Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 3576komentarzy: 14

Juroszek, Rokicki, Wałga - dla nich 2015 rok to sportowe sukcesy

03-01-2016 13:40

Miasto Cieszyn na ostatniej w 2015 roku sesji Rady Miejskiej nagrodziło wybitnych sportowców. Rok 2015 był wyjątkowo udany dla Marii Juroszek, Janusza Rokickiego i Grzegorza Wałgi. Mistrzom gratulował Burmistrz Ryszard Macura i Przewodniczący Rady Krzysztof Kasztura.
Juroszek, Rokicki, Wałga - dla nich 2015 rok to sportowe sukcesy Cieszyn decenił sportowców 2015 roku / fot. MSZ

Dla Juroszek, Rokickiego i Wałgi rok 2015 był wyjątkowo dobry jeżeli chodzi o sukcesy sportowe. Ich osiągnięcia nie tylko na arenie krajowej, czy europejskiej ale także światowej rozsławiają Ziemię Cieszyńską. Dlatego też cieszyński magistrat postanowił docenić ich wkład w propagowanie sportu, duże zaangażowanie i ciężką pracę. Podczas ostatniej sesji (30.12) Rady Miejskiej Cieszyna otrzymali oni podziękowania i listy gratulacyjne.

Maria Juroszek w 2015 roku w siłowaniu na rękę zdobyła mistrzowskie tytuły na poziomie Polski, Europy i Świata. Jak podkreślano na sesji te sportowe osiągnięcia robią wrażenie i promują miasto. Ostatni sukces Marii Juroszek to złoto, które zdobyła w listopadzie w Rumii podczas II Mistrzostw Świata w siłowaniu na rękę osób niepełnosprawnych.

Janusz Rokicki w 2015 roku również nie zawiódł swoich kibiców i mieszkańców Cieszyna. Zdobył bowiem kolejne tytuły Mistrza Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Jego największy sukces to październikowe Mistrzostwa Świata w Katarze osób niepełnosprawnych. Rokicki wywalczył dla Polski złoty medal. Jednocześnie ustanowił również nowy rekord świata w pchnięciu kulą. 

Grzegorz Wałga ma na swoim koncie wiele medali oraz tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich. W 2015 roku zdobył m.in. tytuł wicemistrza Świata w wyciskaniu leżąc Federacji WPC. Na Mistrzostwach Świata które rozegrane zostały w Portugali wywalczył dwa srebrne medale w kategorii do 125 kg oraz w klasyfikacji drużynowej.

Doceniono również trenera Zbigniewa Gryżbonia, który współpracuje z wyróżnionymi sportowcami. Sukcesy sportowe Pana wychowanków m.in. tytuł Mistrza Świata Janusza Rokickiego świadczą o Pana trenerskim zaangażowaniu i dużym profesjonalizmie – podkreślano.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 03-01-2016 13:40
drukuj artykuł


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ratcop
03-01-2016 15:04
ratcop
Gratuluję sukcesów sportowcom;)choć nagrody pewnie nie trafione,miłego czytania nagród.
kasioczek85
03-01-2016 19:48
kasioczek85
Wszystko by było fajne gdyby jeszcze Im pomogło miasto finansowo :-( poznałam osobiście p.Juroszek (bardzo fajna osoba)i wiem ile musi się natrudzić,trenować i niestety sama musi chodzić za sponsorami,żeby "nazbierać "pieniążki na wyjazdy na zawody .Wstyd dla MIASTA CIESZYN.ps.Pozostali Panowie pewnie też tak mają jak p.Juroszek .Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów dla Was!!!
andikman
03-01-2016 22:29
andikman
Zapomnieli się dodać jakie były te nagrody za tak ciężką pracę i promocję miasta w kraju i na świecie...kubek smycz długopis i aż dwie książki... Porazające ile przyznano sobie premii ?? W magistracie ...kubek mistrzowi ...żałosne smutne ..jest mi wstyd
[konto zostało usunięte]
04-01-2016 13:38
[konto zostało usunięte]
jaka władza takie nagrody:) a pani Juroszek niech się lepiej zajmie swoimi dziećmi. Mieć
dzieci nietrudno , ale podkładać je siostrze jak sroka???
[konto zostało usunięte]
04-01-2016 13:40
[konto zostało usunięte]
przepraszam bo obraziłam srokę raczej jak kukulka
:)))
ciamajda
04-01-2016 18:01
ciamajda
Gratulacje!! Szczególnie tym zawodnikom którzy maja w grupie 2 czy 3 zawodników. W dodatku jedna z kontuzją ręki. Nietrudno wtedy zdobyc medal.
Prawdziwy medalista to p. Janusz.
majka186
04-01-2016 18:53
majka186
ale Grzegorz Wałga miał 44 konkurentów jak już co jak ciamajda nie wiesz to nie pisz bzdur ja może mam mało konkurencji ale dla mnie to nie ważne zawsze mówie każdy może jechać a nie zazdrościć i to tyle na ten temat pozdrawiam wszystkich zazdrośników
majka186
04-01-2016 18:59
majka186
a władza dla mnie jest w porządku wiesz marzenie zajmij się sobą bo na pewno nic nie robisz pozdrawiam cię
ciamajda
04-01-2016 21:48
ciamajda
majka, Grzegorz Wałga miał 2 zawodników. W swojej klasie. A że klasę zmienił po wpadce to już inna bajka.
majka186
04-01-2016 22:20
majka186
każdemu w swoim życiu zdarzyła się jakaś wpadka i to na pewno nie jedna i tobie na pewno też ale to jest nieważne miał 44 zawodników i więcej od P. Rokickiego i to on z nas wszystkich miał największą konkurencję i to jemu trzeba przyznać wyższość i hyle mu czoła oczywiście P Rokickiemu też
ciamajda
05-01-2016 08:07
ciamajda
Majka, było 2 zawodników. Złoto dla Rosjanina - Sykmenev. Brązu nie miał kto odebrać. Może to Ci pomoże odświeżyć pamięć.

http://www.wpc-portugal.com.pt/Lista%20de%20Atletas_Mundial%20Novembro%202015_final.pdf
Benchpresser
05-01-2016 19:51
Benchpresser
ciamajda dobry masz nick, pasuje do Twojej wiedzy,

http://worldpowerliftingcongress.com/wp-content/uploads/2015/02/2015_WPC_Results.pdf

proszę wyniki z mistrzostw świata, BP single Plly grupa 5, 4 zawodnikow w kategorii 125kg, oraz 33 zawodnikow kategorii Open Absolute gdzie rowniez bylo srebro. Zmienił klasę ? o czym Ty poiszesz człowieku :D co Cie boli ? zobacz wyniki z oficjalnej strony WPC, zobacz do kogo należą rekordy Europyt wiekszosci federacji i do kogo nalepzy rekord wszechwag, najwiekszy ciezar wycisniety kiedykolwiek w historii przez Polaka. najpierw wiedza, potem sie wypowiadaj. Ilu takich co myślą że błysną przekonani że coś wiedzą ?
ciamajda
06-01-2016 05:35
ciamajda
Benchpresser. Nie zapominaj że jakakolwiek grupa ma jeszcze podgrupę.. W tym wypadku podwójne koszulki. A że zmienił klaśe? Nie wiem dlaczego. Chyba dlatego że w poprzedniej został zdyskwalifikowany.
Benchpresser
06-01-2016 09:11
Benchpresser
ciamajda, nigdy nie startował w podwójnych koszulach, zawsze w single ply, to jest zuepłnie inna kategoria, organizowana w innym dniu, mało tego porównaj wyniki single ply i podwójnych a zobaczysz ze nawet w pojedynczej zrobil o wiele wyższy wynik niz Ci w podwojnych, nie ma grupy i podgrupy, sa mistrzostwach danej kategorii wagowej i klasyfikacja Open absolute gdzie przegrywał tylko z Rosjaninem. nie wiem o czym piszesz zupełnie, o jakiej zmianie klasy i jakiej dyskwalifikacji w podwójnych skoro nigdy nie startowal w takich ? to obrazuje jak mała wiedze masz co do wynikow na swiecie i o danej osobie, nie zapominaj ze nikt nigdy nie zrobil w całej polsce wiekszego wyniku na tysiace zawodnikow w ciagu lat, drugi wynik na swiecei rowniez powinien Ci dac obraz. dlaczego za wszelką cenę próbujesz być mądrzejszy skoro nie siedzisz w temacie, napisz zadzwon zapytaj kogokolwiek z trójboju, wyciskania, czy nawet dwuboju o nazwisko Wałga to się dowiesz ze to co zrobil jest nieosiagalnym poziomem przez nikogo w polsce i jednym z najlespzych wynikow na swiecie.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Interwencje po burzy

31-05-2016 21:50

Wieczorem skoczowscy strażacy interweniowali po burzy, która przeszła nad miastem i okolicą. Udrażniali zapchane kratki burzowe.

wyświetleń: 3345komentarzy: 2

Uliczne Euro 2016 w samym sercu Cieszyna

31-05-2016 19:30

Już w najbliższy piątek (03.06) cieszyński Rynek ozdobi profesjonale boisko do piłki nożnej ulicznej. To właśnie w piątek rozpocznie się trzydniowe (03-05.06) wydarzenie sportowe Uliczne Granie. Jak zapowiadają organizatorzy będzie to doskonała rozgrzewka, zwłaszcza dla kibiców, przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2016.

wyświetleń: 1161komentarzy: 0

Nietoperze w... gorzelni

31-05-2016 18:00

Nietoperze zamieszkały w starej gorzelni dworskiej w Górkach Wielkich. Żeby było im wygodniej, Dwór Kossaków ufundował im… drzwi.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Dzień Otwarty w Szkole Policji

31-05-2016 17:45

Chcesz zostać policjantem? Czy chcesz zobaczyć jak wyglądają szkolenia w służbach mundurowych? W Katowicach odbędzie się  Dzień Otwarty Szkoły Policji.

wyświetleń: 732komentarzy: 0

Ustroń ma nowe logo!

31-05-2016 16:00

Schematyczny symbol gór, a pod nimi rzeka – tak wygląda zwycięskie logo Ustronia wybrane spośród niespełna 2.000 projektów, nadesłanych z całego świata. Jak Wam się podoba?

wyświetleń: 1025komentarzy: 7

Dzień bez Papierosa

31-05-2016 14:40

Od 1987 roku, w ostatni dzień maja, obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Jest to święto, które ma stanowić okazję do refleksji nad problemem nałogu palenia i jego konsekwencji.

wyświetleń: 420komentarzy: 2

Wypadek w Kończycach Małych

31-05-2016 13:50

Na ulicy Korczaka w Kończycach Małych doszło do wypadku drogowego w którym ranne zostały dwie osoby.

wyświetleń: 4748komentarzy: 1

Bilety na koncert Bednarka!

31-05-2016 13:15

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w ten piątek (3.06.2016) w Cieszynie odbędzie się występ Kamila Bednarka, który odbędzie się w ramach V koncertu charytatywnego ''Wyśpiewajmy marzenia''. Mamy dla Was aż cztery wejściówki do rozdania!

wyświetleń: 916komentarzy: 9

Kamil Heller i Filip Nivette wygrywają Gdańsk Castrol

31-05-2016 13:05

W swoim drugim starcie w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sezonu 2016, załoga Filip Nivette i pochodzący z Ustronia Kamil Heller odniosła spektakularne zwycięstwo. Załoga jadąca po raz pierwszy Skodą Fabią R5 z włoskiego zespołu Italia Motorsport wyprzedziła na ostatnim Odcinku Specjalnym dotychczasowych liderów rajdu Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota, wygrywając rajd o jedyne 1,1 sekundy

wyświetleń: 218komentarzy: 0

Serwisowanie LPG - jak i gdzie?

31-05-2016 11:30

Instalacja LPG skutecznie obcina wydatki na eksploatację samochodu, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o nią dbamy. Jeśli zapomnimy o właściwym serwisowaniu, spalanie wzrośnie i pojawi się ryzyko poważnych awarii silnika, na które być może będzie trzeba wydać przynajmniej równowartość zaoszczędzonych pieniędzy. Oszczędzając na rodzaju paliwa, nie można oszczędzać na regularnym serwisowaniu. Jak dbać o LPG, by jazda samochodem była tania i bezawaryjna?