Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2413komentarzy: 14

Zaginął Ci pies? Sprawdź w schronisku

03-01-2016 21:00

Jak co roku po sylwestrowych hucznych zabawach zaginęło sporo psów, które wystraszone wystrzałami petard i sztucznych ogni pouciekały swym właścicielom.
Zaginął Ci pies? Sprawdź w schronisku Jak co roku do cieszyńskiego schroniska trafiają psy, które uciekając w panice w sylwestra nie potrafiły trafić do swych domów, fot. indi

Dotychczas (3 stycznia) do cieszyńskiego schroniska trafiło pięć psów w obrożach, ewidentnie zagubionych w wyniku sylwestrowej paniki.
- Z pewnością w najbliższych dniach ich przybędzie, już mamy sygnały o kolejnych pieskach, które się wałęsają ewidentnie zdezorientowane, zagubione – mówi właścicielka schroniska. Wyjaśnia, że tak jest co roku. Psy, które w panice uciekły wystraszone wystrzałem nie potrafią później wrócić do domu, trafiają więc do schroniska, z którego najczęściej odbierane są przez właścicieli.

- Mieliśmy już kilka telefonów – mówiła w niedzielne przedpołudnie Kowalczyk.

Kto więc dotychczas nie odnalazł swego pupila, który uciekł gdzieś w popłochu może spróbować w cieszyńskim schronisku.

(indi)

zródło: ox.pl
dodał: BT 03-01-2016 21:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
03-01-2016 22:04
mariobross1977
Nie ma się co dziwić. Psy są często puszczane ze smyczy przez swoich właściwie aby sobie "swobodnie pobiegac". Jest to nie zgodne z przepisami, gdyż każdy wlasciel czworonga jest zobowiązany dopilnować swego psa na spacerze!!! Tak niestety nie jest nie trudno zauważyć jak ludzie notorycznie więcej trzymaja smycz w ręku niż maja na niej psa a to stwarza zagrożenie dla osób wokoło głównie dla małych dzieci. A więc apeluje do wszystkich właścicieli psów miejcie trochę wyobraźni w głowie i pomyślcie ile możecie zaszkodzić was pies drugiej osobie kiedy jest bez smyczy!!!
kurdubel
03-01-2016 23:23
kurdubel
Ciebie chyba tez na smyczy trzymali że takie brednie wypisujesz...
ciamajda
04-01-2016 05:55
ciamajda
kurdubel, fajnie to ująłeś:)) Tak musiało być.
koszor
04-01-2016 06:17
koszor
Kurbubel i ciamajda - idźcie gdzieś na piwo, będziecie sobie potakiwać nawzajem w tych głupawych uwagach. Człowiek jest odpowiedzialny za swojego psa i jeśli chce mu się dać wybiegać, to musi mieć ogród. Mało było wypadków, gdzie psy zaatakowały, a czasem i zagryzły dzieci?
dyszol
04-01-2016 08:34
dyszol
Ile to jest to "mało było wypadków?"? Urban legend.
mariobross1977
04-01-2016 08:36
mariobross1977
Kurdubel i ciamajda. Widac że nie macie pojecia o psach. A wasz tok rozumowania świadczy o tym,że musicie się jeszcze sporo nauczyć! Waszym zdaniem wogole nie trzeba psa trzymać na smyczy jak się z nim wychodzi prawda bo po co?! Niech zaatakuje przechodniow a nie daj boże małe dzieci! A wy będziecie stać z założonymi rękami i śmiać się bo co tam nic się nie stało prawda?!
ciamajda
04-01-2016 17:51
ciamajda
A wiecie mądrale że pies jest mądrzejszy od człowieka? To zależy od właściciela czy zaatakuje. Jeśli przejmie cechy od swojego agresywnego pana wtedy nie ma zmiłuj. Nie zwalajmy wszystkiego na psy, bo nie one tu winne.
ciamajda
04-01-2016 19:09
ciamajda
mariobross1977 i inni. Polecam.

http://o2.pl/artykul/rozdzierajacy-serce-placz-ta-suczka-byla-glaskana-pierwszy-raz-w-zyciu--5946413590549121a
Przepierón
04-01-2016 20:12
Przepierón
Masz racje Mariobross1977, pies ma być na smyczy albo ba łańcuchu przy budzie.

Koszor jak udaje ci się prowadzić tak fascynujące i bezbłędne życie, skoro komentujesz całymi dniami i nocami. Może po prostu nic nie robisz, tylko siedzisz przed kompem i się wymądrzasz?
mariobross1977
04-01-2016 23:11
mariobross1977
Ciamajda widziałem ten film wcześniej. Życzę poprzedniemu właścicielowi tego pieska, aby w przyszłości cierpiał w gorszych męczarniach niż to biedne bogu ducha winne zwierzę!!!
ciamajda
05-01-2016 04:45
ciamajda
Mariobross, nadal twierdzisz że pies koniecznie musi być na smyczy lub na łańcuchu przy budzie? Jeśli tak to nie mamy o czym rozmawiać.
mariobross1977
05-01-2016 08:11
mariobross1977
Ciamajda, czy to do ciebie w końcu dotrze że pies ma być na smyczy tylko wtedy kiedy się wychodzi z nim na spacer?! A pobiegac może tylko wtedy kiedy właściciel ma ogrodzona posesję. A nie tam gdzie ludzie chodzą z małymi dziećmi tj. Na ulicy,w parkach, itd. Ja nie powiedziałem że pies ma całe życie być uwiazny przy budzie jak niewolnik!!
ciamajda
06-01-2016 05:20
ciamajda
Mariobros, może to tobie należałoby założyć smycz i wypuszczać tylko gdzieś na poligonie. Nie wszyscy właściciele mają ogrodzoną posesję. Chyba że pozwolisz skorzystać ze swojej:))
mariobross1977
06-01-2016 11:07
mariobross1977
Widzę że nie czytasz uważnie tego co ja pisze. Obawiam się że dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

PE.EL feat. Wójt i utwór o Gminie Hażlach

30-07-2016 19:00

Powstała piosenka o Gminie Hażlach. Swoją premierę będzie miała po wakacjach, póki co trwają prace nad klipem. Kawałek o Gminie jest efektem współpracy rapera z Kończyc Wielkich i Wójta Gminy Hażlach. O swojej twórczości i pomyśle na muzyczną promocję Gminy Hażlach – mówi w rozmowie z naszą redakcją raper PE.EL, czyli Przemysław Gazurek. O komentarz poprosiliśmy również Wójta Grzegorza Sikorskiego.

wyświetleń: 332komentarzy: 0

Strażacy łapali węże

30-07-2016 18:55

Nietypową akcję mieli dziś strażacy z OSP w Kończycach Małych. Najpierw usuwali drzewo, które tarasowało wjazd a później łapali węże…

wyświetleń: 510komentarzy: 0

Na szlak! Z ORSIPem...

30-07-2016 17:10

Mapy sprzed stu lat, informacja o natężeniu ruchu, miejscach z największą ilością wypadków, a ostatnio także szlaki piesze i rowerowe. Możliwości ORSIP się poszerzają.

wyświetleń: 245komentarzy: 0

Jest umowa na Stawową

30-07-2016 15:15

Pieniądze na remont Stawowej w Pruchnej będą na pewno. Gmina Strumień podpisała umowę na przyznanie środków.

wyświetleń: 500komentarzy: 1

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (31/7/16)

30-07-2016 13:30

W dzisiejszym artykule przytoczymy m.in. artykuł o trudnościach z przestępczością wśród dzieci... nie zabraknie jednak elementów humorystycznych.

wyświetleń: 161komentarzy: 0

Przebudują boczną od Morcinka w Kaczycach

30-07-2016 11:40

Boczna droga gminna przy ul. Morcinka w Kaczycach będzie przebudowana. Urząd Gminy Zebrzydowice ogłosił przetarg.

wyświetleń: 752komentarzy: 0

22 rajdowe kilometry

30-07-2016 09:50

Będzie głośno i szybko, emocji też nie zabraknie. Goleszów i Hażlach - na ulicach tych gmin, już w niedzielę (29.07), odbędzie się czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC.

wyświetleń: 1037komentarzy: 1

70 tys. zł za oświetlenie ul. Ks. Janusza w Zebrzydowicach

30-07-2016 07:55

Niemal 70 tysięcy zł wyda Gmina Zebrzydowice na oświetlenie prawie półkilometrowego odcinka ulicy ks. A. Janusza.

wyświetleń: 998komentarzy: 1

Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie

29-07-2016 19:00

Od stycznia samorządy w związku z zeszłoroczną ustawą ''o zmianie ustawy o samorządzie gminnym...'' mogą tworzyć tzw. centra usług wspólnych. W Cieszynie na ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli w tej sprawie odpowiednie uchwały. Funkcjonujące dotąd tzw. ZOJO zostanie przekształcone w CUW.

wyświetleń: 1954komentarzy: 2

Grilluj w centrum Cieszyna

29-07-2016 17:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Lato, słońce, czas wolny od pracy i ludzie, z którymi lubimy go spędzać  – to wszystko tworzy doskonałe okoliczności do zorganizowania grilla. Brakuje już tylko jednego składnika – dobrej lokalizacji. Dzięki restauracji Ekotradycja z Cieszyna, możesz zorganizować grilla w centrum Cieszyna nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym pozbawionym ogrodu. Dodatkowo, zjesz pyszne potrawy przyrządzone przez doświadczonego kucharza.