Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3110komentarzy: 7

Policjanci na roratach

02-12-2015 14:30

Nietypowe miejsce do opowiadania o bezpieczeństwie wybrali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki. 30 listopada w cieszyńskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny przekonywali dzieci, że odblask jest ważny, nawet, jeśli na roraty idziemy z lampionem.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do spotkania dzieci z policjantami doszło po wieczornej Mszy św. Policjanci poprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie: - Pora nabożeństw roratnich, które odbywają się wcześnie rano lub wieczorem, stwarza doskonałą okazję do rozmowy o poprawie naszego bezpieczeństwa. Przygotowana prezentacja stanowiła doskonałe uzupełnienie i zobrazowanie tematu. Mundurowi przypomnieli dzieciom, ale przede wszystkim dorosłym, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też błyskiem rozsądku na drodze – relacjonuje sierż. Benedykt Polok z cieszyńskiej KPP.

Po zakończeniu wystąpienia policjanci rozdawali wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe: - Mamy nadzieję, że odblaski, obok lampionów, staną się obowiązkowym zestawem uczestników rorat, ale też ich rodziców. Były to kolejne z serii działań policjantów z drogówki mające uświadomić uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, przypomnieć obowiązujące przepisy oraz zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – dodaje funkcjonariusz.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 02-12-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
02-12-2015 16:25
as355
Ludzkie odruchy Policji w Cieszynie ,SM rozdaje odblaski w Skoczowie ,albo idą zmiany na leprze ,tz mundurowi dostrzegają szarego człowieka ,albo akcja promocyjna przed świętami .Jak zwał tak zwał ale pomagają ocalić życie .
bronsky1964
02-12-2015 16:38
bronsky1964
na roraty tylko z lampionem? nie może być!!!!! do drugiej ręki pochodnię i zdjęcie prezesa na plecach,nikt się nie odważy dotknąć nawet zderzakiem.
syroma
02-12-2015 18:02
syroma
Jak przeczytałam tytuł to aż mi ręce opadły, bo myślałam, że nowa władza wysyla policję na roraty. Dwie ławki z przodu - rezerwacja dla komisariatu!!
Markez
02-12-2015 19:31
Markez
Do przedmówcy: obawiam się że kolega ma rację Policja do kościoła. Ksiądz Bartosz zawsze miał ciekawe pomysły. Chyba można to nazwać nową ewangelizacją. Ciekawe co na to Pan Satława. A jeżeli chodzi o przesłanie to LUDZIE NOŚCIE ODBLASKI
elkat
03-12-2015 07:23
elkat
ZAPRASZAMY DO WSZYSTKICH PARAFII !!

PS. U nas rok temu odblaski rozdawane były przy wyjściu z kościoła i nie było wtedy "przepychanek" przy ołtarzu.
agulpp
03-12-2015 14:59
agulpp
Wiem, że kościół to dobre miejsce na tego typu prelekcje z racji dużej liczby zebranych osób, ale z drugiej strony czy prezentacja nt. drogi hamowania pojazdów, to dobry temat na kościół w obecności Najświętszego Sakramentu???
[konto zostało usunięte]
03-12-2015 18:27
[konto zostało usunięte]
agulpp, oczywiście, że nie, znacznie lepiej w obecności Najświętszego Sakramentu mówi się o wiecznie brakujących pieniądzach to na remont, to na witrażyk, a to może na nowy dzwon, bo biskup przyjeżdża... Czasami też o polityce bardziej wypada porozmawiać... prawda??
Dodaj sobie 2+2 jeżeli potrafisz i zastanów się, jaki był cel tego spotkania, bo na pewno nie fizyka związana z drogą hamowania, a kościół to jedno z lepszych miejsc na takie "prezentacje"...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 165komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 405komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 223komentarzy: 0

II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach

23-05-2018 11:00

W sobotę 26 maja 2018 w odbędzie się II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach. Gospodarzami tego wydarzenia będzie LUCE Bielsko Biała I. 

wyświetleń: 137komentarzy: 0

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2178komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 586komentarzy: 0

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 530komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 359komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 662komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.