Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 3896komentarzy: 1

Istebna: Tadeusz Papierzyński zrezygnował

03-01-2016 10:55

Wieloletni kierownik zespoły Istebna, Tadeusz Papieprzyński, 31 grudnia zrezygnował ze swojej funkcji. O swojej decyzji poinformował również na facebooku, jednocześnie dziękując za dotychczasową współpracę. Zespołu jednak nie opuszcza - Aby zespół wciąż dobrze funkcjonował, potrzeba zmian! Potrzebna jest świeża krew, nowe pomysły, nowa energia - dla dobra zespołu! - tłumaczy swoją decyzję były już kierownik.
Fot: Istebna koncertowałą m.in. w Australi. Na zdjęciu Tadeusz Papierzyński. fot: arc. zespołu ISTEBNA Fot: Istebna koncertowałą m.in. w Australi. Na zdjęciu Tadeusz Papierzyński. fot: arc. zespołu ISTEBNA

Tadeusz Piepierzyński kierował „Istebną” przez prawie 10 lat. W tym czasie grupa dała około 400 koncertów.  Koncertowała w 20 krajach na 4 kontynentach, a w sumie ponad 30 razy wyjeżdżała na festiwale za granicę (po raz pierwszy na do miasta Pecz na Węgrzech w roku 2008 a ostatnio do Rosji, do Smoleńska) -  W Polsce byliśmy na 17 kilkudniowych festiwalach (począwszy od festiwalu w Białej Podlaskiej po tegoroczny wyjazd na Kaszuby), udało nam się wspólnie zdobyć kilka ważnych nagród i wyróżnień (Złote Żywieckie Serce, Brązowe Żywieckie Serce, Grand Prix MSF w Wiśle, 2x Brązowa Ciupaga w Zakopanem, Grand Prix w Dąbrowie Górniczej, Grand Prix w Zebrzydowicach, I miejsce w Łowiczu, itd). – wylicza Papierzyński. Zespół otrzymał  również kilka ważnych wyróżnień za całokształt swojej twórczości - przede wszystkim Nagrodę im. Oskara Kolberga.

Nowym szefem zespołu została Maria Motyka - Rezygnuję z kierowania, bo takie było moje postanowienie wiele lat temu! Aby zespół wciąż dobrze funkcjonował, potrzeba zmian! Potrzebna jest świeża krew, nowe pomysły, nowa energia - dla dobra zespołu! A ono jest dla mnie najważniejsze! Natomiast nie rezygnuję z członkostwa w zespole - nadal będę grał i wspierał, na ile będę mógł i na ile będę Wam potrzebny.  Cieszę się, że zespół zostawiam w dobrych rękach i wierzę, że z Waszą pomocą Marysia sobie poradzi! – tłumaczy powody swojej decyzji Tadeusz Papieprzyński

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-01-2016 10:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

venis
04-01-2016 13:46
venis
Gratulacje! najważniejsze jest aby wiedzieć kiedy odejść.Niech inni też się wykażą i popracują.Brawo!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Została opracowana koncepcja stadionu

25-07-2017 19:00

W Cieszynie powstanie stadion lekkoatletyczny kategorii VA. Jak informuje cieszyński magistrat opracowano koncepcję stadionu, a po jej ostatecznym zatwierdzeniu zostanie przygotowany projekt.

wyświetleń: 868komentarzy: 2

Nasi maturzyści liderami!

25-07-2017 17:20

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie tegoroczni maturzyści powiatu cieszyńskiego są najlepsi w województwie! Mamy ponad 82% zdawalność.

wyświetleń: 1115komentarzy: 0

Promowali góry nad morzem

25-07-2017 15:40

Powiat Cieszyński uczestniczył w osiemnastej edycji imprezy promocyjnej pn. „Dni Bielska Białej i Beskidów w Ustce” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku – Białej przy współpracy ze Starostwami Cieszyńskim, Bielskim, Żywieckim oraz Stowarzyszeniem Euroregion Beskidy.

wyświetleń: 541komentarzy: 0

Utopiec spogląda z góry

25-07-2017 14:05

Na zmodernizowanym w 2015 roku budynku przedszkola w Mnichu pojawił się utopiec. To nie pierwsze miejsce, gdzie w Gminie Chybie ten legendarny stwór widnieje.

wyświetleń: 608komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Dawid Bawor

25-07-2017 12:05

Taniec z Gościem Ox.pl - Dawid Bawor, który opowiada o kłótniach, paryskich przygodach i udziale w bollywoodzkim filmie. Wyjaśnia, dlaczego pracuje w fabryce i pokazuje taneczny klucz. Jacek Porzycki - "tancerz wewnętrzny" pyta również o bataty, talent show i wymarzony musical.

wyświetleń: 1080komentarzy: 1

Wysyp pijanych kierowców

25-07-2017 10:20

W nocy aż dwóch pijanych kierowców  uczestniczyło w kolizjach drogowych. Inny  duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w minioną (23.07.2017) niedzielę. 

wyświetleń: 5463komentarzy: 4

Uważaj, gdy zasypiasz w aucie

25-07-2017 09:15

Godzinna drzemka w samochodzie z włączoną klimatyzacją może spowodować śmierć. Jak to możliwe?

wyświetleń: 2753komentarzy: 1

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 3801komentarzy: 2

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 3757komentarzy: 3

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.