Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 4079komentarzy: 6

Psy bez dozoru

13-12-2015 18:55

W ubiegłym tygodniu patrol Straży Miejskiej w Cieszynie interweniował na ulicy Bielskiej w związku ze zgłoszeniem o psach, które biegały po okolicy pozbawione należytej opieki.
fot: SM w Cieszynie fot: SM w Cieszynie

Po przybyciu na miejsce, strażnicy zastali aż trzy psy, które biegały luzem po „bielskiej”  bez żadnego dozoru. Mundurowi wezwali na  miejsce pracowników schroniska dla zwierząt, którzy złapali psy.

- Cała trójka czworonogów trafiła do schroniska, gdzie będzie oczekiwać na odbiór przez swoich właścicieli. Wobec opiekunów zwierząt, którzy nie zachowali ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 KW) będą zastosowane sankcje. – informują strażnicy.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 13-12-2015 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

alternatywy 5
13-12-2015 21:30
alternatywy 5
Wytłumaczcie mi ludzie, po jakiego grzyba SM jest wzywana, i robi akcję rozpoznawczą żeby co....stwierdzić, że psy sobie biegają luźno ? Gdzie tu jest jakaś logika ? Przecież można zadzwonić po hycla, on łapie i zawozi właścicielowi....
mariobross1977
13-12-2015 21:45
mariobross1977
Obowiązkiem każdego właściciela czworonoga, jest dopilnowanie aby zwierzę było na smyczy a w przypadku większych psów obowiązkowo kaganiec na pysku. Za niestosowanie się do tego są konsekwencje finansowe!!!
starocieszyniok
15-12-2015 08:52
starocieszyniok
mariobross1977, wytrzyj sobie twarz, bo się poplułeś własnym jadem.
amo
15-12-2015 10:41
amo
Nie narzekajcie. W miastach jest jeszcze straż miejska. Niedawno musiałam przejść pieszo drogą od przystanku kolejowego w Drogomyślu w stronę centrum Drogomyśla. To był horror właśnie z powodu ujadających i biegających psów. A przecież szłam drogą publiczną którą wolno chodzić pieszo. I co wtedy należy zrobić?
acid
15-12-2015 18:06
acid
Karać tych debili co nie dozorują własnych Psów,chodzą takie wsioki z psami które nie mają założonego kagańca.a jak mało to opodatkować odpowiednio za posiadanie psów szczególnie tych w blokach,a właścicieli na kursy szkoleniowe wysłać.
adawski25
15-12-2015 22:43
adawski25
Ale mamy straz miejska oni daja rade chlopy z nich solidne takze ni ma sie co bac zawsze obronia nas szybciej niz kordell walker????
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.PL - Jolanta Dygoś

26-04-2017 17:50

Jolanta Dygoś jedna z inicjatorek i organizatorek Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy”. Pani Dyrektor opowiada między innymi o tegorocznej edycji Festiwalu – programie, zaproszonych gościach, retrospektywach i cenach biletów…

wyświetleń: 121komentarzy: 0

Skoczów nagrodził sportowców

26-04-2017 16:20

22 kwietnia 2017 r. w Teatrze Elektrycznym odbyła się Sportowa Gala Sportu. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko gratulując miejscowym sportowcom, drużynom i trenerom osiągnięć uzyskanych w roku 2016.

wyświetleń: 345komentarzy: 0

Kończyce Wielkie górą na BRD

26-04-2017 14:40

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Mazańcowicach. Triumfatorzy będą reprezentować bielski okręg w eliminacjach wojewódzkich.

wyświetleń: 447komentarzy: 0

Kajto powalczy na Gran Canarii

26-04-2017 13:00

Rajdowe Mistrzostwa Europy przenoszą się na wymagające, asfaltowe odcinki Gran Canarii. Przed Kajetanowiczem aż 200 km ostrej jazdy.

wyświetleń: 401komentarzy: 0

Grupa Nieformalna ''Inicjatywni'' z główna nagrodą za film

26-04-2017 11:10

W stołecznym Teatrze Kamienica odbyła się gala podsumowująca IX edycję programu „Działaj Lokalnie” połączona z wręczeniem nagród w konkursie „Opowiedz…” oraz „Społecznik Roku 2016” tygodnika „Newsweek Polska”. Wśród grona laureatów znalazła się grupa „Inicjatywni” ze Strumienia działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

wyświetleń: 538komentarzy: 0

Trzeba ratować człowieczeństwo - mówiła dr Wanda Półtawska

26-04-2017 09:15

Wczoraj (25.04) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ''Dom Narodowy'' odbyło się otwarte seminarium poświęcone ''Pamięci więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem kobiet - więźniarek z Ravensbrück''. Gościem honorowym i prelegentem była 96-letnia dr Wanda Półtawska, która podczas II wojny światowej więziona była właśnie w Ravensbrück. 

wyświetleń: 606komentarzy: 1

Jaki on duży!

26-04-2017 07:30

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście i nie jedliście. 30-centymetrowy sznycel po wiedeńsku możecie skosztować tylko w Restauracji Trzech Braci w Cieszynie.

wyświetleń: 4878komentarzy: 0

Gość OX.pl - Katarzyna Macura

25-04-2017 21:35

Dzisiaj zapraszamy na rozmowę z Katarzyną Macurą, dyrektorką Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu gminy Brenna.

wyświetleń: 1398komentarzy: 0

Głosuj na osobowość!

25-04-2017 17:35

Janusz Rokicki, Tomasz Wolff i Fundacja Volens – to kandydaci ze Śląska Cieszyńskiego do tytułu „Osobowości Ziem Górskich” zakwalifikowani do II etapu konkursu.

wyświetleń: 4461komentarzy: 0

8 lat w Tybecie rozpycha się na ogólnopolskiej scenie muzycznej

25-04-2017 15:50

Wyjątkowa pracowitość, niespotykana determinacja i żelazna konsekwencja w działaniach zespołu 8 lat w Tybecie to cechy, dzięki którym strumieńscy rockmani coraz bardziej rozpychają się na ogólnopolskiej scenie muzycznej.