Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 7161komentarzy: 9

Zderzenie w Simoradzu

21-12-2015 14:29

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych do jakiego doszło dziś (21.12.2015) rano w Simoradzu.
Zderzenie w Simoradzu fot: kontakt24.ox.pl

Do zdarzenia doszło przed godziną 7 rano na ulicy Głównej. Przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy przez jednego z kierujących do warunków jakie panowały na drodze. 

Pomocy medycznej udzielono jednej z osób biorących udział w zderzeniu osobówek. 

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 21-12-2015 14:29
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Qwerciak
21-12-2015 16:26
Qwerciak
Jeszcze dwie godziny po zdarzeniu powierzchnia drogi w tym miejscu tam była ciężka do pokonania ze względu na gołoledź... W tamtym miejscu powinien być znak ostrzegawczy przed tego typu anomaliami. Nie dosyć, że z górki, zakręt i oblodzona nawierzchnia. Często w tym miejscu dochodzi do kolizji. Nawet mała prędkość nie pozwala na pełną kontrolę nad samochodem... Ja się pytam gdzie drogowcy? BRAK ZIMY ZASKOCZYŁ DROGOWCÓW powinien brzmieć tytuł artykułu.
e-bankowiec
21-12-2015 19:06
e-bankowiec
Chcesz powiedzieć że w tym miejscu przy +5°C pojawia się mróz? Zgłoś to Wołoszańskiemu może się tym zajmie.
lemoniadowy_joe
21-12-2015 20:15
lemoniadowy_joe
Użytkownicy dróg, kierujący pojazdami powinni w końcu zrozumieć, że tego typu kolizje/zdarzenia drogowe nie są przyczyną zaniedbania zarządcy drogi, ponieważ nie każda droga musi być od razu posypana solą czy piaskiem, ze względu na ustalone standardy jej utrzymania, są drogi które nie wymagają np. aby były utrzymywane na ''czarno''. Zawsze odpowiedzialność ponosi kierujący, który musi dostosować sposób jazdy do panujących warunków, tj. stanu nawierzchni, widoczności, łuków poziomych, pionowych itp., a także duże znaczenie ma stan opon. W ostatnim czasie tak lekka zima, brak śniegu powoduje, że nie uważamy na drodze. Zrzucanie winny na wszystkich innych to próba ukrycia braku umiejętności jazdy i logicznego myślenia.
marco xxx
21-12-2015 21:07
marco xxx
logiczne myślenie swoją drogą...codziennie jadę drogą Katowice - Wisła, i już kilkukrotnie po porannych przymrozkach, a dzień wcześniej deszczach aż strach jechać tą drogą.... ekspresówka powinna być osolona przynajmniej.... co z tego że ja uważam, ten za mną też, a następny ma siano w głowie i o wypadek nie trudno...
ujec Francek
21-12-2015 22:49
ujec Francek
Co niektórym ciężko zrozumiec że jest grudzień, jest mokra droga, temperatura w okolicach zera i ni jak nie potrafią pojąć że może być ślisko. Dzisiaj na tej samej drodze wyprzedził mnie inny Golf jakdący 90 - 100 km/h. Teren zabudowany, między domami i brak chodników. Potem taki debil krzyczy że służby drogowe nic nie robią. Różnica między kierowcą a popychaczem pedałów jest taka że ten pierwszy myśli, przewiduje i ma wyobraźnie. A ten drugi tylko obsługuje pedały i kierownicę. Nie ma tłumaczenia że było ślisko. Kierowca powinien to przwidzieć.
Qwerciak
21-12-2015 23:15
Qwerciak
Proponuję postawić się w sytuacji kierującego :) Tam każdym rzuca i drogowcy powinni wiedzieć, że tam między stawami jest naprawdę nieciekawa sytuacja, nawet w środku lata tam się cuda dzieją...
pachol1001
22-12-2015 06:38
pachol1001
"marco xxx" daj mi jakiś namiar do Ciebie...
e-bankowiec
22-12-2015 13:03
e-bankowiec
Qwerciak, ja pomiędzy stawami jade 30 km/h i mną nie rzuca.
ursus_81
30-12-2015 18:05
ursus_81
"e-bankowiec" piłeś? Nie jedź... to i przestanie "rzucać przy 30km/h".
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ireneusz Jeleń ripostuje

26-06-2016 14:00

"Nie jest prawdą, iż chcę doprowadzić do upadłości TS Piast Cieszyn oraz do jego przejęcia przez Moją osobę." - ripostuje Ireneusz Jeleń w odpowiedzi na medialną nagonkę na jego osobę.

wyświetleń: 581komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 26/16

26-06-2016 11:45

Miesiąc maj kojarzy nam się przede wszystkim ze świętami: Świętem Pracy oraz wprowadzonym w 2004 roku Dniem Flagi.

wyświetleń: 691komentarzy: 0

Ostrzegają przed burzami

26-06-2016 10:40

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, na podstawie ostrzeżenia Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie, ostrzega przed burzami z gradem.

wyświetleń: 1760komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 26/16 - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Istebnej-Kubalonce

26-06-2016 09:00

Drewniane kościoły mają swój wyjątkowy urok. Jedną z takich świątyń na Śląsku Cieszyńskim jest Kościół Świętego Krzyża w Istebnej-Kubalonce.

wyświetleń: 715komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

26-06-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 699komentarzy: 0

Przewodniczący Rady odwołany

25-06-2016 20:40

Podczas wczorajszej (24.06) sesji Rady Gminy Chybie w porządku obrad znalazły się tylko dwa projekty uchwał, które były związane z odwołaniem Przewodniczącego Rady Mirosława Wardasa. Po długich obradach Przewodniczącego odwołano i wybrano nowego.

wyświetleń: 2695komentarzy: 0

Znaleziono zwłoki poszukiwanego

25-06-2016 20:25

Niestety poszukiwania 37-letniego Jarosława Wiśniowskiego zakończyły się tragicznie. Jego zwłoki znaleziono  w rzece Bobrówka.

wyświetleń: 11935komentarzy: 2

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w Cieszynie

25-06-2016 18:00

Wczoraj (24.06) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego. W uroczystości tej wziął udział Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ks. bp Adrian Korczago, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz przyjaciele szkoły.

wyświetleń: 936komentarzy: 0

Kolejny zaginiony

25-06-2016 16:00

Policjanci za naszym pośrednictwem poszukują 37-letniego Jarosława Wiśniowskiego z Cieszyna, który wyszedł wczoraj (24.06.2016) z domu i zaginął.

wyświetleń: 9663komentarzy: 0

Oczami niewidomego (39): my nie gryziemy i nie można się od nas zarazić

25-06-2016 14:50

Zapraszamy na kolejną część z cyklu "Oczami niewidomego".