Znamy gminnych zwycięzców Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

Za nami eliminacje gminne VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, które rozegrane zostały na boisku ''Orlik'' znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieszynie. Organizatorami eliminacji byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Cieszynie.

Turniej odbył się 10-11.09.br. Sześcioosobowe zespoły, złożone z reprezentantów cieszyńskich szkół, rywalizowały ze sobą w 4 kategoriach: dziewczęta 10-11 lat, 12-13 lat; chłopcy 10-11 lat, 12-13 lat. Zarówno w kategorii młodszej jak i starszej dziewcząt zgłosiły się 4 zespoły, które rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”.

W grupie młodszej zwyciężył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3, który wyprzedził drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2, nr 6 i nr 1. Wśród dziewcząt starszych bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, która za sobą na placu gry zostawiła zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 6 i nr 2. Do rywalizacji chłopców przystąpiło więcej drużyn, toteż turniej rozegrano w systemie grupowym, gdzie zajęta pozycja w grupie decydowała o dalszej walce o konkretne miejsce.

W kategorii chłopców młodszych wystartowało 7 drużyn, wśród których po zaciętej walce zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, wyprzedzając zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3. Do rywalizacji w kategorii chłopców starszych przystąpiło 6 drużyn, wśród których najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1, który uplasował się przed drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 2.

Zwycięskie drużyny wraz z najlepszymi zawodnikami i bramkarzami w danej kategorii zostały nagrodzone. Ponadto uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki. Najlepsze zespoły turnieju reprezentować będą Naszą Gminę w kolejnym etapie rozgrywek, którym są eliminacje wojewódzkie.