Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3991komentarzy: 10

Wykroczenia i mandaty

01-12-2015 10:15

Ostatnie interwencje Straży Miejskiej w Cieszynie zakończyły się wieloma mandatami dla sprawców wykroczeń. Był nieprawidłowo parkujący na zieleńcu pojazd, uczennica z przerwą na dymka, spożywający alkohol w miejscu publicznym i ścieki.
fot. SM Cieszyn fot. SM Cieszyn

Pierwsza interwencja, o której mowa, dotyczyła niedbałego kierowcy: - W dniu 24.11.br na ul. Dojazdowej kierowca samochodu marki Lublin zaparkował pojazd na terenie zieleni miejskiej. W wyniku nieprawidłowego parkowania i postoju pojazdu na trawniku doszło do uszkodzenia terenu. Interweniujący na miejscu zdarzenia strażnicy, ukarali sprawcę wykroczenia mandatem karnym – informują Strażnicy Miejscy.

Kolejna sprawa to uczennica, która wykradła się na papierosa: - Zdarzenie miało miejsce w środę, 25 listopada. Uczennica jednej z cieszyńskich szkół zrobiła sobie przerwę na papierosa między zajęciami lekcyjnym. Nie przypuszczała, że miejsce może być w tym czasie kontrolowane przez strażników miejskich. Strażnicy podczas patrolu ul. Korfantego wylegitymowali osobę nieletnią, która za budynkiem Urzędu Miejskiego paliła papierosy. Nastolatka przyłapana na paleniu tytoniu odpowie przed wychowawcą klasy i dyrektorem szkoły. O zaistniałym zdarzeniu zostaną również poinformowani rodzice – relacjonują funkcjonariusze.

Tego samego dnia strażnicy natknęli się też na spożywających alkohol: - W dniu 25.11.2015r przy ul. Schodowej strażnicy patrolujący rejon granicy i targowiska natknęli się na trzy osoby spożywające alkohol. Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi wobec sprawców wykroczenia zostały zastosowane sankcje mandatowe – podają strażnicy.

A w niedzielę, 27 listopada wpadł jeden z właścicieli posesji na ul. Pszennej, który niewłaściwie odprowadzał nieczystości: - W dniu 27.11.2015r na ul. Pszennej w Cieszynie strażnicy przeprowadzili kontrolę sanitarno - porządkową na jednej z posesji. W wyniku przeprowadzonej kontroli, strażnicy stwierdzili nieprawidłowości w odprowadzaniu nieczystości płynnych. Właściciel posesji został ukarany mandatem karnym – informuje Straż Miejska w Cieszynie.

red.

zródło: OX.PL/SM Cieszyn
dodał: NG 01-12-2015 10:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (10)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

tuningowiecxxl
01-12-2015 10:53
tuningowiecxxl
To pierwsze zdjęcie widać, że było zrobione na ul. Frysztackiej w Marklowicach...
Gal
01-12-2015 11:12
Gal
Często oburzamy się na fakt faworyzowania przez ludzi nam obcych ich rodziny, przyjaciół, znajomych czy osób im polecanych. I zupełnie słusznie, bo to jest tzw. NEPOTYZM. Charakterystycznym jest fakt, że gdy sami go stosujemy, to udajemy, że przecież nic się nie stało... Zjawisko to jest tak bardzo rozpowszechnione, że przestaliśmy go już zauważać ba, obrażamy się, gdy ktoś ośmiela się zwracać uwagę, na nasz własny nepotyzm. Ale to normalne, bo już dawno stwierdzono, że trudniej zauważyć belkę we własnym oku aniżeli drzazgę w oku bliźniego. Nepotyzm ogarnął polityków władzy tzw. "centralnej", ale i lokalnej również. Stosują go, więc samorządy różnych opcji politycznych, przedsiębiorcy a również dziennikarze. Funkcjonariusze łatwo stosują pouczenie wobec znajomych. W stosunku do obcych- ile przepis uniesie! Ze zmartwieniem patrzymy, jak otaczająca nas rzeczywistość deprawuje się w coraz szerszym stopniu. Nie przestrzegamy, więc tradycyjnych reguł i przepisów. Przestaliśmy przejmować się moralnością, dotrzymywaniem słowa, nie przejmujemy się punktualnością. Nagminnie łamiemy przepisy prawa. Nie zdołaliśmy wychować młodzieży tak, aby szanowała ustalonych reguł. Trudno znaleźć taką osobę, która pierwsza mogłaby rzucić kamieniem...Ja nie rzucę.
as355
01-12-2015 11:28
as355
Jeden papieros ,,,a skutki mogą być nieodwracalne ,, Pouczenie nie było by bardziej na miejscu ,czy chodzi o wykazanie się SM ???.
marian1951
01-12-2015 12:35
marian1951
W pełni zgadzam się z wywodami Gal-a.Tak jest to zjawisko wysoce niepokojące.Pytanie tylko, jak z tym walczyć ? Może ktoś zna receptę na tą/ chorobę/.Zapraszam do dyskusji.
as355
01-12-2015 13:22
as355
Można by tu przytoczyć przysłowie ,,czym skorupka za młodu ,, i przenosząc to w realne życie rodzinne to z domu rodzinnego wynosimy wartości życia .Dalszy rozwój młodego człowieka to szkoła ,i nowe metody wychowania .Ale to dom jest tą pierwszą nauką .Zakazy i nakazy ,posłuszeństwo ,wzajemna miłość ,egzekwowanie poleceń ,wiara ,a przede wszystkim własny przykład kształtuje młodego człowieka .Nie wyobrażam sobie odpyskowanie do ojca gdy ten kazał coś zrobić ,a już nie zrobienie ,lub zaniedbanie czegoś ,to raczej nie miało miejsca .Taka zwykła sprawa jak modlitwa całej rodziny przed snem ,to spajało i pomagało przetrwać nawet chorobę .Przed oczywiście kolacja ,i chociaż się nie przelewało ,ale każdy starał się podziękować mamie za przygotowanie .Zwykłe dziękuję rozbrajało i umacniało i budziło nadzieję na leprze czasy .Teraz gdy każdy ma wszystkiego dość ,nie szanuje się rodziny ,wspólne posiłki ,to dwa razy w roku ,dobre słowo ,jak dzieci czegoś chcą ,a modlitwa wieczorem lub przed jedzeniem to dobre dla dziadków .Więc powróćmy do tych starych zwyczajów by rodzina spotykała się chociaż w niedzielny obiad ,by rozmowa przy stole nie sprowadzała się do narzekań i polityki bo ci mali biorą z nas przykład .
koszor
01-12-2015 15:25
koszor
No asie to mnie zaskoczyłeś: rodzina, modlitwa, poszanowanie mamy i taty. Czasem masz dziwne komentarze, a tu taka niespodzianka! Zgadzam się z tobą w 100%!
Gal
01-12-2015 16:04
Gal
Przywracacie mi wiarę w Ludzi (świadomie duże "L") Spodziewałem się ostrej krytyki. Dziękuję Wam!!!
marian1951
01-12-2015 19:34
marian1951
Tak Asie, mnie też zaskoczyłeś bardzo pozytywnie.Twoja wypowiedż jest mądra i na czasie,szkoda tylko,że tak mało wypowiedzi jest w tym temacie.Czyżby był na tyle wstydliwy i niewygodny,że więcej osób nie jest nim zainteresowana?Czyżby postawa /moja chata z kraja/całkowicie zawładnęła konsumpcyjnym społeczeństwem.Jeżeli tak,to jest gorzej niż sądziłem.Może ktoś wyprowadzi mnie z błędu?
Kankee
01-12-2015 20:10
Kankee
As niczym rasowy pedagog się wypowiedział. Nie jest to żadną nowością ale warto to powtarzać ze dzieci wzorują się na dorosłych i to na nas dorosłych spoczywa odpowiedzialność jakie wzorce im przekażemy.Zmorą dzisiejszych czasów jest brak czasu dla rodziny.Dziecko pozostawione samo sobie niestety samo się nie wychowa.W telewizji,
Internecie czy grach komputerowych racze nie znajdzie dobrego przykładuj
Kankee
01-12-2015 20:24
Kankee
C.d. raczej nie znajdzie dobrego przykładu.To co jeszcze niepokoi to brak dyscypliny. Tak zwane bezstresowe wychowanie sprawia że młody człowiek nie uznaje żadnych granic.
A co najważniejsze- rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Rozmawiajmy z dziećmi o wszystkim. O tym co my żle robimy,co one żle robią, czego oczekują od nas i co można zmienić.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Zbójnickie trunki

25-09-2016 19:00

Pierwszy raz w Ustroniu odbył się konkurs na zbójnickie nalewki. Smaków było wiele, bo nie zabrakło malinówki, ostrężynówki czy aroniówki. Były trunki przygotowane na igliwiu sosnowym czy też nalewki z bożego drzewka i piekielnie mocnej z... chrzanu.

wyświetleń: 133komentarzy: 0

Skoczów: kiedyś i dziś. Część 39/16

25-09-2016 16:50

Szara teczka z napisem "Wieża" skrywa w sobie wiele historycznych prawd i ciekawostek na temat Skoczowa. Odkryjcie je razem z nami!

wyświetleń: 263komentarzy: 0

Oczami niewidomego (51): złość i nienawiść

25-09-2016 14:20

„Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.” Stephen King – „Lśnienie”

wyświetleń: 220komentarzy: 0

Znasz Młodego Bohatera?

25-09-2016 12:55

Możliwe, że wśród nas żyją bezimienni młodzi bohaterowie. Jeśli znasz ciekawą historię, której głównym aktorem jest dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka, to wyślij ją do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji!

wyświetleń: 263komentarzy: 0

Kto Cię sprawdza?

25-09-2016 11:00

Krajowy Rejestr Długów oferuje możliwość sprawdzenia czy jakakolwiek instytucja nie szukała informacji o osobach na podstawie numeru PESEL.

wyświetleń: 1724komentarzy: 2

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 578komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 758komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 583komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 1042komentarzy: 2

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.