Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 7283komentarzy: 9

Zderzenie w Simoradzu

21-12-2015 14:29

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych do jakiego doszło dziś (21.12.2015) rano w Simoradzu.
fot: kontakt24.ox.pl fot: kontakt24.ox.pl

Do zdarzenia doszło przed godziną 7 rano na ulicy Głównej. Przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy przez jednego z kierujących do warunków jakie panowały na drodze. 

Pomocy medycznej udzielono jednej z osób biorących udział w zderzeniu osobówek. 

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 21-12-2015 14:29
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Qwerciak
21-12-2015 16:26
Qwerciak
Jeszcze dwie godziny po zdarzeniu powierzchnia drogi w tym miejscu tam była ciężka do pokonania ze względu na gołoledź... W tamtym miejscu powinien być znak ostrzegawczy przed tego typu anomaliami. Nie dosyć, że z górki, zakręt i oblodzona nawierzchnia. Często w tym miejscu dochodzi do kolizji. Nawet mała prędkość nie pozwala na pełną kontrolę nad samochodem... Ja się pytam gdzie drogowcy? BRAK ZIMY ZASKOCZYŁ DROGOWCÓW powinien brzmieć tytuł artykułu.
e-bankowiec
21-12-2015 19:06
e-bankowiec
Chcesz powiedzieć że w tym miejscu przy +5°C pojawia się mróz? Zgłoś to Wołoszańskiemu może się tym zajmie.
lemoniadowy_joe
21-12-2015 20:15
lemoniadowy_joe
Użytkownicy dróg, kierujący pojazdami powinni w końcu zrozumieć, że tego typu kolizje/zdarzenia drogowe nie są przyczyną zaniedbania zarządcy drogi, ponieważ nie każda droga musi być od razu posypana solą czy piaskiem, ze względu na ustalone standardy jej utrzymania, są drogi które nie wymagają np. aby były utrzymywane na ''czarno''. Zawsze odpowiedzialność ponosi kierujący, który musi dostosować sposób jazdy do panujących warunków, tj. stanu nawierzchni, widoczności, łuków poziomych, pionowych itp., a także duże znaczenie ma stan opon. W ostatnim czasie tak lekka zima, brak śniegu powoduje, że nie uważamy na drodze. Zrzucanie winny na wszystkich innych to próba ukrycia braku umiejętności jazdy i logicznego myślenia.
marco xxx
21-12-2015 21:07
marco xxx
logiczne myślenie swoją drogą...codziennie jadę drogą Katowice - Wisła, i już kilkukrotnie po porannych przymrozkach, a dzień wcześniej deszczach aż strach jechać tą drogą.... ekspresówka powinna być osolona przynajmniej.... co z tego że ja uważam, ten za mną też, a następny ma siano w głowie i o wypadek nie trudno...
ujec Francek
21-12-2015 22:49
ujec Francek
Co niektórym ciężko zrozumiec że jest grudzień, jest mokra droga, temperatura w okolicach zera i ni jak nie potrafią pojąć że może być ślisko. Dzisiaj na tej samej drodze wyprzedził mnie inny Golf jakdący 90 - 100 km/h. Teren zabudowany, między domami i brak chodników. Potem taki debil krzyczy że służby drogowe nic nie robią. Różnica między kierowcą a popychaczem pedałów jest taka że ten pierwszy myśli, przewiduje i ma wyobraźnie. A ten drugi tylko obsługuje pedały i kierownicę. Nie ma tłumaczenia że było ślisko. Kierowca powinien to przwidzieć.
Qwerciak
21-12-2015 23:15
Qwerciak
Proponuję postawić się w sytuacji kierującego :) Tam każdym rzuca i drogowcy powinni wiedzieć, że tam między stawami jest naprawdę nieciekawa sytuacja, nawet w środku lata tam się cuda dzieją...
pachol1001
22-12-2015 06:38
pachol1001
"marco xxx" daj mi jakiś namiar do Ciebie...
e-bankowiec
22-12-2015 13:03
e-bankowiec
Qwerciak, ja pomiędzy stawami jade 30 km/h i mną nie rzuca.
[konto zostało usunięte]
30-12-2015 18:05
[konto zostało usunięte]
"e-bankowiec" piłeś? Nie jedź... to i przestanie "rzucać przy 30km/h".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Posterunek Policji w Istebnej

27-07-2017 19:30

Na ostatniej sesji (26.07) Rady Gminy Istebna samorządowcy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości z przeznaczeniem na budowę Posterunku Policji. 

wyświetleń: 234komentarzy: 0

Przedszkole rozbudowane

27-07-2017 17:45

W Zebrzydowicach dobiegają końca prace związane z rozbudową budynku przedszkola w Zebrzydowicach wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia.

wyświetleń: 412komentarzy: 0

Uwaga na zabójczego wirusa ASF - Afrykańskiego Pomoru Świń

27-07-2017 16:05

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega przed wirusem ASF, którego występowanie stwierdzono: w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce. Jest niemal w 100% śmiertelny dla świń i powoduje ogromne straty ekonomiczne.

wyświetleń: 774komentarzy: 0

''Przyjazny'' skwer gotowy

27-07-2017 14:25

Zakończyły się prace budowlane związane z organizacją skweru w Drogomyślu. Będzie to miejsce stworzone do integracji mieszkańców i gości zlokalizowane w centrum miejscowości.

wyświetleń: 851komentarzy: 0

Istebna: szlak zamknięty

27-07-2017 12:30

Szlak turystyczny łączący zielony pieszy szlak turystyczny Jaworzynka Trzycatek – Zapasieki z granicą państwa PL-SK został zamknięty. Powodem budowa połączenia komunikacyjnego.

wyświetleń: 1997komentarzy: 0

Kajto gotowy do walki

27-07-2017 11:00

Rajd Rzeszowski, czyli polski przystanek na rajdowej mapie Mistrzostw Europy przed nami. Walkę zapowiada załoga Kajetanowicz i Baran – obecni wicliderzy zmagań (z niewielką różnicą punktową do prowadzących).

wyświetleń: 405komentarzy: 0

Ukradł z kościoła mosiężny gong

27-07-2017 09:10

900 zł, taką wartość ma gong, który mieszkaniec z Wisły ukradł i sprzedał do punktu skupu metali kolorowych. Na szczęście przedmiot udało się odzyskać. 

wyświetleń: 3499komentarzy: 2

Portal OX.PL szuka dziennikarza!

27-07-2017 07:30

Portal OX.PL, w związku z rozwojem firmy, szuka dziennikarza do ścisłej współpracy. Jeśli lubisz pisać, zdobywać materiały, wiedzieć ''co w trawie piszczy'', interesujesz się sprawami Śląska Cieszyńskiego - zgłoś się do nas.

wyświetleń: 389komentarzy: 0

Cieszyn: Wraca temat mobilnej zieleni

26-07-2017 20:05

Czy w Cieszynie w najbliższym czasie pojawi się nowa zieleń i kolorowe, ukwiecone punkty? – do tematu mobilnej zieleni wraca jeden z cieszyńskich samorządowców. 

wyświetleń: 1810komentarzy: 3

Pili i nalali do fontanny

26-07-2017 18:50

Strażnicy Miejscy z Czeskiego Cieszyna zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za zanieczyszczenie fontanny na rynku.