Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3914komentarzy: 20

Burmistrz Skoczowa podsumowuje

30-12-2015 19:30

Na wczorajszej (29.12) sesji Rady Miejskiej Skoczowa Burmistrz Mirosław Sitko przedstawił radnym zebrane informacje na temat pracy Urzędu i jednostek. Było to swego rodzaju podsumowanie, a nawet namiastka obiecanego audytu. Bo jak wiadomo włodarz o przygotowaniu audytu mówił już na początku swojej kadencji.
Fot: arc.ox.pl Fot: arc.ox.pl

Jedną z obietnic wyborczych Burmistrza Mirosława Sitko było przygotowanie audytu. Jednak już wiosną br. włodarz zaczął wycofywać się z tej obietnicy. Przyznał, iż kontrole są prowadzone ale nie opublikuje audytu w formie papierowego dokumentu. Na listopadowej sesji Burmistrz obiecał jednak radnym, iż jeszcze w tym roku przedstawi wnioski i krótko podsumuje to co udało się zaobserwować. I tak pod koniec wczorajszej sesji Sitko omówił najważniejsze kwestie które znalazły się w jego „audycie”. Nie przygotował jednak żadnego dokumentu a uwagi jedynie odczytał.

Jest to audyt w rozumieniu potocznym. Dotyczy wszystkich zaobserwowanych zjawisk, które miały miejsce na przestrzeni 2014 i 2015 roku. Odnosi się także do zmian jakie zaszły na skutek wyborów samorządowych. Jako Burmistrz nie mam niczego do ukrycia, czego wyrazem jest chociażby sesja on-line. Chciałbym więc teraz przedstawić Państwu pewnego rodzaju podsumowanie roku 2015 ale w kontekście tego co zastaliśmy w urzędzie przychodząc tu w 2014 roku – mówił Sitko.

Najpierw Sitko wziął pod lupę Urząd. Zastałem Urząd i jego agendy bardzo rozbudowane, a jednostki organizacyjne nie są w stanie pomieścić się w Ratuszu. Mieszczą się w kilku budynkach na terenie całego miasta. Zaskoczyło mnie to, że nie było komórki kontroli wewnętrznej, podczas gdy w wielu znanych mi urzędach taka komórka funkcjonuje. Utworzyłem więc stanowisko ds. kontroli wewnętrznej. Badane i diagnozowane są działania urzędników we wszystkich komórkach organizacyjnych oraz jednostkach organizacyjnych gminy – tłumaczył Sitko.

Burmistrz mówił o likwidacji wydziału polityki społecznej, a także o utworzeniu biura  promocji i informacji w ramach struktury organizacyjnej urzędu gminy. Działalność dotychczasowa w tym zakresie prowadzona była w ramach MCK. Wykonywana była źle m.in. z powodu podwójnego podporządkowania - dyrektorowi MCK i burmistrzowi.  Przychodząc tutaj zauważyłem brak materiałów promocyjnych oraz niedostosowaną do obowiązujących standardów stronę internetową. My ten problem właśnie rozwiązujemy. Rozstrzygnęliśmy przetarg na nową stronę internetową urzędu miejskiego. Efekty będzie można obserwować w drugim kwartale roku  - dodał Burmistrz.

Włodarz wspomniał także o utrzymaniu zieleni miejskiej, a także o finansach. Zastałem gminę z przygotowanym, jeżeli chodzi o finanse na rok 2015, zrównoważonym projektem budżetu.  Kolejnym tematem poruszonym przez włodarza była oświata. Zastaliśmy brak strategicznej koncepcji funkcjonowania systemu oświaty. Objawia się to bardzo rozbudowanym systemem placówek oświatowych. (…) Zmiany które proponujemy są spójne i poprawią uczniom warunki nauki. Wskazał również na niewłaściwe decyzje dotyczące niektórych obiektów jak np. nowe przedszkole w Ochabach, które trzeba było remontować (…). Sitko przypomniał także sprawę utraconych w 2013 roku ponad 2 mln zł subwencji oświatowej. To olbrzymia suma i jej brak z pewnością ma swoje negatywne konsekwencje dla finansów gminy do tej pory. Nieodpowiedzialność i niedopełnienie obowiązków zamieciono pod dywan. Ale myślę, że to jeszcze nie koniec tej sprawy.

Włodarz odniósł się także do kultury. W tym miejscu Sitko wyliczał błędy jakie popełniał były dyrektor MCK, wskazał także na uchybienia przy pracach związanych z Teatrem Elektrycznym. Odniósł się również do nietrafionych zakupów i wydatków gminy takich jak chociażby altanka na Kaplicówkę.

Sporo uwagi poświęcił spółce. Połączenia MPEC z ZBM dokonano bez realnego rozeznania funkcjonowania podmiotu powstałego z tego połączenia. (…) Nie przygotowano i nie wprowadzono przez cały 2014 rok jednolitych regulaminów wewnętrznych np. organizacyjnych, czy płacowych. Przez cały rok od połączenia w spółce funkcjonowały niezależne od siebie służby obsługujące ciepłownictwo oraz nieruchomości. Niezależnie od siebie działali również członkowie zarządu. Włodarz zaznaczył, iż w lutym radni otrzymają propozycję co dalej ze spółką. Wrócimy do poprzedniego systemu. Niestety nie będzie to tanie.

Na koniec Burmistrz odniósł się do gruntów i majątku Gminy, a także do budowy niektórych obiektów jak np. wiaty, czy boiska w Międzyświeciu. Wspomniał także o kładce przez Wisłę. Sitko odniósł się również do skandalicznych warunków lokalowych OPS. Nie zapomniał także o straży pożarnej i ich potrzebach związanych z nowym sprzętem czy samochodem. Na koniec swojej długiej prezentacji Burmistrz przyznał, iż dobrym rozwiązaniem poprzedników jest spółka SKO-EKO, która przejęła budowę kanalizacji.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 30-12-2015 19:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (20)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Pergolia
30-12-2015 20:34
Pergolia
Tak trzymać Panie Burmistrza!
Pergolia
30-12-2015 20:35
Pergolia
Tak trzymać Panie Burmistrzu!
realista
30-12-2015 21:20
realista
Po roku Pan Burmistrz doszedł do wniosków, o których mówił już w kampanii wyborczej i krótko po niej.... Wnioski cząstkowe... Widać jak będą realizowane obietnice wyborcze. Gdzie szumny zjazd z S1 w Międzyświeciu, gdzie zapowiadany rzecznik młodzieży?Jeśli będziemy działać w takim tempie niewiele uda się osiągnąć. To co działało źle udało się zastąpić swoimi ludźmi... Narazie udało się działać siłą rozpędowa poprzedników. Kładka, most, Górny Bór - to wszystko przygotowane było i każdy burmistrz mógł to realizować... A nawet musiał. Jedyne co zrobił obecnie miłościwie panujący to przeciął wstęgę i po ludzku, uczciwie nawet nie zaprosił poprzedników na otwarcie. Łatwo sobie przypisać sukcesy... czekamy na Pana działania, oprócz tych kadrowych. Choć w takim tempie jak szumnie zapowiadany audyt doczekać pełnego efektu możemy mieć problem...
skoczowiok123
30-12-2015 21:22
skoczowiok123
No toś się Burmistrzu teraz mocno naraził Panu A. Bacza - powstanie spółki SKO-EKO było od początku przez niego krytykowane i uznawane za bardzo złe rozwiązanie
faneczka11
30-12-2015 21:40
faneczka11
Zaczęło się i znów Komuś się coś nie podoba. Podobno w obiegu jest wyrok karny ?. Czy ktoś może ten temat potrafi podjąć ?.
e-bankowiec
30-12-2015 21:51
e-bankowiec
A ile to milionów zł. w 2016 roku zostanie przelane na wasze prywatne konta ?
Międzol
30-12-2015 22:06
Międzol
A należy przypomnieć że POPRZEDNIA władza sprzedała hale przy ul. Krzywej, aby powstały nowe miejsca pracy. Hale sprzedali po niekorzystnej cenie, a nowych miejsc pracy nie ma.
Musieli załatać tą dziurę po tych 2 milionach których im brakowała, bo nie zgłosili szkoły w Ochabach do subwencji.
[konto zostało usunięte]
30-12-2015 22:08
[konto zostało usunięte]
No to wlodarz sobie wlodarzy
wedlug swojej partii popytu i podazy.
Skurn
30-12-2015 23:16
Skurn
Co prawda sylwester dopiero jutro, ale w Skoczowie fajerwerki strzelają już dzisiaj. Młóckę, zgodnie z nową miejską tradycją, zaczął burmistrz Sitko, który nie byłby sobą, gdyby raz na jakiś czas nie palnął jakiejś bzdury. O tak, BMS to mistrz plecenia dyrdymałów na prawo i lewo, w młodości ewidentnie musiał to trenować, taki jest dobry. Niestety, ma chłopina pecha, bo jego opowieści dziwnej treści za każdym razem docierają do nas, a my takiego bajdurzenia nie znosimy. No i siłą rzeczy musimy burmistrza pionizować, ot taka nasza rola. Lecimy zatem po kolei. I już teraz lojalnie uprzedzamy - tym razem jest tego naprawdę sporo.

Na początek BMS kolejny już raz rakiem wycofał się z obietnicy OPUBLIKOWANIA audytu, który - tu nie ma żadnych wątpliwości - miał dokładnie rozliczyć poprzednią władzę. Ani BMS, ani nikt z jego świty nigdy nie przyznał tego wprost, ale właśnie taki był nadrzędny cel tego przedsięwzięcia. Rozliczenie. Burmistrz z kumplami zwyczajnie urządzili sobie polowanie na czarownice. Efekty tej mało sympatycznej zabawy miały utwierdzić lokalną społeczność w lansowanej w czasie kampanii tezie, że odchodząca władza pogrążyła gminę i na długo zahamowała jej rozwój. Tak to sobie chłopaki wymyślili.

Czego tak naprawdę szukali i na co liczyli - Bóg raczy wiedzieć. Fakty są bowiem takie, że przeprowadzony z rozkazu BMS audyt NIE WYKAZAŁ żadnych uchybień. Nic. Zero. Dlatego też jego wyniki są tak bardzo nie w smak włodarzowi i nigdy nie ujrzą światła dziennego. Jasne, na mieście są tajemnicą poliszynela, drugi obieg informacji cały czas ma się w Skoczowie dobrze, ale skoro ktoś już za to zapłacił (podatnicy, wiadomo, bo przecież nie Sitko z Baczą ze swoich), to dobry obyczaj nakazuje doprowadzić sprawę do końca. Jak już jednak pisaliśmy, to nierealne, bo w ratuszu, zresztą nie tylko w tej kwestii, obowiązują podwójne standardy.

Spowiedź BMS przed radnymi to - naszym zdaniem - próba odwrócenia ich uwagi, a także uwagi mieszkańców, od publikacji wyników audytu. BMS ładnie mydli oczy mówiąc, że ''nie ma nic do ukrycia'', ale jednocześnie sam sobie przeczy, bo cały czas świadomie ukrywa rzecz najważniejszą - wyniki audytu. Dodatkowo tchórzliwie się asekuruje składając relację z roku 2015 w oparciu o to, co było w 2014. Sorry, ale rok to wystarczająco dużo, by poukładać sprawy po swojemu i wziąć za nie odpowiedzialność. Patrząc z dzisiejszej perspektywy 2014 to prehistoria. BMS równie dobrze mógł odwołać się do plejstocenu, sens byłby podobny.

Dalej BMS mówi o urzędzie. Że rozbudowany, że jednostki nie mieszczą się w ratuszu i są rozsiane po całym mieście. Faktycznie, wielki to problem! W końcu przejście z ulicy - strzelamy - Fabrycznej czy Mickiewicza na rynek do ''kwatery głównej'' to misja bardziej skomplikowana niż wszystkie wyprawy Marka Kamińskiego razem wzięte. Jak tak dalej pójdzie, to gmina będzie musiała odkupić od Amerykanów ''Nautiliusa'', żeby BMS mógł szybko i bezpiecznie przemieszczać się między agendami. Normalnie paranoja, ale jak widać niektórzy byle pierdołę potrafią wyciągnąć do rangi problemu.

Generalnie rozrzucenie urzędu po różnych budynkach to nic takiego, podobną praktykę można spotkać w innych gminach. No bo po co pracownicy mają gnieździć się jeden na drugim, jeśli istnieje możliwość, by pracowali w dużo większym komforcie i lepszych warunkach? Czy takie rozwiązanie naprawdę wydaje się komuś dziwne? Dla nas to przejaw względnej normalności, ale kto wie, może to my jesteśmy jacyś dziwni. Może.

Ciekawe rzeczy usłyszeliśmy z ust BMS także w temacie MCK, kultury i promocji. O, chociażby to, że powstaje nowa strona internetowa, która będzie gotowa w drugim kwartale roku. Łudzimy się, że z tym terminem ktoś po prostu coś pokręcił, bo żeby aż tak długo (będzie tego kilka miesięcy) tworzyć witrynę promocyjno-informującą (i to w bardzo ograniczony sposób), to trzeba pracować chyba na pegazusie. No serio, sami znamy ze 3 typów, którzy podobne projekty realizują w kilka tygodni i wszystko śmiga im jak należy. A tu BMS nawija coś o drugim kwartale.

Co do promocji i informacji, i biura za te dziedziny odpowiedzialnego, to wiele dobrego powiedzieć, niestety, nie można. Głównie dlatego, że rezultatów prac ludzi tam zatrudnionych w ogóle nie widać. Jedynym pomysłem nowej władzy na promocję miasta były jakieś cudaczne obchody roku papieskiego, które - co za niespodzianka - nie przyniosły żadnego efektu.

Nie zrozumcie nas źle, nie czepiamy się ani kościoła, ani tym bardziej papieża, ale takie coś może udać się w Wadowicach albo w Krakowie. W Skoczowie Jan Paweł II był raz i warto wreszcie zdać sobie sprawę, że mimo całej podniosłości, była to raczej wizyta mało znacząca. Dla nas, mieszkańców gminy czy ludzi emocjonalnie z nią związanych, to wielkie wydarzenie, ale musimy mieć świadomość, że jego ranga spada wraz z poszerzeniem skali. Promowanie miasta o oparciu o jedną wizytę Jana Pawła II jest więc pozbawione logiki i nigdy nie przyniesie oczekiwanych skutków, bo na mapie kraju znajdziecie wiele miejsc dużo mocniej utożsamianych z Wojtyłą niż Skoczów. Dlatego działania władz w aspekcie promocji miasta należy uznać za naiwne i powierzchowne. Równie dobrze mogli cały czas siedzieć w domu.

W swoim wystąpieniu BMS podjął także temat planowanych zmian w oświacie. Włodarzowi nie podoba się brak ''strategicznego systemu jej funkcjonowania'' i ''rozbudowany system placówek''. Winą z to miedzy wierszem obarcza oczywiście poprzednią władzę. Biedak nie pamięta niestety (może wyjechał?), że burmistrz Żagan miała opracowany całkiem sprawny plan zreformowania gminnej oświaty i sieci szkół skutecznie zatrzymany- ze strachu - przez radnych poprzedniej kadencji. Plan, który przedstawia BMS jest naszym zdaniem gorszy, bo polega wyłącznie na przeniesieniu dobrze funkcjonującej placówki z centrum miasta na jego obrzeża. Do drogiego w utrzymaniu i generalnie zbędnego gminie budynku, którego kilka lat temu udało się szczęśliwie pozbyć. Brzmi wybornie, misternie i drogo, ale co tam, najważniejsze, że odzyskaliśmy budynek! A że jest nam potrzebny jak diabeł w Częstochowie to już nieistotne.

Tak samo zresztą jak konsultacje z ZNP, który BMS w serdecznym poważaniu. Szkoda, że akurat na ten temat nawet się nie zająknął.

Na koniec zostawiliśmy kwestię SPK, prezesa i rozdziału spółki na dwa podmioty, które jakiś czas temu zostały scalone. To oczywiście szukanie kwadratowych jaj i próba przelanie swoich błędów na poprzedników. Pisaliśmy to kilka tygodni temu i napiszemy również teraz. To nie mechanizm jest wadliwy, a ludzie odpowiadający za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych trybów. Zmiana systemu zarządzania nie przyniesie żadnego efektu, jeżeli nadal będzie się inwestować w nieodpowiedzialnych i niekompetentnych wykonawców. BMS swoim działaniem ułaskawia winnych i jednocześnie daje im przyzwolenie na kontynuowanie destrukcyjnych działań. To proste jak dwa razy dwa, ale najwidoczniej nawet tak prostego działania nie potrafi wykonać bez pomocy kalkulatora.

Wzmianka, że ponowne utworzenie dwóch spółek z jednej ''nie będzie tanie'' to kolejna zagrywka BMS mająca na celu pokazanie zaniedbań starej władzy. Coś na zasadzie ''Hej, patrzcie, oni narobili dziwacznych połączeń, a teraz my musimy za to płacić''. Ale skoro BMS ma tyle obaw co do kosztów tej operacji, mamy dla niego znakomite rozwiązanie alternatywne. Tańsze i znacznie efektywniejsze. Wystarczy po prostu wymienić całą radę nadzorczą SPK. Spieprzyli sprawę, więc pretensje mogą mieć tylko do siebie. Proste? Proste. A jakie skuteczne!

Minutą ciszy potraktujemy za to fragmenty o byłym dyrektorze MCK. Naszym zdaniem był spoko, lepszy niż ten nowy. Zresztą, o czym my w ogóle mówimy. Dorosły facet, a nadaje sobie pseudonimy. Co będzie dalej? Zacznie chodzić w stroju batmana? A może zostanie drag queen? W sumie żadnej z tych opcji wykluczyć nie można. I tylko ofiar polityki personalnej BMS szkoda. Oraz tego, że burmistrzem został typ, który nie nadaje się nawet na przewodniczącego klubu ''Galaretka tygodnia''.

SU

koszor
31-12-2015 05:35
koszor
skurn - dlaczego piszesz w liczbie mnogiej, kogo reprezentujesz? Niektóre poczynania burmistrza oceniam dobrze, inne źle, ale mówię to w swoim imieniu. Jesteś z przegranego koryta, czy jak? A przy okazji, jak wygląda sprawa z kierowniczką tego chłopaka-informatyka, który popełnił samobójstwo? To chyba jasne, że ona i Żaganka powinny stanąć przed sądem.
Skurn
31-12-2015 09:38
Skurn
@koszor: Ale co jest jasne? Niby na jakiej podstawie chcesz stawiać przed sądem burmistrz Żagan i tę nieszczęsną Wandę Chwastek, która na tamten czas kierowała Zespołem Jednostek Oświatowych? Tak, w wyniku uchybień (bardziej ze strony WC niż JŻ, dużo bardziej) wydarzyło się to, co się wydarzyło, ale nie dajmy się zwariować. Przecież obie panie pewnych zachowań przewidzieć po prostu nie mogły. Pokaż nam choćby jedną osobę, choćby jedną!, która ochrzaniając w robocie swojego pracownika, myśli ''o kurczę, a co będzie jak spróbuje się zabić?''. Gwarantujemy, że takiej nie znajdziesz, bo tak drastycznych rozwiązań, mimo wszystko rzadkich dla naszego kręgu kulturowego, obcych, zwyczajnie nie traktujemy jako możliwe do spełnienia. Z prostej przyczyny - bo dochodzi do nich wyjątkowo rzadko. Prawie nigdy. A dla nas samobójstwo cały czas pozostaje czymś surrealistycznym. Jakby nie z tego świata.

Poza tym, polski system prawny raczej nie daje podstaw, by winą za smierć samobójczą obciążyć osoby trzecie. Owszem, ułatwienie samobójstwa (na przykład pomoc w uzyskaniu dostępu do broni czy innego narzędzia) lub doprowadzenie człowieka do określonego stanu są karalne, ale ważnym aspektem, zwłaszcza w tym drugim przypadku, pozostaje poprawna interpretacja. W języku prawniczym ''Spowodować samobójstwo'' oznacza dokładnie tyle co ''świadomie wywołać decyzję'', co samo w sobie zakłada premedytację w działaniach. Jeżeli jesteś pewny, że celem którejś z pań było wywołanie takiego efektu - proszę bardzo, leć do prokuratury. W innym wypadku milcz jak na ''Milczeniu owiec''.

Oczywiście nie jest też tak, że ze śmierci niewinnego człowieka nikt nie powinien zostać rozliczony. W tej kwestii akurat nie popisała się burmistrz Żagan, której brakło odwagi i zdecydowania, by ukarać osoby, które do określonych sytuacji doprowadziły. Podjęte przez nią decyzje oceniamy krytycznie, bo de facto - tu rację ma burmistrz Sitko - było to klasyczne zamiecenie problemów pod dywan, na którym dodatkowo postawiono szafę trzydrzwiową, żeby przypadkiem nikt pod niego nie zaglądał. Takie pozorowanie działań zawsze jest niesmaczne, ale ustalmy sobie jedno - nie ma żadnej, choćby najmniejszej przesłanki do tego, aby JŻ o cokolwiek w tej sprawie obwiniać.

Co ważne, JŻ mogła to sama udowodnić. Przecież na początku roku w ratuszu działa specjalna komisja rewizyjna, która miała dokładnie zbadać wszystkie wątki w tej sprawie. Przewodniczył jej radny PiS, Zdzisław Baranowski. I właśnie ten ZB nie dał szansy burmistrz Żagan na wytłumaczenie się, a w swoim raporcie zaocznie obarczył ją winą za wszystko. O tym wygodnym dla niego i jednocześnie prymitywnym postępku swego czasu pisaliśmy tak:

''ZB, mówiąc ze nie było potrzeby, by JŻ stawiła sie przed komisja, kompletnie sie ośmieszył i sam wystawił świadectwo swoim wątpliwym kompetencjom. Naprawde, trzeba miec inteligencje ameby, zeby najpierw uznać kogoś winnym, a potem z chora satysfakcja stwierdzić, ze nawet sie z tym kimś nie rozmawiało, bo po co? Ha, to chyba jakies najnowsze techniki śledczo-procesowe, opatentowane w Kole Skoczowskiej pseudointeligencja (skład stały: Bacza&Baranowski plus kilku członków "ruchomych"). Warto je puścić gdzies dalej, jak sie sprawdza to ZB dostanie nominacje na ministra sprawiedliwości. Niech tylko pamięta, ze od ministrów wymaga sie troche wiecej niz od radnych. Dlatego dobrze byłoby nauczyć sie czytać. Dukać tak jak ZB to naprawdę wstyd''

Teraz czarno na białym widzisz, o co tak naprawdę chodziło burmistrzowi i jego najbliższemu otoczeniu. Ta walka o ogień od początku ma jasno sprecyzowany cel, którego - całe szczęscie - na razie nie udało się osiągnąć. Ale spokojnie, najlepsze dopiero przed nami. W końcu BMS zapowiedział na sesji, że to jeszcze nie koniec, co należy traktować wprost jako sygnał dla poprzedniego obozu. Mamy was na haczyku i zaraz zatopimy. Właśnie taki przekaz płynie ze słów pożalsięboże burmistrza.

A to w wszystko, rzekomo, w imię wyższej sprawy. Smutne...

SU

PS O tej liczbie mnogiej nie chce nam się pisać. Zresztą tłumaczyliśmy to już wiele razy.
CZŁONEK
31-12-2015 09:48
CZŁONEK
Czyżby zgadłam. Po jadce nienawiści czyżby to NOWOCZESNY sposób pani @Skurn . Mam już troszkę lat przeżytych w tym kraju , ale widzę że nagonka trwa. To, że pan burmistrz jest z innej opcji niż @Skurn to widać. Może po prostu Burmistrz nie chce rozpętać wojny, która i tak jest wszędzie wokół nas. Może stwierdził, że po co dołować ludzi którzy i tak zostali zdołowani. Chciałam prosić ! dajcie spokój ! i zacznijcie coś robić dla dobra miasta.
crank
31-12-2015 10:32
crank
Pan burmistrz jest z "właściwej" teraz opcji i może robić co mu się podoba, albo nie robić nic. Ma na to mandat partyjny i święty spokój.
[konto zostało usunięte]
31-12-2015 13:38
[konto zostało usunięte]
Pani ,,nowoczesna,, niech pani juz skonczy z tym bluzganiem, zal dupe sciska bo pani juz wyborcy nie chca, ani w radzie, ani tym bardziej w sejmie, czas sie z tym pogodzic i dobrze by bylo zeby sie pani odkochala w Petru itp..... czas przejrzec na oczy, zycze przejasnienia w mozgu na Nowy 2016 Rok !!!
jankur1
31-12-2015 13:39
jankur1
Utworzono stanowisko ds. kontroli wewnętrznej, to takie bezpieczeństwo w bezpieczeństwie(skąd my to znamy?). To jest najważniejsze, tak trzymać brawo, Panie burmistrzu, niech się pospólstwo ma na baczności.
zawiedziony
31-12-2015 16:00
zawiedziony
W budynku na ul. Bielskiej miał być przywrócony ogólniak obiecał to w kampanii pan A.Bacza. Niestety nie udała mu się przedwyborcza obietnica za to powiat chętnie pozbył się kosztów i podarowal gminie budynek do remontu do którego tylko na dwa lata przeniosa gimnazja partia Pana A.Baczy obiecała w kampanii zlikwidować gimnazja. Gmina Skoczów naprawdę nie ma co robić z pieniędzmi?
Donek
31-12-2015 19:11
Donek
Do Skurn.
To nie informatyk odpowiada za dane w przesłanych informacjach tylko osoba to sporządzająca, więc nie rozumiem dlaczego dostał ochran od p. burmistrz. ten chłopak. Znalazł się kozioł ofiarny a całość została zamieciona pod dywan. Żaden z nas nie wie jak wyglądał ten ochran i te pretensje do niego w jakim tonie i konsekwencjach i dlaczego on a nie osoba sporządzająca a nie wysyłająca i to jest problem. Życia nikt nie przywróci ale gdybym była tymi panagiami to miałabym wyrzuty sumienia do końca życia chyba że go nie mają, nie czyn głupich usprawiedliwień.
crank
01-01-2016 12:25
crank
Gdzie się podziały koty w tym mieście? Obżarły się, czy co? A myszy harcują...
NoNick
02-01-2016 23:42
NoNick
Żałosny typ z naszego Burmistrza
NoNick
02-01-2016 23:49
NoNick
"Toczki" już czekają na podsumowanie roku 2016 ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Recytowali w hołdzie Polsce Niepodległej

23-05-2018 19:00

Wczoraj (22.05) w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski ''Życie jest i wdzięczność nasza'' w hołdzie Polsce Niepodległej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z całego powiatu.  

wyświetleń: 467komentarzy: 0

Refleksologia w szpitalu - ''Pro salute''

23-05-2018 17:15

We wtorek (22.05) na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Pro salute „Hoży, a nie chorzy seniorzy”. Tym razem specjalista refleksolog Wioletta Szojda opowiedziała o terapii, jaką jest uciskanie odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach oraz na dłoniach.

wyświetleń: 544komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 772komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 1047komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 394komentarzy: 0

II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach

23-05-2018 11:00

W sobotę 26 maja 2018 w odbędzie się II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach. Gospodarzami tego wydarzenia będzie LUCE Bielsko Biała I. 

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3455komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 808komentarzy: 1

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 624komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 383komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .