Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4063komentarzy: 6

Psy bez dozoru

13-12-2015 18:55

W ubiegłym tygodniu patrol Straży Miejskiej w Cieszynie interweniował na ulicy Bielskiej w związku ze zgłoszeniem o psach, które biegały po okolicy pozbawione należytej opieki.
fot: SM w Cieszynie fot: SM w Cieszynie

Po przybyciu na miejsce, strażnicy zastali aż trzy psy, które biegały luzem po „bielskiej”  bez żadnego dozoru. Mundurowi wezwali na  miejsce pracowników schroniska dla zwierząt, którzy złapali psy.

- Cała trójka czworonogów trafiła do schroniska, gdzie będzie oczekiwać na odbiór przez swoich właścicieli. Wobec opiekunów zwierząt, którzy nie zachowali ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 KW) będą zastosowane sankcje. – informują strażnicy.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-12-2015 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-12-2015 21:30
alternatywy 5
Wytłumaczcie mi ludzie, po jakiego grzyba SM jest wzywana, i robi akcję rozpoznawczą żeby co....stwierdzić, że psy sobie biegają luźno ? Gdzie tu jest jakaś logika ? Przecież można zadzwonić po hycla, on łapie i zawozi właścicielowi....
mariobross1977
13-12-2015 21:45
mariobross1977
Obowiązkiem każdego właściciela czworonoga, jest dopilnowanie aby zwierzę było na smyczy a w przypadku większych psów obowiązkowo kaganiec na pysku. Za niestosowanie się do tego są konsekwencje finansowe!!!
starocieszyniok
15-12-2015 08:52
starocieszyniok
mariobross1977, wytrzyj sobie twarz, bo się poplułeś własnym jadem.
amo
15-12-2015 10:41
amo
Nie narzekajcie. W miastach jest jeszcze straż miejska. Niedawno musiałam przejść pieszo drogą od przystanku kolejowego w Drogomyślu w stronę centrum Drogomyśla. To był horror właśnie z powodu ujadających i biegających psów. A przecież szłam drogą publiczną którą wolno chodzić pieszo. I co wtedy należy zrobić?
acid
15-12-2015 18:06
acid
Karać tych debili co nie dozorują własnych Psów,chodzą takie wsioki z psami które nie mają założonego kagańca.a jak mało to opodatkować odpowiednio za posiadanie psów szczególnie tych w blokach,a właścicieli na kursy szkoleniowe wysłać.
adawski25
15-12-2015 22:43
adawski25
Ale mamy straz miejska oni daja rade chlopy z nich solidne takze ni ma sie co bac zawsze obronia nas szybciej niz kordell walker????
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Przyszłość Kubalonki - co dalej z trasami biegowymi?

24-03-2017 19:30

Rozmowy na temat przyszłości tras biegowych na Kubalonce ciągną się już od dłuższego czasu. Temat Kubalonki wrócił we wtorek (21.03). W Wiśle odbyło się posiedzenie Komisji Rady Powiatu wraz z zaproszonymi gośćmi, podczas którego omówiono kwestie potencjału i możliwości wykorzystania tras biegowych na tym terenie.

wyświetleń: 1734komentarzy: 1

Z zabawkami do kościoła

24-03-2017 19:00

Matki z dziećmi z różnych rejonów Śląska Cieszyńskiego zgromadziły się w czwartek 23 marca 2017 r.  na Mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Tam rozpoczęły się rekolekcje dla mam z dziećmi pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

wyświetleń: 848komentarzy: 0

Dla dzieci i nie tylko. ''Pax'' - historia o lisie, chłopcu, dorastaniu, przyjaźni i wojnie

24-03-2017 18:00

Status konkursu: TRWA

Peter ma 12 lat i w wyniku wojny, w której będzie walczyć jego ojciec, musi przenieść się do dziadka. Oswojonego przyjaciela, liska o imieniu Pax, ojciec każe mu zostawić w lesie. Wkrótce potem chłopiec, ucieka od dziadka i wyrusza w długą podróż, by odszukać przyjaciela. Tak w skrócie zaczyna się „Pax” Sary Pennypacker z ilustracjami Jona Klassena.

wyświetleń: 280komentarzy: 0

Znowu wypadek na 'wiślance'

24-03-2017 16:20

Kolejny już dzisiaj wypadek na 'wiślance'. Doszło do niego około godziny 14.30 na wysokości stacji paliw Crab w Skoczowie.

wyświetleń: 10360komentarzy: 5

Czeski Rajd Valasska 2017 otworzy nowy rozdział w karierze braci Szejów

24-03-2017 15:05

Jarek i Marcin Szeja rozpoczynają sezon 2017 od Rajdu Valasska (25-26 marca) - pierwszej z siedmiu odsłon Rajdowych Mistrzostw Czech 2017. Gratka dla polskich kibiców, szczególnie tych mieszkających przy granicy – baza rajdu położona będzie tylko godzinę jazdy od granicy.

wyświetleń: 396komentarzy: 0

Poseł pyta, minister odpowiada

24-03-2017 13:15

Powracamy do tematu głosowania na Znaku Dziedzictwa Europejskiego. Przypomnijmy, mimo dużej ilości oddanych głosów na Kościół jezusowy w Cieszynie, kandydatura ta nie została zakwalifikowana do dalszego etapu.

wyświetleń: 1733komentarzy: 4

Gdzie szusować? (odc. 16 sezon 2016/2017)

24-03-2017 11:35

Tak – to ciągle możliwe. Choć nie chce się wierzyć, wyglądając za okno, dalej można jeździć w regionie na nartach. Gdzie?

wyświetleń: 744komentarzy: 0

960 zdolnych do służby

24-03-2017 10:00

Powiatowa Komisja Lekarska dla Powiatu Cieszyńskiego wydała 960 orzeczeń w sprawie zdolności do czynnej służby wojskowej.

wyświetleń: 1964komentarzy: 0

Wypadek na DK81

24-03-2017 08:25

Wypadek na DK81 w Ochabach. Oba pasy w kierunku Wisły nieprzejezdne. Ranni.

wyświetleń: 15414komentarzy: 14

Pomoc przerosła najśmielsze oczekiwania

24-03-2017 07:30

Około 10 tysięcy książek trafiło do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, a to nie koniec. Książki i słowa otuchy spływają nadal. Apel o pomoc w odtworzeniu zniszczonego w pożarze księgozbioru przerósł najśmielsze oczekiwania pracowników cieszyńskiej biblioteki.