Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 7215komentarzy: 28

Prezydent otworzył sezon

02-01-2016 14:55

Lubił tutaj jeździć Bronisław Komorowski, czy polubi Andrzej Duda? Kolejna Głowa Państwa pojawiła się na Złotym Groniu.
fot: prezydent.pl fot: prezydent.pl

Długo musieli czekać miłośnicy białego szaleństwa na rozpoczęcie sezonu. Dopiero od kilku dni mroźne dni i noce umożliwiły naśnieżanie stoków. Od wczoraj można mówić, że sezon w Istebnej ruszył. Czynne są duże dwie trasy. Na jednej z nich, na wyciągu Złoty Groń pojawił się prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa od kilku dni spędza świąteczny czas w rezydencji na Zadnim Groniu. W niedzielę niespodziewanie pojawił się na koncercie kolęd w Istebnej. Wczoraj znowu był w tej miejscowości. Tym razem by poszusować na nartach. Jak mówił nam listopadzie nam burmistrz Wisły Tomasz Bujok - Prezydent lubi jazdę na nartach. zobacz: Prezydent czeka na śnieg.

Gdy tylko pojawiła się okazja, a raczej śnieg na stokach, prezydent wyruszył w góry. Daleko ze swej rezydencji nie ma. Najbliższy Złoty Groń – stał się świetnym miejscem dla zjazdów. W Nowy Rok stanął w kolejce do wyciągu.

Ochrona oczywiście była, ale w pewnej odległości. Prezydent wtapiał się w tłum i dopiero po jakimś czasie ludzie zorientowali się, że jeździ z nimi głowa państwa. Prezydent chętnie robił sobie z wszystkimi zdjęcia, nie odmawiał nikomu. Zadowolony uśmiechnięty.– przyznaje Aneta Legierska z Informacji turystycznej w Istebnej. Jak dodaje - prezydent mówił, że nie mógł doczekać się rozpoczęcia sezonu. Cieszył się, że mógł aktywnie powitać Nowy Rok. Pytał też o slalom gigant, czy trasa będzie układana.

W Istebnej od wczoraj czynne są dwie duże trasy na Zagroniu i Złotym Groniu. Oczywiście to sztuczny śnieg, warunki są dobre. Od 1 stycznia jeżdżą obie koleje linowe i obydwa orczyki. Jeżdżą też dwa orczyki.


JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 02-01-2016 14:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (28)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

[konto zostało usunięte]
02-01-2016 15:00
[konto zostało usunięte]
Kto mu pozwolił na taki wyjazd? Jaro?
as355
02-01-2016 16:38
as355
Co wolno ,,,itd .Ale są nadzieje że gmina zajmie się dojazdem na wyciągi bo obecny stan ,to taki że kto ma większe auto to jedzie po drodze ,a kto normalne to po poboczach .Dziura na dziurze a (wczasowicz )z kompleksem wzrostu i uposażenia ,w aucie do którego po schodkach wchodzi ,spycha wyglądem tych normalnych do rowu .Przykładem jest przedstawiciel gminy który w tym rowie( odpoczynek ) uskuteczniał .Więc zadanie dla gminy powinno być numerem 1,wszak jak cię widzą ,,,itd .Wszystkiego najlepszego w nowym ROKU ..
[konto zostało usunięte]
02-01-2016 19:26
[konto zostało usunięte]
Do roboty spełniać obietnice a nie dupe wozić na wyciągu;)
alternatywy 5
02-01-2016 19:41
alternatywy 5
Hahaha....ha, tan stary ramol i pijak od żyrandola przecież nigdy nie zjechał PO trzeźwemu z górki. Jak można porównać starego łamagę ( 64 l) do mistrza w zjazdach ( 44 l ) Śmiech mnie rozdyma.....
e-bankowiec
02-01-2016 20:37
e-bankowiec
Giernek oszusta wyborczego - kaczuszki na urlopie
jankes
02-01-2016 23:36
jankes
W styd dla nas nie prezydent. BMS na pewno pojechał z swoimi klakierami zrobić sobie zdjęcie.
NoNick
02-01-2016 23:43
NoNick
Mistrz w zjazdach - chyba partyjnych po nocy sprzątać kuwetę prezesa
jerzyk
03-01-2016 00:03
jerzyk
Obecny prezydent przynajmniej nie zrabuje wyposażenia zajmowanych apartamentów typu obrazy,sokowirówki,meble tak jak to czynił jego wielki poprzednik pan BUL
firmaustron
03-01-2016 02:12
firmaustron
niech Duda spier...ala jak ma byc tylko kukieka. Kur... wa nam trzeba prezydenta a nie pierdoly!
koszor
03-01-2016 06:44
koszor
Brawo firmaustroń! Inteligentny komentarz o drugiej w nocy. Pewnie firma sprzątająca po nocach domy publiczne.
crank
03-01-2016 10:04
crank
Ale wtopa QX! Prezydent na tle z flagą UE z okazji jazdy na nartach?! Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Skoczowie z Ratusza jakiś czas temu zniknęła po cichu taka flaga, zgodnie z wytycznymi nowego rządu.
Donek
03-01-2016 11:47
Donek
Polska dla Polaków i flaga UE powinna być w Brukseli. Niektórzy Polacy to jak małpy i gonią za wszystkim co na zachodzie co nam na dobre nie wychodzi. Jak sam sobie nie zapracujesz to nikt za darmo Ci nic nie da. Tak samo z Unią jak nie włożysz ponad to za darmo nic nie dostaniesz. Zacznijcie w końcu myśleć.
[konto zostało usunięte]
03-01-2016 11:59
[konto zostało usunięte]
Zapraszamy ponownie Panie Prezydencie :)
magdalena64
03-01-2016 12:10
magdalena64
Jeżeli o mnie chodzi to mało istotna informacja !
rader
03-01-2016 12:52
rader
hej donek to oddaj uni wszystko coś od niej dostał a później gadaj głupoty,a i nie waż się jeździć na wczasy w kraje uni,tylko do przyjaciół ze wschodu
crank
03-01-2016 12:59
crank
"Donek" - co ma piernik do wiatraka a jazda na nartach w Istebnej do flagi UE?
kukuł
03-01-2016 13:21
kukuł
Dzieci myślą że pieniądze biorą się z bankomatu a niektórzy dorośli myślą że biorą się z ue.Haha lewaccy eurokołchożnicy,możecie wyjechać na zachód.Tam czeka na was nowoczesne wielokulturowe społeczeństwo.Powodzenia
Łustroniok
03-01-2016 14:16
Łustroniok
A Bronek nie podpisywał ustaw PO ? nie układał się Platformą? Ani razu mu ręka nie zadrżała jak platfusy kraj rujnowały. Nie wspomnę, że jak opuszczał urząd to jego ludzie zrabowali wszystko co dało się wynieść, włącznie z gniazdkami. To jest najlepszy dowód czym jest peło. Pozdrawiam myślących.
Donek
03-01-2016 20:59
Donek
Do rader
Ja do Unii na wczasy nie jeżdżę bo nie ma gdzie lepsze polskie morze, od Unii nic nie dostałem więc oddawać nie muszę jeszcze daję bo Państwo Polskie musi włożyć a później zabrać w formie dotacji i o wiele mniej. Cudze chwalicie swego nie znacie dobre powiedzenie. Jak chcesz to jedź mnie to niepotrzebne jeszcze Unia Ci bokiem wyjdzie jak Polska w ramach Unii zmuszona zostanie wsiąść ciapatych.
andikman
03-01-2016 22:23
andikman
W tym artykule jest błąd.. My kraj Polacy nie mamy prezydenta !!ten PAN to bezbarwny zależny pachołek Jarosława .z fałszywym uśmiechem
alternatywy 5
03-01-2016 22:44
alternatywy 5
Tamten był pachołkiem ruskich, TEN jest namaszczony przez Jarosławia, Polskiego Patriotę i na takiego żeśmy My Polacy od dawna czekali. Mam nadzieję, że mają skuteczny preparat zwalczający zarazę czerwoną, która nęka naród od zakończenia wojny.
[konto zostało usunięte]
03-01-2016 23:06
[konto zostało usunięte]
Amen. Niech żyje czystej krwi Polak katolik. Tak nam dopomóż Panie Rydzy...Boże
alternatywy 5
03-01-2016 23:28
alternatywy 5
Dziękuję, chociaż nie trzeba było.... też fajny i radosny ten komentarz.
NoNick
04-01-2016 08:17
NoNick
PAN DUDA JEŹDZI W CIUSZKACH ZA 10 000 PLN !!! PREZYDENT WSZYSTKICH POLAKÓW
kwantan
04-01-2016 09:00
kwantan
A co tam , ten czy inny , też by śmigał na nartach .
Ciekaw jestem czy na deskorolce jeździ ? :)

Jaro lubi swojego Dudusia to i pozwala na takie wypady ;)
NoNick
04-01-2016 09:15
NoNick
Zimny front z nad ZSRR pozwolił naśnieżyć stoki hmm przypadek?
apart123
04-01-2016 11:12
apart123
Życzymy powodzenia i dziękujemy za wprowadzane zmiany - oby tak dalej.
Kankee
04-01-2016 17:44
Kankee
Donek, idąc takim tokiem myślenia powinieneś też kupować żywność tylko polskich producentów, nosić ubrania polskich marek wyprodukowane wPolsce, jeżdzić polskim samochodem wyprodukowanym w Polsce, używać polskiego sprzętu agd/ rtv i.t.d.
Polska potrzebuje takich konsumentów a nie pseudopatriotów izolujących się od świata.
Pomyślmy o tym w trakcie zakupów w hipermarkecie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Fortuna Bieg ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-04-2018 22:20

Wczoraj (22.04) po raz dziesiąty fani biegania mogli wziąć udział w cieszyńskim Fortuna Biegu. Po obu stronach Olzy biegali młodsi i starsi. W tym roku wystartowało ponad dwa tysiące zawodników, w tym 987 dzieci i młodzieży. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 206komentarzy: 0

Cieszyńscy judocy wystąpili na dwóch turniejach

23-04-2018 20:20

Podopieczni Arkadiusza Lipy wzięli udział w zawodach międzynarodowych. W sobotę rywalizowali tuż za naszą granicą, w Czeskim Cieszynie, a następnego dnia wybrali się do Sosnowca.

wyświetleń: 236komentarzy: 0

Coś dla młodych Zaborzan

23-04-2018 18:15

Prace geodezyjne już się zakończyły, niebawem na teren szkoły w Zaborzu wjedzie ciężki sprzęt. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy przy placówce trwać będzie budowa nowej sali gimnastycznej.

wyświetleń: 229komentarzy: 0

Św. Jerzy - lokalne tradycje

23-04-2018 18:00

23 kwietnia to Dzień św. Jerzego – patrona wielu europejskich krajów, a także wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, skautów oraz harcerzy. Również w regionie Śląska Cieszyńskiego bohaterski święty zasłużył sobie na specjalne obchody w dniu, kiedy jest wspominany.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Tramwajem po Cieszynie ? - podano wyniki analiz

23-04-2018 17:00

Były plany, by tramwaj wrócił na cieszyńskie ulice, ale na planach się skończyło. W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja zamykająca polsko-czeski projekt „Analiza możliwości przywrócenia tramwaju jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”. Jak już wiadomo zamiast tramwaju będzie szlak świetlny.

wyświetleń: 1521komentarzy: 2

20 lat euroregionu - filmy w Avionie

23-04-2018 16:15

W niedzielę (22.04) na terenie czeskiego Avionu miały miejsce projekcje filmów, które w jakiś sposób nawiązywały do losów Czech oraz Polski w 2 połowie XX wieku. Wydarzenie było częścią obchodów 20-lecia Euroregionu Śląska Cieszyńskiego – podpisanie umowy polsko-czeskiej, która rozpoczynała współpracę regionalną miało miejsce 22 kwietnia 1998 roku.

wyświetleń: 180komentarzy: 0

62 Wiosenny Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej

23-04-2018 15:30

W niedzielę 22 kwietnia 2018 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbył się 62 Wiosenny  Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej, na który przybyło  21 chórów i zespołów. W dowód uznania 35- letniej pracy ze skoczowskimi  chórami, oraz za zaangażowanie w środowisko kulturalno-muzyczne Skoczowa Pan Bolesław Noga otrzymał Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

wyświetleń: 813komentarzy: 0

Woleli Czechy od Polski

23-04-2018 15:00

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy nie podjęli pracy w naszym kraju i wyjechali do Czech.

wyświetleń: 1057komentarzy: 0

Zwłoki w Dębowcu

23-04-2018 14:35

W poniedziałek (23.04) w godzinach porannych policjanci zostali poinformowani o znalezieniu zwłok na terenie Dębowca. Ciało 58-letniego mężczyzny zostały znalezione w potoku. Na miejsce została wezwana ekipa policyjnych techników oraz prokurator.

wyświetleń: 3952komentarzy: 0

Najmłodsi stela 31/655/2018

23-04-2018 13:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.