Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 10573komentarzy: 8

Wieczorne pożary

31-12-2015 10:55

Do dwóch pożarów doszło wczoraj wieczorem. W jednym z nich zginął pies.
Wieczorne pożary W Skoczowie spalił się kiosk. fot. kontakt24

Wczoraj w Ustroniu o godzinie 18.20 na ul. Łącznej zgłoszono pożar domku campingowego. Podano dwa prądy wody, na drewniany domek. Po przeszukaniu obiektu znaleziono martwego psa. W tych działaniach brało udział 5 zastępów straży.

Tuż po dwudziestej strażacy zostali wezwani na ul. Mickiewicza w Skoczowie. W okolicach dworca PKP palił się kiosk handlowy. Jak informuje rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej, Michał Swoboda – paliła się część ścian i dachu w drewnianym budynku o stalowej konstrukcji. Na palące się elementy podano jeden prąd wody. Drugi, po wyważeniu drzwi, do środka budynku. Nie stwierdzono osób poszkodowanych. Dogaszając pożar rozebrano sufit, wyrzucono również trocinowe ocieplenie dachu. Rozebrano też część ściany. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej. Akcja trwała 2,5 godziny.

Także wczoraj po godzinie 10 palił się samochód osobowy. Pierwsza na miejscu pojawiła się OSP Malinka, pożar ugaszono. Najprawdopodobniej z powodu stresu, potrzebna była pomoc medyczna dla jednej z osób. Udzielili jej strażacy a następnie przekazali tę osobę pogotowiu ratunkowemu.

 

JB

zródło: ox.pl
dodał: JB 31-12-2015 10:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

mariobross1977
31-12-2015 11:36
mariobross1977
A od kiedy Bawaria była kioskiem?! Przecież wszyscy dobrze wiedzą że to był bar piwny!!!
RAMZES
31-12-2015 13:20
RAMZES
Potwierdzam to Skoczowski Pub " Bawaria" lokal o wysokim standardzie 3 gwiazdki , który jakis czas temu zamknieto. Ale po remoncie miał odrodzic sie na nowo i miec 4 gwiazdki.
Ciekawy skoczowianin
31-12-2015 15:35
Ciekawy skoczowianin
Ciekawe,pierwsza na miejscu pojawila sie JRG Skoczów,a potem OSP Ochaby dwoma zastepami,z tego co widze ito zawsze druga jednostka po jest OSP Skoczów,czyzby się zastanawiali jakim samochodem wyjechać?bo przecież OSP Skoczów przyjechał na samym końcu za ochabami.
rem10in01
31-12-2015 17:03
rem10in01
to zapraszam przebadać sobie wzrok, bo OSP Skoczów był zaraz po JRG Skoczów
mariobross1977
31-12-2015 17:11
mariobross1977
Ciekawy skoczowianin ma rację. OSP Skoczów przyjechało jako ostatnie.
rem10in01
31-12-2015 18:13
rem10in01
byliście panowie od samego początku akcji...? tak właśnie powstają ploty, Skoczów był drugi ale jak uzupełnił zastęp JRG jechał na ul. Cieszyńską po wodę,przyjechały Ochaby a potem znowu dojechało OSP Skoczów
sam
31-12-2015 18:18
sam
W pewnym sensie przedmówcy "mariobross1977" i "ciekawy skoczowianin" mają racje że OSP Skoczów przyjechało ostatnie, ale nie zauważyli że przyjechał tylko sam kierowca który był się uzupełnić pod remizą bo wcześniej już zdążył podać wodę na linie gaśnicze a w tym czasie gdy on się uzupełniał to załoga samochodu działała już wraz z zastępami JRG Skoczów.
Pozdrawiam Naczelnik OSP Skoczów
mariobross1977
31-12-2015 19:13
mariobross1977
Panie naczelniku, nie będę się sprzeczal. Skoro brakło wody to jest rzeczą oczywista że trzeba było uzupełnić braki. Pozdrawiam.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 106komentarzy: 0

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 367komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 569komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 1483komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.

wyświetleń: 1225komentarzy: 2

Wisła - widowiskowe zjazdy

24-08-2016 17:00

Już 27 i 28 sierpnia najlepsi zawodnicy Europy ponownie odwiedzą Wisłę, aby walczyć o tytuły Mistrzów Europy w konkurencji Downhill. Po raz kolejny zostaną wystawieni na próbę przez trasę zlokalizowaną na charakterystycznym szczycie Beskidu Śląskiego - Stożku. Ze względu na fakt, iż zawody w zjazdach rowerowych są niezwykle widowiskową dyscypliną warto zawczasu spojrzeć z czym mierzyć się będą najlepsi riderzy Europy.

wyświetleń: 845komentarzy: 0

Reminiscencje po Gorolu

24-08-2016 15:30

Gorolski Święto w Jabłonkowie staje się coraz bardziej popularną imprezą. Jest ona atrakcyjna nie tylko dla Zaolziaków, ale tłumnie przyjeżdżających już turystów, którzy zamieszkują kraje po obu stronach Olzy. Często uważa się, że to ostatni bastion Polaków mieszkających w Czechach.

wyświetleń: 759komentarzy: 0

Ośmiorniczki w Szpitalu Śląskim w Cieszynie

24-08-2016 14:45

Bynajmniej nie chodzi o wykwintne dania, w jakich gustują co niektórzy polscy posłowie, ale o akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Pod ta nazwą kryje się akcja polegająca na darowaniu wcześniakom miękkich maskotek w kształcie ośmiorniczki. Dlaczego akurat takich maskotek i jaki to ma cel? Przeczytaj.

wyświetleń: 4450komentarzy: 1

Zakończenie wakacji ''Pod Skocznią'' w Istebnej

24-08-2016 13:40

Ciekawą imprezę na sportowo i muzycznie na zakończenie wakacji planuje Istebna w najbliższą sobotę, 28 sierpnia br. Będzie przedstawienie teatralne dla dzieci, Koncert Patryka Demkowskiego z Wisły, Koncert reggae zespołu Bathel, dyskoteka oraz mecze: trampkarzy, juniorów i seniorów KP Trójwieś.