Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7677komentarzy: 30

Stłuczka w Cieszynie Pastwiskach

17-12-2015 17:10

O 14.30 doszło w Cieszynie do niegroźnej kolizji małolitrażowych fiatów.

Jak informuje nas st. sierż. Benedykt Polok, referent Wydziału Prewencji KPP Cieszyn o 14:30 w Cieszynie Pastwiskach doszło do stłuczki: - Do kolizji doszło na skrzyżowaniu ulicy Zajęczej z Katowicką. Kierujący Fiatem Cinquecento 68-letni mieszkaniec Cieszyna nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Fiatem Seicento 22-latkowi z Zebrzydowic. Nikomu nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG 17-12-2015 17:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (30)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

tede2
17-12-2015 21:24
tede2
nie wiem jak to jest mozliwe zeby ten starszy pan był winien jak młodzi wyprzedzali przed szkoła na podwójnej
ciagłej widze ze jakies nowe prawo mamy..
acid
18-12-2015 06:42
acid
A tak przy okazji pytanie do władz policyjnych .czy w Ustroniu ulica Dominikańska służy jako PARKING ????
Chyba wystarczy tyle napisać
To jak tak można to parkujmy samochody gdzie nam pasuje
alexmat
18-12-2015 10:00
alexmat
To jest po prostu skandal!!! Tym właśnie powinni zainteresować się dziennikarze! Gostek przekroczył prędkość, wyprzedzał na podwójnej i on jest poszkodowany!!!!
68 latek wyjeżdżał ze szkoły w kierunku Centrum. Samochód jadący z góry od centrum skręcal do szkoły. 68 latek widząc migacz wyjechał na drogę. W tym momencie z za tego skręcajacygo wyskoczył debil przekraczając podwójną ciągłą!
[konto zostało usunięte]
18-12-2015 18:10
[konto zostało usunięte]
Pomimo popełnionych wykroczeń to niestety gostek miał pierwszeństwo.
Taka sytuacja z wyprzedzaniem samochodu skręcającego w prawo często się zdarza. Wolę poczekać i przepuścić niż spotkać się z nim f2f.
pszeniczny
18-12-2015 20:34
pszeniczny
Wygłaszane przez blondynki opinie o "pierwszeństwie" są w tej sytuacji mocno dyskusyjne.Dlatego, iż zabronione jest zarówno przekraczanie linii ciągłej podczas wyprzedzania, jak również wykonywanie takiego manewru w obrębie skrzyżowania.
[konto zostało usunięte]
18-12-2015 21:09
[konto zostało usunięte]
A co to zmienia? Jadący drogą z pierwszeństwem, choć łamie przepisy, to pierwszeństwa nie traci.
[konto zostało usunięte]
18-12-2015 21:13
[konto zostało usunięte]
W kodeksie masz pisane, że musisz ustąpić pojazdom poruszającym się drogą z pierwszeństwem. Możesz nawet jechać na wstecznym, a pierwszeństwa nie tracisz.
koszor
19-12-2015 06:03
koszor
To prawo jest głupie, ale niestety moonia ma rację.
starocieszyniok
19-12-2015 10:01
starocieszyniok
Widzę, że z osób wypowiadających się, tylko moonia ma prawo jazdy.
TomLem
19-12-2015 10:30
TomLem
To prawo nie jest głupie, bo opiera się na zasadzie zachowania szczególnej ostrożności, podejmowania decyzji w zależności od widoczności i umiejętności przewidywania zdarzeń. Mam nadzieję, że policja ukarała obu uczestników, odpowiednim mandatem, nie tylko jednego.
TomLem
19-12-2015 10:50
TomLem
@ moonia- gostek na skrzyżowaniu nie miał pierwszeństwa poruszania się lewym pasem ruchu, miał go gdyby się poruszał prawym pasem. Wg Twoich interpretacji można cofać w jednokierunkowej zachowując przepisy !!!
[konto zostało usunięte]
19-12-2015 14:46
[konto zostało usunięte]
A od kiedy cofać nie można? Na jednokierunkowej nie możesz zawracać. Cofać nie można, ale tylko jeśli jesteś już poza znakiem B-2 i de facto wjeżdżasz na jednokierunkową od d..y strony :)
TomLem
19-12-2015 18:42
TomLem
@ moonia- przepisy znasz, ale bronisz tylko jednej strony tego zdarzenia wygodnymi paragrafami ( obaj kierowcy przekroczyli przepisy !!!) gdyby tylko jeden, do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności by nie doszło. Twój przyjaciel gostek jednak uważał, że cała droga z dwoma pasami ruch należała do niego mimo ciągłej linii i skrzyżowania. Cofać nie można, ale tylko jeśli jesteś już poza znakiem D-3 nie B-2
kredka800
19-12-2015 21:38
kredka800
Jak wynika z przepisów winę za spowodowanie kolizji ponosi wyłącznie 68-latek. Słuszna decyzja policji.
TomLem
19-12-2015 22:20
TomLem
kredka800- czy z przepisów wynika również, że można przekroczyć linię ciągłą i dokonać manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu?
[konto zostało usunięte]
20-12-2015 09:31
[konto zostało usunięte]
TomLem gostka nie znam. Przekroczenie przez niego ciągłej linii w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. Mandat pewnie za to wykroczenie dostał, ale nie za spowodowanie wypadku. Gdyby spowodował czołowe zderzenie z pojazdem z przeciwka to już inna sprawa.
[konto zostało usunięte]
20-12-2015 09:37
[konto zostało usunięte]
Po minięciu znaku D-3 możesz cofać, jeśli miniesz B-2 to już nie (zobaczysz go w lusterku).
TomLem
20-12-2015 12:36
TomLem
... Dlaczego jesteś niekonsekwentna " Po minięciu znaku D-3 możesz cofać" a ja jestem pewny, że w jednokierunkowej został z góry ustalony kierunek ruchu i ewentualne cofanie może być jedynie zgodne z tym kierunkiem nie odwrotnie. Ty ustalasz zasadę, że zakaz wjazdu można ominąć na wstecznym. Podobnie z zagrożeniem przez gostka na skrzyżowaniu, gdyby było czołowe gostek winien, jeżeli zaś kasuje na lewym pasie skręcającego w prawo z podporządkowanej lub przepuszczonego przez poprzednika skręcającego w lewo, wtedy gostek jest ''wymiarem sprawiedliwości'' karzącym osoby niezachowujące ostrożności przed ''debilem'' w jego osobie.
[konto zostało usunięte]
20-12-2015 19:02
[konto zostało usunięte]
To znajdź przepis, który zabrania cofania na jednokierunkowej.
Znaku zakazu wjazdu nie możesz minąć na wstecznym.
Tak już jest, że wyjeżdżający z podporządkowanej zawsze jest winny. Choćby gostek np. jechał po zmierzchu bez świateł.
TomLem
20-12-2015 21:46
TomLem
Faktycznie dla Ciebie znaczenia "cofać" i " jednokierunkowa"- potrzebuje przepisu w Kodeksie Ruchu Drogowego aby ustalić kierunek ruchu w jednokierunkowej ?
Gostek jako kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, był obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony a nie rozpoczynać manewr wyprzedzania pojazdu przed sobą, tym bardziej na skrzyżowaniu.
Twoje zasady pozwalają wyprzedzać ( zmieniać pas ruchu) na przejściach dla pieszych i przejazdach kolejowych nie wspominając o skrzyżowaniach.
[konto zostało usunięte]
21-12-2015 18:29
[konto zostało usunięte]
Wesołych Świąt !!!
TomLem
21-12-2015 21:19
TomLem
@moonia - jak przez Święta będziesz jeździć drogami gruntowymi nie publicznymi, wtedy Święta będą wesołe !!!
Uważaj na sarny, bo one Twojego pierwszeństwa nawet tam nie tolerują !!!
yamah
23-12-2015 12:57
yamah
TomLem! Zadam ci jedno proste pytanie: Masz prawo jazdy???
Jeżeli byś miał to wiedział byś o tym że jednym z podstawowych zadań egzaminacyjnych na prawo jazdy jest "parkowanie równoległe", które polega na wcofaniu w miejsce parkingowe i w 99% wykonuje się ten manewr właśnie na drodze jednokierunkowej (za znakiem D-3).
Jeżeli nadal twierdzisz że nie wolno cofać na drodze jednokierunkowej odsyłam na kurs prawa jazdy, albo po prostu do lektury Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym. Niewątpliwie wiedza ci sie przyda bo twoje inne wywody też zalatują własną niekoniecznie prawidłową interpretacją.
Ps. Boję się jednak ze ty masz prawo jazdy, a co za tym idzie na drodze stwarzasz nie mniejsze zagrożenie niż ten wyprzedzający na podwójnej ciągłej.
TomLem
24-12-2015 10:33
TomLem
@yamah- nie widzisz różnicy między " parkowaniem równoległym, które polega na w cofaniu w miejsce parkingowe ", które znajduje się ''równolegle'' do pasa ruchu, a jazdą pod prąd, na wstecznym w jednokierunkowej?
Czy miejsce parkingowe przy jednokierunkowej znajduje się na pasie ruchu, którym jechałeś, może miejsce parkingowe traktujesz jako pas ruchu wg teorii moonia ?
Pomyśl !!!, bo w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym literalnie nie znajdziesz.
Niewątpliwie myślenie ci się przyda i mam nadzieję, że jeździsz po okolicy jak na kontynencie, nie jak w Anglii lewą stroną wierząc, że masz pierwszeństwo.
Na marginesie, cofając zawsze tracisz pierwszeństwo !!!
Doczytaj ze zrozumieniem i trenuj na placu manewrowym, zanim wyjedziesz na drogę publiczną (zwłaszcza jednokierunkową ) sam :)
yamah
28-12-2015 12:51
yamah
Drogi TomLem. Z tego co ja u Ciebie na pewno widzę to to, że ty najwyraźniej nie rozumiesz o czym piszesz. Próbujesz popisywać się przytaczaniem jakiś angielskich przykładów, a najzwyczajniej gmatwasz, lawirujesz i wymyślasz jakieś własne wywody (m.in o różnicach w technice cofania).
W przeciwieństwie do mnie ty nie powinieneś tyle myśleć, gdyż nic mądrego z tego nie wynika.
Powinieneś raczej wziąć do ręki Ustawę Prawo Ruchu Drogowym i dobrze poszukać. Wbrew temu co piszesz na pewno znajdziesz tam definicję pasa ruchu (co to jest, jak wygląda i do czego służy), znajdziesz też przepisy dotyczące zachowania się na drodze jednokierunkowej, oraz zasady cofania.
Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać, a nie filozofować po swojemu.
Na Nowy Rok życzę miłej lektury i rozumnego wprowadzenia w życie zasad w niej zawartych.

PS ...aha - I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa - o ile nie najważniejsza:
Ustawa Prawo Ruchu o Drogowym to dosyć specyficzny akt prawny i żeby dobrze ją rozumieć i właściwie się do niej stosować należy poznać w ją w całości i traktować ją jako spójną całość. Wybiórcze interpretacje niektórych zapisów mogą prowadzić do błędnych wniosków, a co za tym idzie do kłopotów na drodze.
Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok.
TomLem
28-12-2015 23:28
TomLem
Drogi yamah, z tego co ja u Ciebie na pewno widzę to to, że ty najwyraźniej nie rozumiesz o czym mowa. https://www.youtube.com/watch?v=Lz3l3gOIzFw&feature=player_embedded
Szerokiej drogi na Nowy Rok.
yamah
29-12-2015 13:46
yamah
@TomLem! Widzę że nadal lawirujesz posiłkując się filmikami z obcych podwórek. A poza tym : Co ma piernik do wiatraka??? Ten filmik ma się nijak do poruszanego tematu. Ty nie oglądaj tyle tych bzdur w necie, bo ci się wszystko gmatwa. Ty lepiej weź się do nauki naszych polskich przepisów, bo na razie to bujasz w wirtualnym świecie.
TomLem
29-12-2015 21:27
TomLem
Faktycznie może się pogmatwać, nie wpadłem na Twój pomysł wrzucenia wszystkiego do jednego worka, ważne że się jedzie jak na filmie wyżej. Cofanie nie jest zabronione, można jeździć na wstecznym wg moonia i ciebie. Pogratulować znajomości u.o r.d. i braku rozsądku zwłaszcza przy cofaniu.
yamah
03-01-2016 12:45
yamah
@TomLem! Ojojj Dzieciaku... - Weź w końcu do ręki Kodeks Drogowy i przestań "W Koło Macieju" wypisywać te swoje bzdury. Tam jasno pisze jakie są zasady cofania i gdzie się go zabrania - nie wymyślaj nowych przepisów, pozostaw to organom ustawodawczym.
A co do "jednego worka" to właśnie ty tam wszystko wrzuciłeś i co gorsza dziecinnie nad tym fantazjujesz.
Natomiast co do "rozsądku", to on jest potrzebny wszędzie, nie tylko przy cofaniu, ale i przy interpretowaniu oglądanych filmików.
Pozdrawiam.
starocieszyniok
05-01-2016 23:58
starocieszyniok
TomLem, skorzystaj z propozycji kolegi yamah i zapoznaj się z ustawą Prawo o ruchu drogowym. Dlaczego tak się bronisz przed wiedzą? Naprawdę, rzadko spotykany upór w głupocie...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najmłodsi stela 90/615/2017

19-11-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 421komentarzy: 0

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Andrzej Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 647komentarzy: 2

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 322komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 716komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 1500komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 532komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 567komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1947komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.