Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7257komentarzy: 9

Zderzenie w Simoradzu

21-12-2015 14:29

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych do jakiego doszło dziś (21.12.2015) rano w Simoradzu.
fot: kontakt24.ox.pl fot: kontakt24.ox.pl

Do zdarzenia doszło przed godziną 7 rano na ulicy Głównej. Przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy przez jednego z kierujących do warunków jakie panowały na drodze. 

Pomocy medycznej udzielono jednej z osób biorących udział w zderzeniu osobówek. 

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 21-12-2015 14:29
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Qwerciak
21-12-2015 16:26
Qwerciak
Jeszcze dwie godziny po zdarzeniu powierzchnia drogi w tym miejscu tam była ciężka do pokonania ze względu na gołoledź... W tamtym miejscu powinien być znak ostrzegawczy przed tego typu anomaliami. Nie dosyć, że z górki, zakręt i oblodzona nawierzchnia. Często w tym miejscu dochodzi do kolizji. Nawet mała prędkość nie pozwala na pełną kontrolę nad samochodem... Ja się pytam gdzie drogowcy? BRAK ZIMY ZASKOCZYŁ DROGOWCÓW powinien brzmieć tytuł artykułu.
e-bankowiec
21-12-2015 19:06
e-bankowiec
Chcesz powiedzieć że w tym miejscu przy +5°C pojawia się mróz? Zgłoś to Wołoszańskiemu może się tym zajmie.
lemoniadowy_joe
21-12-2015 20:15
lemoniadowy_joe
Użytkownicy dróg, kierujący pojazdami powinni w końcu zrozumieć, że tego typu kolizje/zdarzenia drogowe nie są przyczyną zaniedbania zarządcy drogi, ponieważ nie każda droga musi być od razu posypana solą czy piaskiem, ze względu na ustalone standardy jej utrzymania, są drogi które nie wymagają np. aby były utrzymywane na ''czarno''. Zawsze odpowiedzialność ponosi kierujący, który musi dostosować sposób jazdy do panujących warunków, tj. stanu nawierzchni, widoczności, łuków poziomych, pionowych itp., a także duże znaczenie ma stan opon. W ostatnim czasie tak lekka zima, brak śniegu powoduje, że nie uważamy na drodze. Zrzucanie winny na wszystkich innych to próba ukrycia braku umiejętności jazdy i logicznego myślenia.
marco xxx
21-12-2015 21:07
marco xxx
logiczne myślenie swoją drogą...codziennie jadę drogą Katowice - Wisła, i już kilkukrotnie po porannych przymrozkach, a dzień wcześniej deszczach aż strach jechać tą drogą.... ekspresówka powinna być osolona przynajmniej.... co z tego że ja uważam, ten za mną też, a następny ma siano w głowie i o wypadek nie trudno...
ujec Francek
21-12-2015 22:49
ujec Francek
Co niektórym ciężko zrozumiec że jest grudzień, jest mokra droga, temperatura w okolicach zera i ni jak nie potrafią pojąć że może być ślisko. Dzisiaj na tej samej drodze wyprzedził mnie inny Golf jakdący 90 - 100 km/h. Teren zabudowany, między domami i brak chodników. Potem taki debil krzyczy że służby drogowe nic nie robią. Różnica między kierowcą a popychaczem pedałów jest taka że ten pierwszy myśli, przewiduje i ma wyobraźnie. A ten drugi tylko obsługuje pedały i kierownicę. Nie ma tłumaczenia że było ślisko. Kierowca powinien to przwidzieć.
Qwerciak
21-12-2015 23:15
Qwerciak
Proponuję postawić się w sytuacji kierującego :) Tam każdym rzuca i drogowcy powinni wiedzieć, że tam między stawami jest naprawdę nieciekawa sytuacja, nawet w środku lata tam się cuda dzieją...
pachol1001
22-12-2015 06:38
pachol1001
"marco xxx" daj mi jakiś namiar do Ciebie...
e-bankowiec
22-12-2015 13:03
e-bankowiec
Qwerciak, ja pomiędzy stawami jade 30 km/h i mną nie rzuca.
[konto zostało usunięte]
30-12-2015 18:05
[konto zostało usunięte]
"e-bankowiec" piłeś? Nie jedź... to i przestanie "rzucać przy 30km/h".
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 288komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

wyświetleń: 331komentarzy: 0

Rajd Valasska debiut braci Szejów w samochodzie R5

27-03-2017 16:40

Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Valasska na 7. miejscu. Załoga GK Forge Metkom Rally Team zdobywa 18 punktów w 1. rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech 2017.

wyświetleń: 226komentarzy: 0

Zaginął 20-latek z Wilamowic

27-03-2017 16:15

Policjanci poszukują zaginionego Andrzeja Boruń. 20-letni mieszkaniec Wilamowic ostatni raz był widziany 11 marca 2017 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

wyświetleń: 2618komentarzy: 5

Biegacze z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski!

27-03-2017 15:55

Narciarskie ostatki czyli druga część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich przyniosły naszym biegaczom kolejne medale w tym najcenniejszy z nich - srebrny - Dominika Burego.

wyświetleń: 159komentarzy: 0

Międzynarodowe ćwiczenia ''Fenix''

27-03-2017 14:20

Kilkadziesiąt radiowozów i innych specjalistycznych pojazdów oraz kilkuset policjantów pojawiło się w Marklowicach Górnych, aby wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem ''Fenix''.

wyświetleń: 1236komentarzy: 0

Mundurowe podsumowanie weekendu

27-03-2017 13:30

12 sprawców przestępstw oraz 8 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali od piątku do niedzieli policjanci z cieszyńskiego garnizonu. To nie wszystko - przeprowadzili także ponad 150 interwencji. Sporo działo się również na drogach powiatu, gdzie doszło do dwóch wypadków drogowych i dziewięciu kolizji.

wyświetleń: 1491komentarzy: 1

Święto czekolady w Bielsku!

27-03-2017 12:00

Jaką czekoladę lubicie? Gorzką, mleczną, deserową, białą, a może gorącą z bitą śmietaną i posypką?  Niezależnie jakie mamy gusta, jedno jest pewne, kochamy ją za smak i wspaniały aromat.  

wyświetleń: 948komentarzy: 0

Zespoły rywalizowały w Cieszynie

27-03-2017 11:00

W dniach od 20 do 21 marca br. w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza odbywał się zorganizowany przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej oraz Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Cieszynie – Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 453komentarzy: 0

Walczyli o Ciupagę Ondraszka

27-03-2017 09:10

O Ciupagę Ondraszka, rywalizowały po raz kolejny w minioną sobotę (25.03.2017) drużyny CJTH Czarne Pantery, Dragons Tychy, Luce Bielsko Biała oraz Tornado Bielsko Biała. Nie brakowało sportowych emocji a rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie.