Kontakt24

wyświetleń: 1044komentarzy: 3

KS MOSiR punkty na wyjeździe

17-11-2015 19:19

Koszykarze KS MOSiR Cieszyn po czterech spotkaniach we własnej hali, w miniony weekend rozegrali drugi wyjazdowy pojedynek w tym sezonie. Podopieczni trenera Łukasza Kuboszka pokonali zespół TS Wisła Kraków 90:88.
KS MOSiR punkty na wyjeździe Fot: arc.ox.pl

Drużyna z Cieszyna rozpoczęła pojedynek od korzystnego wyniku – 10:3 już w drugiej minucie spotkania i choć przez większość pierwszej kwarty byli na prowadzeniu, to pozwolili rywalom pod koniec  zniwelować przewagę do jednego punktu. Druga część gry przebiegła podobnie – drużyna KS MOSiR Cieszyn szybko wyszła na prowadzenie, jednak ponownie dało się dogonić Krakowianom. Zespoły schodziły na przerwę przy dwupunktowym prowadzeniu gości.

Na początku trzeciej kwarty sytuacja się odwróciła –  TS Wisła Kraków jeszcze w 37 minucie prowadziła ośmioma punktami. Jednak zespół z Cieszyna się nie poddał i tym razem to on dogonił rywala, a nawet wyszedł na dwupunktowe prowadzenie na zakończenie tej części meczu. Ostatnie dziesięć minut pojedynku było najbardziej wyrównane. Oba zespoły zdobyły po 20 punktów, a Cieszynianie utrzymali dwupunktowe prowadzenie, które dało zwycięstwo.

\W zespole KS MOSiR najwięcej punktów zdobył Michał Kuboszek – 18, a następnie Leszek Siwy (15 oczek). Obaj nie rozpoczęli spotkania w pierwszej piątce. Spośród punktów zdobytych przez podopiecznych Łukasza Kuboszka, aż 40 trafili zawodnicy rezerwowi, co po raz kolejny udowodniło, że drużyna z Cieszyna ma wyrównany skład.

Już w najbliższy weekend KS MOSiR czeka kolejny pojedynek. Tym razem ponownie we własnej hali zmierzą się zespołem Alba Chorzów, zajmującym aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli.

TS Wisła Kraków 88:90 KS MOSiR Cieszyn
KS MOSiR Cieszyn: Michał Kaźmierczak (6 punktów – 2 zbiórki – 5 asyst), Rafał Domajer (6-5-1), Adam Hajduk(8-2-3), Łukasz Ochodek (13-2-0), Łukasz Kubik (4-2-0), Michał Kuboszkek (18-2-5), Michał Talik (0-3-0), Leszek Siwy (15-3-3), Tomasz Czajkowski (10-9-1), Grzegorz Siwy