Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 3774komentarzy: 14

Juroszek, Rokicki, Wałga - dla nich 2015 rok to sportowe sukcesy

03-01-2016 13:40

Miasto Cieszyn na ostatniej w 2015 roku sesji Rady Miejskiej nagrodziło wybitnych sportowców. Rok 2015 był wyjątkowo udany dla Marii Juroszek, Janusza Rokickiego i Grzegorza Wałgi. Mistrzom gratulował Burmistrz Ryszard Macura i Przewodniczący Rady Krzysztof Kasztura.
Cieszyn decenił sportowców 2015 roku / fot. MSZ Cieszyn decenił sportowców 2015 roku / fot. MSZ

Dla Juroszek, Rokickiego i Wałgi rok 2015 był wyjątkowo dobry jeżeli chodzi o sukcesy sportowe. Ich osiągnięcia nie tylko na arenie krajowej, czy europejskiej ale także światowej rozsławiają Ziemię Cieszyńską. Dlatego też cieszyński magistrat postanowił docenić ich wkład w propagowanie sportu, duże zaangażowanie i ciężką pracę. Podczas ostatniej sesji (30.12) Rady Miejskiej Cieszyna otrzymali oni podziękowania i listy gratulacyjne.

Maria Juroszek w 2015 roku w siłowaniu na rękę zdobyła mistrzowskie tytuły na poziomie Polski, Europy i Świata. Jak podkreślano na sesji te sportowe osiągnięcia robią wrażenie i promują miasto. Ostatni sukces Marii Juroszek to złoto, które zdobyła w listopadzie w Rumii podczas II Mistrzostw Świata w siłowaniu na rękę osób niepełnosprawnych.

Janusz Rokicki w 2015 roku również nie zawiódł swoich kibiców i mieszkańców Cieszyna. Zdobył bowiem kolejne tytuły Mistrza Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Jego największy sukces to październikowe Mistrzostwa Świata w Katarze osób niepełnosprawnych. Rokicki wywalczył dla Polski złoty medal. Jednocześnie ustanowił również nowy rekord świata w pchnięciu kulą. 

Grzegorz Wałga ma na swoim koncie wiele medali oraz tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich. W 2015 roku zdobył m.in. tytuł wicemistrza Świata w wyciskaniu leżąc Federacji WPC. Na Mistrzostwach Świata które rozegrane zostały w Portugali wywalczył dwa srebrne medale w kategorii do 125 kg oraz w klasyfikacji drużynowej.

Doceniono również trenera Zbigniewa Gryżbonia, który współpracuje z wyróżnionymi sportowcami. Sukcesy sportowe Pana wychowanków m.in. tytuł Mistrza Świata Janusza Rokickiego świadczą o Pana trenerskim zaangażowaniu i dużym profesjonalizmie – podkreślano.

 

MSZ
 

zródło: ox.pl
dodał: MSZ 03-01-2016 13:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

ratcop
03-01-2016 15:04
ratcop
Gratuluję sukcesów sportowcom;)choć nagrody pewnie nie trafione,miłego czytania nagród.
kasioczek85
03-01-2016 19:48
kasioczek85
Wszystko by było fajne gdyby jeszcze Im pomogło miasto finansowo :-( poznałam osobiście p.Juroszek (bardzo fajna osoba)i wiem ile musi się natrudzić,trenować i niestety sama musi chodzić za sponsorami,żeby "nazbierać "pieniążki na wyjazdy na zawody .Wstyd dla MIASTA CIESZYN.ps.Pozostali Panowie pewnie też tak mają jak p.Juroszek .Pozdrawiam i życze dalszych sukcesów dla Was!!!
andikman
03-01-2016 22:29
andikman
Zapomnieli się dodać jakie były te nagrody za tak ciężką pracę i promocję miasta w kraju i na świecie...kubek smycz długopis i aż dwie książki... Porazające ile przyznano sobie premii ?? W magistracie ...kubek mistrzowi ...żałosne smutne ..jest mi wstyd
[konto zostało usunięte]
04-01-2016 13:38
[konto zostało usunięte]
jaka władza takie nagrody:) a pani Juroszek niech się lepiej zajmie swoimi dziećmi. Mieć
dzieci nietrudno , ale podkładać je siostrze jak sroka???
[konto zostało usunięte]
04-01-2016 13:40
[konto zostało usunięte]
przepraszam bo obraziłam srokę raczej jak kukulka
:)))
ciamajda
04-01-2016 18:01
ciamajda
Gratulacje!! Szczególnie tym zawodnikom którzy maja w grupie 2 czy 3 zawodników. W dodatku jedna z kontuzją ręki. Nietrudno wtedy zdobyc medal.
Prawdziwy medalista to p. Janusz.
majka186
04-01-2016 18:53
majka186
ale Grzegorz Wałga miał 44 konkurentów jak już co jak ciamajda nie wiesz to nie pisz bzdur ja może mam mało konkurencji ale dla mnie to nie ważne zawsze mówie każdy może jechać a nie zazdrościć i to tyle na ten temat pozdrawiam wszystkich zazdrośników
majka186
04-01-2016 18:59
majka186
a władza dla mnie jest w porządku wiesz marzenie zajmij się sobą bo na pewno nic nie robisz pozdrawiam cię
ciamajda
04-01-2016 21:48
ciamajda
majka, Grzegorz Wałga miał 2 zawodników. W swojej klasie. A że klasę zmienił po wpadce to już inna bajka.
majka186
04-01-2016 22:20
majka186
każdemu w swoim życiu zdarzyła się jakaś wpadka i to na pewno nie jedna i tobie na pewno też ale to jest nieważne miał 44 zawodników i więcej od P. Rokickiego i to on z nas wszystkich miał największą konkurencję i to jemu trzeba przyznać wyższość i hyle mu czoła oczywiście P Rokickiemu też
ciamajda
05-01-2016 08:07
ciamajda
Majka, było 2 zawodników. Złoto dla Rosjanina - Sykmenev. Brązu nie miał kto odebrać. Może to Ci pomoże odświeżyć pamięć.

http://www.wpc-portugal.com.pt/Lista%20de%20Atletas_Mundial%20Novembro%202015_final.pdf
Benchpresser
05-01-2016 19:51
Benchpresser
ciamajda dobry masz nick, pasuje do Twojej wiedzy,

http://worldpowerliftingcongress.com/wp-content/uploads/2015/02/2015_WPC_Results.pdf

proszę wyniki z mistrzostw świata, BP single Plly grupa 5, 4 zawodnikow w kategorii 125kg, oraz 33 zawodnikow kategorii Open Absolute gdzie rowniez bylo srebro. Zmienił klasę ? o czym Ty poiszesz człowieku :D co Cie boli ? zobacz wyniki z oficjalnej strony WPC, zobacz do kogo należą rekordy Europyt wiekszosci federacji i do kogo nalepzy rekord wszechwag, najwiekszy ciezar wycisniety kiedykolwiek w historii przez Polaka. najpierw wiedza, potem sie wypowiadaj. Ilu takich co myślą że błysną przekonani że coś wiedzą ?
ciamajda
06-01-2016 05:35
ciamajda
Benchpresser. Nie zapominaj że jakakolwiek grupa ma jeszcze podgrupę.. W tym wypadku podwójne koszulki. A że zmienił klaśe? Nie wiem dlaczego. Chyba dlatego że w poprzedniej został zdyskwalifikowany.
Benchpresser
06-01-2016 09:11
Benchpresser
ciamajda, nigdy nie startował w podwójnych koszulach, zawsze w single ply, to jest zuepłnie inna kategoria, organizowana w innym dniu, mało tego porównaj wyniki single ply i podwójnych a zobaczysz ze nawet w pojedynczej zrobil o wiele wyższy wynik niz Ci w podwojnych, nie ma grupy i podgrupy, sa mistrzostwach danej kategorii wagowej i klasyfikacja Open absolute gdzie przegrywał tylko z Rosjaninem. nie wiem o czym piszesz zupełnie, o jakiej zmianie klasy i jakiej dyskwalifikacji w podwójnych skoro nigdy nie startowal w takich ? to obrazuje jak mała wiedze masz co do wynikow na swiecie i o danej osobie, nie zapominaj ze nikt nigdy nie zrobil w całej polsce wiekszego wyniku na tysiace zawodnikow w ciagu lat, drugi wynik na swiecei rowniez powinien Ci dac obraz. dlaczego za wszelką cenę próbujesz być mądrzejszy skoro nie siedzisz w temacie, napisz zadzwon zapytaj kogokolwiek z trójboju, wyciskania, czy nawet dwuboju o nazwisko Wałga to się dowiesz ze to co zrobil jest nieosiagalnym poziomem przez nikogo w polsce i jednym z najlespzych wynikow na swiecie.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 1021komentarzy: 1

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 527komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 371komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 2366komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 726komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 794komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 704komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1143komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.