Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2201komentarzy: 20

Zbliża się XXIV Finał WOŚP

03-01-2016 19:00

Już za tydzień, 10 stycznia po raz dwudziesty odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas WOŚP zaangażują się policjanci z całego kraju.
Zbliża się XXIV Finał WOŚP fot. arc.ox.pl

Nad bezpieczeństwem podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie czuwać kilkanaście tysięcy policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Stróże prawa będą też, jak co roku, pilnować porządku na imprezach, asystować podczas konwojów zebranych pieniędzy, a także prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

W ramach działań profilaktycznych, policjanci będą przestrzegać seniorów przed oszustami działającymi metodą na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, czy „policjanta”. Stróże prawa będą ponadto przypominać starszym osobom, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP po to, aby w trakcie zbiórki nie doszło do oszustw bądź wyłudzeń pieniędzy. Przy specjalnie utworzonych punktach informacyjnych, mundurowi będą przestrzegać seniorów przed wszelkimi zagrożeniami oraz przekazywać materiały edukacyjne.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących apelujemy, aby zachowali rozsądek. W szczególności należy:

  •     unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);
  •     nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;
  •     w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;
  •     jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;
  •     w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, np. dzwoniąc pod numer 997 lub 112.


Otoczmy opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszek i zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Najlepiej, aby najmłodsi wolontariusze kwestowali pod opieką dorosłych.

Aby ustrzec się natomiast oszustów, radzimy zajrzeć na stronę http://www.wosp.org.pl/final/o_finale/jak_wyglada_wolontariusz , gdzie opisano, jak rozpoznać prawdziwych wolontariuszy.

(red/KGP)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 03-01-2016 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (20)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

1234567890
03-01-2016 20:16
1234567890
PISlamisci nie będą wrzucać bo im Jarek zabroni;)
Charles
03-01-2016 20:34
Charles
Najbardziej znienawidzony dzień przez Kościół Katolicki. W tym roku dam dwa razy więcej. Nie mogę się już doczekać 10 stycznia!
mariobross1977
03-01-2016 22:09
mariobross1977
Tylko zebrać potrafią a wy biedni dawajcie ostatni grosz który mieliźnie na chleb odlozony.
alternatywy 5
03-01-2016 22:16
alternatywy 5
Możesz Charles nawet wziąć kredyt, jeeemmmuuu tttto nieeebędzie kooolidooować....
Ja mu nie wrzucę nawet 1 grosza, bo wiem że on to utopi w Jarocińskim błocie. Więc gdzie tu sens?
dyżurny
03-01-2016 22:25
dyżurny
alternatywy 5.....
Pojeździj po szpitalach, pozwiedzaj oddzialy noworodkowe ( i nie tylko), popatrz skad tam sprzęt.
Wole dać Owsiakowi niż panu rydzykowi......
Charles
03-01-2016 22:46
Charles
alternatywy5 - Po twoim avatarze wnoskuję, że lepiej jak wrzucisz sobie ( i utopisz) na Przystanek Jezus ( cokolwiek to znaczy)
alternatywy 5
03-01-2016 22:57
alternatywy 5
Dlaczego jesteś taki naiwny ? Większość instytucji charytatywnych robi w jajo i pociska kit kolorowy. Ten żółtek w okularach jest wyjątkowym " szpecem " - majstersztyk, bo robi to na masową skalę przy pomocy MOICH mediów i MOICH dzieci.
Lepiej dać o.Rydzykowi, bo on to przeznaczy na leczenie chorych umysłów....a jak widać, jest ich coraz to więcej!
bbj
04-01-2016 00:35
bbj
alternatywy 5, łudziłem się, że na oxie nie spotkam tu obłąkanego PiSem bo takie ładne wyniki wyborów są w Cieszynie i w Wiśle.. A jednak... Ja też na WoŚp dam 100x więcej, na pochybel wscieklym hipokrytom z PiSu.
ciamajda
04-01-2016 06:13
ciamajda
Fundacja Jurka Owsiaka przeznaczy 20% tegorocznego dochodu na ratowanie wszystkich redakcji spółek AGORA.
1234567890
04-01-2016 06:19
1234567890
"Lepiej dać o.Rydzykowi, bo on to przeznaczy na leczenie chorych umysłów....a jak widać, jest ich coraz to więcej"
No alternatywy widzę ,że moher dość mocno uciska Ci łepetynę w takim razie znajdź jeszcze jakas tez nawiedzoną naróbcie dzieci odbierzcie po 500 na dziecko i ojcu Grzybowi na tace zanies;)
ciamajda
04-01-2016 06:23
ciamajda
Pieniądze będą zbierały zmarznięte dzieci, koszty poniosą samorządy i budżet Państwa. Ufundują Polacy,"dolę" weźmie Jerzy Owsiak, jego rodzina oraz ponad 30 biurokratów z fundacji WOŚP.
koszor
04-01-2016 06:25
koszor
Nie mam zaufania do Owsiaka. Kręci, kombinuje, miga się od prawdy. Ale to moja sprawa. Natomiast jako obywatel i płatnik podatków oczekuję, że w szpitalach będzie sprzęt nie od Owsiaka czy Rydzyka, tylko od Państwa Polskiego, które do tego jest zobowiązane konstytucją.
koszor
04-01-2016 06:28
koszor
Zresztą cały ten podział na zwolenników Owsiaka i zwolenników Rydzyka zupełnie nie ma sensu. A poza tym to nie zmienia faktu, że na leczenie czeka się miesiącami czy latami. Może zamiast skakać sobie do gardeł, przeznaczyć tą energię na wyegzekwowanie należnych nam praw.
ciamajda
04-01-2016 06:31
ciamajda
Rok 2009

"Caritas"- 441 581 695,94 zł. Na pomoc - 435 799 984,43 czyli 98,7% zysku.
WOŚP - 54 506 279,77 zł. Na pomoc 28 993 580,43 czyli 53,2% zysku.
Komentarze?
stach11
04-01-2016 10:12
stach11
Skąd masz te bzdurne dane? Zapewne z radia ma ryja. Ciekaw jestem skąd caritas bierze pieniądze? Chyba nie z funduszy kościelnych.
nystrand
04-01-2016 13:24
nystrand
@ciamajda, po pierwsze nie porównuj konia z krową.
Caritas za tę "pomoc" utrzymuje te wszystkie ośrodki pomocy. Chwała im za to, ale nie stać ich na zakup drogiego i specjalistycznego sprzętu medycznego.
as355
04-01-2016 15:38
as355
Pewna fundacja na terenie pow Cieszyn zbierała pieniądze na osobę chorą ,za każde wysłane 5 zł osoba chora dostawała 1 zł .Po nagłośnieniu sprawy poprzez ludzi którzy chcieli pomóc ,własnie tej osobie ,postanowiono posyłać na konto rodziny (bezpośrednio ).I to przyniosło oczekiwane skutki .Pośrednicy ,Fundacja bez jawnych dochodów ,Sztab cwaniaków manipulujących masami ,to oni się bogacą .A potem kapną coś na szpital i media prześcigają się w wychwalaniu darczyńców ,myślicie że te nagłośnienia to tak bezinteresownie ???.
CZŁONEK
04-01-2016 15:51
CZŁONEK
a sobie tak ostatnio myślałam, może Dyrekcja szpitali rozdała by cegiełki . Chętnie bym dała bo 100% tych pieniążków było by zainwestowane, a tu w tych wszystkich organizacjach nie wiadomo nic do końca. Ja tam nie mam nic do Owsiakka , ale uważam że takie organizacje powinny jasno się rozliczać z pieniążków.
Kankee
04-01-2016 17:13
Kankee
Ciekawe co też PIS zamierza zrobić aby poprawić sytuację w szpitalach? Bo na razie nic nie słychać w tym temacie,więc póki co ręce precz od Wielkiej Orkiestry.Wbrew temu co sobie ubzdurał Alternatywy większość ludzi jest jednak normalna i nie żałuje na dzieci i seniorów.
Ciekawe jek też się leczy chore umysły wg ojca Rydzyka?? Napewno należałoby bardziej kontrolować i usprawniać takie fundacje ale kościołowi nic do tego.
czytelniczka
04-01-2016 18:18
czytelniczka
Fundacja to jakiś tam biznes, nie oszukujmy się, że ktoś coś za darmo robi, z czegoś życ musi ...... http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-jurek-owsiak-wydatki-zarobki/v3ffg
"Za zarządzanie Złotym Melonem/ to spólka, gdzie 100 % udziałów ma fundacja Wośp) Jerzy Owsiak od 2012 roku pobiera miesięczne wynagrodzenie. "
".. żona Lidia Owsiak. zatrudniona jest na stanowisku dyrektora ds. medycznych.....Według raportu finansowego za 2013 roku roczne wynagrodzenie za pracę w charakterze dyrektora ds. medycznych i administracyjnych wyniosło 154 246,80 zł brutto."

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/479444,finanse-publiczne-wosp-orkiestra-owsiaka-ile-owsiak-zarabia-na-wosp.html
"Fundacja zatrudnia w sumie 32 osoby, z czego najwięcej, bo 20, to pracownicy działu administracyjno-biurowego. Przy programach medycznych pracuje 9 osób, zaś pracowników działu medycznego jest troje. W sumie na pensje w 2013 roku poszło nieco ponad 1,6 mln zł. A to oznacza, że średnio w WOŚP zarabia się 4191 zł brutto miesięcznie"
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Jest umowa na Stawową

30-07-2016 15:15

Pieniądze na remont Stawowej w Pruchnej będą na pewno. Gmina Strumień podpisała umowę na przyznanie środków.

wyświetleń: 143komentarzy: 1

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (31/7/16)

30-07-2016 13:30

W dzisiejszym artykule przytoczymy m.in. artykuł o trudnościach z przestępczością wśród dzieci... nie zabraknie jednak elementów humorystycznych.

wyświetleń: 105komentarzy: 0

Przebudują boczną od Morcinka w Kaczycach

30-07-2016 11:40

Boczna droga gminna przy ul. Morcinka w Kaczycach będzie przebudowana. Urząd Gminy Zebrzydowice ogłosił przetarg.

wyświetleń: 524komentarzy: 0

22 rajdowe kilometry

30-07-2016 09:50

Będzie głośno i szybko, emocji też nie zabraknie. Goleszów i Hażlach - na ulicach tych gmin, już w niedzielę (29.07), odbędzie się czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC.

wyświetleń: 813komentarzy: 1

70 tys. zł za oświetlenie ul. Ks. Janusza w Zebrzydowicach

30-07-2016 07:55

Niemal 70 tysięcy zł wyda Gmina Zebrzydowice na oświetlenie prawie półkilometrowego odcinka ulicy ks. A. Janusza.

wyświetleń: 804komentarzy: 1

Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie

29-07-2016 19:00

Od stycznia samorządy w związku z zeszłoroczną ustawą ''o zmianie ustawy o samorządzie gminnym...'' mogą tworzyć tzw. centra usług wspólnych. W Cieszynie na ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli w tej sprawie odpowiednie uchwały. Funkcjonujące dotąd tzw. ZOJO zostanie przekształcone w CUW.

wyświetleń: 1858komentarzy: 2

Grilluj w centrum Cieszyna

29-07-2016 17:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Lato, słońce, czas wolny od pracy i ludzie, z którymi lubimy go spędzać  – to wszystko tworzy doskonałe okoliczności do zorganizowania grilla. Brakuje już tylko jednego składnika – dobrej lokalizacji. Dzięki restauracji Ekotradycja z Cieszyna, możesz zorganizować grilla w centrum Cieszyna nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym pozbawionym ogrodu. Dodatkowo, zjesz pyszne potrawy przyrządzone przez doświadczonego kucharza.

wyświetleń: 1763komentarzy: 0

Rajd Rzeszowski bez Szejów

29-07-2016 15:40

Poznaliśmy załogi, które będą rywalizować na trasie Rajdu Rzeszowskiego w rundach Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Niestety, mimo wcześniejszej deklaracji, na liście zgłoszeń zabrakło Jarosława i Marcina Szejów.

wyświetleń: 439komentarzy: 0

Czołówka we mgle

29-07-2016 14:00

Dziś rano (29.07) tuż po 6:00 doszło w Koniakowie do czołowego zderzenia. Groźnie wyglądało, na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

wyświetleń: 4857komentarzy: 0

Dwa kółka okiem obiektywu

29-07-2016 12:30

Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” obchodzi w tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji wspólnie z Klubem Fotograficznym PTTK „Start” przygotowano konkurs fotograficzny pod hasłem „Jubileusz Ondraszka w obiektywie”.