Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 17568komentarzy: 25

Drogomyśl - kto zaczepia dzieci?

08-12-2015 19:35

Ktoś od kilku tygodni nagabuje w Drogomyślu dziewczynki. Proponuje im pieniądze za wskazanie drogi, bądź zaprasza je na pizzę. Takich zdarzeń w ostatnim czasie było już kilka.
W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza

Nie chcę siać paniki, ale o tym mówiono już w szkole. Coś jest na rzeczy – mówi jedna z mieszkanek Drogomyśla. W listopadzie doszło do kilku incydentów. Do przechodzących przez centrum Drogomyśla nastoletnich dziewczynek podjeżdżał samochód. Nieznany mężczyzna zatrzymywał samochód i pod różnymi pretekstami zaczepiał dziewczyny.

Dostaliśmy informację od uczennic i jednego z rodziców, że na terenie Drogomyśla spotykany jest mężczyzna, który porusza się niebieskim samochodem. Kierowca zatrzymuje auto i otwiera drzwi - opisuje Renata Piórkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Drogomyślu. Nieznajomy zaczepia dziewczynki pod pretekstem nieznajomości terenu. Pyta je, jak można dojechać do Strumienia czy Ochab. Proponuje pieniądze – 10, 20 zł za wskazanie drogi. Nawiązuje rozmowę i zaprasza do samochodu – dodaje Piórkowska.

Do takich sytuacji doszło kilkukrotnie w listopadzie. Wszystkie dziewczynki, które spotkały tę osobę potwierdziły, że był to ten sam mężczyzna. Uczennice twierdzą, że był tak samo ubrany i poruszał się takim samym samochodem. Po tych incydentach w szkole odbyło się specjalne spotkanie z dziećmi. Nauczyciele i dyrekcja uczulili młodzież, żeby nie wsiadali do obcych samochodów, ani nie odpowiadali na propozycje czy zaproszenia. Po naszym apelu wielu rodziców pyta o tę sprawę, więc mam informacje zwrotną, że dzieci mówiły o tej sprawie w domu – dodaje dyrektor szkoły.

Zaczepiane dziewczęta były w różnym wieku, zarówno gimnazjalistki, jak i starsze, absolwentki szkoły. Mężczyzna, który je nagabuje ma jeździć niebieskim samochodem. Najprawdopodobniej z bagażnikiem dachowym.

Policja potwierdza, że toczy się postępowanie w tej sprawie. Niewiele wiemy – przyznaje zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu, asp. sztab. Wojciech Sikora. Jak dodaje - Potwierdzono to, że pojawia się niebieski samochód, wstępnie wytypowaliśmy jego markę, ale nie znamy numerów rejestracyjnych.

Otrzymałam zapewnienie, że policja częściej będzie patrolowała Drogomyśl, szczególnie teren wokół szkoły. Czujemy się w miarę bezpiecznie.
– mówi Renata Piórkowska.

Policja prosi też o kontakt osoby, które mogą przekazać informacje i potrafią w tej sprawie pomóc.

Jan Bacza

zródło: ox.pl
dodał: JB 08-12-2015 19:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (25)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pachi
08-12-2015 19:40
pachi
ja stac i trzezwosc badac to im pasuje
alternatywy 5
08-12-2015 21:12
alternatywy 5
" Niewiele wiemy " ot i nasza Policyja....pożal się Boże. Ale jak by co to opasłe brzuchy cisną po ordery, nagrody i awanse....i byle do emeryturki :)
janusz s
08-12-2015 21:27
janusz s
Monitoring ustawiacie tam gdzie ''psy srają'' a jak ludzie proszą o pomoc to czekacie na nieszczęście i głowa w piasek jak strusie
dania-bania
08-12-2015 21:57
dania-bania
to jest fajne teraz już gość po tych opisach już wie ze go szukają
Oliwka
08-12-2015 22:07
Oliwka
Córka chodzi do szkoły w Cieszynie. Ostatnio mówiła,,że jechał za nią samochód jak wracała.. może najwyższa pora,,żeby cieszynska policja czymś się przejęła?
mariobross1977
08-12-2015 22:40
mariobross1977
Pachi nie wiem czy wiesz ale badanie stanu trzeźwości kierowcy jest obowiązkowe w danych sytuacjach!!! Co do opisu wyglądu kierowcy i koloru jego pojazdu to nie wiem czy dobrze postąpiono. Bo jeżeli ten ktoś to poczyta to zmieni swój wygląd styl ubierania a także pojazd!!! A wtedy można szukać wiatru w polu!!! Tak więc zwracam się do autora tego artykułu najpierw trzeba pomyśleć na jaki temat się pisze a potem pisać!!!
jaco1000
08-12-2015 22:51
jaco1000
policja woli nabijac statystyki karajac mandatami bo tak najprosciej.pijawy i tyle.prosta sprawa,stawiaja kamere nagrywaja zajscie numery samochodu weryfikacja wlasciciela chwila i go maja.ale po co?jak by trafilo na corke komendanta to juz dawno gosc ma dozywocie a w celi wszyscy wiedza od klawisza ze pedofil
jaco1000
08-12-2015 23:00
jaco1000
jedynie zostaje rodzicom dzieci schwytac sprawce i zaprowadzic za reke na komende 500metrow dalej i bron panie boze nic mu nie zrobic bo jeszcze mozna isc siedziec
POLSKIE PRAWO I POLSKA NIEUDOLNA POLICJA
jaco1000
08-12-2015 23:04
jaco1000
ile razy okradziono mi samochod.nikt nic nie wie.ale jedz 60/h na 50tce.to zaraz masz paragrafow tyle ze pomalu trzeba isc siedziec
jaco1000
08-12-2015 23:06
jaco1000
jak by trafilo na moja corke to wywoze do lasu i...............
jaco1000
08-12-2015 23:15
jaco1000
policja prosi o kontakt.hahahahahahahahahahahaha
no tak przyprowadzic za reke
nie trzeba byc alfa czy omega ze by go zlapac ale po co.jak moze ktos wskaze adres zamieszkania
koszor
09-12-2015 06:13
koszor
Nie ma co liczyć na policję, strata czasu - wiem z doświadczenia. Tylko samosąd rozwiąże sprawę, a nie jakieś resocjalizacje czy inne bzdury. Kula w łeb wyleczy każde zboczenie.
koszor
09-12-2015 06:15
koszor
I jeszcze jedno - powinien być powszechny dostęp do broni, żeby w razie potrzeby także kobiety nie musiały uciekać, tylko aranżować spotkanie ze świętym Piotrem.
Bibulec
09-12-2015 06:23
Bibulec
Podobne przypadki zdarzały się w październiku w Kozach i w listopadzie w Bielsku (na osiedlu Złote Łany) - pamiętam gdzieś czytałam opis jego samochodu się zgadza, chyba miał rejestracje SK.... Tylko nie mogę znaleźć tego artykułu. Coś jest na rzeczy. Pilnujcie dzieciaków!
filok
09-12-2015 12:13
filok
Koszor masz rację powinien być powszechny dostęp do broni, może wtedy ktoś by Cię odstrzelił i ludzie nie musieliby czytać twoich komentarzy na poziomie mądrzejszego psa.
filok
09-12-2015 12:17
filok
Jaco1000 jak Ci nie pasuje poskie prawo i polska policja to wyjedź stąd granice są otwarte. Przynajmniej ja przy porannej kawce nie będę musiał czytać komentarzy debila. O tym że jesteś półgłówkiem świadczy fakt, że kilka razy dałeś się okraść. A policja prosi o informacje a nie o to żeby ktoś im przyprowadził sprawcę, zresztą Ty najpierw byś się zesrał w gacie, potem ten sprawca by Cię okradł, a potem by uciekł, hahaha
as355
09-12-2015 14:25
as355
To że w (POLSCE )mamy prawo do przerobienia to nie ulega wątpliwości ,,,ale policja zwracając się z apelem i,liczy na to że OX jest czytany w całym powiecie i ktoś ma obok sąsiada z takim autem .Przydał by się portret pamięciowy to przynosi efekty i obok tego opis auta i zwyrodnialca .Poświęcić jedną godzinę w szkole na omówienie tematu ,a przede wszystkim rozmowa rodziców ze swoimi pociechami na taki temat .Zagrożenie bywa zawsze jak nie (Niemcy )to( Ruskie ) potem czarna wołga i (ORMO ) potem (ZOMO ) i tak aż do przybyszów z krainy jednej nocy .Rozwaga i i rozmowa na tematy zagrożenia sprawia że jesteśmy w jakiś sposób przygotowani do działania w zaistniałych warunkach .Mundurowi do dzieła .
Herr Flick
09-12-2015 16:03
Herr Flick
E tam. Może Mistrz Polański szukał dziewczynek do swojego nowego filmu....

Filok, co widzisz złego w powszechnym dostępie do broni?
koszor
09-12-2015 18:27
koszor
Filok- jak nie pasuje prawo i policja to nie trzeba wyjeżdżać z kraju, tylko zmienić prawo i policję tak, aby chroniła społeczeństwo, a nie zwyrodnialców.
janusz s
09-12-2015 20:31
janusz s
K.oszor nie wiedziałem że z ciebie znachor - ale diagnoza i sposób leczenia prawidłowe . Masz racje!
Grzesiek2910
09-12-2015 21:45
Grzesiek2910
Co za osoby pozwalają na takie reportaże żeby złapac osobę to moim zdaniem powinni obserwowac teren po cywilnemu lub kogos podstawic... banda de*ili i tyle jak pisał kolega wyżej dania -bania
starocieszyniok
12-12-2015 15:15
starocieszyniok
Gościu zaczepia dziewczyny (w tym licealistki), i proponuje im kasę oraz zaprasza na pizzę. Rzeczywiście rozbójnik; powinno się nim zająć CBŚ we współpracy z ABW.

Jaktoster
31-12-2015 10:37
Jaktoster
UWAGA! Mężczyzna ten przeniósł się teraz na Wolę pod Pszczynę, zmienia także auta. Piszą o nim na Spotted Wola. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=469818769873642&id=124860464369476
Jaktoster
31-12-2015 16:33
Jaktoster
Na spotted Kęty jest informacja o tym facecie, ktoś podal jego nazwisko i adres, wiec chyba policja od razu sprawdzi to
pachol1001
28-06-2016 11:01
pachol1001
No i co Panie "pachi "alternatywy 5" i reszta http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,34147,maja-pedofila!!!.html
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ratownika nie było na basenie?

18-01-2017 19:10

Policja i prokuratura bada przyczynę tragicznego wypadku w Wiśle. Przypomnijmy, wczoraj w basenie Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich utopił się nastolatek, drugi walczy o życie w szpitalu. Jak twierdzi policja, na basenie w momencie tragedii nie było ratownika.

wyświetleń: 316komentarzy: 2

LOTE, Szybiński, Osuch, SOiZ... Najlepsze szkoły wg Rankingu Perspektyw 2017

18-01-2017 18:15

To ważny ranking dla szkół i dla uczniów. Od lat ranking przygotowany przez Perspektywy jest nie tylko wskazówką dla uczniów przy wyborze szkoły, ale i potwierdzeniem jakości kształcenia dla dyrekcji i kuratorium. Podobnie jak przed rokiem placówki z powiatu, głównie cieszyńskie, są w czołówce.

wyświetleń: 513komentarzy: 2

Powrót mrozu!

18-01-2017 16:30

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym mrozem, nocą na obszarze Beskidu Śląskiego i Żywieckiego będzie bardzo zimno, temperatura może spaść nawet do -25 stopni poniżej zera.

wyświetleń: 1356komentarzy: 0

Escape. J. 14.6

18-01-2017 15:00

Szyfr? Tajna wiadomość? Nie - tajemniczy skrót liczbowy z tytułu to odniesienie do Ew. Jana, rozdział 14, wers 6, który brzmi: „Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”. Escape to zaś… No właśnie – czym jest Escape?

wyświetleń: 362komentarzy: 0

Znaleźli zaginionego

18-01-2017 14:00

Szczęśliwy finał poszukiwań 25-latka z Ustronia, który zaginał w nocy. Mężczyznę odnaleźli policjanci pod Czantorią.

wyświetleń: 4751komentarzy: 5

Projekt na C.A.C.Y. Pierwsze miejsce Biblioteki Miejskiej z Cieszyna

18-01-2017 12:55

Cieszyńska Biblioteka Miejska zajęła 1. miejsce w konkursie ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Placówka otrzyma 10 tysięcy złotych w nagrodę.

wyświetleń: 393komentarzy: 0

Bezpiecznie na stoku

18-01-2017 11:50

W miniony weekend ruszyła ogólnopolska kampania „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

wyświetleń: 454komentarzy: 0

Skoczów - tu też pojeździsz

18-01-2017 09:20

Długi nie jest, ale na początek wystarczy. Skoczów zaprasza na swój stok narciarski.

wyświetleń: 2285komentarzy: 0

Policjanci naradzali się

18-01-2017 07:40

W poniedziałek, 16 stycznia w cieszyńskiej komendzie odbyła się narada roczna, podczas której omówiono stan bezpieczeństwa w powiecie cieszyńskim za rok 2016, wyniki osiągnięte przez cieszyńskich policjantów oraz określono priorytety w walce z przestępczością w bieżącym roku.

wyświetleń: 1958komentarzy: 1

Wisła - śmierć w basenie

17-01-2017 21:00

Dzisiaj (17 I) po południu w Wiśle na basenie w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej utonął 12-letni chłopiec. Jego rówieśnik, który również przebywał pod wodą, został przewieziony do bielskiego szpitala. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury.