Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5244komentarzy: 3

Szukają świadków wypadku

09-12-2015 18:55

W miniony poniedziałek, o czym informowaliśmy na naszych łamach doszło do śmiertelnego wypadku na ''wiślance'' w Zbytkowie. Przypomnijmy, przechodzący przez przejście dla pieszych mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.
fot: ac.ox.pl fot: ac.ox.pl

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 17:20 na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania DK-81 z ul. 1-go Maja.  - Wtedy to 69-letni mieszkaniec Zbytkowa, który znajdował się na przejściu, został potrącony przez jadący w kierunku Skoczowa samochód ciężarowy daf. Jak ustalono, kierujący tirem 42-latek z Bełchatowa, nie zatrzymał się na skrzyżowaniu, pomimo zapalonego czerwonego światła. Niestety, pieszy zmarł na miejscy w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca ciężarówki w chwili zdarzenia był trzeźwy. – informuje Benedykt Polok, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Sprawcy wypadku zatrzymano prawo jazdy i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policja i prokuratura prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich przyczyn i przebiegu zdarzenia i w  związku z tym  szukają osób które mogą udzielić informacji na  temat wypadku -  w szczególności świadków naocznych jego przebiegu – apeluje Polok

Świadkowie proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie (33) 8516281 lub bezpłatny nr alarmowy 997 albo bezpośrednio do prowadzącego postępowanie – 33 9516194.


(red)

zródło: ox.pl
dodał: CR 09-12-2015 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

adawski25
10-12-2015 08:07
adawski25
Chyba raczej jadacy w kierunku katowic a n w kierunku skoczowa samochod ciezarowy???
janusz s
10-12-2015 15:21
janusz s
Panowie policjanci zwróćcie uwagę na oświetlenie po zmroku uważam że przejścia dla pieszych na tym skrzyżowaniu są niedoświetlone.
starocieszyniok
12-12-2015 15:00
starocieszyniok
janusz s, ale sygnalizator nadający sygnał barwy czerwonej jest chyba wystarczająco widoczny, prawda?
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 539komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 341komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 775komentarzy: 1

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 597komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 801komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 304komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 5054komentarzy: 1

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

wyświetleń: 2593komentarzy: 1

Jak uszyć żywotek?

23-09-2016 19:15

Od kilku miesięcy w Wiślańskim Centrum Kultury prowadzony jest projekt 'Wiślańskie żywotki'. Na jego realizację udało się pozyskać środki z Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej.