Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 18130komentarzy: 25

Drogomyśl - kto zaczepia dzieci?

08-12-2015 19:35

Ktoś od kilku tygodni nagabuje w Drogomyślu dziewczynki. Proponuje im pieniądze za wskazanie drogi, bądź zaprasza je na pizzę. Takich zdarzeń w ostatnim czasie było już kilka.
W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza W Drogomyślu nieznany mężczyzna zaczepia dziewczynki. fot. Jan Bacza

Nie chcę siać paniki, ale o tym mówiono już w szkole. Coś jest na rzeczy – mówi jedna z mieszkanek Drogomyśla. W listopadzie doszło do kilku incydentów. Do przechodzących przez centrum Drogomyśla nastoletnich dziewczynek podjeżdżał samochód. Nieznany mężczyzna zatrzymywał samochód i pod różnymi pretekstami zaczepiał dziewczyny.

Dostaliśmy informację od uczennic i jednego z rodziców, że na terenie Drogomyśla spotykany jest mężczyzna, który porusza się niebieskim samochodem. Kierowca zatrzymuje auto i otwiera drzwi - opisuje Renata Piórkowska, dyrektor Zespołu Szkół w Drogomyślu. Nieznajomy zaczepia dziewczynki pod pretekstem nieznajomości terenu. Pyta je, jak można dojechać do Strumienia czy Ochab. Proponuje pieniądze – 10, 20 zł za wskazanie drogi. Nawiązuje rozmowę i zaprasza do samochodu – dodaje Piórkowska.

Do takich sytuacji doszło kilkukrotnie w listopadzie. Wszystkie dziewczynki, które spotkały tę osobę potwierdziły, że był to ten sam mężczyzna. Uczennice twierdzą, że był tak samo ubrany i poruszał się takim samym samochodem. Po tych incydentach w szkole odbyło się specjalne spotkanie z dziećmi. Nauczyciele i dyrekcja uczulili młodzież, żeby nie wsiadali do obcych samochodów, ani nie odpowiadali na propozycje czy zaproszenia. Po naszym apelu wielu rodziców pyta o tę sprawę, więc mam informacje zwrotną, że dzieci mówiły o tej sprawie w domu – dodaje dyrektor szkoły.

Zaczepiane dziewczęta były w różnym wieku, zarówno gimnazjalistki, jak i starsze, absolwentki szkoły. Mężczyzna, który je nagabuje ma jeździć niebieskim samochodem. Najprawdopodobniej z bagażnikiem dachowym.

Policja potwierdza, że toczy się postępowanie w tej sprawie. Niewiele wiemy – przyznaje zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu, asp. sztab. Wojciech Sikora. Jak dodaje - Potwierdzono to, że pojawia się niebieski samochód, wstępnie wytypowaliśmy jego markę, ale nie znamy numerów rejestracyjnych.

Otrzymałam zapewnienie, że policja częściej będzie patrolowała Drogomyśl, szczególnie teren wokół szkoły. Czujemy się w miarę bezpiecznie.
– mówi Renata Piórkowska.

Policja prosi też o kontakt osoby, które mogą przekazać informacje i potrafią w tej sprawie pomóc.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB 08-12-2015 19:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (25)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pachi
08-12-2015 19:40
pachi
ja stac i trzezwosc badac to im pasuje
alternatywy 5
08-12-2015 21:12
alternatywy 5
" Niewiele wiemy " ot i nasza Policyja....pożal się Boże. Ale jak by co to opasłe brzuchy cisną po ordery, nagrody i awanse....i byle do emeryturki :)
janusz s
08-12-2015 21:27
janusz s
Monitoring ustawiacie tam gdzie ''psy srają'' a jak ludzie proszą o pomoc to czekacie na nieszczęście i głowa w piasek jak strusie
dania-bania
08-12-2015 21:57
dania-bania
to jest fajne teraz już gość po tych opisach już wie ze go szukają
Oliwka
08-12-2015 22:07
Oliwka
Córka chodzi do szkoły w Cieszynie. Ostatnio mówiła,,że jechał za nią samochód jak wracała.. może najwyższa pora,,żeby cieszynska policja czymś się przejęła?
mariobross1977
08-12-2015 22:40
mariobross1977
Pachi nie wiem czy wiesz ale badanie stanu trzeźwości kierowcy jest obowiązkowe w danych sytuacjach!!! Co do opisu wyglądu kierowcy i koloru jego pojazdu to nie wiem czy dobrze postąpiono. Bo jeżeli ten ktoś to poczyta to zmieni swój wygląd styl ubierania a także pojazd!!! A wtedy można szukać wiatru w polu!!! Tak więc zwracam się do autora tego artykułu najpierw trzeba pomyśleć na jaki temat się pisze a potem pisać!!!
jaco1000
08-12-2015 22:51
jaco1000
policja woli nabijac statystyki karajac mandatami bo tak najprosciej.pijawy i tyle.prosta sprawa,stawiaja kamere nagrywaja zajscie numery samochodu weryfikacja wlasciciela chwila i go maja.ale po co?jak by trafilo na corke komendanta to juz dawno gosc ma dozywocie a w celi wszyscy wiedza od klawisza ze pedofil
jaco1000
08-12-2015 23:00
jaco1000
jedynie zostaje rodzicom dzieci schwytac sprawce i zaprowadzic za reke na komende 500metrow dalej i bron panie boze nic mu nie zrobic bo jeszcze mozna isc siedziec
POLSKIE PRAWO I POLSKA NIEUDOLNA POLICJA
jaco1000
08-12-2015 23:04
jaco1000
ile razy okradziono mi samochod.nikt nic nie wie.ale jedz 60/h na 50tce.to zaraz masz paragrafow tyle ze pomalu trzeba isc siedziec
jaco1000
08-12-2015 23:06
jaco1000
jak by trafilo na moja corke to wywoze do lasu i...............
jaco1000
08-12-2015 23:15
jaco1000
policja prosi o kontakt.hahahahahahahahahahahaha
no tak przyprowadzic za reke
nie trzeba byc alfa czy omega ze by go zlapac ale po co.jak moze ktos wskaze adres zamieszkania
koszor
09-12-2015 06:13
koszor
Nie ma co liczyć na policję, strata czasu - wiem z doświadczenia. Tylko samosąd rozwiąże sprawę, a nie jakieś resocjalizacje czy inne bzdury. Kula w łeb wyleczy każde zboczenie.
koszor
09-12-2015 06:15
koszor
I jeszcze jedno - powinien być powszechny dostęp do broni, żeby w razie potrzeby także kobiety nie musiały uciekać, tylko aranżować spotkanie ze świętym Piotrem.
Bibulec
09-12-2015 06:23
Bibulec
Podobne przypadki zdarzały się w październiku w Kozach i w listopadzie w Bielsku (na osiedlu Złote Łany) - pamiętam gdzieś czytałam opis jego samochodu się zgadza, chyba miał rejestracje SK.... Tylko nie mogę znaleźć tego artykułu. Coś jest na rzeczy. Pilnujcie dzieciaków!
filok
09-12-2015 12:13
filok
Koszor masz rację powinien być powszechny dostęp do broni, może wtedy ktoś by Cię odstrzelił i ludzie nie musieliby czytać twoich komentarzy na poziomie mądrzejszego psa.
filok
09-12-2015 12:17
filok
Jaco1000 jak Ci nie pasuje poskie prawo i polska policja to wyjedź stąd granice są otwarte. Przynajmniej ja przy porannej kawce nie będę musiał czytać komentarzy debila. O tym że jesteś półgłówkiem świadczy fakt, że kilka razy dałeś się okraść. A policja prosi o informacje a nie o to żeby ktoś im przyprowadził sprawcę, zresztą Ty najpierw byś się zesrał w gacie, potem ten sprawca by Cię okradł, a potem by uciekł, hahaha
as355
09-12-2015 14:25
as355
To że w (POLSCE )mamy prawo do przerobienia to nie ulega wątpliwości ,,,ale policja zwracając się z apelem i,liczy na to że OX jest czytany w całym powiecie i ktoś ma obok sąsiada z takim autem .Przydał by się portret pamięciowy to przynosi efekty i obok tego opis auta i zwyrodnialca .Poświęcić jedną godzinę w szkole na omówienie tematu ,a przede wszystkim rozmowa rodziców ze swoimi pociechami na taki temat .Zagrożenie bywa zawsze jak nie (Niemcy )to( Ruskie ) potem czarna wołga i (ORMO ) potem (ZOMO ) i tak aż do przybyszów z krainy jednej nocy .Rozwaga i i rozmowa na tematy zagrożenia sprawia że jesteśmy w jakiś sposób przygotowani do działania w zaistniałych warunkach .Mundurowi do dzieła .
Herr Flick
09-12-2015 16:03
Herr Flick
E tam. Może Mistrz Polański szukał dziewczynek do swojego nowego filmu....

Filok, co widzisz złego w powszechnym dostępie do broni?
koszor
09-12-2015 18:27
koszor
Filok- jak nie pasuje prawo i policja to nie trzeba wyjeżdżać z kraju, tylko zmienić prawo i policję tak, aby chroniła społeczeństwo, a nie zwyrodnialców.
janusz s
09-12-2015 20:31
janusz s
K.oszor nie wiedziałem że z ciebie znachor - ale diagnoza i sposób leczenia prawidłowe . Masz racje!
Grzesiek2910
09-12-2015 21:45
Grzesiek2910
Co za osoby pozwalają na takie reportaże żeby złapac osobę to moim zdaniem powinni obserwowac teren po cywilnemu lub kogos podstawic... banda de*ili i tyle jak pisał kolega wyżej dania -bania
starocieszyniok
12-12-2015 15:15
starocieszyniok
Gościu zaczepia dziewczyny (w tym licealistki), i proponuje im kasę oraz zaprasza na pizzę. Rzeczywiście rozbójnik; powinno się nim zająć CBŚ we współpracy z ABW.

Jaktoster
31-12-2015 10:37
Jaktoster
UWAGA! Mężczyzna ten przeniósł się teraz na Wolę pod Pszczynę, zmienia także auta. Piszą o nim na Spotted Wola. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=469818769873642&id=124860464369476
Jaktoster
31-12-2015 16:33
Jaktoster
Na spotted Kęty jest informacja o tym facecie, ktoś podal jego nazwisko i adres, wiec chyba policja od razu sprawdzi to
pachol1001
28-06-2016 11:01
pachol1001
No i co Panie "pachi "alternatywy 5" i reszta http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,34147,maja-pedofila!!!.html
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Fortuna Bieg ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-04-2018 22:20

Wczoraj (22.04) po raz dziesiąty fani biegania mogli wziąć udział w cieszyńskim Fortuna Biegu. Po obu stronach Olzy biegali młodsi i starsi. W tym roku wystartowało ponad dwa tysiące zawodników, w tym 987 dzieci i młodzieży. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Cieszyńscy judocy wystąpili na dwóch turniejach

23-04-2018 20:20

Podopieczni Arkadiusza Lipy wzięli udział w zawodach międzynarodowych. W sobotę rywalizowali tuż za naszą granicą, w Czeskim Cieszynie, a następnego dnia wybrali się do Sosnowca.

wyświetleń: 236komentarzy: 0

Coś dla młodych Zaborzan

23-04-2018 18:15

Prace geodezyjne już się zakończyły, niebawem na teren szkoły w Zaborzu wjedzie ciężki sprzęt. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy przy placówce trwać będzie budowa nowej sali gimnastycznej.

wyświetleń: 229komentarzy: 0

Św. Jerzy - lokalne tradycje

23-04-2018 18:00

23 kwietnia to Dzień św. Jerzego – patrona wielu europejskich krajów, a także wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, skautów oraz harcerzy. Również w regionie Śląska Cieszyńskiego bohaterski święty zasłużył sobie na specjalne obchody w dniu, kiedy jest wspominany.

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Tramwajem po Cieszynie ? - podano wyniki analiz

23-04-2018 17:00

Były plany, by tramwaj wrócił na cieszyńskie ulice, ale na planach się skończyło. W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja zamykająca polsko-czeski projekt „Analiza możliwości przywrócenia tramwaju jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”. Jak już wiadomo zamiast tramwaju będzie szlak świetlny.

wyświetleń: 1519komentarzy: 2

20 lat euroregionu - filmy w Avionie

23-04-2018 16:15

W niedzielę (22.04) na terenie czeskiego Avionu miały miejsce projekcje filmów, które w jakiś sposób nawiązywały do losów Czech oraz Polski w 2 połowie XX wieku. Wydarzenie było częścią obchodów 20-lecia Euroregionu Śląska Cieszyńskiego – podpisanie umowy polsko-czeskiej, która rozpoczynała współpracę regionalną miało miejsce 22 kwietnia 1998 roku.

wyświetleń: 179komentarzy: 0

62 Wiosenny Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej

23-04-2018 15:30

W niedzielę 22 kwietnia 2018 w Kościele Jezusowym w Cieszynie odbył się 62 Wiosenny  Zjazd Chórów, Zespołów i Orkiestr Diecezji Cieszyńskiej, na który przybyło  21 chórów i zespołów. W dowód uznania 35- letniej pracy ze skoczowskimi  chórami, oraz za zaangażowanie w środowisko kulturalno-muzyczne Skoczowa Pan Bolesław Noga otrzymał Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

wyświetleń: 813komentarzy: 0

Woleli Czechy od Polski

23-04-2018 15:00

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy nie podjęli pracy w naszym kraju i wyjechali do Czech.

wyświetleń: 1056komentarzy: 0

Zwłoki w Dębowcu

23-04-2018 14:35

W poniedziałek (23.04) w godzinach porannych policjanci zostali poinformowani o znalezieniu zwłok na terenie Dębowca. Ciało 58-letniego mężczyzny zostały znalezione w potoku. Na miejsce została wezwana ekipa policyjnych techników oraz prokurator.

wyświetleń: 3947komentarzy: 0

Najmłodsi stela 31/655/2018

23-04-2018 13:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.