Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5630komentarzy: 1

Niedziela z promilami

14-12-2015 11:30

W minioną niedzielę (13.12.2015) na drogach naszego powiatu regionu zatrzymano aż trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po sporej ilości alkoholu.
fot: Jan Bacza/ox.pl fot: Jan Bacza/ox.pl

W Chybiu kierujący motorowerem, 17-latek w chwili kontroli miał 1,9 promila w wydychanym powietrzu. W Zbytkowie, 34-latek kierował oplem mając 2 promile. Rekordzistą, i to w złym znaczeniu tego słowa, okazał się 69-latek, który w Goleszowie jechał swoim vw golfem, mając 2,2 promila w wydychanym powietrzu.

Benedykt Polok, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji zauważa, że - obok niesprzyjającej aury postanowili dodać jeszcze jeden element ryzyka na drodze – alkohol.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą wysokie kary finansowe, zatrzymane prawa jazdy a nawet więzienie. - Zbliżają się święta więc możemy spodziewać się większej niż na co dzień, ilości patroli policji na naszych drogach. – zapowiada Polok i apeluje i zachowanie zdrowego rozsądku.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 14-12-2015 11:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

wieslaw55
21-12-2015 18:13
wieslaw55
Chleje się piwo, wódę się chleje,
Nocka minęła i właśnie dnieje,
Pora już wracać, trza do chałupy,
Więc się zjawiają polskie przygłupy!

Tu skrzyżowanie, tam ostro w lewo,
Tu linia ciągła, tam jakieś drzewo,
Matka z dzieciątkiem, na pasach pieszy,
Ale kierowcy bardzo się spieszy!

Więc rączka, nóżka, móżdżek na płocie,
Urwana główka wala się w błocie.
W głowach buzuje, przekrwione oczy -
Takim kierowcom nikt nie podskoczy!

I jadą ostro, czasu nie mają,
Bo obowiązki na nich czekają.
Serce na słupku, wątroba w rowie,
Lecz może o tym nikt się nie dowie!

Piesi pieszymi, lecz ktoś tam czeka,
Nie można zwolnić, nie można zwlekać,
Więc pędzi ostro stary i młody,
Bo po to w końcu są samochody!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ciągnik czeka na zwycięzcę

24-02-2017 12:20

Konkurs dla rolników! Kolejna, piętnasta już edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE" wystartowała. Do wygrania m.in. ciągnik.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

Najlepsze sztafety z Istebnej!

24-02-2017 11:10

Sztafety dziewcząt i chłopców ZSP SP 1 w Istebnej okazały się bezkonkurencyjne w rozegranych na trasach w Istebnej Kubalonce Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Narciarskich Szkół.

wyświetleń: 174komentarzy: 0

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty!

24-02-2017 09:20

Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. rozsyłają maile w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 1599komentarzy: 1

''Najlepszy Kreplik Księstwa Cieszyńskiego'' wybrany!

24-02-2017 07:30

Wczoraj (23.02) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' z okazji wielkiego obżarstwa, czyli Tłustego Czwartku, odbył się konkurs na najlepsze cieszyńskie krepliki. Wśród jurorów nie zabrakło m.in. Chwytaka.

wyświetleń: 1558komentarzy: 1

Seals z Cieszyna uwodzi głosem

23-02-2017 18:00

Są młodzi, zdolni i pochodzą z Cieszyna. Zespół Seals, a dokładnie duet to połączenie hipnotyzującego głosu Magdy Kluz z brzmieniem elektroniki w wykonaniu Wojtka Kiełbickiego. Zespół Seals nabiera rumieńców dzieląc się swoimi nowymi kawałkami z coraz większym gronem odbiorców. O muzyce, planach na przyszłość i pierwszych sukcesach w wywiadzie dla portalu ox.pl

wyświetleń: 3199komentarzy: 2

Najmłodsi stela 15/541/2017

23-02-2017 16:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4505komentarzy: 0

''Teatr Elżbietański'' w Cieszynie

23-02-2017 14:50

Życie kulturalne Cieszyna wzbogaciło się o Teatr Elżbietański - a to za sprawą Johna Whitewood'a oraz jego żony Lucyny Krzanowskiej, którzy stworzyli zupełnie wyjątkowe miejsce – amatorską grupę teatralną SCENA OTWARTA. Siedziba teatru mieści się w cieszyńskim Domu Narodowym. Obecnie trwają próby do premiery pierwszego spektaklu pt. „Zupełnie inna bajka” autorstwa Pana Whitewood'a.

wyświetleń: 2413komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

23-02-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 544komentarzy: 0

TIR w barierkach. Objazdy!

23-02-2017 12:20

Z ostatniej chwili: w Cieszynie na ul. Katowickiej TIR wjechał w barierki. Nie żyje kierowca. Zablokowana droga. Objazdy!

wyświetleń: 22233komentarzy: 2

Brenna: smak faworków i oponek

23-02-2017 11:10

To było prawdziwie rodzinne smażenie! Kilkadziesiąt osób zgromadziło się wczoraj (21 lutego) w Sali OSP w Brennej, by wspólnie przygotować się na Tłusty Czwartek.