Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 17048komentarzy: 25

Drogomyśl - kto zaczepia dzieci?

08-12-2015 19:35

Ktoś od kilku tygodni nagabuje w Drogomyślu dziewczynki. Proponuje im pieniądze za wskazanie drogi, bądź zaprasza je na pizzę. Takich zdarzeń w ostatnim czasie było już kilka.
Drogomyśl - kto zaczepia dzieci? W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza

Nie chcę siać paniki, ale o tym mówiono już w szkole. Coś jest na rzeczy – mówi jedna z mieszkanek Drogomyśla. W listopadzie doszło do kilku incydentów. Do przechodzących przez centrum Drogomyśla nastoletnich dziewczynek podjeżdżał samochód. Nieznany mężczyzna zatrzymywał samochód i pod różnymi pretekstami zaczepiał dziewczyny.

Dostaliśmy informację od uczennic i jednego z rodziców, że na terenie Drogomyśla spotykany jest mężczyzna, który porusza się niebieskim samochodem. Kierowca zatrzymuje auto i otwiera drzwi - opisuje Renata Piórkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Drogomyślu. Nieznajomy zaczepia dziewczynki pod pretekstem nieznajomości terenu. Pyta je, jak można dojechać do Strumienia czy Ochab. Proponuje pieniądze – 10, 20 zł za wskazanie drogi. Nawiązuje rozmowę i zaprasza do samochodu – dodaje Piórkowska.

Do takich sytuacji doszło kilkukrotnie w listopadzie. Wszystkie dziewczynki, które spotkały tę osobę potwierdziły, że był to ten sam mężczyzna. Uczennice twierdzą, że był tak samo ubrany i poruszał się takim samym samochodem. Po tych incydentach w szkole odbyło się specjalne spotkanie z dziećmi. Nauczyciele i dyrekcja uczulili młodzież, żeby nie wsiadali do obcych samochodów, ani nie odpowiadali na propozycje czy zaproszenia. Po naszym apelu wielu rodziców pyta o tę sprawę, więc mam informacje zwrotną, że dzieci mówiły o tej sprawie w domu – dodaje dyrektor szkoły.

Zaczepiane dziewczęta były w różnym wieku, zarówno gimnazjalistki, jak i starsze, absolwentki szkoły. Mężczyzna, który je nagabuje ma jeździć niebieskim samochodem. Najprawdopodobniej z bagażnikiem dachowym.

Policja potwierdza, że toczy się postępowanie w tej sprawie. Niewiele wiemy – przyznaje zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu, asp. sztab. Wojciech Sikora. Jak dodaje - Potwierdzono to, że pojawia się niebieski samochód, wstępnie wytypowaliśmy jego markę, ale nie znamy numerów rejestracyjnych.

Otrzymałam zapewnienie, że policja częściej będzie patrolowała Drogomyśl, szczególnie teren wokół szkoły. Czujemy się w miarę bezpiecznie.
– mówi Renata Piórkowska.

Policja prosi też o kontakt osoby, które mogą przekazać informacje i potrafią w tej sprawie pomóc.

Jan Bacza

zródło: ox.pl
dodał: JB 08-12-2015 19:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (25)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pachi
08-12-2015 19:40
pachi
ja stac i trzezwosc badac to im pasuje
alternatywy 5
08-12-2015 21:12
alternatywy 5
" Niewiele wiemy " ot i nasza Policyja....pożal się Boże. Ale jak by co to opasłe brzuchy cisną po ordery, nagrody i awanse....i byle do emeryturki :)
janusz s
08-12-2015 21:27
janusz s
Monitoring ustawiacie tam gdzie ''psy srają'' a jak ludzie proszą o pomoc to czekacie na nieszczęście i głowa w piasek jak strusie
dania-bania
08-12-2015 21:57
dania-bania
to jest fajne teraz już gość po tych opisach już wie ze go szukają
Oliwka
08-12-2015 22:07
Oliwka
Córka chodzi do szkoły w Cieszynie. Ostatnio mówiła,,że jechał za nią samochód jak wracała.. może najwyższa pora,,żeby cieszynska policja czymś się przejęła?
mariobross1977
08-12-2015 22:40
mariobross1977
Pachi nie wiem czy wiesz ale badanie stanu trzeźwości kierowcy jest obowiązkowe w danych sytuacjach!!! Co do opisu wyglądu kierowcy i koloru jego pojazdu to nie wiem czy dobrze postąpiono. Bo jeżeli ten ktoś to poczyta to zmieni swój wygląd styl ubierania a także pojazd!!! A wtedy można szukać wiatru w polu!!! Tak więc zwracam się do autora tego artykułu najpierw trzeba pomyśleć na jaki temat się pisze a potem pisać!!!
jaco1000
08-12-2015 22:51
jaco1000
policja woli nabijac statystyki karajac mandatami bo tak najprosciej.pijawy i tyle.prosta sprawa,stawiaja kamere nagrywaja zajscie numery samochodu weryfikacja wlasciciela chwila i go maja.ale po co?jak by trafilo na corke komendanta to juz dawno gosc ma dozywocie a w celi wszyscy wiedza od klawisza ze pedofil
jaco1000
08-12-2015 23:00
jaco1000
jedynie zostaje rodzicom dzieci schwytac sprawce i zaprowadzic za reke na komende 500metrow dalej i bron panie boze nic mu nie zrobic bo jeszcze mozna isc siedziec
POLSKIE PRAWO I POLSKA NIEUDOLNA POLICJA
jaco1000
08-12-2015 23:04
jaco1000
ile razy okradziono mi samochod.nikt nic nie wie.ale jedz 60/h na 50tce.to zaraz masz paragrafow tyle ze pomalu trzeba isc siedziec
jaco1000
08-12-2015 23:06
jaco1000
jak by trafilo na moja corke to wywoze do lasu i...............
jaco1000
08-12-2015 23:15
jaco1000
policja prosi o kontakt.hahahahahahahahahahahaha
no tak przyprowadzic za reke
nie trzeba byc alfa czy omega ze by go zlapac ale po co.jak moze ktos wskaze adres zamieszkania
koszor
09-12-2015 06:13
koszor
Nie ma co liczyć na policję, strata czasu - wiem z doświadczenia. Tylko samosąd rozwiąże sprawę, a nie jakieś resocjalizacje czy inne bzdury. Kula w łeb wyleczy każde zboczenie.
koszor
09-12-2015 06:15
koszor
I jeszcze jedno - powinien być powszechny dostęp do broni, żeby w razie potrzeby także kobiety nie musiały uciekać, tylko aranżować spotkanie ze świętym Piotrem.
Bibulec
09-12-2015 06:23
Bibulec
Podobne przypadki zdarzały się w październiku w Kozach i w listopadzie w Bielsku (na osiedlu Złote Łany) - pamiętam gdzieś czytałam opis jego samochodu się zgadza, chyba miał rejestracje SK.... Tylko nie mogę znaleźć tego artykułu. Coś jest na rzeczy. Pilnujcie dzieciaków!
filok
09-12-2015 12:13
filok
Koszor masz rację powinien być powszechny dostęp do broni, może wtedy ktoś by Cię odstrzelił i ludzie nie musieliby czytać twoich komentarzy na poziomie mądrzejszego psa.
filok
09-12-2015 12:17
filok
Jaco1000 jak Ci nie pasuje poskie prawo i polska policja to wyjedź stąd granice są otwarte. Przynajmniej ja przy porannej kawce nie będę musiał czytać komentarzy debila. O tym że jesteś półgłówkiem świadczy fakt, że kilka razy dałeś się okraść. A policja prosi o informacje a nie o to żeby ktoś im przyprowadził sprawcę, zresztą Ty najpierw byś się zesrał w gacie, potem ten sprawca by Cię okradł, a potem by uciekł, hahaha
as355
09-12-2015 14:25
as355
To że w (POLSCE )mamy prawo do przerobienia to nie ulega wątpliwości ,,,ale policja zwracając się z apelem i,liczy na to że OX jest czytany w całym powiecie i ktoś ma obok sąsiada z takim autem .Przydał by się portret pamięciowy to przynosi efekty i obok tego opis auta i zwyrodnialca .Poświęcić jedną godzinę w szkole na omówienie tematu ,a przede wszystkim rozmowa rodziców ze swoimi pociechami na taki temat .Zagrożenie bywa zawsze jak nie (Niemcy )to( Ruskie ) potem czarna wołga i (ORMO ) potem (ZOMO ) i tak aż do przybyszów z krainy jednej nocy .Rozwaga i i rozmowa na tematy zagrożenia sprawia że jesteśmy w jakiś sposób przygotowani do działania w zaistniałych warunkach .Mundurowi do dzieła .
Herr Flick
09-12-2015 16:03
Herr Flick
E tam. Może Mistrz Polański szukał dziewczynek do swojego nowego filmu....

Filok, co widzisz złego w powszechnym dostępie do broni?
koszor
09-12-2015 18:27
koszor
Filok- jak nie pasuje prawo i policja to nie trzeba wyjeżdżać z kraju, tylko zmienić prawo i policję tak, aby chroniła społeczeństwo, a nie zwyrodnialców.
janusz s
09-12-2015 20:31
janusz s
K.oszor nie wiedziałem że z ciebie znachor - ale diagnoza i sposób leczenia prawidłowe . Masz racje!
Grzesiek2910
09-12-2015 21:45
Grzesiek2910
Co za osoby pozwalają na takie reportaże żeby złapac osobę to moim zdaniem powinni obserwowac teren po cywilnemu lub kogos podstawic... banda de*ili i tyle jak pisał kolega wyżej dania -bania
starocieszyniok
12-12-2015 15:15
starocieszyniok
Gościu zaczepia dziewczyny (w tym licealistki), i proponuje im kasę oraz zaprasza na pizzę. Rzeczywiście rozbójnik; powinno się nim zająć CBŚ we współpracy z ABW.

Jaktoster
31-12-2015 10:37
Jaktoster
UWAGA! Mężczyzna ten przeniósł się teraz na Wolę pod Pszczynę, zmienia także auta. Piszą o nim na Spotted Wola. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=469818769873642&id=124860464369476
Jaktoster
31-12-2015 16:33
Jaktoster
Na spotted Kęty jest informacja o tym facecie, ktoś podal jego nazwisko i adres, wiec chyba policja od razu sprawdzi to
pachol1001
28-06-2016 11:01
pachol1001
No i co Panie "pachi "alternatywy 5" i reszta http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,34147,maja-pedofila!!!.html
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

22 rajdowe kilometry

30-07-2016 09:50

Będzie głośno i szybko, emocji też nie zabraknie. Goleszów i Hażlach - na ulicach tych gmin, już w niedzielę (29.07), odbędzie się czwarta runda rajdu samochodowego o Puchar ATM RALLY & RACE GC.

wyświetleń: 260komentarzy: 1

70 tys. zł za oświetlenie ul. Ks. Janusza w Zebrzydowicach

30-07-2016 07:55

Niemal 70 tysięcy zł wyda Gmina Zebrzydowice na oświetlenie prawie półkilometrowego odcinka ulicy ks. A. Janusza.

wyświetleń: 401komentarzy: 1

Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie

29-07-2016 19:00

Od stycznia samorządy w związku z zeszłoroczną ustawą ''o zmianie ustawy o samorządzie gminnym...'' mogą tworzyć tzw. centra usług wspólnych. W Cieszynie na ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy podjęli w tej sprawie odpowiednie uchwały. Funkcjonujące dotąd tzw. ZOJO zostanie przekształcone w CUW.

wyświetleń: 1584komentarzy: 2

Grilluj w centrum Cieszyna

29-07-2016 17:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Lato, słońce, czas wolny od pracy i ludzie, z którymi lubimy go spędzać  – to wszystko tworzy doskonałe okoliczności do zorganizowania grilla. Brakuje już tylko jednego składnika – dobrej lokalizacji. Dzięki restauracji Ekotradycja z Cieszyna, możesz zorganizować grilla w centrum Cieszyna nawet jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym pozbawionym ogrodu. Dodatkowo, zjesz pyszne potrawy przyrządzone przez doświadczonego kucharza.

wyświetleń: 1523komentarzy: 0

Rajd Rzeszowski bez Szejów

29-07-2016 15:40

Poznaliśmy załogi, które będą rywalizować na trasie Rajdu Rzeszowskiego w rundach Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Niestety, mimo wcześniejszej deklaracji, na liście zgłoszeń zabrakło Jarosława i Marcina Szejów.

wyświetleń: 404komentarzy: 0

Czołówka we mgle

29-07-2016 14:00

Dziś rano (29.07) tuż po 6:00 doszło w Koniakowie do czołowego zderzenia. Groźnie wyglądało, na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

wyświetleń: 4391komentarzy: 0

Dwa kółka okiem obiektywu

29-07-2016 12:30

Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” obchodzi w tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia. Z tej okazji wspólnie z Klubem Fotograficznym PTTK „Start” przygotowano konkurs fotograficzny pod hasłem „Jubileusz Ondraszka w obiektywie”.

wyświetleń: 583komentarzy: 0

Zaniedbany i zarośnięty amfiteatr w Cieszynie...

29-07-2016 11:00

Cieszyński amfiteatr lata świetności dawno ma już za sobą. Obecnie teren ten z pewnością nie jest wizytówką miasta. Planów na jego zagospodarowanie sprzed kilku lat nie udało się zrealizować. I jak się okazuje, póki co, na jakiekolwiek zmiany w tym zakresie mieszkańcy nie mają co liczyć.

wyświetleń: 3977komentarzy: 7

Nocny pożar w Zaborzu

29-07-2016 09:35

W nocy paliło się w garażu w jednym z budynków w Zaborzu. Poszkodowany został właściciel nieruchomości. Także wczoraj spaliła się zakrystia w kościele w Międzyrzeczu Górnym.

wyświetleń: 3311komentarzy: 0

Jak wybrać dobry warsztat LPG?

29-07-2016 07:30

Decydując się na montaż instalacji gazowej w samochodzie, chcemy powierzyć nasze auto solidnym fachowcom. Po czym poznać dobry warsztat, który nie zawiedzie nas jakością świadczonych usług i nie zniechęci do jazdy na gaz?