Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 3344komentarzy: 1

Istebna: Tadeusz Papierzyński zrezygnował

03-01-2016 10:55

Wieloletni kierownik zespoły Istebna, Tadeusz Papieprzyński, 31 grudnia zrezygnował ze swojej funkcji. O swojej decyzji poinformował również na facebooku, jednocześnie dziękując za dotychczasową współpracę. Zespołu jednak nie opuszcza - Aby zespół wciąż dobrze funkcjonował, potrzeba zmian! Potrzebna jest świeża krew, nowe pomysły, nowa energia - dla dobra zespołu! - tłumaczy swoją decyzję były już kierownik.
Istebna: Tadeusz Papierzyński zrezygnował Fot: Istebna koncertowałą m.in. w Australi. Na zdjęciu Tadeusz Papierzyński. fot: arc. zespołu ISTEBNA

Tadeusz Piepierzyński kierował „Istebną” przez prawie 10 lat. W tym czasie grupa dała około 400 koncertów.  Koncertowała w 20 krajach na 4 kontynentach, a w sumie ponad 30 razy wyjeżdżała na festiwale za granicę (po raz pierwszy na do miasta Pecz na Węgrzech w roku 2008 a ostatnio do Rosji, do Smoleńska) -  W Polsce byliśmy na 17 kilkudniowych festiwalach (począwszy od festiwalu w Białej Podlaskiej po tegoroczny wyjazd na Kaszuby), udało nam się wspólnie zdobyć kilka ważnych nagród i wyróżnień (Złote Żywieckie Serce, Brązowe Żywieckie Serce, Grand Prix MSF w Wiśle, 2x Brązowa Ciupaga w Zakopanem, Grand Prix w Dąbrowie Górniczej, Grand Prix w Zebrzydowicach, I miejsce w Łowiczu, itd). – wylicza Papierzyński. Zespół otrzymał  również kilka ważnych wyróżnień za całokształt swojej twórczości - przede wszystkim Nagrodę im. Oskara Kolberga.

Nowym szefem zespołu została Maria Motyka - Rezygnuję z kierowania, bo takie było moje postanowienie wiele lat temu! Aby zespół wciąż dobrze funkcjonował, potrzeba zmian! Potrzebna jest świeża krew, nowe pomysły, nowa energia - dla dobra zespołu! A ono jest dla mnie najważniejsze! Natomiast nie rezygnuję z członkostwa w zespole - nadal będę grał i wspierał, na ile będę mógł i na ile będę Wam potrzebny.  Cieszę się, że zespół zostawiam w dobrych rękach i wierzę, że z Waszą pomocą Marysia sobie poradzi! – tłumaczy powody swojej decyzji Tadeusz Papieprzyński

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 03-01-2016 10:55
drukuj artykuł


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

venis
04-01-2016 13:46
venis
Gratulacje! najważniejsze jest aby wiedzieć kiedy odejść.Niech inni też się wykażą i popracują.Brawo!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieślarowie zjadą do Wisły

25-05-2016 16:00

Cieślarowie i wszyscy, którzy ich mają radzi niech czują się zaproszeni na Zjazd rodzinny w Wiśle. Najbliższy weekend (28-29.05) Perła Beskidów będzie gościć ród Cieślarów.

wyświetleń: 135komentarzy: 0

KR CRS odpowiada na oświadczenie KR CIS ws. ''Być Razem''

25-05-2016 14:25

Wszystko zaczęło się od wniosku Klubu Radnych Cieszyński Ruch Społeczny (CRS) w sprawie Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Być Razem”. Po udzieleniu odpowiedzi przez Burmistrza na szereg pytań związanych z działalnością „Być Razem” sprawą zainteresowali się radni z Klubu Radnych Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa (CIS) i wydali stosowne oświadczenie. CRS nie pozostał dłużny i odbił piłeczkę również wydając oświadczenie.

wyświetleń: 325komentarzy: 0

Bednarek wyśpiewa marzenia

25-05-2016 12:40

Koncerty charytatywne “Wyśpiewajmy marzenia” organizowane przez Zespół Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cieszynie, Stowarzyszenie "Nasze Dzieci" na stałe zagościły już w kulturalnym kalendarzu imprez w regionie. W najbliższej, V już edycji zaśpiewa Kamil Bednarek.

wyświetleń: 605komentarzy: 0

Kobieta o imieniu Liz. Książka Krystiana Warzochy z Kaczyc

25-05-2016 11:10

Status konkursu: TRWA

Dwa zwariowane psy, jedna szalona przyjaciółka, nadopiekuńczy ojciec i skrzywdzone przez los dziecko, a do tego bohaterski mężczyzna – oto niezawodna recepta na romans. Dziś na naszym portalu do zdobycia książka pt. „Kobieta o imieniu Liz” autora stela – Krystiana Warzochy z Kaczyc.

wyświetleń: 345komentarzy: 6

Pijana babcia bez prawojazdy przewoziła dwoje wnucząt

25-05-2016 09:55

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 57-letnia kierująca fiatem zatrzymana wczoraj (24.05.2016) wieczorem w Brennej. Kobieta podróżowała samochodem razem z dwójką swoich wnucząt. Najmłodsze dziecko ma 3 lata..

wyświetleń: 6227komentarzy: 5

Napadł i ogołocił...

25-05-2016 08:20

Do 12 lat więzienia grozi młodemu mieszkańcowi Ustronia, który na ulicy Kuźniczej pobił i okradł 47-letniego mężczyznę. Napastnik zabrał mu ubranie i buty, pozostawiając go w samej bieliźnie...

wyświetleń: 3123komentarzy: 6

Najmłodsi stela 50/451/2016

25-05-2016 07:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3386komentarzy: 0

Międzygminna strefa gospodarcza w powiecie cieszyńskim?

24-05-2016 19:30

Coraz więcej miast i gmin decyduje się na współpracę w ramach tzw. międzygminnej strefy gospodarczej. Inicjatywa ta ma przyciągać nowych inwestorów, a Ci z kolei mają tworzyć nowe miejsca pracy. Czy Cieszyn i sąsiednie gminy również zdecydują się na uruchomienie takiej strefy? Wszystko wskazuje na to, że tak i to już całkiem niedługo.

wyświetleń: 1409komentarzy: 0

Cieszyńska ''Gąska'' Słupczyńskiego (felieton)

24-05-2016 18:15

Kim jest aktor? Kapłan Melpomeny, pośrednik między Sztuką a Widzem? A czy jest człowiekiem? Czy ma swoje ludzkie problemy, pragnienia, marzenia? To pytania, które stawia w swoim najnowszym spektaklu na deskach Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego Bogusław Słupczyński.

wyświetleń: 454komentarzy: 0

Ustroń - prace ruszyły

24-05-2016 16:15

Rozpoczęły się prace przy modernizacji obwodnicy Ustronia. Remontowanych będzie około 5 kilometrów drogi wojewódzkiej 941. Utrudnienia potrwają do końca lipca.