Kontakt24

wyświetleń: 819komentarzy: 1

Świetny początek rundy rewanżowej

23-12-2015 10:39

Koszykarze KS MOSiR Cieszyn świetnie rozpoczęli rundę rewanżową, pokonując w wyjazdowym spotkaniu AZS AWF Mickiewicz Romus II Katowice. To zwycięstwo było szczególnie ważne, gdyż przerwało serię czterech porażek z rzędu.
Świetny początek rundy rewanżowej Fot: PL/arc.ox.pl

Po ostatnim spotkaniu z zespołem z Częstochowy Łukasz Ochodek powiedział, że zespół jest aktualnie w dołku, a ostatni pojedynek przed świętami będzie bardzo trudny. Cieszynianie nie mieli nic do stracenia, co było widać od początku spotkania. Od pierwszych minut byli bardzo skoncentrowani i szybko wyszli na prowadzenie 5:0 po celnych rzutach Grzegorza Siwego i Łukasza Ochodka. Gra gości wyglądała bardzo dobrze, którzy w siódmej minucie po rzucie Tomasza Czajkowskiego za trzy punkty prowadzili już 20:11. Jednak w ostatnich minutach pierwszej kwarty zespół Łukasza Kuboszka pozwolił gospodarzom na zniwelowanie przewagi i zakończyła się ona remisem 22:22 po rzucie Norberta Kujona.

Drugą odsłonę spotkania również dobrze rozpoczęli goście, którzy zdobyli osiem punktów i ponownie wyszli na wysokie prowadzenie. Od tego momentu KS MOSiR Cieszyn utrzymywał dużą koncentrację we wszystkich elementach gry i skrupulatnie budował swą przewagę, która na zakończenie pierwszej połowy meczu wynosiła już 16 punktów (34:50). Po powrocie na boisko nic się nie zmieniło, drużyna z Cieszyna do końca pojedynku utrzymała dobrą postawę w obronie i ataku, dzięki czemu już nie pozwolili rywalom zbliżyć się i ostatecznie wygrali 95:74. Ostatnie punkty dla gości zdobył Łukasz Kuboszek, który w całym meczu rzucił 23 oczka.  Świetny występ zanotował również Tomasz Czajkowski, zdobywając tzw. „doble-double”. Zawodnik rzucił 17 punktów i zebrał 18 piłek w obronie.

W ostatnim pojedynku przed świętami zespół KS MOSiR Cieszyn ponownie zaprezentował się bardzo dobrze, dzięki czemu udało się nie tylko pokonać rywala, ale również przerwać negatywną serię czterech porażek z rzędu. Kolejne spotkanie naszego zespołu odbędzie się 2 stycznia, a przeciwnikiem będzie AGH Kraków – aktualny lider tabeli.

AZS AWF Mickiewicz Romus II Katowice 74:95 KS MOSiR Cieszyn

(22:22, 12:28, 20:21, 20:24)

KS MOSiR Cieszyn: Grzegorz Szybowicz (12 punktów – 5 zbiórek, 7 asyst), Rafał Domajer (0-0-1), Grzegorz Siwy (2-0-0), Łukasz Ochodek (23-5-1), Tomasz Czajkowski (17-18-3), Michał Kuboszek (19-3-2), Michał Kaźmierczak (2-2-3), Michał Talik (0-1-1), Leszek Siwy (11-0-0), Łukasz Kubik (9-2-0)