Wiadomości

Wkrótce w regionie

Styczeń 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 3046komentarzy: 7

Policjanci na roratach

02-12-2015 14:30

Nietypowe miejsce do opowiadania o bezpieczeństwie wybrali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki. 30 listopada w cieszyńskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny przekonywali dzieci, że odblask jest ważny, nawet, jeśli na roraty idziemy z lampionem.
fot. KPP Cieszyn fot. KPP Cieszyn

Do spotkania dzieci z policjantami doszło po wieczornej Mszy św. Policjanci poprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie: - Pora nabożeństw roratnich, które odbywają się wcześnie rano lub wieczorem, stwarza doskonałą okazję do rozmowy o poprawie naszego bezpieczeństwa. Przygotowana prezentacja stanowiła doskonałe uzupełnienie i zobrazowanie tematu. Mundurowi przypomnieli dzieciom, ale przede wszystkim dorosłym, że noszenie elementów odblaskowych jest nie tylko obowiązkiem, ale też błyskiem rozsądku na drodze – relacjonuje sierż. Benedykt Polok z cieszyńskiej KPP.

Po zakończeniu wystąpienia policjanci rozdawali wszystkim uczestnikom elementy odblaskowe: - Mamy nadzieję, że odblaski, obok lampionów, staną się obowiązkowym zestawem uczestników rorat, ale też ich rodziców. Były to kolejne z serii działań policjantów z drogówki mające uświadomić uczestnikom ruchu drogowego zagrożenia, przypomnieć obowiązujące przepisy oraz zmierzać do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – dodaje funkcjonariusz.

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 02-12-2015 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
02-12-2015 16:25
as355
Ludzkie odruchy Policji w Cieszynie ,SM rozdaje odblaski w Skoczowie ,albo idą zmiany na leprze ,tz mundurowi dostrzegają szarego człowieka ,albo akcja promocyjna przed świętami .Jak zwał tak zwał ale pomagają ocalić życie .
bronsky1964
02-12-2015 16:38
bronsky1964
na roraty tylko z lampionem? nie może być!!!!! do drugiej ręki pochodnię i zdjęcie prezesa na plecach,nikt się nie odważy dotknąć nawet zderzakiem.
syroma
02-12-2015 18:02
syroma
Jak przeczytałam tytuł to aż mi ręce opadły, bo myślałam, że nowa władza wysyla policję na roraty. Dwie ławki z przodu - rezerwacja dla komisariatu!!
Markez
02-12-2015 19:31
Markez
Do przedmówcy: obawiam się że kolega ma rację Policja do kościoła. Ksiądz Bartosz zawsze miał ciekawe pomysły. Chyba można to nazwać nową ewangelizacją. Ciekawe co na to Pan Satława. A jeżeli chodzi o przesłanie to LUDZIE NOŚCIE ODBLASKI
elkat
03-12-2015 07:23
elkat
ZAPRASZAMY DO WSZYSTKICH PARAFII !!

PS. U nas rok temu odblaski rozdawane były przy wyjściu z kościoła i nie było wtedy "przepychanek" przy ołtarzu.
agulpp
03-12-2015 14:59
agulpp
Wiem, że kościół to dobre miejsce na tego typu prelekcje z racji dużej liczby zebranych osób, ale z drugiej strony czy prezentacja nt. drogi hamowania pojazdów, to dobry temat na kościół w obecności Najświętszego Sakramentu???
[konto zostało usunięte]
03-12-2015 18:27
[konto zostało usunięte]
agulpp, oczywiście, że nie, znacznie lepiej w obecności Najświętszego Sakramentu mówi się o wiecznie brakujących pieniądzach to na remont, to na witrażyk, a to może na nowy dzwon, bo biskup przyjeżdża... Czasami też o polityce bardziej wypada porozmawiać... prawda??
Dodaj sobie 2+2 jeżeli potrafisz i zastanów się, jaki był cel tego spotkania, bo na pewno nie fizyka związana z drogą hamowania, a kościół to jedno z lepszych miejsc na takie "prezentacje"...
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Dębowiec - jaki budżet?

24-01-2017 19:10

Zaglądamy do uchwały budżetowej na rok 2017 gminy Dębowiec. 23,5 miliona zł po stronie wydatków, nieco mniejsze dochody w wysokości 21,6 miliona zł. Deficyt pokryty będzie z wolnych środków i nadwyżki budżetu z poprzednich lat.

wyświetleń: 329komentarzy: 0

Kanapa na rynku

24-01-2017 18:00

Na nietypową promocję zdecydował się Ustroń i Kolej Linowa Czantoria – na rynku stanęła kanapa z wyciągu.

wyświetleń: 427komentarzy: 2

Nie wchodź na lód!

24-01-2017 17:15

Skoczowscy strażnicy miejscy interweniowali dziś (24.01) przy Wiśle – na zamarzniętej rzece znajdowało się dwóch chłopaków.

wyświetleń: 753komentarzy: 2

Przeszkoleni pszczelarze

24-01-2017 17:14

Szkolenie dla pszczelarzy odbyło się w miniony piątek 20 stycznia 2017r w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.  Tematem wiodącym spotkania były aktualne problemy występujące w hodowli pszczół

wyświetleń: 232komentarzy: 1

Karel Roden bohaterem retrospektywy KnG

24-01-2017 15:40

Do rozpoczęcia Kina na Granicy pozostały jeszcze ponad trzy miesiące, jednak znany jest już kolejny bohater retrospektywy - Karel Roden. Wiadomo też, że tegorocznym programie KnG prześledzi losy niepokornych bohaterów filmowych w cyklu ''Buntownicy i chuligani'' i pokaże kultowe dzieła FAMU.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

Podium razy osiem

24-01-2017 15:35

Dwudniowa rywalizacja w rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim zawodach Pucharu Grupy Azoty - Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" zaprocentowała tym razem ośmioma miejscami na podium wywalczonymi przez biegaczy z Istebnej.

wyświetleń: 149komentarzy: 0

Wybieram wybory - konkurs

24-01-2017 14:35

Jeszcze do 8 lutego można zgłaszać uczestników konkursu „Wybieram wybory”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Dotykali piorunów, robili miecze

24-01-2017 13:00

Ferie trwają, trwają tez warsztaty w skoczowskiej Bibliotece Miejskiej. W miniony piątek, 20 stycznia dzieci poznawały próżnię, pioruny i stworzyły miecze świetlne.

wyświetleń: 435komentarzy: 0

Najmłodsi stela 8/534/2017

24-01-2017 11:05

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3279komentarzy: 0

Jaki dzielnicowy?

24-01-2017 09:20

Dzielnicowy to policjant, który jest „najbliżej” ludzi. To osoba, do której zawsze można się zwrócić w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Pamiętajmy! Każdy ma swojego dzielnicowego! – apelują mundurowi i zwracają uwagę na to, że służba dzielnicowego jest jednak specyficzna.