Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1322komentarzy: 0

Pierwsze punkty Piotra Żyły

14-12-2015 17:00

Wiślański skoczek na swoim koncie ma pierwsze punkty w Pucharze Świata. W rosyjskim Niżnym Tagile zawodnik WSS Wisła zajął 19. i 17. miejsce.
fot. arc.ox.pl fot. arc.ox.pl

W miniony weekend (12-13.12.2015) na skoczniach w rosyjskim Niżnym Tagile odbyły się konkursy zaliczane do Pucharu Świata. Pierwszego dnia na skoczni HS-144 (K-127) Piotr Żyła był 19. z wynikiem 122,5 i 119 m. Zwyciężył Severin Freund ze skokami 132 i 134 metry. Pozostali Polacy: Maciej Kot na 15 miejscu, Stefan Hula na 23. miejscu, Dawid Kubacki na 25. miejscu, Jan Ziobro na 39. miejscu.

Drugi konkurs indywidualny odbył się w niedzielę, 13 grudnia na skoczni HS-144 (K-127). Piotr Żyła skoczył nieco lepiej (120 i 127 metrów) i zajął 17. miejsce. Kamil Stoch był 6., Maciej Kot zakończył rywalizację na 18. miejscu, Klemens Murańska zaś na 19 pozycji, a Dawid Kubacki na 21. miejscu. Najsłabiej wypadł Jan Ziobro, który zajął 47. miejsce. Najlepszy tego dnia był Peter Prevc ze skokami na 131,5 metra oraz 139,5 metra.

Obecnie Żyła zajmuje w klasyfikacji generalnej PŚ 35. pozycję. W ubiegłym sezonie (2014/2015) zakończył sezon na 19. miejscu. Jak będzie w tym roku? Pierwsze punkty już są na koncie wiślańskiego skoczka, trzymamy kciuki za kolejne. Następne, czwarte zawody Pucharu Świata odbędą się w szwajcarskim Engelbergu. Pierwszy z konkursów indywidualnych zostanie rozegrany 19 grudnia, natomiast drugi dzień później, natomiast kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego odbędą się 18 grudnia, zaś do drugiego w dzień drugiego konkursu.

vdka

zródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 14-12-2015 17:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 115komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 493komentarzy: 1

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 485komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 625komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 242komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 4269komentarzy: 0

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

wyświetleń: 2272komentarzy: 1

Jak uszyć żywotek?

23-09-2016 19:15

Od kilku miesięcy w Wiślańskim Centrum Kultury prowadzony jest projekt 'Wiślańskie żywotki'. Na jego realizację udało się pozyskać środki z Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej.

wyświetleń: 607komentarzy: 1

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR): Wokół Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-09-2016 17:30

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś zapraszamy Was na wycieczkę dookoła polskiego i czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 1948komentarzy: 0

13 Polaków wystartuje w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle

23-09-2016 16:00

Trzynastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które odbędą się w ostatni weekend września (24-25.09.2016) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.