Brąz dla Irka Kopca w Mistrzostwach Europy!

XIII Mistrzostwa Europy Niesłyszących w tenisie stołowym, rozgrywane w austriackim Baden za nami. Nasza reprezentacja, wśród której był mieszkaniec Zebrzydowic Ireneusz Kopiec zdobyła brązowy medal!

W Baden w turnieju drużynowym w tenisie stołowym na najniższym stopniu podium stanęła drużyna męska w składzie: Ireneusz Kopiec, Adrian Szeliga, Paweł Pięta i Marek Rutowski którą  poprowadził  trener  Wiesław Pięta.

Zawody w Baden rozpoczął turniej drużynowy mężczyzn, w którym wystartowało 11 reprezentacji. "Biało-czerwoni" w trakcie eliminacji byli lepsi od Czechów (3:2)  ale  ulegli Litwinom (1:3), awansując do ćwierćfinału, w którym tym razem nie dali szansy reprezentantom Węgier (3:0). Walkę o finał nasza drużyna  przegrała z późniejszymi mistrzami Europy, Ukraińcami.  Ukraińcy  w walce o "złoto" pokonali Litwinów.