Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3018komentarzy: 7

Policjanci na roratach

02-12-2015 14:30

Nietypowe miejsce do opowiadania o bezpieczeństwie wybrali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki. 30 listopada w cieszyńskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny przekonywali dzieci, że odblask jest ważny, nawet, jeśli na roraty idziemy z lampionem.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do spotkania dzieci z policjantami doszło po wieczornej Mszy św. Policjanci poprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie: - Pora nabożeństw roratnich, które odbywają się wcześnie rano lub wieczorem, stwarza doskonałą okazję do rozmowy o poprawie naszego bezpieczeństwa. Przygotowana prezentacja stanowiła doskonałe uzupełnienie i zobrazowanie tematu. Mundurowi przypomnieli dzieciom, ale przede wszystkim dorosłym, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też błyskiem rozsądku na drodze – relacjonuje sierż. Benedykt Polok z cieszyńskiej KPP.

Po zakończeniu wystąpienia policjanci rozdawali wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe: - Mamy nadzieję, że odblaski, obok lampionów, staną się obowiązkowym zestawem uczestników rorat, ale też ich rodziców. Były to kolejne z serii działań policjantów z drogówki mające uświadomić uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, przypomnieć obowiązujące przepisy oraz zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – dodaje funkcjonariusz.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 02-12-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
02-12-2015 16:25
as355
Ludzkie odruchy Policji w Cieszynie ,SM rozdaje odblaski w Skoczowie ,albo idą zmiany na leprze ,tz mundurowi dostrzegają szarego człowieka ,albo akcja promocyjna przed świętami .Jak zwał tak zwał ale pomagają ocalić życie .
bronsky1964
02-12-2015 16:38
bronsky1964
na roraty tylko z lampionem? nie może być!!!!! do drugiej ręki pochodnię i zdjęcie prezesa na plecach,nikt się nie odważy dotknąć nawet zderzakiem.
syroma
02-12-2015 18:02
syroma
Jak przeczytałam tytuł to aż mi ręce opadły, bo myślałam, że nowa władza wysyla policję na roraty. Dwie ławki z przodu - rezerwacja dla komisariatu!!
Markez
02-12-2015 19:31
Markez
Do przedmówcy: obawiam się że kolega ma rację Policja do kościoła. Ksiądz Bartosz zawsze miał ciekawe pomysły. Chyba można to nazwać nową ewangelizacją. Ciekawe co na to Pan Satława. A jeżeli chodzi o przesłanie to LUDZIE NOŚCIE ODBLASKI
elkat
03-12-2015 07:23
elkat
ZAPRASZAMY DO WSZYSTKICH PARAFII !!

PS. U nas rok temu odblaski rozdawane były przy wyjściu z kościoła i nie było wtedy "przepychanek" przy ołtarzu.
agulpp
03-12-2015 14:59
agulpp
Wiem, że kościół to dobre miejsce na tego typu prelekcje z racji dużej liczby zebranych osób, ale z drugiej strony czy prezentacja nt. drogi hamowania pojazdów, to dobry temat na kościół w obecności Najświętszego Sakramentu???
ursus_81
03-12-2015 18:27
ursus_81
agulpp, oczywiście, że nie, znacznie lepiej w obecności Najświętszego Sakramentu mówi się o wiecznie brakujących pieniądzach to na remont, to na witrażyk, a to może na nowy dzwon, bo biskup przyjeżdża... Czasami też o polityce bardziej wypada porozmawiać... prawda??
Dodaj sobie 2+2 jeżeli potrafisz i zastanów się, jaki był cel tego spotkania, bo na pewno nie fizyka związana z drogą hamowania, a kościół to jedno z lepszych miejsc na takie "prezentacje"...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Samorządowcy z ministrem

27-09-2016 15:55

W Skoczowie 23 września odbyła się konferencja dotycząca Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – dokumentu opracowywanego przez Ministerstwo Rozwoju. Gościem specjalnym był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński.

wyświetleń: 136komentarzy: 0

II Spotkanie Networkingowe

27-09-2016 14:40

Na przedsiębiorców oraz przedstawicieli środowisk biznesowych czeka Klub Przedsiębiorcy przy Zamku Cieszyn. 5 października w Hotelu Mercure w Cieszynie odbędzie się II Spotkanie Networkingowe.

wyświetleń: 134komentarzy: 0

Lądowisko na dachu cieszyńskiego Szpitala Ślaskiego za rok

27-09-2016 13:00

Do końca 2017 roku, na dachu Szpitala Śląskiego w Cieszynie powstanie lądowisko dla helikopterów sanitarnych. Nowoczesną aparaturę medyczną służącą pacjentom zyska także Szpitalny Oddział Ratunkowy. Cieszyński szpital otrzymał blisko 5 milionów złotych dotacji, przyznanej na ten cel przez Ministerstwo Zdrowia.

wyświetleń: 1037komentarzy: 0

Czterech pod wpływem

27-09-2016 12:00

Czterech kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu zatrzymali wczoraj (26.09) policjanci w powiecie.

wyświetleń: 1820komentarzy: 3

Brenna: plantacja konopi indyjskiej na strychu

27-09-2016 11:05

15 krzewów konopi indyjskiej, popularnie zwanej "maryśką", zabezpieczyli policjanci w Brennej, gdzie w jednym z domów na strychu 63-latek z Brennej i 51-latek z Ostrawy uprawiali tą narkotyczną roślinę.

wyświetleń: 1609komentarzy: 7

Szukają świadków wypadku

27-09-2016 09:20

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku do którego doszło  około godziny 2:10, 18.09.2016 r. w Cieszynie na ul. Frysztackiej (rejon posesji nr 105).

wyświetleń: 3727komentarzy: 7

''Rajska jabłonka'' na 65-lecie Sceny Polskiej

27-09-2016 07:30

Status konkursu: TRWA

Będzie rajsko, nostalgicznie i wyjątkowo. Na Scenie Polskiej ''Rajska jabłonka'' Andrzeja Niedoby i spektakl muzyczny ''POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT czyli polskie piosenki międzywojenne''. Mamy dla Was bilety!

wyświetleń: 449komentarzy: 0

Dux Poloniae Baptizatur na Wzgórzu Zamkowym

26-09-2016 21:00

W piątek (23.09) na Wzgórzu Zamkowym parę minut po godzinie 20.00 odbyło się niezwykłe widowisko plenerowe według scenariusza i w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego - Dux Poloniae Baptizatur. Spektakl ten związany jest z obchodzonym w tym roku 1050-leciem Chrztu Polski.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Nowa impreza w Cieszynie - ''Stela Dej''

26-09-2016 19:00

Występy artystyczne, różnego rodzaju pokazy, stoiska twórców ludowych i gastronomiczne – a to wszystko na cieszyńskim Rynku. W sobotę (24.09) odbyła się pierwsza edycja imprezy „Stela Dej”. Jest to nowa propozycja, która być może na stałe zagości w jesiennym kalendarzu wydarzeń kulturalnych Cieszyna. „Stela Dej” to także otwarty dla mieszkańców cieszyński Ratusz i spotkania z radnymi.

wyświetleń: 1311komentarzy: 0

Kontrowersje wokół znaku

26-09-2016 17:20

"Dlaczego ten znak stoi w tym miejscu?"- pytają nas w e-mailach Czytelnicy. Chodzi o znak znajdujący się na ulicy Bielskiej w Skoczowie. 'C-5' czyli nakaz jazdy prosto przez skrzyżowanie. Zdaniem naszych czytelników wprowadza on kierujących w błąd. Innego zdania jest Powiatowy Zarząd Dróg w Cieszynie.