Brenna | Chybie | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Wiadomości

Wkrótce w regionie

Maj 2016
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 16131komentarzy: 30

Zbytków - śmierć na przejściu

07-12-2015 18:55

Niestety kolejne tragiczne zdarzenie na 'wiślance'. Godzinę temu na przejściu dla pieszych w Zbytkowie śmiertelnie został potrącony mężczyzna. Zablokowane są oba pasy w stronę Katowic.
Zbytków - śmierć na przejściu W Zbytkowie zginął mężczyzna fot. arc ox.pl

Przed godziną osiemnastą na DK81 w Zbytkowie, na przejściu dla pieszych został potrącony 69-letni mężczyzna. Mieszkaniec Zbytkowa wszedł na przejście dla pieszych, jak wynika z relacji świadków i naszych ustaleń, miał zielone światło. W tym momencie został potrącony przez nadjeżdżający ciągnik siodłowy. Kierował nim 42-letni mężczyzna. Podjęta akcja reanimacyjna nie przyniosła skutku, ranny mężczyzna zmarł. - relacjonuje st. asp. Benedykt Polok z KPP w Cieszynie.

Oba pasy ruchu DK81 w stronę Katowic są obecnie zablokowane. Policja wyznaczyła objazdy.

JB

zródło: ox.pl
dodał: JB 07-12-2015 18:55
drukuj artykuł


Komentarze (30)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

drax1980
07-12-2015 19:29
drax1980
ŚMIERĆ JAK KROMKA CHLEBA.
neoplus
07-12-2015 20:09
neoplus
Niestety, kierujący TIR-ami często przejeżdżają na czerwonym świetle, bo się im śpieszy a zwłaszcza w nocy, uważajcie.
gluszec
07-12-2015 20:26
gluszec
Po raz kolejny - na DK81 codziennie powinien jeździć nieoznakowany radiowóz, gdyż takie lekceważenie przepisów zarówno dotyczących prędkości jak i ignorowania świateł czerwonych nie ma nigdzie indziej w okolicy. Do radiowozu parę bloczków mandatowych i studzić gorące głowy mistrzów kierownicy.
karoll
07-12-2015 20:37
karoll
A może popatrzy ktoś na to że 40 ton nie da się wyhamować w sekunde!
gluszec
07-12-2015 20:41
gluszec
Karol masz absolutnie rację przy prędkości 100km/h w zabudowanym jest to nierealne.
karoll
07-12-2015 20:49
karoll
Jakbyś wiedział to tir może max 90km/h jechać!
gluszec
07-12-2015 21:06
gluszec
To Karollu w wolnej chwili pogadaj z inspektorami ITD i Cię uświadomią amoże nawet Ci pokaża wydruki z tachografu z przekroczeń prędkości i zobaczysz te 140km/h autem, które teoretycznie może jechać ok. 90km/h. A tutaj poczytaj sobie że można i 155km/h
http://ttv.pl/archiwum/99439,brawurowa-jazda-tir-em,0.html
gluszec
07-12-2015 21:11
gluszec
To był link do przekłamań z radarów a ten do 140km/h też Ci znajdę
gluszec
07-12-2015 21:14
gluszec
Tu masz tego miszcza kierownicy
http://katowice.witd.gov.pl/?p=1154
karoll
07-12-2015 21:40
karoll
to że niektórzy tak jeżdżą nie znaczy że wszyscy! równie dobrze mogła być to osobówka! nieszczęśliwe wypadki się zdarzają równie dobrze ty mogłeś być na miejscu tego kierowcy bądź poszkodowanego:(
gluszec
07-12-2015 21:54
gluszec
Skoro wg. świadków pieszy miał zielone światło to dla jadących aut było czerwone ( jeśli nie było warii świateł). Wg. mnie to nie jest nieszczęśłiwy wypadek lecz kompletne lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez jakby nie patrzeć zawodowego kierowcę, gdyż na pasach przy zielonym świtle to pieszy ma bezdyskusyjne pierwszeństwo.
Nie wiem dlaczego chcesz mnie wstawiać na miejsce kierowcy czy poszkodowanego, gdyż nie jestem adwokatem ani jednego ani drugiego. Pieszy oczywiście mógł przed wejściem na pasy upewnić się czy mimo zielonego światła może wejść na pasy, a kierowca tira nie powinien jechać gdy było czerwone dla niego.
karoll
07-12-2015 22:00
karoll
Po prostu nie rozumiem czemu wszyscy wrzucają kierowców tirów do jednego wora.Kierowca mógł zauważyć czerwone za późno i nie zdarzył zahamować...
alternatywy 5
07-12-2015 22:16
alternatywy 5
Słuszna uwaga " karolla ". Droga hamowania dla ciężarówki z załadowaną naczepą przy prędkości 80 km/h to około 150 m. Dobrym rozwiązaniem jest montaż liczników przy sygnalizacjach świetlnych, niestety nasi eksperci na to jeszcze nie wpadli. Są ciągle zajęci montowaniem jakiś bzdurnych oznaczeń - tablic, fotoradarów, kamer, podświetlanych tablic itp. które mało wpływają na bezpieczeństwo. Dodam jeszcze, że są takie sygnalizacje z wyjątkowo krótkim pomarańczowym, że nie wiadomo co lepiej wybrać, hamulec czy pedał gazu.
martek06011
07-12-2015 22:16
martek06011
Do karoll : masz racje nie idzie wyhamować mając załadunek na sobie to po raz a po dwa to nie jest rower ze zahamuje i stanie na szlak... Ale karoll nie ważne co by sie działo zawsze kierowcy tira sa wrzucani do jednego wora i znam przypadki ze nie jest wina Tira ale i tak jest mu ona przypisywana sama jestem kierowca takiego samochodu wiec wiem w czym jest rzecz.. Pozdrawiam :)
internista
07-12-2015 22:18
internista
Karoll
nie można zauważyć za późno czerwonego światła , zazwyczaj to najpierw zapala się żółte , a na tym prostym odcinku drogi to widać doskonale
bodziow
07-12-2015 23:28
bodziow
Karoll od bramownicy z sygnalizatorami świetlnymi do przejścia na którym doszło do tragedii jest 45 - 50 metrów, zielone światło na przejściu dla pieszych zapala się w momencie gdy na sygnalizatorze dla kierowcy jest czerwone, wcześniej kierowca ma żółte (krótkie), widoczność sygnalizatora dla kierowcy bardzo dobra (godz 18:00, brak opadów i zamglenia), więc ile trzeba czasu aby nawet te 40 ton (nie wiadomo czy był załadowany) wyhamować?
gabi_m1
07-12-2015 23:42
gabi_m1
Przed tym skrzyżowaniem jest ograniczenie prędkości do 70km/h,są znaki informujące o skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną,a ten kierowca (jak dla mnie morderca) nie dość że przejechał na czerwonym świetle zabijając człowieka to jeszcze po zdarzeniu nie zatrzymał się!!! Został zatrzymany przez innych kierowców,świadków zdarzenia,w Pawłowicach,to jest mniej więcej 5km od miejsca zdarzenia!!!
karoll
08-12-2015 00:35
karoll
widocznie więcej skoro nie zdążył !
góry
08-12-2015 06:56
góry
Chory jest przepis że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo.Gdy by tego nie było,nie ginęło by tylu ludzi bo może każdy by po myślał przed wejściem na jezdnie. ILE METRÓW POTRZEBUJE PIESZY ŻEBY SIĘ ZATRZYMAĆ W RAZIE KONIECZNOŚCI ?
stokrotka22
08-12-2015 08:26
stokrotka22
I kierowca tira ma teraz przesrane,jakby się jechało trochę wolniej to by zdążyło zahamować i nie przejezdzalo na czerwonym świetle przykra sprawa kondolencje dla rodziny zmarłego[*]
chomik852
08-12-2015 10:17
chomik852
Nie wiem nie byla mnie tam ale wg mnie ten kierowca nie mial zamiaru sie zatrzymac na czerwonym swietle i zaladowanie nie mialo nic do znaczenia bo jak wytlumaczyc to ze potracil czlowieka bo zakladam ze nie wiedzial jeszcze ze go zabil i nadal sie nie zatrzymal,nawet po przejechaniu 100 czy 150 metrow tylko dopiero w pawlowicach,czy przez tych ok 5 km nadal nie umial wychamowac,jest winny smierci tego czlowieka
Edi
08-12-2015 10:29
Edi
Na wielu kierowców ograniczenie prędkości przed światłami do 70km/h działa jak przysłowiowa płachta na byka i zamiast zwolnić to przyśpieszają,żeby tylko zdążyć przed kolejną zmianą świateł,a póżniej skutki są opłakane.Pieszy pomimo,że ma zielone światło na przejściu,też dla własnego bezpieczeństwa powinien spojrzeć w lewo i wprawo przed wejściem na pasy,to tak według reguły ograniczonego zachowania.
ksz6862
08-12-2015 11:34
ksz6862
Krótko i na temat... Załóżmy że nie jestem ani kierowcą ani pieszym - tylko rowerzystom. Dziwi mnie zawsze zaufanie pieszych do kierujących pojazdami że wchodzą bezmyślnie na zielonym świetle nie patrząc czy nic nie jedzie...Sekudna głowę odwrócić , dwa razy popatrzeć i tyle.... W przedszkolu policjant już tłukł do tego łba ze gdziekolwiek i obojętnie czy pieszo czy autem - właczasz się do ruchu spójrz w lewo, prawo i w lewo.... ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA Ja sie do tego stosuje bo ruch coraz większy i ludzie coraz głupsi. Pozdrawiam!
stach11
08-12-2015 15:06
stach11
Ksz6862 mądrze mówi. Wielu pieszych nie zdaje sobie z tego sprawy, że ten za kółkiem może z różnych przyczyn nie zahamować przed przejściem. Może być zmęczony długą trasą, niedomagać, czasami po różnego rodzaju używkach, rozmawiać przez telefon i jeszcze wile, wiele innych przyczyn które spowodują jego dekoncentrację. Wiele razy spotkałem się z sytuacją, że ktoś wchodził mi pod auto ze "spuszczoną głową" sądząc , że samochód nagle stanie w miejscu a zapewne nie raz są to osoby korzystające z pojazdów mechanicznych , którzy jak wyżej napisano powinni znać zasadę ograniczonego zaufania.
speeddriver
08-12-2015 18:50
speeddriver
Nikt z nas tam nie był. Ale jeżeli piszecie , że zatrzymali go dopiero świadkowie, to można wywnioskować, że kierowca poszedł na późnym żółtym, a w momencie kiedy wjeżdżał na przejście było już czerwone, natomiast starszemu panu na przejściu włączyło się zielone i ruszył w momencie przed siebie dosłownie "wchodząc" w cieżarówkę, dlatego kierowca nawet tego nie zauważył. Szkoda, że Pan nie spojrzał w bok, bo teraz by jeszcze żył. To, że masz zielone światło nie sprawi, że jeśli wjedziesz, czy wejdziesz na skrzyżowanie to i z niego wyjdziesz bezpiecznie, bo MIAŁEŚ PIERWSZEŃSTWO I BASTA. Inni popełniają błedy i trzeba mysleć za nich. Uważajcie na siebie.
dania-bania
08-12-2015 22:31
dania-bania
aha i nie bronie tirowca ale wiem co to wyhamować??????????????wielkim autem z ladunkiem zycze powodzenia ciekawe czy pieszy miał kamizelke
dania-bania
08-12-2015 22:36
dania-bania
cosik się mi stracil mój kometaz
dania-bania
08-12-2015 22:38
dania-bania
redakcjo wroc mi go
dania-bania
08-12-2015 22:40
dania-bania
to wami już tez pis dyryguje?
erik
11-12-2015 12:07
erik
Zielone swiatlo nie oznacza ,ze moze isc na pewniaka.To samo dotyczy kierowcy. Brak wyobrazni i taki efekt.Pieszy zawsze powinien ocenic odleglosc i szybkosc pojazdu i czy zwalnia .To glownie od pieszego zalezy czy da sie najechac czy nie.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Puck z wizytą w Cieszynie

29-05-2016 19:00

Delegacja z Pucka na czele z Burmistrz Hanną Pruchniewską odwiedziła Cieszyn. Goście zaprosili wczoraj (28.05) cieszyńską publiczność do wspólnej zabawy, degustacji regionalnych potraw oraz podziwiania rękodzieła kaszubskiego.

wyświetleń: 1069komentarzy: 2

Przyjazny urząd: załóż działalność gospodarczą

29-05-2016 17:00

Jednoosobową działalność gospodarczą możemy założyć w każdej chwili nawet przez internet. Jak to zrobić? Jednoosobowa działalność gospodarcza to firma, którą możesz prowadzić samodzielnie. Jako jej właściciel możesz zatrudniać innych pracowników.

wyświetleń: 1014komentarzy: 3

Uwaga! utrudnienia w ruchu

29-05-2016 16:00

Będą utrudnienia w ruchu samochodowym, które spowodowane są remontem torów kolejowych.

wyświetleń: 2487komentarzy: 2

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 22/16

29-05-2016 14:05

Historia hutnictwa i kuźnictwa w naszym regionie sięga XVIII wieku. W dzisiejszym cyklu kilka słów na temat kuźni w Skoczowie.

wyświetleń: 1229komentarzy: 0

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 22/16 - Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cieszynie Mnisztwie

29-05-2016 12:00

W dzisiejszym artykule z serii o lokalnych kościołach i parafiach przenosimy się do Mnisztwa, będącego dzielnicą Cieszyna od 1973 roku.

wyświetleń: 750komentarzy: 1

Szejowie wykluczeni z powodu pompy paliwa

29-05-2016 11:00

Niestety, w drugim dniu rywalizacji 44. Rallye Cesky Krumlov zabrało zespołu GK Forge Rally Team i duetu braci Szeja. Władze rajdu podjęły decyzję o niedopuszczeniu naszej załogi do drugiego etapu, a wszystko w związku z awarią pompy paliwa przed startem do piątego odcinka specjalnego.

wyświetleń: 1392komentarzy: 2

Przegląd Kulturalny TON w Goleszowie

29-05-2016 10:00

Wiele imprez kulturalnych oferuje mieszkańcom i gościom Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie. W dniach 3 i 4 czerwca odbędzie się tam Przegląd Dorobku Kulturalnego „TON  2016”.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Dzieje ustrońskiego uzdrowiska. Pierwsi Kuracjusze w Ustroniu (cz.1)

29-05-2016 08:00

Zapraszamy Was do zapoznania się z uzdrowiskową tradycją miasta, która sięga połowy XVIII wieku. Ustroń to dziś jedno z najbardziej znanych miejsc sanatoryjnych w naszym kraju, które co roku przyciąga tysiące kuracjuszy. Jak to się stało, że mówimy "Ustroń", a myślimy "uzdrowisko"?

wyświetleń: 1136komentarzy: 1

Msze i nabożeństwa online

29-05-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 840komentarzy: 0

Burza w sprawie nadania honorowych tytułów

28-05-2016 20:00

Na ostatniej (24.05) Sesji Rady Miejskiej Skoczowa samorządowcy większością głosów podjęli uchwałę w sprawie nadania honorowych tytułów „Zasłużony/a dla…”. Burzliwa dyskusja rozwinęła się w przypadku nominacji dla Skoczowa i Kiczyc.