Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

Fotoreportaże

wyświetleń: 4147komentarzy: 6

Psy bez dozoru

13-12-2015 18:55

W ubiegłym tygodniu patrol Straży Miejskiej w Cieszynie interweniował na ulicy Bielskiej w związku ze zgłoszeniem o psach, które biegały po okolicy pozbawione należytej opieki.
fot: SM w Cieszynie fot: SM w Cieszynie

Po przybyciu na miejsce, strażnicy zastali aż trzy psy, które biegały luzem po „bielskiej”  bez żadnego dozoru. Mundurowi wezwali na  miejsce pracowników schroniska dla zwierząt, którzy złapali psy.

- Cała trójka czworonogów trafiła do schroniska, gdzie będzie oczekiwać na odbiór przez swoich właścicieli. Wobec opiekunów zwierząt, którzy nie zachowali ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 KW) będą zastosowane sankcje. – informują strażnicy.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 13-12-2015 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-12-2015 21:30
alternatywy 5
Wytłumaczcie mi ludzie, po jakiego grzyba SM jest wzywana, i robi akcję rozpoznawczą żeby co....stwierdzić, że psy sobie biegają luźno ? Gdzie tu jest jakaś logika ? Przecież można zadzwonić po hycla, on łapie i zawozi właścicielowi....
mariobross1977
13-12-2015 21:45
mariobross1977
Obowiązkiem każdego właściciela czworonoga, jest dopilnowanie aby zwierzę było na smyczy a w przypadku większych psów obowiązkowo kaganiec na pysku. Za niestosowanie się do tego są konsekwencje finansowe!!!
starocieszyniok
15-12-2015 08:52
starocieszyniok
mariobross1977, wytrzyj sobie twarz, bo się poplułeś własnym jadem.
amo
15-12-2015 10:41
amo
Nie narzekajcie. W miastach jest jeszcze straż miejska. Niedawno musiałam przejść pieszo drogą od przystanku kolejowego w Drogomyślu w stronę centrum Drogomyśla. To był horror właśnie z powodu ujadających i biegających psów. A przecież szłam drogą publiczną którą wolno chodzić pieszo. I co wtedy należy zrobić?
acid
15-12-2015 18:06
acid
Karać tych debili co nie dozorują własnych Psów,chodzą takie wsioki z psami które nie mają założonego kagańca.a jak mało to opodatkować odpowiednio za posiadanie psów szczególnie tych w blokach,a właścicieli na kursy szkoleniowe wysłać.
adawski25
15-12-2015 22:43
adawski25
Ale mamy straz miejska oni daja rade chlopy z nich solidne takze ni ma sie co bac zawsze obronia nas szybciej niz kordell walker????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Niepokojące statystyki policyjne

24-10-2017 10:30

Niepokojące statystyki policyjne, dotyczą minionego weekendu. W dniach 21-22.10 w regionie znacznie wzrosła liczba kolizji i wypadków. Ma to związek nie tylko z pogarszającą się wciąż pogodą, ale również ze wzmożonym ruchem na drogach, który jest dopiero preludium, tego co czeka nas w okresie Wszystkich Świętych.

wyświetleń: 312komentarzy: 0

Judocy spisali się na piątkę!

24-10-2017 10:21

W miniony weekend judocy w Sosnowcu oraz w Zakopanem, reprezentowali kluby z naszego regionu. Po raz kolejny pokazali się oni z bardzo dobrej strony, zdobywając liczne medale.

wyświetleń: 105komentarzy: 0

Chybie: szkoła do termomodernizacji

24-10-2017 09:00

Inwestycje w Chybiu rozkręcają się – Gminie udało się pozyskać kolejne środki – tym razem na Termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Chybiu.

wyświetleń: 218komentarzy: 0

Najmłodsi stela 84/609/2017

24-10-2017 07:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 1642komentarzy: 1

Rozdano nagrody turnieju szachowego Wojska Polskiego

23-10-2017 20:00

W dniach 15-21 października na terenie Cieszyna odbywały się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach. Wydarzenie to skupiło aż 81 mundurowych, którzy rywalizowali z sobą o zaszczytne pierwsze miejsca w wielu kategoriach. W ramach mistrzostw odbyły się również otwarte zawody w szachach błyskawicznych, z udziałem zawodników cieszyńskiego MUKS „SZS”.

wyświetleń: 655komentarzy: 0

Komisja Sportu: ''tak'' dla Kubalonki

23-10-2017 19:00

Zdaniem Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, która gościła niedawno w Wiśle, w trybie pilnym należy dokończyć budowę i zmodernizować istniejące już trasy biegowe oraz strzelnicę biathlonową wraz z budową zaplecza socjalnego na Kubalonce Wisła – Istebna.

wyświetleń: 951komentarzy: 0

Jasienica: ulice wyremontowane

23-10-2017 18:10

Mieszkańcy Jasienicy mogą cieszyć się z kolejnych odcinków wyremontowanych dróg – zakończono prace na ulicy Huberta w Landeku i na Świerkowej i Rotuz w Bierach.

wyświetleń: 277komentarzy: 0

Zaolzie: Drugie ''cięcie'' za nami, czyli sprzątania cmentarza ewangelickiego c.d.

23-10-2017 16:55

Ostatnia sobota 21.10. była drugą i przedostatnią w tym roku, kiedy odbywała się akcją sprzątania nieczynnego już i niszczejącego cmentarza ewangelickiego w starej Karwinie na dawnej kolonii "Meksyk". Kilkanaście osób, niezależnie od wyznawanej religii i światopoglądu przez pięć godzin wycinało samosiejki, karczowało krzaki i odsłaniało zarosłe mchem i trawą grobowce. 28 października spotkają się ponownie.

wyświetleń: 1117komentarzy: 1

''Bo liczy się człowiek'' - warsztaty antydyskryminacyjne

23-10-2017 16:54

„Bo liczy się człowiek” – pod takim hasłem 20 października odbyły się warsztaty, w których udział wzięli policjanci z Żywca i Cieszyna jak również nauczyciele oraz uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy młodzieży w temacie przeciwdziałania mowie nienawiści, przemocy wynikającej z nienawiści, nietolerancji oraz kierowania się stereotypami.

wyświetleń: 423komentarzy: 3

Cieszyn: Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji

23-10-2017 16:53

W minionym tygodniu  (19.10.2017 r.) w Zakładzie Karnym w Cieszynie zorganizowano spotkanie zawodowego mediatora ze skazanymi. Spotkanie miało charakter informacyjny i poznawczy.