Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3963komentarzy: 6

Psy bez dozoru

13-12-2015 18:55

W ubiegłym tygodniu patrol Straży Miejskiej w Cieszynie interweniował na ulicy Bielskiej w związku ze zgłoszeniem o psach, które biegały po okolicy pozbawione należytej opieki.
fot: SM w Cieszynie fot: SM w Cieszynie

Po przybyciu na miejsce, strażnicy zastali aż trzy psy, które biegały luzem po „bielskiej”  bez żadnego dozoru. Mundurowi wezwali na  miejsce pracowników schroniska dla zwierząt, którzy złapali psy.

- Cała trójka czworonogów trafiła do schroniska, gdzie będzie oczekiwać na odbiór przez swoich właścicieli. Wobec opiekunów zwierząt, którzy nie zachowali ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 KW) będą zastosowane sankcje. – informują strażnicy.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-12-2015 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-12-2015 21:30
alternatywy 5
Wytłumaczcie mi ludzie, po jakiego grzyba SM jest wzywana, i robi akcję rozpoznawczą żeby co....stwierdzić, że psy sobie biegają luźno ? Gdzie tu jest jakaś logika ? Przecież można zadzwonić po hycla, on łapie i zawozi właścicielowi....
mariobross1977
13-12-2015 21:45
mariobross1977
Obowiązkiem każdego właściciela czworonoga, jest dopilnowanie aby zwierzę było na smyczy a w przypadku większych psów obowiązkowo kaganiec na pysku. Za niestosowanie się do tego są konsekwencje finansowe!!!
starocieszyniok
15-12-2015 08:52
starocieszyniok
mariobross1977, wytrzyj sobie twarz, bo się poplułeś własnym jadem.
amo
15-12-2015 10:41
amo
Nie narzekajcie. W miastach jest jeszcze straż miejska. Niedawno musiałam przejść pieszo drogą od przystanku kolejowego w Drogomyślu w stronę centrum Drogomyśla. To był horror właśnie z powodu ujadających i biegających psów. A przecież szłam drogą publiczną którą wolno chodzić pieszo. I co wtedy należy zrobić?
acid
15-12-2015 18:06
acid
Karać tych debili co nie dozorują własnych Psów,chodzą takie wsioki z psami które nie mają założonego kagańca.a jak mało to opodatkować odpowiednio za posiadanie psów szczególnie tych w blokach,a właścicieli na kursy szkoleniowe wysłać.
adawski25
15-12-2015 22:43
adawski25
Ale mamy straz miejska oni daja rade chlopy z nich solidne takze ni ma sie co bac zawsze obronia nas szybciej niz kordell walker????
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zaolzie. Jubileusz Sceny Polskiej

30-09-2016 11:10

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie to jedyny na świecie polski teatr zawodowy poza granicami kraju. Istnieje już 65 lat. Uroczystą galę i bankiet z tej okazji zorganizowano w minioną sobotę, 24 września.

wyświetleń: 50komentarzy: 0

Najlepsi sportowcy Powiatu Cieszyńskiego docenieni

30-09-2016 09:15

W środę (28.09) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczystość podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2015. Uhonorowano także szkoły i gminy, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2015/2016.

wyświetleń: 552komentarzy: 2

Uniwersytet Śląski - dla miasta i regionu

30-09-2016 07:30

Już niedługo rozpocznie się październik, a wraz z nim kolejny rok akademicki. Do miasta, na powrót, zawitają studenci i kadra wykładowców jednego z największych ośrodków akademickich regionu i Polski - Uniwersytetu Śląskiego, który od wielu pokoleń związany jest również z Cieszynem.

wyświetleń: 274komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

29-09-2016 20:15

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 674komentarzy: 0

Weekendowe propozycje rowerowe (WPR). Odcinek 4: Białogród i cesarsko-pruskie słupy graniczne

29-09-2016 18:35

Mamy dla Was nowy dział przygotowany przez zapalonego rowerzystę, Daniela Pipienia. Co tydzień pokażemy Wam ciekawe propozycje weekendowych tras rowerowych na Śląsku Cieszyńskim. Dziś propozycja wycieczki śladem dawnej granicy prusko-austriackiej.

wyświetleń: 1042komentarzy: 0

Uważaj przy bankomacie!

29-09-2016 16:40

Skimming, czyli kradzież danych z paska magnetycznego karty bankowej wraz z numerem PIN staje się coraz częstszym zjawiskiem. Jak ochronić się przed skopiowaniem naszej karty i stratą pieniędzy?

wyświetleń: 4081komentarzy: 0

Oceniliśmy pracę policji

29-09-2016 14:55

W dniach 8-15 września przeprowadzono badanie dotyczące oceny instytucji publicznych. Okazało się, że blisko trzy czwarte Polaków dobrze ocenia swoja policję.

wyświetleń: 1331komentarzy: 6

Hardcorowa impreza

29-09-2016 13:00

Jeśli idee i muzyka związane z hardcore punk należy do Twoich zainteresowań, to koniecznie weź udział w kolejnej edycji festiwalu Gotta Go w Cieszynie.

wyświetleń: 1460komentarzy: 0

Jak przygotować samochód na jesień i zimę

29-09-2016 11:00

Odpali, czy nie odpali? To pytanie zimą zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla naszych samochodów. Mróz i opady śniegu zweryfikują, czy zadbaliśmy o swój pojazd na zimę. Aby przejść ten test wzorowo, już teraz przygotuj samochód na niskie temperatury i jazdę po zaśnieżonych i oblodzonych drogach!

wyświetleń: 1053komentarzy: 0

Cieszyn - ewakuacja w poradni

29-09-2016 10:00

Ponad sto osób zostało wczoraj (28.09) przed południem ewakuowanych z zespołu poradni działających przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie.