamajda
04-01-2016 17:51
ciamajda
A wiecie mądrale że pies jest mądrzejszy od człowieka? To zależy od właściciela czy zaatakuje. Jeśli przejmie cechy od swojego agresywnego pana wtedy nie ma zmiłuj. Nie zwalajmy wszystkiego na psy, bo nie one tu winne.
ciamajda
04-01-2016 19:09
ciamajda
mariobross1977 i inni. Polecam.

http://o2.pl/artykul/rozdzierajacy-serce-placz-ta-suczka-byla-glaskana-pierwszy-raz-w-zyciu--5946413590549121a
Przepierón
04-01-2016 20:12
Przepierón
Masz racje Mariobross1977, pies ma być na smyczy albo ba łańcuchu przy budzie.

Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
mariobross1977
04-01-2016 23:11
mariobross1977
Ciamajda widziałem ten film wcześniej. Życzę poprzedniemu właścicielowi tego pieska, aby w przyszłości cierpiał w gorszych męczarniach niż to biedne bogu ducha winne zwierzę!!!
ciamajda
05-01-2016 04:45
ciamajda
Mariobross, nadal twierdzisz że pies koniecznie musi być na smyczy lub na łańcuchu przy budzie? Jeśli tak to nie mamy o czym rozmawiać.
mariobross1977
05-01-2016 08:11
mariobross1977
Ciamajda, czy to do ciebie w końcu dotrze że pies ma być na smyczy tylko wtedy kiedy się wychodzi z nim na spacer?! A pobiegac może tylko wtedy kiedy właściciel ma ogrodzona posesję. A nie tam gdzie ludzie chodzą z małymi dziećmi tj. Na ulicy,w parkach, itd. Ja nie powiedziałem że pies ma całe życie być uwiazny przy budzie jak niewolnik!!
ciamajda
06-01-2016 05:20
ciamajda
Mariobros, może to tobie należałoby założyć smycz i wypuszczać tylko gdzieś na poligonie. Nie wszyscy właściciele mają ogrodzoną posesję. Chyba że pozwolisz skorzystać ze swojej:))
mariobross1977
06-01-2016 11:07
mariobross1977
Widzę że nie czytasz uważnie tego co ja pisze. Obawiam się że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 117/518/2016

06-12-2016 13:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 43komentarzy: 0

Otrzymali odznaczenie

06-12-2016 12:15

W drugą niedzielę Adwentu, 4 grudnia na nabożeństwie w Kościele Ewangelickim w Szczyrku goście z Niemiec Henni Wildeboer i Manfred Thiel z Westerstede otrzymali odznaczenia ''zasłużony dla Województwa Śląskiego''. Wyróżnienie wręczyła Wicemarszałek Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar.

wyświetleń: 160komentarzy: 0

Pierściec: uroczystości w sanktuarium św. Mikołaja

06-12-2016 10:20

Największe polskie sanktuarium św. Mikołaja znajduje się w Pierśćcu na Śląsku Cieszyńskim. Właśnie przybywają tam kolejne grupy pielgrzymkowe, pragnące modlić się za wstawiennictwem patrona chorych i ubogich. Główne uroczystości odpustowe w Pierśćcu odbędą się w niedzielę 11 grudnia.

wyświetleń: 423komentarzy: 1

Ćwiczyli w Bąkowie

06-12-2016 09:00

Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej ze Skoczowa oraz jednostki OSP z terenu gminy Strumień ćwiczyli w sobotę, 3 grudnia wspólnie w Bąkowie.

wyświetleń: 363komentarzy: 0

Dawne obrzędy na św. Mikołaja

06-12-2016 07:30

Wspomnienie św. Mikołaja zajmowało wyjątkowe miejsce w tradycjach obrzędowych na śląsku cieszyńskim. Dziś gdy 6 grudnia przybrał stricte komercyjnego wymiaru, warto przypomnieć sobie o tradycjach związanych z tym świętem w naszym regionie.

wyświetleń: 545komentarzy: 0

Zimna woda zdrowia doda

05-12-2016 19:45

Podobno najgorsze są pierwsze sekundy, później już można się przyzwyczaić. Podobno. W Skoczowie powstała grupa morsów, co weekend zapraszają chętnych do wspólnych, lodowatych kąpieli.

wyświetleń: 3576komentarzy: 1

50-lecie szkoły w Ochabach

05-12-2016 18:50

Mieszkańcy Ochab świętowali 2 grudnia 50-lecie tamtejszego Zespołu Szkół. Na obchodach rocznicy placówki nie zabrakło uczniów, absolwentów, nauczycieli, a także miejscowych władz.

wyświetleń: 847komentarzy: 0

Młody koszykarz z sukcesami

05-12-2016 18:00

Wychowanek KS MOSiR Cieszyn, Mateusz Czempiel został powołany do Kadry Polski U16 rocznik 2001 i wraz z drużyną wywalczył na Białorusi drugie miejsce podczas XX Międzynarodowego Memoriału im. Ryzhenkova.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Mikołajkowy Marsz

05-12-2016 17:00

Bardzo liczna grupa Mikołajów zebrała się 3 grudnia na placu Hoffa w Wiśle. Tradycja jest już w tej miejscowości Mikołajkowy Marsz Nordic Walking. W imprezie udział wzięło ok. 150 osób, które pokonywały dwie trasy – 10 km i 15 km z „górskim hakiem” (ok. 18,5 km).

wyświetleń: 624komentarzy: 0

60 lat posługi kapłańskiej

05-12-2016 15:10

Niezwykła uroczystość odbyła się w niedzielę 4 grudnia w kościele Dobrego Pasterza w Istebnej, gdzie podczas uroczystej Mszy Świętej wspólnota parafialna i zaproszeni goście dziękowali Panu Bogu za 60 lat posługi kapłańskiej Księdza Prałata Jerzego Patalonga.