Rokicki Mistrzem Świata!

Mamy Mistrza Świata w pchnięciu kulą! Srebrny medalista Igrzysk paraolimpijskich z Londynu i Aten, laureat wielu lokalnych, ale i ogólnopaństwowych nagród (krzyż zasługi nadany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego) Janusz Rokicki, został Mistrzem Świata.

Kulomiot z Wisły wywalczył złoto podczas Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce Doha 2015, które rozpoczęły się 21 października br. w stolicy Kataru. Wczoraj (27.10.2015) odbyła się m.in. konkurencja finałowa w pchnięciu kulą mężczyzn. Janusz Rokicki uzyskał wynik 14.92, co jest jego wynikiem sezonu. Drugi był Rosjanin, Alexey ASHAPATOV, trzeci Chińczyk, Guoshan WU.

Polskę na mistrzostwach w Katarze reprezentuje 89 zawodników. Łącznie udział bierze ponad 1300 sportowców z ponad 100 państw. Polska w generalnej klasyfikacji medalowej zajmuje 6 pozycję. Nasza reprezentacja zdobyła do wczoraj 13 medali, w tym 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Do zakończenia mistrzostw pozostały 4 dni.

Ponad 6-godzinną transmisję ze wczorajszych zmagań można zobaczyć poniżej:

Już w piątek, 30 października Rokicki będzie miał kolejną szansę na medal – tym razem w rzucie oszczepem. Na żywo zawody transmitowane są na kanale YT: Paralympic Games