Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3996komentarzy: 14

Juroszek, Rokicki, Wałga - dla nich 2015 rok to sportowe sukcesy

03-01-2016 13:40

Miasto Cieszyn na ostatniej w 2015 roku sesji Rady Miejskiej nagrodziło wybitnych sportowców. Rok 2015 był wyjątkowo udany dla Marii Juroszek, Janusza Rokickiego i Grzegorza Wałgi. Mistrzom gratulował Burmistrz Ryszard Macura i Przewodniczący Rady Krzysztof Kasztura.
Cieszyn decenił sportowców 2015 roku / fot. MSZ Cieszyn decenił sportowców 2015 roku / fot. MSZ

Dla Juroszek, Rokickiego i Wałgi rok 2015 był wyjątkowo dobry jeżeli chodzi o sukcesy sportowe. Ich osiągnięcia nie tylko na arenie krajowej, czy europejskiej ale także światowej rozsławiają Ziemię Cieszyńską. Dlatego też cieszyński magistrat postanowił docenić ich wkład w propagowanie sportu, duże zaangażowanie i ciężką pracę. Podczas ostatniej sesji (30.12) Rady Miejskiej Cieszyna otrzymali oni podziękowania i listy gratulacyjne.

Maria Juroszek w 2015 roku w siłowaniu na rękę zdobyła mistrzowskie tytuły na poziomie Polski, Europy i Świata. Jak podkreślano na sesji te sportowe osiągnięcia robią wrażenie i promują miasto. Ostatni sukces Marii Juroszek to złoto, które zdobyła w listopadzie w Rumii podczas II Mistrzostw Świata w siłowaniu na rękę osób niepełnosprawnych.

Janusz Rokicki w 2015 roku również nie zawiódł swoich kibiców i mieszkańców Cieszyna. Zdobył bowiem kolejne tytuły Mistrza Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Jego największy sukces to październikowe Mistrzostwa Świata w Katarze osób niepełnosprawnych. Rokicki wywalczył dla Polski złoty medal. Jednocześnie ustanowił również nowy rekord świata w pchnięciu kulą. 

Grzegorz Wałga ma na swoim koncie wiele medali oraz tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich. W 2015 roku zdobył m.in. tytuł wicemistrza Świata w wyciskaniu leżąc Federacji WPC. Na Mistrzostwach Świata które rozegrane zostały w Portugali wywalczył dwa srebrne medale w kategorii do 125 kg oraz w klasyfikacji drużynowej.

Doceniono również trenera Zbigniewa Gryżbonia, który współpracuje z wyróżnionymi sportowcami. Sukcesy sportowe Pana wychowanków m.in. tytuł Mistrza Świata Janusza Rokickiego świadczą o Pana trenerskim zaangażowaniu i dużym profesjonalizmie – podkreślano.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 03-01-2016 13:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ratcop
03-01-2016 15:04
ratcop
Gratuluję sukcesów sportowcom;)choć nagrody pewnie nie trafione,miłego czytania nagród.
kasioczek85
03-01-2016 19:48
kasioczek85
Wszystko by było fajne gdyby jeszcze Im pomogło miasto finansowo :-( poznałam osobiście p.Juroszek (bardzo fajna osoba)i wiem ile musi się natrudzić,trenować i niestety sama musi chodzić za sponsorami,żeby "nazbierać "pieniążki na wyjazdy na zawody .Wstyd dla MIASTA CIESZYN.ps.Pozostali Panowie pewnie też tak mają jak p.Juroszek .Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów dla Was!!!
andikman
03-01-2016 22:29
andikman
Zapomnieli się dodać jakie były te nagrody za tak ciężką pracę i promocję miasta w kraju i na świecie...kubek smycz długopis i aż dwie książki... Porazające ile przyznano sobie premii ?? W magistracie ...kubek mistrzowi ...żałosne smutne ..jest mi wstyd
[konto zostało usunięte]
04-01-2016 13:38
[konto zostało usunięte]
jaka władza takie nagrody:) a pani Juroszek niech się lepiej zajmie swoimi dziećmi. Mieć
dzieci nietrudno , ale podkładać je siostrze jak sroka???
[konto zostało usunięte]
04-01-2016 13:40
[konto zostało usunięte]
przepraszam bo obraziłam srokę raczej jak kukulka
:)))
ciamajda
04-01-2016 18:01
ciamajda
Gratulacje!! Szczególnie tym zawodnikom którzy maja w grupie 2 czy 3 zawodników. W dodatku jedna z kontuzją ręki. Nietrudno wtedy zdobyc medal.
Prawdziwy medalista to p. Janusz.
majka186
04-01-2016 18:53
majka186
ale Grzegorz Wałga miał 44 konkurentów jak już co jak ciamajda nie wiesz to nie pisz bzdur ja może mam mało konkurencji ale dla mnie to nie ważne zawsze mówie każdy może jechać a nie zazdrościć i to tyle na ten temat pozdrawiam wszystkich zazdrośników
majka186
04-01-2016 18:59
majka186
a władza dla mnie jest w porządku wiesz marzenie zajmij się sobą bo na pewno nic nie robisz pozdrawiam cię
ciamajda
04-01-2016 21:48
ciamajda
majka, Grzegorz Wałga miał 2 zawodników. W swojej klasie. A że klasę zmienił po wpadce to już inna bajka.
majka186
04-01-2016 22:20
majka186
każdemu w swoim życiu zdarzyła się jakaś wpadka i to na pewno nie jedna i tobie na pewno też ale to jest nieważne miał 44 zawodników i więcej od P. Rokickiego i to on z nas wszystkich miał największą konkurencję i to jemu trzeba przyznać wyższość i hyle mu czoła oczywiście P Rokickiemu też
ciamajda
05-01-2016 08:07
ciamajda
Majka, było 2 zawodników. Złoto dla Rosjanina - Sykmenev. Brązu nie miał kto odebrać. Może to Ci pomoże odświeżyć pamięć.

http://www.wpc-portugal.com.pt/Lista%20de%20Atletas_Mundial%20Novembro%202015_final.pdf
Benchpresser
05-01-2016 19:51
Benchpresser
ciamajda dobry masz nick, pasuje do Twojej wiedzy,

http://worldpowerliftingcongress.com/wp-content/uploads/2015/02/2015_WPC_Results.pdf

proszę wyniki z mistrzostw świata, BP single Plly grupa 5, 4 zawodnikow w kategorii 125kg, oraz 33 zawodnikow kategorii Open Absolute gdzie rowniez bylo srebro. Zmienił klasę ? o czym Ty poiszesz człowieku :D co Cie boli ? zobacz wyniki z oficjalnej strony WPC, zobacz do kogo należą rekordy Europyt wiekszosci federacji i do kogo nalepzy rekord wszechwag, najwiekszy ciezar wycisniety kiedykolwiek w historii przez Polaka. najpierw wiedza, potem sie wypowiadaj. Ilu takich co myślą że błysną przekonani że coś wiedzą ?
ciamajda
06-01-2016 05:35
ciamajda
Benchpresser. Nie zapominaj że jakakolwiek grupa ma jeszcze podgrupę.. W tym wypadku podwójne koszulki. A że zmienił klaśe? Nie wiem dlaczego. Chyba dlatego że w poprzedniej został zdyskwalifikowany.
Benchpresser
06-01-2016 09:11
Benchpresser
ciamajda, nigdy nie startował w podwójnych koszulach, zawsze w single ply, to jest zuepłnie inna kategoria, organizowana w innym dniu, mało tego porównaj wyniki single ply i podwójnych a zobaczysz ze nawet w pojedynczej zrobil o wiele wyższy wynik niz Ci w podwojnych, nie ma grupy i podgrupy, sa mistrzostwach danej kategorii wagowej i klasyfikacja Open absolute gdzie przegrywał tylko z Rosjaninem. nie wiem o czym piszesz zupełnie, o jakiej zmianie klasy i jakiej dyskwalifikacji w podwójnych skoro nigdy nie startowal w takich ? to obrazuje jak mała wiedze masz co do wynikow na swiecie i o danej osobie, nie zapominaj ze nikt nigdy nie zrobil w całej polsce wiekszego wyniku na tysiace zawodnikow w ciagu lat, drugi wynik na swiecei rowniez powinien Ci dac obraz. dlaczego za wszelką cenę próbujesz być mądrzejszy skoro nie siedzisz w temacie, napisz zadzwon zapytaj kogokolwiek z trójboju, wyciskania, czy nawet dwuboju o nazwisko Wałga to się dowiesz ze to co zrobil jest nieosiagalnym poziomem przez nikogo w polsce i jednym z najlespzych wynikow na swiecie.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 26/552/2017

29-03-2017 18:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 522komentarzy: 0

Krzysztof Gołombek najlepszym dzielnicowym w powiecie

29-03-2017 17:05

Starszy aspirant Krzysztof Gołombek z Komisariatu Policji w Wiśle, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas wczorajszej (28.03) sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Powiatu Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje.

wyświetleń: 423komentarzy: 0

Ostatnia szansa na zgłoszenie pisanki do konkursu

29-03-2017 15:50

Nie ważne, czy Twoimi pisankami zachwycają się znajomi i rodzina, czy też co roku wychodzą Ci koszmarki pisankowe - zgłoś się do konkursu i przyłącz się do zabawy! Zostały ostatnie dni, by zgłosić wykonaną przez siebie pisankę do konkursu "Popisz się pisanką".

wyświetleń: 122komentarzy: 0

Nożyczki poszły w ruch

29-03-2017 15:00

26 marca, kolejny już rok, młodzi adepci sztuki fryzjerskiej walczyli w Skoczowie o Puchar Beskidów – w ramach XII Konkursu Fryzjerskiego Juniorów.

wyświetleń: 510komentarzy: 0

Wygrana w turnieju, przegrana w III lidze

29-03-2017 13:30

Wygrana w turnieju wielkanocnym oraz porażka z Rybnikiem w III lidze. Miniony weekend był dla piłkarek UKS Gimnazjum Istebna bardzo intensywny.

wyświetleń: 255komentarzy: 0

Będą nowe wozy dla ochotników

29-03-2017 12:10

Dwa nowe wozy bojowe trafią do Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Wielkich oraz Ustroniu Polany. Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu samorządu i dofinansowaniu z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego.

wyświetleń: 1297komentarzy: 1

Kopią na Krętej

29-03-2017 10:45

W Chybiu koparki wjechały na ul. Krętą. Prace związane są z budową odwodnienia drogi.

wyświetleń: 894komentarzy: 0

The End - David Fly wydaje nowy album

29-03-2017 09:10

Najpierw był szalony trip wzdłuż bałkańskiego wybrzeża. Potem pełne energii Indie. Następnie trekking w górzystym Nepalu. Ta półtoraroczna podróż przez kilkanaście krajów zrodziła historie, które domagały się wyśpiewania. Wkrótce David Fly da nam możliwość wsłuchania się w te opowieści na najnowszym albumie ''The End''.

wyświetleń: 319komentarzy: 0

Oszukani we własnym domu

29-03-2017 07:30

Podszywają się pod znaną firmę i oferują tańszą energię elektryczną. Przed próbami oszustw przestrzega Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Cieszynie i przedstawiciele firmy Tauron.

wyświetleń: 5038komentarzy: 5

Skoczów: Na sesji o podwyżkach i finansach

28-03-2017 19:25

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Skoczowa wszystkie uchwały, które znalazły się w porządku obrad, zostały podjęte większością głosów. Sporo uwagi poświęcono sprawom finansowym. Dyskusja wywiązała się m.in. przy omawianiu zmian w budżecie gminy, które związane były głównie z podwyżkami dla pracowników.