Wiadomości

Kontakt24

wyświetleń: 7208komentarzy: 9

Zderzenie w Simoradzu

21-12-2015 14:29

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zderzenia dwóch samochodów osobowych do jakiego doszło dziś (21.12.2015) rano w Simoradzu.
Zderzenie w Simoradzu fot: kontakt24.ox.pl

Do zdarzenia doszło przed godziną 7 rano na ulicy Głównej. Przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy przez jednego z kierujących do warunków jakie panowały na drodze. 

Pomocy medycznej udzielono jednej z osób biorących udział w zderzeniu osobówek. 

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 21-12-2015 14:29
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Qwerciak
21-12-2015 16:26
Qwerciak
Jeszcze dwie godziny po zdarzeniu powierzchnia drogi w tym miejscu tam była ciężka do pokonania ze względu na gołoledź... W tamtym miejscu powinien być znak ostrzegawczy przed tego typu anomaliami. Nie dosyć, że z górki, zakręt i oblodzona nawierzchnia. Często w tym miejscu dochodzi do kolizji. Nawet mała prędkość nie pozwala na pełną kontrolę nad samochodem... Ja się pytam gdzie drogowcy? BRAK ZIMY ZASKOCZYŁ DROGOWCÓW powinien brzmieć tytuł artykułu.
e-bankowiec
21-12-2015 19:06
e-bankowiec
Chcesz powiedzieć że w tym miejscu przy +5°C pojawia się mróz? Zgłoś to Wołoszańskiemu może się tym zajmie.
lemoniadowy_joe
21-12-2015 20:15
lemoniadowy_joe
Użytkownicy dróg, kierujący pojazdami powinni w końcu zrozumieć, że tego typu kolizje/zdarzenia drogowe nie są przyczyną zaniedbania zarządcy drogi, ponieważ nie każda droga musi być od razu posypana solą czy piaskiem, ze względu na ustalone standardy jej utrzymania, są drogi które nie wymagają np. aby były utrzymywane na ''czarno''. Zawsze odpowiedzialność ponosi kierujący, który musi dostosować sposób jazdy do panujących warunków, tj. stanu nawierzchni, widoczności, łuków poziomych, pionowych itp., a także duże znaczenie ma stan opon. W ostatnim czasie tak lekka zima, brak śniegu powoduje, że nie uważamy na drodze. Zrzucanie winny na wszystkich innych to próba ukrycia braku umiejętności jazdy i logicznego myślenia.
marco xxx
21-12-2015 21:07
marco xxx
logiczne myślenie swoją drogą...codziennie jadę drogą Katowice - Wisła, i już kilkukrotnie po porannych przymrozkach, a dzień wcześniej deszczach aż strach jechać tą drogą.... ekspresówka powinna być osolona przynajmniej.... co z tego że ja uważam, ten za mną też, a następny ma siano w głowie i o wypadek nie trudno...
ujec Francek
21-12-2015 22:49
ujec Francek
Co niektórym ciężko zrozumiec że jest grudzień, jest mokra droga, temperatura w okolicach zera i ni jak nie potrafią pojąć że może być ślisko. Dzisiaj na tej samej drodze wyprzedził mnie inny Golf jakdący 90 - 100 km/h. Teren zabudowany, między domami i brak chodników. Potem taki debil krzyczy że służby drogowe nic nie robią. Różnica między kierowcą a popychaczem pedałów jest taka że ten pierwszy myśli, przewiduje i ma wyobraźnie. A ten drugi tylko obsługuje pedały i kierownicę. Nie ma tłumaczenia że było ślisko. Kierowca powinien to przwidzieć.
Qwerciak
21-12-2015 23:15
Qwerciak
Proponuję postawić się w sytuacji kierującego :) Tam każdym rzuca i drogowcy powinni wiedzieć, że tam między stawami jest naprawdę nieciekawa sytuacja, nawet w środku lata tam się cuda dzieją...
pachol1001
22-12-2015 06:38
pachol1001
"marco xxx" daj mi jakiś namiar do Ciebie...
e-bankowiec
22-12-2015 13:03
e-bankowiec
Qwerciak, ja pomiędzy stawami jade 30 km/h i mną nie rzuca.
ursus_81
30-12-2015 18:05
ursus_81
"e-bankowiec" piłeś? Nie jedź... to i przestanie "rzucać przy 30km/h".
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Rajd Barum: Kajetanowicz liderem

28-08-2016 19:55

Choć na rozstrzygnięcie losów tytułów w klasyfikacjach indywidualnych FIA ERC musimy jeszcze poczekać co najmniej do wrześniowego Rajdu Lipawy na Łotwie, to już dziś LOTOS Rally Team może się cieszyć z drugiego z rzędu tytułu Rajdowych Mistrzów Europy w klasyfikacji zespołowej. Po zakończonym dziś Rajdzie Barum polski zespół ma 58 punktów przewagi. W pozostałych dwóch rundach sezonu można zdobyć maksymalnie 50 punktów, co oznacza, że żadna ekipa nie zdoła już wyprzedzić zespołu Kajetanowicza.

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Najmłodsi stela 84/486/2016

28-08-2016 17:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4055komentarzy: 0

Malarstwo Moniki Panek

28-08-2016 15:25

3 września, tj. w sobotę odbędzie się wernisaż wystawy Moniki Panek pt. Stany Ulotne. Prezentacja malarstwa artystki potrwa do 30 września w Galerii Muflon w Ustroniu.

wyświetleń: 345komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 35/16

28-08-2016 13:00

W dzisiejszym artykule z serii o Skoczowie pozostaniemy w tematyce pożarniczej, opowiadając o początkach miejscowej straży pożarnej.

wyświetleń: 868komentarzy: 0

Archiwalia Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w zbiorach Książnicy

28-08-2016 10:30

W piątkowe popołudnie (26 sierpnia) w Książnicy Cieszyńskiej zapoznać się możny było z historią archiwów Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego przechowywanych w tutejszej placówce. O ich losach nim trafiły pod opiekę Książnicy i konserwacji, jakiej poddali dokumenty jej pracownicy opowiedziała zebranym Łucja Brzeżycka.

wyświetleń: 249komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 35/16 - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu

28-08-2016 08:15

Wiosną 1654 roku - w okresie od 21 marca do 18 kwietnia - ewangelikom odebrano 50 kościołów na Śląsku Cieszyńskim. po tym trudnym czasie powstała m.in. parafia ewangelicka w Ustroniu.

wyświetleń: 1021komentarzy: 2

Msze i nabożeństwa online

28-08-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 767komentarzy: 0

Nie pociągiem a rowerem do Bielska?

27-08-2016 19:30

Czy linia kolejowa nr 190 z Bielska – Białej do Cieszyna przekształcona zostanie w ścieżkę dla rowerów? Nieczynna od kilku lat trasa może przekształcić się szlak dla cyklistów. Takie informacje napływają z Katowic, samorząd województwa zlecił audyt nieczynnych tras kolejowych pod kątem utworzenia na nich tras rowerowych.

wyświetleń: 4596komentarzy: 7

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (35/8/16)

27-08-2016 18:00

Czego użyli dwaj "rybacy" z Godziszowa podczas połowu? Na te i inne pytania odpowie nasz cotygodniowy przegląd prasy sprzed stu lat.

wyświetleń: 398komentarzy: 0

Samochodem w 'arkę'

27-08-2016 17:30

Dzisiaj (27 sierpnia) po godzinie piętnastej w Brennej doszło do wypadku. Samochód uderzył w dom.