Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 17989komentarzy: 25

Drogomyśl - kto zaczepia dzieci?

08-12-2015 19:35

Ktoś od kilku tygodni nagabuje w Drogomyślu dziewczynki. Proponuje im pieniądze za wskazanie drogi, bądź zaprasza je na pizzę. Takich zdarzeń w ostatnim czasie było już kilka.
W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza

Nie chcę siać paniki, ale o tym mówiono już w szkole. Coś jest na rzeczy – mówi jedna z mieszkanek Drogomyśla. W listopadzie doszło do kilku incydentów. Do przechodzących przez centrum Drogomyśla nastoletnich dziewczynek podjeżdżał samochód. Nieznany mężczyzna zatrzymywał samochód i pod różnymi pretekstami zaczepiał dziewczyny.

Dostaliśmy informację od uczennic i jednego z rodziców, że na terenie Drogomyśla spotykany jest mężczyzna, który porusza się niebieskim samochodem. Kierowca zatrzymuje auto i otwiera drzwi - opisuje Renata Piórkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Drogomyślu. Nieznajomy zaczepia dziewczynki pod pretekstem nieznajomości terenu. Pyta je, jak można dojechać do Strumienia czy Ochab. Proponuje pieniądze – 10, 20 zł za wskazanie drogi. Nawiązuje rozmowę i zaprasza do samochodu – dodaje Piórkowska.

Do takich sytuacji doszło kilkukrotnie w listopadzie. Wszystkie dziewczynki, które spotkały tę osobę potwierdziły, że był to ten sam mężczyzna. Uczennice twierdzą, że był tak samo ubrany i poruszał się takim samym samochodem. Po tych incydentach w szkole odbyło się specjalne spotkanie z dziećmi. Nauczyciele i dyrekcja uczulili młodzież, żeby nie wsiadali do obcych samochodów, ani nie odpowiadali na propozycje czy zaproszenia. Po naszym apelu wielu rodziców pyta o tę sprawę, więc mam informacje zwrotną, że dzieci mówiły o tej sprawie w domu – dodaje dyrektor szkoły.

Zaczepiane dziewczęta były w różnym wieku, zarówno gimnazjalistki, jak i starsze, absolwentki szkoły. Mężczyzna, który je nagabuje ma jeździć niebieskim samochodem. Najprawdopodobniej z bagażnikiem dachowym.

Policja potwierdza, że toczy się postępowanie w tej sprawie. Niewiele wiemy – przyznaje zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu, asp. sztab. Wojciech Sikora. Jak dodaje - Potwierdzono to, że pojawia się niebieski samochód, wstępnie wytypowaliśmy jego markę, ale nie znamy numerów rejestracyjnych.

Otrzymałam zapewnienie, że policja częściej będzie patrolowała Drogomyśl, szczególnie teren wokół szkoły. Czujemy się w miarę bezpiecznie.
– mówi Renata Piórkowska.

Policja prosi też o kontakt osoby, które mogą przekazać informacje i potrafią w tej sprawie pomóc.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 08-12-2015 19:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (25)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pachi
08-12-2015 19:40
pachi
ja stac i trzezwosc badac to im pasuje
alternatywy 5
08-12-2015 21:12
alternatywy 5
" Niewiele wiemy " ot i nasza Policyja....pożal się Boże. Ale jak by co to opasłe brzuchy cisną po ordery, nagrody i awanse....i byle do emeryturki :)
janusz s
08-12-2015 21:27
janusz s
Monitoring ustawiacie tam gdzie ''psy srają'' a jak ludzie proszą o pomoc to czekacie na nieszczęście i głowa w piasek jak strusie
dania-bania
08-12-2015 21:57
dania-bania
to jest fajne teraz już gość po tych opisach już wie ze go szukają
Oliwka
08-12-2015 22:07
Oliwka
Córka chodzi do szkoły w Cieszynie. Ostatnio mówiła,,że jechał za nią samochód jak wracała.. może najwyższa pora,,żeby cieszynska policja czymś się przejęła?
mariobross1977
08-12-2015 22:40
mariobross1977
Pachi nie wiem czy wiesz ale badanie stanu trzeźwości kierowcy jest obowiązkowe w danych sytuacjach!!! Co do opisu wyglądu kierowcy i koloru jego pojazdu to nie wiem czy dobrze postąpiono. Bo jeżeli ten ktoś to poczyta to zmieni swój wygląd styl ubierania a także pojazd!!! A wtedy można szukać wiatru w polu!!! Tak więc zwracam się do autora tego artykułu najpierw trzeba pomyśleć na jaki temat się pisze a potem pisać!!!
jaco1000
08-12-2015 22:51
jaco1000
policja woli nabijac statystyki karajac mandatami bo tak najprosciej.pijawy i tyle.prosta sprawa,stawiaja kamere nagrywaja zajscie numery samochodu weryfikacja wlasciciela chwila i go maja.ale po co?jak by trafilo na corke komendanta to juz dawno gosc ma dozywocie a w celi wszyscy wiedza od klawisza ze pedofil
jaco1000
08-12-2015 23:00
jaco1000
jedynie zostaje rodzicom dzieci schwytac sprawce i zaprowadzic za reke na komende 500metrow dalej i bron panie boze nic mu nie zrobic bo jeszcze mozna isc siedziec
POLSKIE PRAWO I POLSKA NIEUDOLNA POLICJA
jaco1000
08-12-2015 23:04
jaco1000
ile razy okradziono mi samochod.nikt nic nie wie.ale jedz 60/h na 50tce.to zaraz masz paragrafow tyle ze pomalu trzeba isc siedziec
jaco1000
08-12-2015 23:06
jaco1000
jak by trafilo na moja corke to wywoze do lasu i...............
jaco1000
08-12-2015 23:15
jaco1000
policja prosi o kontakt.hahahahahahahahahahahaha
no tak przyprowadzic za reke
nie trzeba byc alfa czy omega ze by go zlapac ale po co.jak moze ktos wskaze adres zamieszkania
koszor
09-12-2015 06:13
koszor
Nie ma co liczyć na policję, strata czasu - wiem z doświadczenia. Tylko samosąd rozwiąże sprawę, a nie jakieś resocjalizacje czy inne bzdury. Kula w łeb wyleczy każde zboczenie.
koszor
09-12-2015 06:15
koszor
I jeszcze jedno - powinien być powszechny dostęp do broni, żeby w razie potrzeby także kobiety nie musiały uciekać, tylko aranżować spotkanie ze świętym Piotrem.
Bibulec
09-12-2015 06:23
Bibulec
Podobne przypadki zdarzały się w październiku w Kozach i w listopadzie w Bielsku (na osiedlu Złote Łany) - pamiętam gdzieś czytałam opis jego samochodu się zgadza, chyba miał rejestracje SK.... Tylko nie mogę znaleźć tego artykułu. Coś jest na rzeczy. Pilnujcie dzieciaków!
filok
09-12-2015 12:13
filok
Koszor masz rację powinien być powszechny dostęp do broni, może wtedy ktoś by Cię odstrzelił i ludzie nie musieliby czytać twoich komentarzy na poziomie mądrzejszego psa.
filok
09-12-2015 12:17
filok
Jaco1000 jak Ci nie pasuje poskie prawo i polska policja to wyjedź stąd granice są otwarte. Przynajmniej ja przy porannej kawce nie będę musiał czytać komentarzy debila. O tym że jesteś półgłówkiem świadczy fakt, że kilka razy dałeś się okraść. A policja prosi o informacje a nie o to żeby ktoś im przyprowadził sprawcę, zresztą Ty najpierw byś się zesrał w gacie, potem ten sprawca by Cię okradł, a potem by uciekł, hahaha
as355
09-12-2015 14:25
as355
To że w (POLSCE )mamy prawo do przerobienia to nie ulega wątpliwości ,,,ale policja zwracając się z apelem i,liczy na to że OX jest czytany w całym powiecie i ktoś ma obok sąsiada z takim autem .Przydał by się portret pamięciowy to przynosi efekty i obok tego opis auta i zwyrodnialca .Poświęcić jedną godzinę w szkole na omówienie tematu ,a przede wszystkim rozmowa rodziców ze swoimi pociechami na taki temat .Zagrożenie bywa zawsze jak nie (Niemcy )to( Ruskie ) potem czarna wołga i (ORMO ) potem (ZOMO ) i tak aż do przybyszów z krainy jednej nocy .Rozwaga i i rozmowa na tematy zagrożenia sprawia że jesteśmy w jakiś sposób przygotowani do działania w zaistniałych warunkach .Mundurowi do dzieła .
Herr Flick
09-12-2015 16:03
Herr Flick
E tam. Może Mistrz Polański szukał dziewczynek do swojego nowego filmu....

Filok, co widzisz złego w powszechnym dostępie do broni?
koszor
09-12-2015 18:27
koszor
Filok- jak nie pasuje prawo i policja to nie trzeba wyjeżdżać z kraju, tylko zmienić prawo i policję tak, aby chroniła społeczeństwo, a nie zwyrodnialców.
janusz s
09-12-2015 20:31
janusz s
K.oszor nie wiedziałem że z ciebie znachor - ale diagnoza i sposób leczenia prawidłowe . Masz racje!
Grzesiek2910
09-12-2015 21:45
Grzesiek2910
Co za osoby pozwalają na takie reportaże żeby złapac osobę to moim zdaniem powinni obserwowac teren po cywilnemu lub kogos podstawic... banda de*ili i tyle jak pisał kolega wyżej dania -bania
starocieszyniok
12-12-2015 15:15
starocieszyniok
Gościu zaczepia dziewczyny (w tym licealistki), i proponuje im kasę oraz zaprasza na pizzę. Rzeczywiście rozbójnik; powinno się nim zająć CBŚ we współpracy z ABW.

Jaktoster
31-12-2015 10:37
Jaktoster
UWAGA! Mężczyzna ten przeniósł się teraz na Wolę pod Pszczynę, zmienia także auta. Piszą o nim na Spotted Wola. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=469818769873642&id=124860464369476
Jaktoster
31-12-2015 16:33
Jaktoster
Na spotted Kęty jest informacja o tym facecie, ktoś podal jego nazwisko i adres, wiec chyba policja od razu sprawdzi to
pachol1001
28-06-2016 11:01
pachol1001
No i co Panie "pachi "alternatywy 5" i reszta http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,34147,maja-pedofila!!!.html
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Oszustwo ''na fachowca'' i ''pracownika ZUS''

20-11-2017 09:15

Pomysłowość oszustów wydaje się niewyczerpana – w Bielsku doszło do oszustwa „na hydraulika”, a w Jastrzębiu-Zdroju na „pracownika ZUS”.

wyświetleń: 485komentarzy: 0

NZOZ DĘBOWIEC ZAPRASZA!

20-11-2017 07:30

NZOZ Dębowiec zaprasza pacjentów do poradni dermatologicznej, ginekologicznej, endokrynologicznej, kardiologicznej i dietetycznej.

wyświetleń: 225komentarzy: 0

Judocy znowu na macie

20-11-2017 07:00

Reprezentanci Judo Cieszyn, w sobotę i niedzielę (18-19.11), wzięli udział w dwóch turniejach. Sukcesów, po raz kolejny, nie zabrakło!

wyświetleń: 201komentarzy: 0

#mamczasrozmawiac

19-11-2017 19:00

Wystartowała kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Rozpoczyna się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.

wyświetleń: 351komentarzy: 1

Stalownicy w kratkę

19-11-2017 18:15

Pewne zwycięstwo ze Zlinem oraz porażka ze Spartą. Tak wyglądał ten weekend w wykonaniu hokeistów HC Oceláři Třinec.

wyświetleń: 217komentarzy: 0

Wysokie zwycięstwo Chybianek!

19-11-2017 18:00

Tenisistki stołowe RKS-u Cukrownik Oka Chybie wywiązały się wczoraj (18.11.2017) z roli faworytek i nie dały większych szans łodziankom, pokonując je 8:2.

wyświetleń: 373komentarzy: 0

Najmłodsi stela 90/615/2017

19-11-2017 16:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3036komentarzy: 0

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Jan Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 2782komentarzy: 3

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 796komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.