Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2016
P W Ś C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontakt24

wyświetleń: 2981komentarzy: 7

Policjanci na roratach

02-12-2015 14:30

Nietypowe miejsce do opowiadania o bezpieczeństwie wybrali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki. 30 listopada w cieszyńskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny przekonywali dzieci, że odblask jest ważny, nawet, jeśli na roraty idziemy z lampionem.
Policjanci na roratach fot. KPP Cieszyn

Do spotkania dzieci z policjantami doszło po wieczornej Mszy św. Policjanci poprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie: - Pora nabożeństw roratnich, które odbywają się wcześnie rano lub wieczorem, stwarza doskonałą okazję do rozmowy o poprawie naszego bezpieczeństwa. Przygotowana prezentacja stanowiła doskonałe uzupełnienie i zobrazowanie tematu. Mundurowi przypomnieli dzieciom, ale przede wszystkim dorosłym, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też błyskiem rozsądku na drodze – relacjonuje sierż. Benedykt Polok z cieszyńskiej KPP.

Po zakończeniu wystąpienia policjanci rozdawali wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe: - Mamy nadzieję, że odblaski, obok lampionów, staną się obowiązkowym zestawem uczestników rorat, ale też ich rodziców. Były to kolejne z serii działań policjantów z drogówki mające uświadomić uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, przypomnieć obowiązujące przepisy oraz zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – dodaje funkcjonariusz.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 02-12-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
02-12-2015 16:25
as355
Ludzkie odruchy Policji w Cieszynie ,SM rozdaje odblaski w Skoczowie ,albo idą zmiany na leprze ,tz mundurowi dostrzegają szarego człowieka ,albo akcja promocyjna przed świętami .Jak zwał tak zwał ale pomagają ocalić życie .
bronsky1964
02-12-2015 16:38
bronsky1964
na roraty tylko z lampionem? nie może być!!!!! do drugiej ręki pochodnię i zdjęcie prezesa na plecach,nikt się nie odważy dotknąć nawet zderzakiem.
syroma
02-12-2015 18:02
syroma
Jak przeczytałam tytuł to aż mi ręce opadły, bo myślałam, że nowa władza wysyla policję na roraty. Dwie ławki z przodu - rezerwacja dla komisariatu!!
Markez
02-12-2015 19:31
Markez
Do przedmówcy: obawiam się że kolega ma rację Policja do kościoła. Ksiądz Bartosz zawsze miał ciekawe pomysły. Chyba można to nazwać nową ewangelizacją. Ciekawe co na to Pan Satława. A jeżeli chodzi o przesłanie to LUDZIE NOŚCIE ODBLASKI
elkat
03-12-2015 07:23
elkat
ZAPRASZAMY DO WSZYSTKICH PARAFII !!

PS. U nas rok temu odblaski rozdawane były przy wyjściu z kościoła i nie było wtedy "przepychanek" przy ołtarzu.
agulpp
03-12-2015 14:59
agulpp
Wiem, że kościół to dobre miejsce na tego typu prelekcje z racji dużej liczby zebranych osób, ale z drugiej strony czy prezentacja nt. drogi hamowania pojazdów, to dobry temat na kościół w obecności Najświętszego Sakramentu???
ursus_81
03-12-2015 18:27
ursus_81
agulpp, oczywiście, że nie, znacznie lepiej w obecności Najświętszego Sakramentu mówi się o wiecznie brakujących pieniądzach to na remont, to na witrażyk, a to może na nowy dzwon, bo biskup przyjeżdża... Czasami też o polityce bardziej wypada porozmawiać... prawda??
Dodaj sobie 2+2 jeżeli potrafisz i zastanów się, jaki był cel tego spotkania, bo na pewno nie fizyka związana z drogą hamowania, a kościół to jedno z lepszych miejsc na takie "prezentacje"...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Rodzinne spotkania z historią w Hażlachu

27-06-2016 19:00

Wojskowe pojazdy, scenki i pokazy grup rekonstrukcyjnych, występ Kockiej Chorągwi Pancernej, atrakcje dla najmłodszych - jednym słowem w miniony weekend w Gminie Hażlach sporo się działo. Kolejną odsłonę "Rodzinnych Spotkań z Historią" można zaliczyć do udanych.

wyświetleń: 1406komentarzy: 0

Szaleństwo w Ustroniu

27-06-2016 17:00

Ponad 12 mln widzów oglądało mecz polskiej reprezentacji z drużyną Szwajcarii. Cześć z nich kibicowała na ustrońskim rynku, gdzie w ramach kina plenerowego, spotykają się tu mieszkańcy oraz turyści.

wyświetleń: 1728komentarzy: 1

Najlepszy judoka wśród śląskich policjantów

27-06-2016 16:15

Najlepszym judoką wśród śląskich policjantów drugi rok z rzędu został sierż. Sebastian Marko z cieszyńskiej komendy.

wyświetleń: 859komentarzy: 0

Policja: pierwszy wakacyjny weekend za nami

27-06-2016 14:40

Pierwszy wakacyjny weekend za nami. Podsumowali go policjanci,  w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 7 sprawców przestępstw i 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Na drogach powiatu doszło do 1 wypadku drogowego oraz 7 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców.

wyświetleń: 1504komentarzy: 0

Nie dajcie się naciągnąć!

27-06-2016 14:25

Do przedsiębiorców w regionie trafiają ostatnio listy, w których różne firmy próbują wyłudzić opłaty za wpis do CEIDG. Przypominamy – wpis do CEIDG jest bezpłatny! Nie dajcie się naciągnąć!

wyświetleń: 2404komentarzy: 0

Autobusem z nowego dworca

27-06-2016 12:40

Od dzisiaj (27 czerwca) autobusy liniowe nie odjeżdżają już ze skoczowskiego Starego Targu. Przez ostatnie miesiące znajdował się tam tymczasowy przystanek, z którego odjeżdżały wszystkie liniowe autobusy i busy, przejeżdżające przez Skoczów. Od dzisiaj wszystkie pojazdy wjeżdżają już na teren nowego dworca i stamtąd zabierają pasażerów.

wyświetleń: 5441komentarzy: 3

Zakończyli rok szkolny na Ośrodku ''Garnizon''

27-06-2016 10:55

Uczniowie Liceum Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna dzień przed zakończeniem roku szkolnego spędzili, zamiast w murach szkoły, na Ośrodku Edukacji Obronnej ''Garnizon''. Blisko sto młodych osób szkoliło się z podstaw ratownictwa medycznego, strzelectwa, łucznictwa, czy wiedzy obronnej.

wyświetleń: 737komentarzy: 0

Najmłodsi stela 63/464/2016

27-06-2016 09:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3611komentarzy: 0

Zapraszamy na wakacyjne zakupy do Centrum Handlowego Nowa Juwenia w Cieszynie

27-06-2016 07:30

Rozpocznij udane wakacje od zakupów w Centrum Handlowym Nowa Juwenia przy al. Łyska w Cieszynie. Przypominamy, że to ostatnia chwila na udział w konkursie, w którym wygrać można rower i bony na zakupy o wartości 100 i 200 zł.

wyświetleń: 2292komentarzy: 0

Istebna: przebudowa jezdni Na Dzielcu

26-06-2016 19:00

Zakończył się przetarg na przebudowę 350 metrowego odcinka jezdni "Na Dzielcu" w Istebnej. Odcinek wzbogaci się o nowy chodnik i nawierzchnię.