Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1308komentarzy: 0

Sebastian Frycz i Marcin Szeja w mocnej stawce Praskiego Rallysprintu

27-11-2015 22:00

W Polsce, do Rajdu Barbórka pozostały jeszcze dwa tygodnie, ale za to, u naszych południowych sąsiadów rajdowe emocje już jutro (28.11.2015). Lista zgłoszeń 21. edycji Praskiego Rallysprintu liczy prawie 60 załóg, a kibice będą mogli oglądać bardzo mocną stawkę zawodników i samochodów (od WRC i R5, po Skodę 130LR).
Fot: mat.pras. Fot: mat.pras.

Wśród rajdowej i wyścigowej czołówki z Czech i Słowacji zobaczymy również Polaków. Grzegorz Grzyb pojawi się w Skodzie Fabia R5, a za kierownicę Subaru Impreza STi wróci Sebastian Frycz. Załogę zespołu Roto Plzeň uzupełni Marcin Szeja i będzie to dla tego duetu drugi w tym roku wspólny start.

 Po dzisiejszej części administracyjnej (odbiór, badanie techniczne i zapoznanie), czekamy gotowi na jutrzejszą rywalizację, która ruszy od 9:20. Trasa to dwa krótkie odcinki, które w różnych konfiguracjach będą w sumie przejeżdżane pięciokrotnie. Chociaż jest to zaledwie 40 km, to tłumy kibiców, jakie tradycyjnie zjeżdżają do Pragi, na pewno nie będą narzekały na brak sportowych emocji. W tak mocnej stawce walka będzie się toczyć o ułamki sekund. Tak samo, jak Rajd Barbórka, Praski Rallysprint jest traktowany bardzo prestiżowo. Zwycięzców imprezy, która zamknie rajdowy sezon w Czechach poznamy, jeszcze tego samego dnia, po godzinie 15-stej.


Start naszej załogi możliwy był dzięki wsparciu: SATJAM, ROTO i DWÓR ŚWIĘTOSZÓWKA.

Rywalizację można śledzić na  na ewrc-results.com
 

(red/mat.pras.)

zródło: ox.pl
dodał: CR 27-11-2015 22:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.
loading...

Pozostałe wiadomości

Kościoły Śląska Cieszyńskiego. Część 39/16 - Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu-Lipowcu

25-09-2016 09:30

W dzisiejszym artykule poznacie historię parafii w Lipowcu - jednej z najstarszych wsi Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 141komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

25-09-2016 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Ziobro na podium

24-09-2016 22:15

Włoch Davide Bresadola po skokach na odległość 129,5 oraz 124 metry zwyciężył w sobotnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego rozgrywanym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 126,5 oraz 125,5 metra. Podium konkursu w Wiśle uzupełnił reprezentant Polski Jan Ziobro, który oddał dwa równe skoki (126,5 i 127 m).

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Ogólnopolski Zlot Instruktorów Turystyki Żeglarskiej w Cieszynie i spotkanie z Konkolskim

24-09-2016 19:05

W ramach Ogólnopolskiego Zlotu Instruktorów Turystyki Żeglarskiej PTTK, a także zakończenia sezonu oraz tegorocznych obchodów związanych z 50-leciem Klubu Żeglarskiego „Sternik” Cieszyn w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się dziś (24.09) spotkanie ze znanym czeskim żeglarzem Richardem Konkolskim.

wyświetleń: 773komentarzy: 1

Kino na Granicy rusza w drogę!

24-09-2016 16:50

Umknęła Ci 18. edycja Kina na Granicy? A może chcesz przeżyć to jeszcze raz? Nic straconego! Jeszcze tej jesieni, w 10 miastach w Polsce i w Czechach pojawi się Kino na Granicy! Stanie się tak za sprawą projektu Kino na Granicy w Drodze, który otrzymał wsparcie w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskiego.

wyświetleń: 595komentarzy: 0

Koncert Sikorowskich

24-09-2016 14:45

Status konkursu: TRWA

Andrzej Sikorowski oraz Maja Sikorowska będą koncertować w Goleszowie. Znani w naszym kraju artyści wystąpią 2 października sali gimnastycznej miejscowego gimnazjum.

wyświetleń: 799komentarzy: 4

Przed 100 laty na łamach prasy na Śląsku Cieszyńskim pisano... (39/9/16)

24-09-2016 12:20

Część miasta na Bobrku została nawiedzona przez... kuny. Tę i inne informacje przekazywały lokalne gazety wydawane sto lat temu.

wyświetleń: 303komentarzy: 0

S1 płatna od października!

24-09-2016 10:05

Uwaga! Droga ekspresowa S1 pomiędzy węzłami Bielsko-Biała Mikuszowice – Żywiec Browar od 1 października będzie płatna dla kierowców pojazdów powyżej 3,5 tony.

wyświetleń: 5046komentarzy: 1

Wyłudzają abonament

24-09-2016 08:00

Nie dajcie się oszukać! Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji wysyła wezwania do zapłaty – to próba wyłudzenia!

wyświetleń: 2589komentarzy: 1

Jak uszyć żywotek?

23-09-2016 19:15

Od kilku miesięcy w Wiślańskim Centrum Kultury prowadzony jest projekt 'Wiślańskie żywotki'. Na jego realizację udało się pozyskać środki z Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej.