Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4014komentarzy: 6

Psy bez dozoru

13-12-2015 18:55

W ubiegłym tygodniu patrol Straży Miejskiej w Cieszynie interweniował na ulicy Bielskiej w związku ze zgłoszeniem o psach, które biegały po okolicy pozbawione należytej opieki.
fot: SM w Cieszynie fot: SM w Cieszynie

Po przybyciu na miejsce, strażnicy zastali aż trzy psy, które biegały luzem po „bielskiej”  bez żadnego dozoru. Mundurowi wezwali na  miejsce pracowników schroniska dla zwierząt, którzy złapali psy.

- Cała trójka czworonogów trafiła do schroniska, gdzie będzie oczekiwać na odbiór przez swoich właścicieli. Wobec opiekunów zwierząt, którzy nie zachowali ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 KW) będą zastosowane sankcje. – informują strażnicy.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-12-2015 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-12-2015 21:30
alternatywy 5
Wytłumaczcie mi ludzie, po jakiego grzyba SM jest wzywana, i robi akcję rozpoznawczą żeby co....stwierdzić, że psy sobie biegają luźno ? Gdzie tu jest jakaś logika ? Przecież można zadzwonić po hycla, on łapie i zawozi właścicielowi....
mariobross1977
13-12-2015 21:45
mariobross1977
Obowiązkiem każdego właściciela czworonoga, jest dopilnowanie aby zwierzę było na smyczy a w przypadku większych psów obowiązkowo kaganiec na pysku. Za niestosowanie się do tego są konsekwencje finansowe!!!
starocieszyniok
15-12-2015 08:52
starocieszyniok
mariobross1977, wytrzyj sobie twarz, bo się poplułeś własnym jadem.
amo
15-12-2015 10:41
amo
Nie narzekajcie. W miastach jest jeszcze straż miejska. Niedawno musiałam przejść pieszo drogą od przystanku kolejowego w Drogomyślu w stronę centrum Drogomyśla. To był horror właśnie z powodu ujadających i biegających psów. A przecież szłam drogą publiczną którą wolno chodzić pieszo. I co wtedy należy zrobić?
acid
15-12-2015 18:06
acid
Karać tych debili co nie dozorują własnych Psów,chodzą takie wsioki z psami które nie mają założonego kagańca.a jak mało to opodatkować odpowiednio za posiadanie psów szczególnie tych w blokach,a właścicieli na kursy szkoleniowe wysłać.
adawski25
15-12-2015 22:43
adawski25
Ale mamy straz miejska oni daja rade chlopy z nich solidne takze ni ma sie co bac zawsze obronia nas szybciej niz kordell walker????
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

03-12-2016 13:00

W 1992 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) ustanowiło dzień 3 grudnia „Międzynarodowym Dniem Niepełnosprawnych”. Od tego roku w grudniu spotykają się na wspólnym świętowaniu tego święta.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Bieg z tytułami

03-12-2016 11:10

Organizowany w Brennej Bieg o Breńskie Kierpce został został uhonorowany tytułem Złotej Kozicy dla Najlepszego Biegu Górskiego w Stylu Anglosaskim w Polsce w 2016 r.

wyświetleń: 190komentarzy: 0

Może ukrywa się gdzieś obok? Europol poszukuje najgroźniejszych przestępców

03-12-2016 09:20

Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni – 60 osób skazanych lub podejrzanych o popełnienia najpoważniejszych przestępstw figuruje na liście Europolu. Figurujący na liście zabili lub w nieodwracalny sposób zmienili życie swoich ofiar.

wyświetleń: 2375komentarzy: 1

Odblask (nie tylko) dla dzieci

03-12-2016 07:30

Ruszyła druga edycja akcji „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”. Bielsko-żywiecka Caritas, Wydział Ruchu Drogowego Policji i Towarzystwo Ubezpieczeniowe "Saltus" chcą wspólnie zadbać o bezpieczeństwo pieszych w okresie jesienno-zimowym na drodze. Zamierzają w tym roku rozdać, głównie seniorom, 7 tys. elementów odblaskowych.

wyświetleń: 285komentarzy: 0

Węzeł przesiadkowy i galeria handlowa już za rok?

02-12-2016 20:00

Wyłoniono wykonawcę na budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie. Jak informuje cieszyński magistrat inwestycja ta powinna zakończyć się pod koniec 2017 roku. Również w tym czasie, jeżeli wszystko pójdzie według zamierzonych planów, oddana do użytku zostanie galeria handlowa "Stela''.

wyświetleń: 6670komentarzy: 0

Drugi Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Prof. Józefa Świdra, Cieszyn, Śląsk Cieszyński i Katowice

02-12-2016 17:40

Już po raz drugi w dniach 7-11 grudnia Śląsk Cieszyński stanie się muzycznym sercem Polski za sprawą Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra. Postać wyjątkowego pedagoga i kompozytora jest dla organizatorów Festiwalu inspiracją dla rozwijania i propagowania muzyki chóralnej oraz dokonań twórców pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 480komentarzy: 0

Sztuka antidotum na chorobę

02-12-2016 16:40

W Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie od 1 grudnia dostępna jest wystawa obrazów ze skóry autorstwa Reginy Zachurzok. Sztuka jest dla niej wszystkim - lekarstwem na chorobę, zapomnieniem, odprężeniem i ogromną radością.

wyświetleń: 425komentarzy: 0

Akcja odśnieżanie

02-12-2016 14:40

Za nami pierwszy śnieg. To czas szczególny dla kierowców z powodu zasypywanych przez biały puch dróg. Przygotowaliśmy dla Was listę odpowiedzialnych za odśnieżanie instytucji w każdej gminie.

wyświetleń: 3063komentarzy: 0

Niebawem Godzina łaski

02-12-2016 13:10

8 grudnia w kościele katolickim obchodzone jest Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To szczególnym dzień, w którym dostąpić można szczególnych łask.

wyświetleń: 1821komentarzy: 7

Narkotyki w liście...

02-12-2016 12:20

Jak się okazuje, aby przemycić do więzienia narkotyki, trzeba wykazać się nie lada pomysłowością, jednak pracowników SW ciężko oszukać.