Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3012komentarzy: 7

Policjanci na roratach

02-12-2015 14:30

Nietypowe miejsce do opowiadania o bezpieczeństwie wybrali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki. 30 listopada w cieszyńskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny przekonywali dzieci, że odblask jest ważny, nawet, jeśli na roraty idziemy z lampionem.
Policjanci na roratach fot. KPP Cieszyn

Do spotkania dzieci z policjantami doszło po wieczornej Mszy św. Policjanci poprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie: - Pora nabożeństw roratnich, które odbywają się wcześnie rano lub wieczorem, stwarza doskonałą okazję do rozmowy o poprawie naszego bezpieczeństwa. Przygotowana prezentacja stanowiła doskonałe uzupełnienie i zobrazowanie tematu. Mundurowi przypomnieli dzieciom, ale przede wszystkim dorosłym, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też błyskiem rozsądku na drodze – relacjonuje sierż. Benedykt Polok z cieszyńskiej KPP.

Po zakończeniu wystąpienia policjanci rozdawali wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe: - Mamy nadzieję, że odblaski, obok lampionów, staną się obowiązkowym zestawem uczestników rorat, ale też ich rodziców. Były to kolejne z serii działań policjantów z drogówki mające uświadomić uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, przypomnieć obowiązujące przepisy oraz zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – dodaje funkcjonariusz.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 02-12-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
02-12-2015 16:25
as355
Ludzkie odruchy Policji w Cieszynie ,SM rozdaje odblaski w Skoczowie ,albo idą zmiany na leprze ,tz mundurowi dostrzegają szarego człowieka ,albo akcja promocyjna przed świętami .Jak zwał tak zwał ale pomagają ocalić życie .
bronsky1964
02-12-2015 16:38
bronsky1964
na roraty tylko z lampionem? nie może być!!!!! do drugiej ręki pochodnię i zdjęcie prezesa na plecach,nikt się nie odważy dotknąć nawet zderzakiem.
syroma
02-12-2015 18:02
syroma
Jak przeczytałam tytuł to aż mi ręce opadły, bo myślałam, że nowa władza wysyla policję na roraty. Dwie ławki z przodu - rezerwacja dla komisariatu!!
Markez
02-12-2015 19:31
Markez
Do przedmówcy: obawiam się że kolega ma rację Policja do kościoła. Ksiądz Bartosz zawsze miał ciekawe pomysły. Chyba można to nazwać nową ewangelizacją. Ciekawe co na to Pan Satława. A jeżeli chodzi o przesłanie to LUDZIE NOŚCIE ODBLASKI
elkat
03-12-2015 07:23
elkat
ZAPRASZAMY DO WSZYSTKICH PARAFII !!

PS. U nas rok temu odblaski rozdawane były przy wyjściu z kościoła i nie było wtedy "przepychanek" przy ołtarzu.
agulpp
03-12-2015 14:59
agulpp
Wiem, że kościół to dobre miejsce na tego typu prelekcje z racji dużej liczby zebranych osób, ale z drugiej strony czy prezentacja nt. drogi hamowania pojazdów, to dobry temat na kościół w obecności Najświętszego Sakramentu???
ursus_81
03-12-2015 18:27
ursus_81
agulpp, oczywiście, że nie, znacznie lepiej w obecności Najświętszego Sakramentu mówi się o wiecznie brakujących pieniądzach to na remont, to na witrażyk, a to może na nowy dzwon, bo biskup przyjeżdża... Czasami też o polityce bardziej wypada porozmawiać... prawda??
Dodaj sobie 2+2 jeżeli potrafisz i zastanów się, jaki był cel tego spotkania, bo na pewno nie fizyka związana z drogą hamowania, a kościół to jedno z lepszych miejsc na takie "prezentacje"...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Twoim imieniu (odc.8). Nie ma mocnych na wiślańskie korki...

25-08-2016 20:00

Brakuje parkingów? Obwodnicy? Objazdów? Kierowania ruchem? Pieniędzy? A może czego innego? Przyczynek do źródła powstawania oraz problemu korków w Wiśle.

wyświetleń: 1389komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

25-08-2016 18:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 513komentarzy: 0

O Morcinku nad jego grobem

25-08-2016 17:15

O rocznicy urodzin Gustawa Morcinka pamiętano także w Cieszynie, gdzie pisarz spoczywa na Cmentarzu Komunalnym. Dziś (25 sierpnia) w samo południe złożono na jego pomniku kwiaty, zapalono znicze, a zgromadzeni wysłuchali opowieści Rozalia Wawronowicz - kierownik Muzeum Gustawa Morcinka w Skoczowie o pisarzu.

wyświetleń: 573komentarzy: 0

Ustroń - będzie się działo!!!

25-08-2016 15:30

Tydzień Kultury Beskidzkiej za nami, ale nie oznacza to końca prezentacji i spotkańa z folklorem. Od 20 sierpnia trwa w naszym regionie Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Wielki finałowy koncert odbędzie się w sobotę w Ustroniu. Ale wydarzeń w ten weekend w Ustroniu sporo.

wyświetleń: 1072komentarzy: 0

Chrystus na strumieńskim rynku odzyskał swój blask

25-08-2016 14:15

Jest nieodzownym elementem strumieńskiego Rynku. Od 130 lat chroni miasto i jego mieszkańców, towarzyszyła wielu wydarzeniom, które miały miejsce w przeszłości Strumienia. W minioną niedzielę 21 sierpnia odbyło się uroczyste poświęcenie Figury Chrystusa Króla, która po gruntownym remoncie odzyskała swój dawny blask.

wyświetleń: 572komentarzy: 2

Wspominali pisarza

25-08-2016 12:40

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Gustawa Morcinka w Skoczowie, uczczono dziś (25.08) 125. rocznicę urodzin pisarza. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

wyświetleń: 849komentarzy: 0

Ten Proffesor Cię nauczy!

25-08-2016 11:00

Chcesz zdobyć zawód, dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje? I to za darmo, ucząc się jedynie 4 dni w miesiącu? Bezpłatna szkoła PROFFESOR w Skoczowie czeka na Ciebie! Trwa nabór do SZKÓŁ POLICEALNYCH OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH! Jasno, przystępnie, profesjonalnie, nowocześnie, rzetelnie i na dodatek za darmo...? Czy to możliwe, żeby nauczanie takie było? Tak! Tylko w Skoczowie jest Szkoła, która oferuję naukę na bardzo wysokim poziomie zupełnie bezpłatnie! Jaka? Sprawdź sam!

wyświetleń: 1106komentarzy: 0

Kajto: decydująca batalia lidera

25-08-2016 09:15

Rywalizacja w FIA ERC wkracza w decydującą fazę – czeski Rajd Barum (26-28 sierpnia) będzie najbliższym wyzwaniem Kajetanowicza i Barana. Załogę Lotos Rally Team czeka 230 km ścigania na 15 wąskich, podbijających i dziurawych czeskich odcinkach, na których miejscowi kierowcy narzucają szalone tempo. Będzie tym bardziej emocjonująco, ponieważ– Kajetanowicza i Barana tylko 3 punkty dzielą od obrony tytułu już na dwie rundy przed końcem mistrzostw.

wyświetleń: 514komentarzy: 0

Bułgaria, Grecja, Chorwacja? Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej w te wakacje?

25-08-2016 07:30

Choć za wcześnie jeszcze na całkowite podsumowanie sezonu 2016, bo część z nas na urlop wybiera okres września i października, to główna wakacyjna fala już za nami. Przez lipiec i sierpień wypoczywały bowiem głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym. Gdzie najchętniej mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego jeździli w te wakacje?

wyświetleń: 2232komentarzy: 3

Pisarz śląski - Gustaw Morcinek

24-08-2016 19:00

O Śląsku Cieszyńskim pisał, że powstała z 'uśmiechu Pana Boga', w twórczości opisywał życie codzienne mieszkańców tej ziemi, nawiązywał do pracy górnika, którym sam w młodzieńczych latach był. Jemu przypisuje się pomysł zmiany nazwy Katowic na Stalinogród, choć decyzje o tym zapadły zanim, jako poseł, odczytał to z sejmowej mównicy. Jutro mija 125 rocznica urodzin Gustawa Morcinka, pisarza ze Skoczowa.