Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5533komentarzy: 4

Święta z promilami

28-12-2015 09:20

W świąteczny weekend na drogach naszego regionu zatrzymano 7 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. ''Wpadły'' też 4 osoby które prowadzili samochody pomimo orzeczonych przez sądy zakazów.

Jak informuje  Benedykt Polok z cieszyńskiej policji, w wigilię, w Mnichu, policjanci zatrzymali 32-latka, który kierował VW Golf mając 2,2 promila w wydychanym powietrzu. W Koniakowie natomiast mundurowi udaremnili jazdę 64-latkowi, który kierował ciągnikiem Sam, mając 2,5 promila. W piątek, 25 grudnia, w Strumieniu, zatrzymany został 31-latek. Kierowca Opla wydmuchał 2,8 promila. 27 grudnia, w Mnichu zatrzymano 59-latka, który kierował samochodem VW LT mając 0,8 promila w wydychanym powietrzu.

 W niedzielę kolejni nietrzeźwi kierujący znaleźli się w rękach policji. W Ustroniu policjanci zatrzymali 32-latka, który mając 1,4 promila w organizmie, zdecydował się prowadzić samochód. W Bąkowie natomiast, kierujący motorowerem Junak, 42-latek, został zatrzymany, kiedy wydmuchał prawie 1,7 promila. Rekordzistką, w negatywnym znaczeniu, została 48-latka, która w Chybiu kierowała swoim Daewoo, mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 Oprócz nietrzeźwych kierujących, policjanci ujawnili 4 kierujących, którzy prowadzili samochody pomimo orzeczonych przez sądy zakazów.

(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 28-12-2015 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

1234567890
28-12-2015 19:41
1234567890
No i co z tych siedmiu osobników któryś siedzi? Ma skonfiskowane auto? Dostanie grzywną w wysokości 10000 złotych? Pewnie nie i dlatego jeżdżą i będą jeździć.
doler
28-12-2015 19:53
doler
I widać kto pracował a kto sie opierniczal... Panowie z drogówki z Chybia brawo tak trzymać i łapać dalej tych pijanych potencjalnych morderców. A pozostala część drogowki....no cóż nie warto komentować.
dyżurny
28-12-2015 20:08
dyżurny
Pijana holote raz sierpem raz mlotem
kurdubel
28-12-2015 20:21
kurdubel
*doler
Drogówka jest tylko jedna w Pogwizdowie na cały powiat- nie ma "lokalnych" drogówek ale za to patrole prewencji mogły sprawdzać trzeżwość..

A a poza tym to mnie jeszcze nigdy nie złapali więc się raczej opierniczają.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ekspertyza nie pozostawia złudzeń...

01-07-2016 21:05

Wyniki ekspertyzy budynku przy ulicy Zamkowej 1 jednoznacznie wskazują na zły stan techniczny, sanitarny i przeciwpożarowy.  Podmioty, które prowadzą tam swoją działalność będą musiały opuścić budynek do 30 września br. Jego zarządca, czyli Zamek Cieszyn wręczył im w tym tygodniu wypowiedzenia.

wyświetleń: 1509komentarzy: 3

Uwaga firmy! Nadciąga JPK

01-07-2016 17:40

Słyszeliście o Jednolitym Pliku Księgowym? Jeśli – jak niemal 30% firm jeszcze nie – to zapoznajcie się z tym zagadnieniem jak najszybciej. JPK wchodzi bowiem w życie… dzisiaj (1 lipca).

wyświetleń: 1299komentarzy: 0

Policjanci na pikniku

01-07-2016 16:15

Policjanci z Cieszyna i Ustronia wzięli udział pikniku rodzinnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Przede wszystkim powiedzieli najmłodszym jak bezpiecznie spędzić wakacje.

wyświetleń: 720komentarzy: 2

Kierowcy, uważajcie na upały!

01-07-2016 14:40

Lato dopiero się rozkręca, może być coraz cieplej, przed upałami ostrzegają nie tylko meteorolodzy, ale i… policjanci.

wyświetleń: 1173komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/467/2016

01-07-2016 12:50

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2884komentarzy: 0

Absolutorium dla Burmistrza Cieszyna niejednogłośnie

01-07-2016 11:00

Podczas wczorajszej (30.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni, przy jednym głosie sprzeciwu, udzielili Burmistrzowi Miasta Cieszyna absolutorium. Przeciwko głosował samorządowiec Czesław Banot.

wyświetleń: 1667komentarzy: 3

Upały i burze

01-07-2016 09:15

Ten nierozłączny ostatnimi czasy duet znów na ustach meteorologów, którzy ostrzegają przed wysokimi temperaturami i burzami z gradem.

wyświetleń: 1983komentarzy: 0

Jaki system LPG wybrać?

01-07-2016 07:30

Chcesz przerobić benzynę na gaz? Zanim umówisz się do gazownika, poznaj zasady działania układów wszystkich generacji – od I do V i wybierz taki, który najlepiej będzie współpracował z silnikiem. 

wyświetleń: 721komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

30-06-2016 19:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 1809komentarzy: 0

Nie trzeba się bać nietoperzy

30-06-2016 17:30

Choć za przypadek zarażenia wścieklizna, który wydarzył się ostatnio w Skoczowie, odpowiada nietoperz, nie ma się co bać – przekonują specjaliści. To odosobniony przypadek, nietoperze nie są specjalnym zagrożeniem, równie dobrze wściekliznę może przenieść polna mysz.