Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6986komentarzy: 28

Prezydent otworzył sezon

02-01-2016 14:55

Lubił tutaj jeździć Bronisław Komorowski, czy polubi Andrzej Duda? Kolejna Głowa Państwa pojawiła się na Złotym Groniu.
fot: prezydent.pl fot: prezydent.pl

Długo musieli czekać miłośnicy białego szaleństwa na rozpoczęcie sezonu. Dopiero od kilku dni mroźne dni i noce umożliwiły naśnieżanie stoków. Od wczoraj można mówić, że sezon w Istebnej ruszył. Czynne są duże dwie trasy. Na jednej z nich, na wyciągu Złoty Groń pojawił się prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa od kilku dni spędza świąteczny czas w rezydencji na Zadnim Groniu. W niedzielę niespodziewanie pojawił się na koncercie kolęd w Istebnej. Wczoraj znowu był w tej miejscowości. Tym razem by poszusować na nartach. Jak mówił nam listopadzie nam burmistrz Wisły Tomasz Bujok - Prezydent lubi jazdę na nartach. zobacz: Prezydent czeka na śnieg.

Gdy tylko pojawiła się okazja, a raczej śnieg na stokach, prezydent wyruszył w góry. Daleko ze swej rezydencji nie ma. Najbliższy Złoty Groń – stał się świetnym miejscem dla zjazdów. W Nowy Rok stanął w kolejce do wyciągu.

Ochrona oczywiście była, ale w pewnej odległości. Prezydent wtapiał się w tłum i dopiero po jakimś czasie ludzie zorientowali się, że jeździ z nimi głowa państwa. Prezydent chętnie robił sobie z wszystkimi zdjęcia, nie odmawiał nikomu. Zadowolony uśmiechnięty.– przyznaje Aneta Legierska z Informacji turystycznej w Istebnej. Jak dodaje - prezydent mówił, że nie mógł doczekać się rozpoczęcia sezonu. Cieszył się, że mógł aktywnie powitać Nowy Rok. Pytał też o slalom gigant, czy trasa będzie układana.

W Istebnej od wczoraj czynne są dwie duże trasy na Zagroniu i Złotym Groniu. Oczywiście to sztuczny śnieg, warunki są dobre. Od 1 stycznia jeżdżą obie koleje linowe i obydwa orczyki. Jeżdżą też dwa orczyki.


JB

zródło: ox.pl
dodał: JB 02-01-2016 14:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (28)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Charles
02-01-2016 15:00
Charles
Kto mu pozwolił na taki wyjazd? Jaro?
as355
02-01-2016 16:38
as355
Co wolno ,,,itd .Ale są nadzieje że gmina zajmie się dojazdem na wyciągi bo obecny stan ,to taki że kto ma większe auto to jedzie po drodze ,a kto normalne to po poboczach .Dziura na dziurze a (wczasowicz )z kompleksem wzrostu i uposażenia ,w aucie do którego po schodkach wchodzi ,spycha wyglądem tych normalnych do rowu .Przykładem jest przedstawiciel gminy który w tym rowie( odpoczynek ) uskuteczniał .Więc zadanie dla gminy powinno być numerem 1,wszak jak cię widzą ,,,itd .Wszystkiego najlepszego w nowym ROKU ..
1234567890
02-01-2016 19:26
1234567890
Do roboty spełniać obietnice a nie dupe wozić na wyciągu;)
alternatywy 5
02-01-2016 19:41
alternatywy 5
Hahaha....ha, tan stary ramol i pijak od żyrandola przecież nigdy nie zjechał PO trzeźwemu z górki. Jak można porównać starego łamagę ( 64 l) do mistrza w zjazdach ( 44 l ) Śmiech mnie rozdyma.....
e-bankowiec
02-01-2016 20:37
e-bankowiec
Giernek oszusta wyborczego - kaczuszki na urlopie
jankes
02-01-2016 23:36
jankes
W styd dla nas nie prezydent. BMS na pewno pojechał z swoimi klakierami zrobić sobie zdjęcie.
NoNick
02-01-2016 23:43
NoNick
Mistrz w zjazdach - chyba partyjnych po nocy sprzątać kuwetę prezesa
jerzyk
03-01-2016 00:03
jerzyk
Obecny prezydent przynajmniej nie zrabuje wyposażenia zajmowanych apartamentów typu obrazy,sokowirówki,meble tak jak to czynił jego wielki poprzednik pan BUL
firmaustron
03-01-2016 02:12
firmaustron
niech Duda spier...ala jak ma byc tylko kukieka. Kur... wa nam trzeba prezydenta a nie pierdoly!
koszor
03-01-2016 06:44
koszor
Brawo firmaustroń! Inteligentny komentarz o drugiej w nocy. Pewnie firma sprzątająca po nocach domy publiczne.
crank
03-01-2016 10:04
crank
Ale wtopa QX! Prezydent na tle z flagą UE z okazji jazdy na nartach?! Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Skoczowie z Ratusza jakiś czas temu zniknęła po cichu taka flaga, zgodnie z wytycznymi nowego rządu.
Donek
03-01-2016 11:47
Donek
Polska dla Polaków i flaga UE powinna być w Brukseli. Niektórzy Polacy to jak małpy i gonią za wszystkim co na zachodzie co nam na dobre nie wychodzi. Jak sam sobie nie zapracujesz to nikt za darmo Ci nic nie da. Tak samo z Unią jak nie włożysz ponad to za darmo nic nie dostaniesz. Zacznijcie w końcu myśleć.
[konto zostało usunięte]
03-01-2016 11:59
[konto zostało usunięte]
Zapraszamy ponownie Panie Prezydencie :)
magdalena64
03-01-2016 12:10
magdalena64
Jeżeli o mnie chodzi to mało istotna informacja !
rader
03-01-2016 12:52
rader
hej donek to oddaj uni wszystko coś od niej dostał a później gadaj głupoty,a i nie waż się jeździć na wczasy w kraje uni,tylko do przyjaciół ze wschodu
crank
03-01-2016 12:59
crank
"Donek" - co ma piernik do wiatraka a jazda na nartach w Istebnej do flagi UE?
kukuł
03-01-2016 13:21
kukuł
Dzieci myślą że pieniądze biorą się z bankomatu a niektórzy dorośli myślą że biorą się z ue.Haha lewaccy eurokołchożnicy,możecie wyjechać na zachód.Tam czeka na was nowoczesne wielokulturowe społeczeństwo.Powodzenia
Łustroniok
03-01-2016 14:16
Łustroniok
A Bronek nie podpisywał ustaw PO ? nie układał się Platformą? Ani razu mu ręka nie zadrżała jak platfusy kraj rujnowały. Nie wspomnę, że jak opuszczał urząd to jego ludzie zrabowali wszystko co dało się wynieść, włącznie z gniazdkami. To jest najlepszy dowód czym jest peło. Pozdrawiam myślących.
Donek
03-01-2016 20:59
Donek
Do rader
Ja do Unii na wczasy nie jeżdżę bo nie ma gdzie lepsze polskie morze, od Unii nic nie dostałem więc oddawać nie muszę jeszcze daję bo Państwo Polskie musi włożyć a później zabrać w formie dotacji i o wiele mniej. Cudze chwalicie swego nie znacie dobre powiedzenie. Jak chcesz to jedź mnie to niepotrzebne jeszcze Unia Ci bokiem wyjdzie jak Polska w ramach Unii zmuszona zostanie wsiąść ciapatych.
andikman
03-01-2016 22:23
andikman
W tym artykule jest błąd.. My kraj Polacy nie mamy prezydenta !!ten PAN to bezbarwny zależny pachołek Jarosława .z fałszywym uśmiechem
alternatywy 5
03-01-2016 22:44
alternatywy 5
Tamten był pachołkiem ruskich, TEN jest namaszczony przez Jarosławia, Polskiego Patriotę i na takiego żeśmy My Polacy od dawna czekali. Mam nadzieję, że mają skuteczny preparat zwalczający zarazę czerwoną, która nęka naród od zakończenia wojny.
Charles
03-01-2016 23:06
Charles
Amen. Niech żyje czystej krwi Polak katolik. Tak nam dopomóż Panie Rydzy...Boże
alternatywy 5
03-01-2016 23:28
alternatywy 5
Dziękuję, chociaż nie trzeba było.... też fajny i radosny ten komentarz.
NoNick
04-01-2016 08:17
NoNick
PAN DUDA JEŹDZI W CIUSZKACH ZA 10 000 PLN !!! PREZYDENT WSZYSTKICH POLAKÓW
kwantan
04-01-2016 09:00
kwantan
A co tam , ten czy inny , też by śmigał na nartach .
Ciekaw jestem czy na deskorolce jeździ ? :)

Jaro lubi swojego Dudusia to i pozwala na takie wypady ;)
NoNick
04-01-2016 09:15
NoNick
Zimny front z nad ZSRR pozwolił naśnieżyć stoki hmm przypadek?
apart123
04-01-2016 11:12
apart123
Życzymy powodzenia i dziękujemy za wprowadzane zmiany - oby tak dalej.
Kankee
04-01-2016 17:44
Kankee
Donek, idąc takim tokiem myślenia powinieneś też kupować żywność tylko polskich producentów, nosić ubrania polskich marek wyprodukowane wPolsce, jeżdzić polskim samochodem wyprodukowanym w Polsce, używać polskiego sprzętu agd/ rtv i.t.d.
Polska potrzebuje takich konsumentów a nie pseudopatriotów izolujących się od świata.
Pomyślmy o tym w trakcie zakupów w hipermarkecie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Radni podjęli decyzję ws. szkół podstawowych i gimnazjów

26-02-2017 19:45

W związku z reformą oświaty cieszyński magistrat przygotował do rozważenia kilka wariantów wprowadzenia zmian, w sieci szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Cieszyn. Na czwartkowej (23.02) sesji Rady Miejskiej Cieszyna przedstawiono cztery warianty dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Jednogłośnie wybrano wariant I – jaki? O tym w materiale.  

wyświetleń: 320komentarzy: 0

Karnawał po cieszyńsku

26-02-2017 19:00

Karnawał się kończy warto więc z nostalgią powspominać to, co działo się w tym czasie i już dziś zaplanować zabawę w przyszłym roku.Towarzystwo Miłośników Jaworza od lat pielęgnuje tradycję cieszyńską . Nie ma się więc co dziwić, że w Jaworzu coraz bardziej popularny jest Bal Śląski, który budzi zainteresowanie nie tylko miłośników cieszyńskiego stroju.

wyświetleń: 396komentarzy: 0

Co wiemy o PZKO?

26-02-2017 18:00

„Mój dom murem podzielony” - cisną się na usta słowa znanej piosenki na myśl o przeciętym granicą państwową Śląsku Cieszyńskim. Bo przyznać trzeba, że my tutaj, na prawym brzegu Olzy często zupełnie nie wiemy nie tyle co robią nasi rodacy na lewym brzegu granicznej rzeki, co nawet nie wiemy, że tam też żyją Polacy. I to nie tacy, co wyjechali z kraju i osiedli w sąsiednim. Ich dziadkowie, pra, pra pra dziadkowie mieszkali w dokładnie tych samych miejscach.

wyświetleń: 206komentarzy: 0

Fiesta Kubańska w Ustroniu

26-02-2017 17:14

W sobotę (25.02) Ustroń rozbrzmiewał gorącymi rytmami. Na zakończenie karnawału mieszkańcy i turyści zebrani na ustrońskim rynku mogli nauczyć się tańczyć Salsę, Bachiata oraz Reggaeton, a wszystko za sprawą p. Mateusza ze Studia Passo w Cieszynie. Fiestę kubańską rozpoczął występ Radka Stojdy, który zagrał m.in. utwór Carlosa Santany, natomiast na koniec imprezy wystąpiła gwiazda - zespół Buenos Amigos. Zespół zagrał najgorętsze latynoskie przeboje, porywając do tańca wszystkich zebranych na rynku.

wyświetleń: 451komentarzy: 0

Najmłodsi stela 16/542/2017

26-02-2017 15:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4353komentarzy: 0

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (9/2/17)

26-02-2017 13:00

Do grona gazet cytowanych w naszym cyklu dołącza dziś "Dziennik Cieszyński". Jego redakcja mieściła się na ul. Ciężarowej w Cieszynie. To właśnie z tego tytułu pochodzą wszystkie informacje z dzisiejszego artykułu.

wyświetleń: 385komentarzy: 0

Mistrzowie parkowania (14)

26-02-2017 11:30

Na zakazie, na dwóch miejscach, na chodniku, na środku drogi, na miejscu dla niepełnosprawnych- tak parkują 'mistrzowie' w Cieszynie. Straż Miejska stworzyła galerię najbardziej wyjątkowych sposobów parkowania, oczywiście niezgodnych z przepisami.  

wyświetleń: 3789komentarzy: 5

Selfie ale z książką

26-02-2017 10:00

Codziennie mali i duzi robią ich na całym świecie tysiące, specjalną funkcję służącą do ich robienia można znaleźć w wielu telefonach, mowa o  – „selfie”.  W Skoczowie można zrobić sobie takie zdjęcie a dodatkowo wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody.

wyświetleń: 249komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-02-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 1147komentarzy: 0

Hażlach: O misjach w Kosowie i Liberii w SP

25-02-2017 20:45

Pod ostrzałem pytań uczniów, znaleźli się prelegenci, którzy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Hażlachu. Jednym z gości był starszy sierżant Artur Walczuk, który opowiadał o służbie ONZ w Liberii.