Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 17126komentarzy: 25

Drogomyśl - kto zaczepia dzieci?

08-12-2015 19:35

Ktoś od kilku tygodni nagabuje w Drogomyślu dziewczynki. Proponuje im pieniądze za wskazanie drogi, bądź zaprasza je na pizzę. Takich zdarzeń w ostatnim czasie było już kilka.
Drogomyśl - kto zaczepia dzieci? W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza

Nie chcę siać paniki, ale o tym mówiono już w szkole. Coś jest na rzeczy – mówi jedna z mieszkanek Drogomyśla. W listopadzie doszło do kilku incydentów. Do przechodzących przez centrum Drogomyśla nastoletnich dziewczynek podjeżdżał samochód. Nieznany mężczyzna zatrzymywał samochód i pod różnymi pretekstami zaczepiał dziewczyny.

Dostaliśmy informację od uczennic i jednego z rodziców, że na terenie Drogomyśla spotykany jest mężczyzna, który porusza się niebieskim samochodem. Kierowca zatrzymuje auto i otwiera drzwi - opisuje Renata Piórkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Drogomyślu. Nieznajomy zaczepia dziewczynki pod pretekstem nieznajomości terenu. Pyta je, jak można dojechać do Strumienia czy Ochab. Proponuje pieniądze – 10, 20 zł za wskazanie drogi. Nawiązuje rozmowę i zaprasza do samochodu – dodaje Piórkowska.

Do takich sytuacji doszło kilkukrotnie w listopadzie. Wszystkie dziewczynki, które spotkały tę osobę potwierdziły, że był to ten sam mężczyzna. Uczennice twierdzą, że był tak samo ubrany i poruszał się takim samym samochodem. Po tych incydentach w szkole odbyło się specjalne spotkanie z dziećmi. Nauczyciele i dyrekcja uczulili młodzież, żeby nie wsiadali do obcych samochodów, ani nie odpowiadali na propozycje czy zaproszenia. Po naszym apelu wielu rodziców pyta o tę sprawę, więc mam informacje zwrotną, że dzieci mówiły o tej sprawie w domu – dodaje dyrektor szkoły.

Zaczepiane dziewczęta były w różnym wieku, zarówno gimnazjalistki, jak i starsze, absolwentki szkoły. Mężczyzna, który je nagabuje ma jeździć niebieskim samochodem. Najprawdopodobniej z bagażnikiem dachowym.

Policja potwierdza, że toczy się postępowanie w tej sprawie. Niewiele wiemy – przyznaje zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu, asp. sztab. Wojciech Sikora. Jak dodaje - Potwierdzono to, że pojawia się niebieski samochód, wstępnie wytypowaliśmy jego markę, ale nie znamy numerów rejestracyjnych.

Otrzymałam zapewnienie, że policja częściej będzie patrolowała Drogomyśl, szczególnie teren wokół szkoły. Czujemy się w miarę bezpiecznie.
– mówi Renata Piórkowska.

Policja prosi też o kontakt osoby, które mogą przekazać informacje i potrafią w tej sprawie pomóc.

Jan Bacza

zródło: ox.pl
dodał: JB 08-12-2015 19:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (25)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pachi
08-12-2015 19:40
pachi
ja stac i trzezwosc badac to im pasuje
alternatywy 5
08-12-2015 21:12
alternatywy 5
" Niewiele wiemy " ot i nasza Policyja....pożal się Boże. Ale jak by co to opasłe brzuchy cisną po ordery, nagrody i awanse....i byle do emeryturki :)
janusz s
08-12-2015 21:27
janusz s
Monitoring ustawiacie tam gdzie ''psy srają'' a jak ludzie proszą o pomoc to czekacie na nieszczęście i głowa w piasek jak strusie
dania-bania
08-12-2015 21:57
dania-bania
to jest fajne teraz już gość po tych opisach już wie ze go szukają
Oliwka
08-12-2015 22:07
Oliwka
Córka chodzi do szkoły w Cieszynie. Ostatnio mówiła,,że jechał za nią samochód jak wracała.. może najwyższa pora,,żeby cieszynska policja czymś się przejęła?
mariobross1977
08-12-2015 22:40
mariobross1977
Pachi nie wiem czy wiesz ale badanie stanu trzeźwości kierowcy jest obowiązkowe w danych sytuacjach!!! Co do opisu wyglądu kierowcy i koloru jego pojazdu to nie wiem czy dobrze postąpiono. Bo jeżeli ten ktoś to poczyta to zmieni swój wygląd styl ubierania a także pojazd!!! A wtedy można szukać wiatru w polu!!! Tak więc zwracam się do autora tego artykułu najpierw trzeba pomyśleć na jaki temat się pisze a potem pisać!!!
jaco1000
08-12-2015 22:51
jaco1000
policja woli nabijac statystyki karajac mandatami bo tak najprosciej.pijawy i tyle.prosta sprawa,stawiaja kamere nagrywaja zajscie numery samochodu weryfikacja wlasciciela chwila i go maja.ale po co?jak by trafilo na corke komendanta to juz dawno gosc ma dozywocie a w celi wszyscy wiedza od klawisza ze pedofil
jaco1000
08-12-2015 23:00
jaco1000
jedynie zostaje rodzicom dzieci schwytac sprawce i zaprowadzic za reke na komende 500metrow dalej i bron panie boze nic mu nie zrobic bo jeszcze mozna isc siedziec
POLSKIE PRAWO I POLSKA NIEUDOLNA POLICJA
jaco1000
08-12-2015 23:04
jaco1000
ile razy okradziono mi samochod.nikt nic nie wie.ale jedz 60/h na 50tce.to zaraz masz paragrafow tyle ze pomalu trzeba isc siedziec
jaco1000
08-12-2015 23:06
jaco1000
jak by trafilo na moja corke to wywoze do lasu i...............
jaco1000
08-12-2015 23:15
jaco1000
policja prosi o kontakt.hahahahahahahahahahahaha
no tak przyprowadzic za reke
nie trzeba byc alfa czy omega ze by go zlapac ale po co.jak moze ktos wskaze adres zamieszkania
koszor
09-12-2015 06:13
koszor
Nie ma co liczyć na policję, strata czasu - wiem z doświadczenia. Tylko samosąd rozwiąże sprawę, a nie jakieś resocjalizacje czy inne bzdury. Kula w łeb wyleczy każde zboczenie.
koszor
09-12-2015 06:15
koszor
I jeszcze jedno - powinien być powszechny dostęp do broni, żeby w razie potrzeby także kobiety nie musiały uciekać, tylko aranżować spotkanie ze świętym Piotrem.
Bibulec
09-12-2015 06:23
Bibulec
Podobne przypadki zdarzały się w październiku w Kozach i w listopadzie w Bielsku (na osiedlu Złote Łany) - pamiętam gdzieś czytałam opis jego samochodu się zgadza, chyba miał rejestracje SK.... Tylko nie mogę znaleźć tego artykułu. Coś jest na rzeczy. Pilnujcie dzieciaków!
filok
09-12-2015 12:13
filok
Koszor masz rację powinien być powszechny dostęp do broni, może wtedy ktoś by Cię odstrzelił i ludzie nie musieliby czytać twoich komentarzy na poziomie mądrzejszego psa.
filok
09-12-2015 12:17
filok
Jaco1000 jak Ci nie pasuje poskie prawo i polska policja to wyjedź stąd granice są otwarte. Przynajmniej ja przy porannej kawce nie będę musiał czytać komentarzy debila. O tym że jesteś półgłówkiem świadczy fakt, że kilka razy dałeś się okraść. A policja prosi o informacje a nie o to żeby ktoś im przyprowadził sprawcę, zresztą Ty najpierw byś się zesrał w gacie, potem ten sprawca by Cię okradł, a potem by uciekł, hahaha
as355
09-12-2015 14:25
as355
To że w (POLSCE )mamy prawo do przerobienia to nie ulega wątpliwości ,,,ale policja zwracając się z apelem i,liczy na to że OX jest czytany w całym powiecie i ktoś ma obok sąsiada z takim autem .Przydał by się portret pamięciowy to przynosi efekty i obok tego opis auta i zwyrodnialca .Poświęcić jedną godzinę w szkole na omówienie tematu ,a przede wszystkim rozmowa rodziców ze swoimi pociechami na taki temat .Zagrożenie bywa zawsze jak nie (Niemcy )to( Ruskie ) potem czarna wołga i (ORMO ) potem (ZOMO ) i tak aż do przybyszów z krainy jednej nocy .Rozwaga i i rozmowa na tematy zagrożenia sprawia że jesteśmy w jakiś sposób przygotowani do działania w zaistniałych warunkach .Mundurowi do dzieła .
Herr Flick
09-12-2015 16:03
Herr Flick
E tam. Może Mistrz Polański szukał dziewczynek do swojego nowego filmu....

Filok, co widzisz złego w powszechnym dostępie do broni?
koszor
09-12-2015 18:27
koszor
Filok- jak nie pasuje prawo i policja to nie trzeba wyjeżdżać z kraju, tylko zmienić prawo i policję tak, aby chroniła społeczeństwo, a nie zwyrodnialców.
janusz s
09-12-2015 20:31
janusz s
K.oszor nie wiedziałem że z ciebie znachor - ale diagnoza i sposób leczenia prawidłowe . Masz racje!
Grzesiek2910
09-12-2015 21:45
Grzesiek2910
Co za osoby pozwalają na takie reportaże żeby złapac osobę to moim zdaniem powinni obserwowac teren po cywilnemu lub kogos podstawic... banda de*ili i tyle jak pisał kolega wyżej dania -bania
starocieszyniok
12-12-2015 15:15
starocieszyniok
Gościu zaczepia dziewczyny (w tym licealistki), i proponuje im kasę oraz zaprasza na pizzę. Rzeczywiście rozbójnik; powinno się nim zająć CBŚ we współpracy z ABW.

Jaktoster
31-12-2015 10:37
Jaktoster
UWAGA! Mężczyzna ten przeniósł się teraz na Wolę pod Pszczynę, zmienia także auta. Piszą o nim na Spotted Wola. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=469818769873642&id=124860464369476
Jaktoster
31-12-2015 16:33
Jaktoster
Na spotted Kęty jest informacja o tym facecie, ktoś podal jego nazwisko i adres, wiec chyba policja od razu sprawdzi to
pachol1001
28-06-2016 11:01
pachol1001
No i co Panie "pachi "alternatywy 5" i reszta http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,34147,maja-pedofila!!!.html
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn - przedstaw swój pomysł

24-08-2016 07:30

Trzeci raz mieszkańcy Cieszyna mogą przedstawić swoje pomysły związane z miastem. Na realizację przedsięwzięć można zdobyć do 50 tysięcy złotych.

wyświetleń: 187komentarzy: 0

Olimpiada - to jest wyczyn

23-08-2016 19:35

Igrzyska Olimpijskie w Rio zakończone. Zgasły światła i ogromne emocje, którymi żył cały świat. To było również spore wydarzenie dla tych, którzy jako zawodnicy uczestniczyli w olimpiadzie. – Już sam start na igrzyskach to jest wyczyn – mówią.

wyświetleń: 638komentarzy: 0

Fundusze w Obiektywie po raz czwarty

23-08-2016 18:15

To już czwarta edycja konkursu Ministerstwa Rozwoju, który ma promować projekty zrealizowane przy wsparciu unijnych środków. Zrób zdjęcie i wygraj bony do Empiku!

wyświetleń: 273komentarzy: 0

Za kółkiem po narkotykach

23-08-2016 16:47

Wczoraj (22.08.2016) przed  20.00 w Skoczowie na ulicy Plaskowiec policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który prowadził swój samochód pod wpływem narkotyków.

wyświetleń: 2850komentarzy: 0

Batalion d'Amour - kontrakt w Niemczech i światowa premiera nowego albumu!

23-08-2016 15:00

Batalion d'Amour, zespół pochodzący ze Skoczowa, utożsamiany ze sceną rocka gotyckiego, podpisał właśnie kontrakt z niemiecką wytwórnią płytową Echozone! Wytwórnia jest częścią koncernu medialnego Bob - Media GmbH, który posiada w swoim katalogu m.in. takich artystów, jak: The Mission, Ikon, Wayne Hussey, czy Minerve.

wyświetleń: 1580komentarzy: 2

Festiwal Góra Kolorów & Etnopole na Czantorii!

23-08-2016 13:15

Znany i lubiany festiwal Etnopole w tym roku odbędzie się na Czantorii wraz z Festiwalem Kolorów. Już od najbliższego czwartku, 25 sierpnia do niedzieli, 28 sierpnia najwyższy szczyt Ustronia stanie się miejscem gdzie przenikać będą się kultury i rozbrzmiewać klimatyczna muzyka.

wyświetleń: 751komentarzy: 1

Skoczów - zmiany w kulturze

23-08-2016 11:30

Julia Raszka, wieloletni pracownik skoczowskiego domu kultury, przez najbliższy czas pokieruje tą instytucją.

wyświetleń: 3145komentarzy: 11

Strażnicy interweniowali

23-08-2016 11:00

Straż Miejska w Cieszynie nie ma wakacji, w ciągu kilku ostatnich dni doszło do wielu interwencji funkcjonariuszy, m.in. ujęli oni złodzieja oraz zadbali, by pies biegający bez nadzoru trafił pod właściwą opiekę.

wyświetleń: 1881komentarzy: 4

Kolejny tom Szlaku Cieszyńskich Kobiet

23-08-2016 09:20

Ukazała się nowa książka o kobietach Śląska Cieszyńskiego. To już kolejna publikacja propagująca życiorysy pań zasłużonych dla dziejów regionu, a często i całego państwa. I drugi tom zatytułowany „Szlak Kobiet Śląska Cieszyńskiego”. O szczegóły pytamy autorkę, historyk Władysławę Magierę.

wyświetleń: 496komentarzy: 0

Ze Skoczowa do Liberii

23-08-2016 07:30

Pisaliśmy już o skoczowianinie, na co dzień funkcjonariuszu w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej, który obecnie uczestniczy w misji pokojowej w Liberii. Dziś Artur Walczuk dzieli się z Czytelnikami ox.pl wspomnieniami z podróży do tego dalekiego kraju.